درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اگر یک روز خودتون داور خودتون شدید با خودتون چطور برخورد میکنید؟
سلام خدمت دوستان و مهندسان گرامی
این تاپیک رو باز کردم تا نظرتون رو بدونم و بعد از مدتی یک داستان واقعی واستون تعریف کنم که خیلی برای من جالبه
به نظر شما اگر یک روز شما در یک مسابقه دانشجویی یا هر مسابقه دیگری داور و شرکت کننده باشید در مورد خودتون با چه سطحی از سخت گیری عمل میکنید؟
یا حق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
سلام جناب رنود عزیز
سئوال خوبی پرسیدید، این روزها که بازار جنگ روانی هم داغه، این سئوال بجاست!
سئوال شما این بود که "اگر خود شما یک روزی بعنوان داور در یک مسابقه علمی حضور داشتید، در مورد خودتون تا چه حد سخت گیرانه عمل می کردید؟! درسته!؟
یک داور همانطور که از اسمش پیداست، وظیفه اش این است که عدالت رو در امر داوری اجرا کند. یعنی با یک دید مساوی به همه تیم ها نگاه کند. امتیاز و یا امکانات اضافی در اختیار تیم خاصی قرار ندهد. در داوری تمامی شرکت کنندگان، در شرایط روحی و جسمی یکسانی باشد. و قبل از همه اینها باید به خودش مراجعه کنه که آیا در این امر تخصص و یا علم داوری کافی دارد یا نه! و نهایتا اینکه، برایش جز اجرای عدالت هیچ چیز (مثل جایگاه و محبوبیتش در بین شرکت گنندگان) اهمیت نداشته باشد.
در کنار اینها عوامل روانی زیادی در رای یک داور تاثیر گذار می توانند باشند. مثلا شاید یک داور در خارج از فضای مسابقات با یک شخص خصومتی داشته باشه و .. که در این صورت داور عادل کسی است که در لحظه داوری فقط و فقط به اجرای عدالت فکر کند نه انتقام ..
حکومت حضرت علی (ع) مثال بارز یک حاکم عادل اسلامی است. ایشان برای یک قاضی (که ما در اینها داور منظورمان است) توصیه های بسیار جالب دارند. که بسیاری از آنها به بحث روانی قات بر می گردد.مثل:
اگر قاضی دچار درد (ولو کوچکی) شده باشد باید امر قضاوت را رها کند و بعد از اینکه به شرایط عادی بر گشت ادامه دهد.
اگر قاضی احساس ضعف یا گرسنگی دارد باید آن را رفع کند و بعدا ادامه قضاوت را بجا آورد و....
اینها همه و همه توصیه هایی است که یک داور و قاضی عادل باید رعایت کند تا در امر داوری عدالت رو بخوبی اجرا کرده باشد.
به هر حال من امر داوری رو بسیار سخت و دشوار می دانم و معتقدم جزو مشاغل سخت محسوب می شود.
و اگر خودم در جایی داور باشم انتظارم از خودم خیلی خیلی زیاد هستش و بسیار نسبت به خودم سخت گیرانه عمل می کنم.
امیدوارم تونسته باشم پاسخی مناسب داده باشم
یا علی
تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
پاسخ
 سپاس شده توسط sajadsari
سلام
اين علي ميشينه ميشينه يهو ديدي يه تاپيك زد كه در وصف اوصاف كنوني روز هست اين از اون تاپيكاست ها علي
من يه بار توي يه جمع ديگه به داوري مسابقه اي اعتراض كردم كه آقا اين كار رو نكنيد اينجا جايگاه امام علي هست حداقل از وجدان خودتون چشم پوشي ميكنيد حرمت اسم حضرت علي رو نگه داريد اما به گوششون نرفت و به نوعي منو هم از اونجا ترد كردن بيخيال آخرش دودش رفت تو چشم خودشون
داوري جايگاه افراد عادل و متخصص در اموار مربوط هست كاري بسيار سخت و دشوار به لحاظ روحي البته اگه داور كار خطائي نكنه وجدانش راحت و در اصل روحشم راحته
در كل داور نبايد حتي به خودشم ارفاقي داشته باشه فعلا هم فكر نكنم بتونم داوري رو در هيچ جايي انجام بدم چون بايد هر دو باب داور شدن عادل بودن و تخصص رو داشته باشم كه فعلا در پي اين تخصصه هستم و دارم برا خودم اندوخته جمع ميكنم البته سازه رو بيار ضرف يه دقيقه بگم تقلب كرده يا نه
و فكر كنم اين مسئوليت خطير رو بايد به افراد بزرگتر از خودم محول كنم كه هم تجربشون زياده و هم در عادل بودنشون شكي نيست
مهندس رضائي يكم بيشتر در مورد سيخ شدن موهاتون توضيح ميدين؟؟؟؟؟؟؟Big Grin
r.alizade@live.com

من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه نیستم
Big Grin
پاسخ
سلامی مجدد خدمت دوستان مخصوصا مدیر کل سایتمون که افتخار دادن و دومین پستشون رو در این تاپیک گذاشتن
خوب تا اینجا بحث بسیار خوب پیش رفته و امیدوارم سایر افرادی که هستند هم نظر خودشون رو بیان کنند و اما بخشی از نظر من:
بزرگ ترین داور انسانی که تا حالا پیدا شده همه میدونن امام علی (ع)است که شکی هم در این جریان نیست ولی فرض بر این که اصلا ما میدونیم کاملا دستورات دین و عقل برای عدالت و اجرای اون چیه...اما آیا اجرا میکنیم؟؟؟بنده اگر روزی داور بشم خدا شاهده اولین آرزوم اینه که هیچ کدوم از رفیقام نفهمن من داور مسابقاتم و رای نهایی رو من میدم و آرزوی بعدیم اینه که دوستام یا شرکت نکنن و یا سازه هاشون کاملا سالم باشه والا حذف میشن ولی از خدا میخوام که توانی بهم بده که بتونم برای همه سازه ها مثل کامپیوتر برخورد کنم بی احساس بی توجه به بد و بیراه های کاربر کامپیوتر و انجام وظیفه تحت هر شرایطی با سرعت و تحت برنامه ی نوشته شده در نرم افزار...
اما کامپیوتر شدن هم کار هر کس نیست...تا بخش بعدی نظرم...
یا حق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور
كسانى كه در زندگى هدف مقدسى را دنبال مى ‏كنند و براى وصول به آن شب و روز مى ‏كوشند ، در برابر امورى كه با هدف آنان اصطكاك داشته باشد نمى ‏توانند بى طرف بمانند. اين افراد در طى مسير خود تا هدف ، مهر و علاقه گروهى و قهر و غضب گروه ديگرى را بر مى انگيزند. در اين راه پاكدلان و روشن ضميران فريفته دادگرى وسختگيري هاى او مى ‏شوند ولى افراد بى تفاوت و غير مسلكى از تضييقات و عدالت او ناراحت مى‏ گردند.

گروهى كه با نيك و بد گرم مى‏ گيرند و با مسلمان و غير مسلمان مى ‏سازند و نمى ‏خواهند خشم و كينه احدى را بر انگيزند ، نمى ‏توانند افراد هدفمند و مسلكى باشند. زيرا سازشكارى با تمام طبقات ، جز نفاق و دو رويى نيست.

در دوران حكومت اميرمؤمنان - عليه السلام شخصى فرماندار محل خود را ستود و گفت كه همه طبقات از او راضى هستند. امام - عليه السلام فرمود : معلوم مى‏ شود كه وى فرد عادلى نيست ، زيرا رضايت همگانى حاكى از سازشكارى و نفاق و عدم دادگرى اوست ، والا همه افراد از او راضى نمى‏ شوند.
ما در جملات على (ع) قوانين انسانى را مى ‏خوانيم. هنگامى كه مى‏ گويد : ما لبّست على نفسى و لا لبّس علىّ‏ من ؛ بر خودم امر را مشتبه نساختم و كسى ديگر نتوانسته مرا بفريبد و امر را بر من مشتبه بسازد.
يعنى قانون اينست كه اگر كسى مى ‏خواهد در مسير حيات معقولش- نه حيات طبيعى محض- فريب نخورد، بايد اول خود را فريب ندهد. اين قانون كلى است و كليّت دارد. منتهى در «ما لبّست»، «انا» ضمير شخصى است ، يعنى من اين كار را نكرده ‏ام و اين «نكرده ‏ام» را و اين اخبار را مى ‏توان مبدّل به انشاء كرد و گفت كه : اى انسان در گذرگاه قرون و اعصار، اگر مى ‏خواهى از حيات طبيعى محض گام به حيات معقول بگذارى، نكند خود را بفريبى و به ديگران اجازه دهى كه به منطقه ممنوع الورود جان تو وارد شوند و ترا بفريبند. اين قانون است، اين بيان يك حال روانى شخصى نيست.

امیدوارم این مواردی رو که خدمتتون عرض کردم با مقداری تـأمل بخونید و نظر بدید.
تماس با بنده از طریق:

http://www.masoudshafaghi.com
http://www.facebook.com/masoud.shafaghi.1
masoudshafaghi@gmail.com
info@masoudshafaghi.com

پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، علی رنود
سلام گرم خدمت جناب شفقی صحیح میفرمایید و باید بگم کاملا صحیح میفرمایید واقعا نمیدونم چطور بگم که از نظرات شما و جناب قاسمپور چقدر خوشحال شدم
خوب قسمت دیگری از نظر خودم رو میگم
بنده به شخصه اگر داور بشم تمام سعیم اینه که شرکت نکم و فقط داور باشم و اگر شرکت کنم و غیر عمد تخلفی مرتکب بشم بعید میدونم سازه خودمو حذف کنم ولی...شاید بعضی دوستان قسمت آخر نظرمو فهمیده باشن یک اشاره میکنم (د آ ا ز)هر کدوم از حرف ها مخفف اسم یک مکانه که در اونجا شاهد یک داوری فوق العاده بودید ولی حیف که من از سایت ها خبردار شدم که این داوری چقدر جالب و جذاب بود...برای هیجان بیشتر اصل قضیه ای که به هدفش این تاپیک رو باز کردم میگم دوستان دیگر هم که بازدیدی از این تاپیک میکنن نظر بدن
یا حق
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور
سلامی مجدد
همه توجه کنن قسمت آخر نظر خودمو میخوام بگم خوب بخونید و قضاوت با خودتون
در اسفندماه سال 1389 در (د)انشگاه (آ)زاد (ا)سلامی (ز)نجان مسابقات کشوری سازه های ماکارونی برگزار شد که یکی از داوران مسابقه اون موقع با عمل خودش جواب عنوان این تاپیک رو داد
این مسابقه در 4گرایش برگزار شد که یکی از گرایش ها گرایش هدفمند بود که مقام اول سازه اش بالای 100گرم بود و این درحالی بود که یک سازه با وزن حدود 71گرم پس از تحمل بار در بخش داوری به دلیل اینکه تنها در یکی از لینک ها چسب پخش شده بود (تاکید میکنم پس از بارگذاری و تحمل بار این عامل شناسایی شد)حذف شد.
این قسمت اولا بنده با اجازه سازنده سازه دفاعی از سازه انجام میدم
(دفاعیه:یعنی من سازنده ام)
آقا اگر اینجا چسب پخش شده که مقاومتش بالا رفته پس قسمت قرینه ی همین عضو چرا کم نیاورده مگر شما تحلیل کار نکردید که ببینید آیا این چسب کاری تاثیری در تحمل سازه داشته یا نه خوب اگر داشته پس چرا در قسمت قرینه این لینک که همین نیرو وارد میشه لینک ما کم نیاورده؟اونجا هم چسب پخش شده بود...؟)
اما دوستان عزیز این سازنده فقط و فقط چون خودش داور خودش بود سازه رو قربانی عدالت خودش کرد که الحمدالله خدا هم اجرشو بهش داد و چنان معروف ترش کرد که همه الان قبول دارن که نامبروان شبیه سازی سازه با ماکارونی توایران خودشه
بله دیگه معلوم شد چه کسی این خصوصیات رو داره این آقا همین مدیر کل سایت هست!!!
خوب دیگه من در این تاپیک به هدف اصلی موضوعم رسیدم ولی کماکان اگر کسی دوست داره از منظر خودش نظر بده
یا حق
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، احسان نظری
سلام
جناب رنود عزيز از نكته نظر ريزي كه به خرج دادي خيلي ممنونم
من خودم بارها گفتم كه بهترين تيم داوري كه توي مسابقات ديده شده تيم داوري دانشگاه آزاد زنجان بود چون در اون تيم سه ركوردار گرايشهاي هدفمند ، سنگين ، راندماني دراونجا حضور داشتن پس يكي از خصوصيتهاي داوري كه تخصص بوده رو هر سه اونها داشتن موند يك مشخصه ديگه يعني عادل بودن كه اونم در اون مسابقه ديده شد با حذف تيم دانشگاه علم و فن اروميه در گرايش هدفمند با وزن سازه 71 گرم حذف شد اونم به خاطر مقداري چسب اضافه
اينطور مشخصه ها هستن كه ادم رو بين افراد محبوب و اعتبارشو زياد ميكنه
نه اينكه آدم نتونه توي مسابقه به جايي برسه بره توي بخش داوري بعدشم بگه من توي داوري با فلان قدر داوري ركوردار اين بخش هستم واقعا كه ....
r.alizade@live.com

من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه نیستم
Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط رحيم باقري ، علی رنود
سلام
جناب رنود نکات خوبی رو مطرح می کنن
داوری کار خیلی سختیه و هر کسی هم بخواد داوری کنه اول باید خودش خودش رو به عنوان داور بتونه قیول کنه
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود
سلام
داشتم تو سایت می گشتم به این تاپیک برخوردم Big Grin
اگه بخوام در باره ی خودم و دوستام Winkداوری کنم یک نمره 20می دم ...به همه دانشجوهایی که سازه ساختن و دادن دست دانش اموزا و....یک نمره منفی 100 می دم
واقعا خیلی نامردی.....
یک روز تیمتون رو شکست می دیم Cool
پاسخ
 سپاس شده توسط سمیه حسن پور ، k.hoSseinzadeh ، معصومه حسن زاده

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان