درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساخت قویترین بتن مسلح جهان در ایران با توانایی مقاومت برابر مخرب‌ترین بمبها
یک مجله انگلیسی در گزارشی که بیانگر پیشرفت خیره کننده ایران در عرصه فناوریهای روز جهان است، نوشت: ایران قویترین بتن مسلح جهان را ساخته است که قدرت جدیدترین بمبهای ضداستحکام آمریکایی را به چالش می کشد.
به گزارش خبرگزاری مهر، مجله اکونومیست در آخرین شماره خود طی گزارشی نوشت: زمین لرزه های پی در پی در ایران طی سالهای گذشته، مهندسان ایرانی را به تولید قویترین بتن مسلح جهان واداشته که حتی توانمندی بمبهای ضد استحکامات آمریکایی که به تازگی تولید شده اند را مورد شک و تردید قرار داده است.

این مجله انگلیسی در ادامه با اشاره به پیشرفتهای متعدد ایران در عرصه فناوریهای روز جهان، تاکید می کند: ایران به فرمولی در ساخت بتن مسلح رسیده که این کشور را در این عرصه در جایگاه نخست جهان قرار می دهد.

بنابراین گزارش، بتن جدی ساخته شده از سوی مهندسان ایرانی که کشورشان را معرض خطر زلزله می بینند (Ultra high performance concrete) یا همان UHPC نام دارد که البته می توان از آن در مستحکم تر کردن و حفاظت از تاسیسات هسته ای و منع تاثیرگذاری زمین لرزه بر نیروگاههای اتمی استفاده کرد تا جایی که می توان گفت حتی در برابر بمبهای ضداستحکام آمریکایی نیز مقاومت می کند.

اکونومیست در ادامه نوشت: اخیرا نشانه های نگرانی را به طور آشکار می شد در چهره "لئون پانتا" وزیردفاع آمریکا مشاهده کرد که اعلام کرد بمب آمریکایی Massive Ordnance (نوع جدید آن Penetrator MOP) نیاز به پیشرفته سازی و توسعه دارد تا بتواند به پایگاههای ایرانی در اعماق زمین برسد.

البته این مجله انگلیسی تاکید کرد: احتمال زیادی وجود دارد که در صورت توسعه و پیشرفته تر کردن، باز هم این بمب ضداستحکام آمریکایی توانایی تخریب بتن مسلح جدید تولید شده از سوی ایران را نداشته باشد.

در ادامه گزارش فوق تصریح شده است: بتن جدید تولید شده از سوی ایران که در عرصه بین المللی به نام UHPC معروف است همچون بتنهای عادی حاوی سیمان و خاک بوده اما علاوه بر این مواد حاوی عناصری معدنی و خالصی همچون کوارتز است که آن را برای فشارهای بسیار سنگین آماده می کند. تا جایی که از بتن Ductal ساخته شده از سوی فرانسه نیز قویتر است.

اکونومیست تاکید می کند: با وجود تمامی این ویژگیها مهندسان ایرانی از قویترین بتن مسلح جهان در مسائل صلح آمیز همچون ساخت سدها و سیستمهای فاضلاب استفاده می کنند والبته همواره در تلاش برای پیشرفت و توسعه محصول خود هستند.

بنده به عنوان یک ایرانی افتخار میکنم که هستند چنین افرادی که بتوانند تن آمریکایی ها را با اختراع چنین تجهیزاتی بلزانند. و واقعا که باید به وجود این افراد افتخار کرد که توانسته اند نام ایران را در جهان پرآوازه کنند. و همیشه از خدا خواستم که بتونم حداقل یکبار هم که شده این دانشمندان و محققانی را که در عین گمنامی دست به کارهای بزرگی بزنند را از نزدیک ببینم.
ولی وقتی مقداری جست و جوی های خودم رو زیاد کردم، دیدم که چندان دور از ذهن نبوده ارتباط با این افراد. چرا که یکی از این نخبگان توی سایت خودمون عنوان مشاور عالی سایت رو دارند.
جناب آقای مهندس مسعود شفقی یکی از این افراد هستند.
من حیفم اومد که نتایج جست و جوی های خودم رو در اختیار دوستان قرار ندم. احتیاج به توضیح هم نیست.
جا داره همین جا به جناب آقای مهندس مسعود شفقی تبریک عرض کنم و از خداوند منان برای ایشان و خانواده محترمشان آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون کنم.

این تبریک من خیلی زودتر باید انجام میشد. چرا که مهندس شفقی این اختراع رو توی مسابقات جهانی اختراعات سوئد که مهرماه سال 90 برگزار شد ارائه کردند که اونجا موفق به کسب یک مدال طلا و و یک مدال نقره این مسابقات و همچنین پر افتخارترین مخترع ایرانی در این زمینه شدند.
ایشان همچنین در مسابقات اختراعات کشور نیجریه نیز موفق به کسب مدال طلا شدند.
و جالب اینجاست که بدونید جوایز خودشون رو به مردم قحطی زده سومالی اهدا کردند.

بازهم بعنوان یک ایرانی افتخار میکنم که در کشوری زندگی میکنم که چنین افرادی هستند که با وجود سخت ترین تحریم ها باز هم میتونند برای کشورشون افتخار کسب کرده و باعث نا امیدی دشمنان این نظام و این انقلاب ارزشمند اسلامی باشند.

لینک مصاحبه های مهندس مسعود شفقی با رادیو صدای آشنا و همچنین اخبار مربوط به این افتخار آفرینی ها رو میذارم براتون.
البته اگه دقت کنید صدای مهندس شفقی جزئی از تیتراژ این برنامه شده.

رادیو صدای آشنا، برنامه آی گپ

مرکز عمران ایران

پایگاه اینترنی انتخاب
پاسخ
 سپاس شده توسط احسان نظری ، حمید رضا نظری ، سپیده کرمی ، مهدی بیات ، فاطمه اسمعیلی سوره ، علی رنود
بعله مهندس ترکی ما کاملاً در جریان افتخارات مهندس شفقی عزیز هستیم و افتخار می کنیم که ایشان در این انجمن هستند و ما میتونیم از این عزیز درس یاد بگیریم.

آرزوی موفقیت و پیروزی هر چه بیشتر در عرصه های علم و دانش برای این عزیز را داریم.
مردان عمل هیچگاه شکوه و ناله سر نمی دهند، به ویژه از سخت بودن صخره ها ، ابری بودن آسمان یا سرد بودن یخ هرگز شکایت نمی کنند .
-------------------------------------------------------------

هرکس بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا می کند،

و هر کس نخواهد کاری را انجام دهد ، بهانه اش را.
---------------------------------------------------------

مردی که کوه را برداشت،کسی بود که شروع به برداشتن سنگریزه ها کرد.

---------------------------------------------------------------------------
http://www.niktarahan.blogfa.com
niktarahan@gmail.com
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، حمید پورملک ، محمد جواد رضایی ، مسعود شفقی ، سپیده کرمی ، حسین ترکی ، علی رنود
آقای مهندس تبریک مرا به عنوان کوچکترین عضو پذیرا باشید
همه کاربران موفقیت روز افزون شما را از خداوند منان خواستارند
.........................

-----
[تصویر:  75k8xop250b66zgzurqs.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید پورملک ، مسعود شفقی ، سپیده کرمی ، حسین ترکی ، علی رنود
سلام ... خوشحال کننده و افتخار امیز بود ....
تبریک میگم ...
قصه اصحاب کهف یک شوخی است،اینجا اگر 1روز بخوابی از یاد میروی!!!
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد جواد رضایی ، مسعود شفقی ، حسین ترکی ، علی رنود
حال کردم دمتون گرم
و تبریک به مهندس شفق که باعث افتخاره
اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست
پاسخ
 سپاس شده توسط مسعود شفقی ، حسین ترکی ، علی رنود
واقعا جای افتخار داره واسه ما که با این عزیز توی یه انجمن هستیم و از ایشون چیزی یاد میگیریم . من خبر مقام های مهندس رو شنیده بودم اما نه با این دقت .
واقعا میتونم بگم وقتی این متن رو خوندم به هر چی ایرانیه افتخار میکنم افتخار میکنم که یه ایرانیم و همچین عزیزانی کنارمون هستن . با هیچ چیزی نمیتونم احساسم بگم .
فقط تو یه کلمه میگم خیلی عاشقتم مهندس . گل گاشتی . قشنگترین گل دنیا .
پاسخ
یک روز نبودیما.
چقدر خبرای خوب خوب.
هرچند دیره ولی خیلی خیلی تبریک میگم ان شاءا... شاهد موفقیت های روز افزون شما باشیم.

اگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
پاسخ
با سلام و تشکر از دوستان

زیاد نمی خوام به موضوع بالا بپردازم ولی امروز دیگه چیزی دیدم که نتونستم جلوی ناراحتی خودمو بگیرم.

متاسفم که باز هم کشور امریکا مانع از ثبت نام دانشجویان ایرانی در مسابقات بتن ایالات متحده امریکا شده است.

این مایه افتخار جامعه ایرانی هستش که می بینند که مسئولین این کشور معتقد هستند که اگر دانشجویان ایرانی در این مسابقه شرکت کنند باز هم مثل زمانی که در این مسابقات حضور داشتند نه تنها مقام میارند بلکه شگفتی ساز هستند چون آمار رکوردها و دست آوردهای ایرانیان رو می بینند و می شنوند و با خودشون قیاس می کنند و تعجب می کنند که این دانشجویان رو این همه ساله که تحریم کردیم، این همه ساله دنیا رو داریم بر علیهشون تحریک می کنیم و اجازه واردات محصولات اصلی بهشون نمی دیم ولی چطور.......

و جالب اینجاست که خود دفتر انجمن بتن ایالات متحده امریکا میاد و ابراز تاسف می کنه از اینکه وزارت خزانه داری امریکا از تاریخ 8 مهر 1384به ACI اجازه نمی ده که برای دانشجویان ایرانی درخواست روادید کنه و این تنها از بی کفایتی مسئولین این دفتر و موسسه در ایران هستش که فقط سر تعظیم جلوی امریکا فرود آوردند و نمی خوان رایزنی هاشون رو انجام بدهند چون متاسفانه دست نشانده امریکا هستند.

دفتر اصلی در امریکا رابطه ی خیلی خوبی برای اعضاء خودش در ایران برقرار کرده و حتی توی مسابقات کشور سوئد هم نماینده این کشور با من مذاکره کرد و اعلام امادگی خودشون رو از ما (کشور ایران) بیان کردند و حتی از بنده چون عضو CONCRETE INDUSTRY MANAGEMENT IN ARIZONA STATE UNIVERSITY هستم خوسته شد که بیش از پیش به عنوان عضوی از 3 نماینده جوان ایران با این مجموعه داشته باشم و حتی تمامی اطلاعات و مجلات خود رو برای اعضاء اصلی و فعال خودش در ایران ارسال می کنه و جای تاسف داره که می یان و برای ماها حتی برای سال جدید شمسی کارت تبریک به مناسبت عید باستانی می فرستند و وقتی جویای دریافت می شند و ما اعلام میکنیم امسال هم مانند سال های قبل به دستمون نرسیده اونها تعجب می کنند که پس چرا این ها رو به ما تحویل نمی ده !!!!!!!!!!

البته 3 سالی هستش که این مسابقه در ایران توسط نمایندگیش از طرف ده ها نفر از دوستان ما به رسمیت شناخته نمی شه با اینکه خود ما سال 86 مقام اول رو در گرایشی که حضور داشتیم اوردیم ولی متاسفانه هنوز که هنوزه اینها احساس میکنند که در موضع قدرت هستند و جوانان ایرانی در موضع ظعف ولی در واقعیت می دونند که حالا حالا ها باید بدوند و تلاش کنند تا به مقاومت های ما در فشار، ماندگاری و حرارت و انفجار و رادار و .... برسند و باید بدونند اینجا ایران هستش و اگر قرار بود باج بدیم الان ما هم مثل خیلی کشور های دیگه تحت فرمان اونها بودیم و می بینند که اینطور نشده و ان شاء الله هم نخواهد شد

Note (4): The United States Treasury Department enforces through its Office of Foreign Assets Control (OFAC) regulations regarding transactions between U.S. and Iranian companies, universities, and individuals. Based on ACI's review of these regulations, it appears that Iranian students are not eligible to participate in the ACI Student Competitions at this time. Unfortunately, these regulations are ambiguous and ACI sent two letters to the appropriate government agencies requesting expedited clarification of the regulations. As of September 23, 2005, the Department of Treasury has not made a determination on ACI's inquiry. Since ACI could be assessed substantial financial penalties for violating these regulations unless a favorable ruling is received, Iranian students will not be eligible to participate in any ACI student competitions pending resolution of this inquiry. We sincerely regret having to take this position and will post more information to this page immediately if anything changes. It is our hope that the U.S. Treasury Department will issue a favorable interpretation and that Iranian teams will be eligible to participate in future ACI student competitions
.

این هم لینکش:

http://www.concrete.org/STUDENTS/ST_COMPETITIONS.HTM

تماس با بنده از طریق:

http://www.masoudshafaghi.com
http://www.facebook.com/masoud.shafaghi.1
masoudshafaghi@gmail.com
info@masoudshafaghi.com

پاسخ
 سپاس شده توسط احسان نظری ، فاطمه اسمعیلی سوره ، حمید پورملک ، محمد جواد رضایی ، علیرضا جاودانیان ، حسین ترکی ، علی رنود

دلم نیومد اینو نزارم روی سایت
تصویری در میان تصاویر دوستانم خیلی وقت پیش در فیسبوک دیدم که بریده‌ای از روزنامه‌ی اعلام نتایج کنکور سراسری در سال ۸۰ را نشان می‌داد. سوال اینه که از اینا چند نفرشون الان ایران هستند هنوز؟
دونستن جواب این سوال برای من جالب بود و یک جستجوی کوچیک انجام دادم و خوشحال می شوم که شما هم یه تحقیقی کوچیکی توی اینترنت انجام بدید و مطمئنا نتایج جالب‌تر از چیزی هست که فکر می‌کنید. حیفم اومد روی سایت نزارم. قضاوت با خودتون!
ندا ناطق (نفر اول رشته ریاضی): استانفورد، آمریکا
اشکان برنا (نفر دوم رشته ریاضی): برکلی کالیفرنیا، آمریکا
احسان شفیعی پور‌فرد (نفر سوم رشته ریاضی): ایلینویز، آمریکا
محمد فلاحی سیچانی (نفر اول رشته تجربی): میشیگان، آمریکا
محمد امین خلیفه سلطانی (نفر دوم رشته تجربی): اطلاعات خاصی پیدا نکردم
پیمان حبیب اللهی (نفر سوم رشته تجربی): هاروارد، آمریکا
فاطمه منتظری (نفر اول رشته هنر): اوکلند، آمریکا
سحر نوری (نفر دوم رشته هنر): میشیگان، آمریکا

[تصویر:  13953458351565992151.jpg]
تماس با بنده از طریق:

http://www.masoudshafaghi.com
http://www.facebook.com/masoud.shafaghi.1
masoudshafaghi@gmail.com
info@masoudshafaghi.com

پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، فاطمه اسمعیلی سوره ، حسین ترکی ، علی رنود
آره دیگه
سرمایه از ایران،کار برای آمریکا
بنظرم مقصر اصلی مسئولین کشور خودمونن که با بها ندادن به استعدادهای کشورشون،باعث جذب این استعدادها توسط کشورهای دیگه میشن.

اگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان