درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

نظرسنجی: رکورد 570 کیلو رو قبول دارید
این نظرسنجی بسته شده است.
بله
0%
0 0%
خیر
0%
0 0%
در کل 0 رأی 0%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه بدست آوردن سرعت بارگزاری با جک و سوالاتی پیرامون آن
سلام دوباره
مسئول کمیته فنی و کمیته داوری میتونن از مسابقه دفاع کنن . دستگاه هم یک ادم بی سواد نساخته دوستان . اگه جناب قاسم پور مشکلی میدید حتما سازه رو حذف میکرد . حالا ایشون بهتر میتونن جواب شما رو بدن اگه دوست داشته باشن .
رسول جان شما با تجربه ای . ما نیستیم . حداقل اینو در جریان باش بنده از شما بزرگترم . حرفاتو میزارم رو حساب عصبانیتت . این که من با تجربه هستم یا نه شما صلاحیت نداری راجع بهش حرف بزنی . بالاخره این رکورد یا تکرار میشه یا نه . اگه تکرار شد پس درست بوده اگه نشد هم درست نبوده . جنجال راه ننداز لطفا . در ضمن شما دلیلی داری تیکه سازه منه این عکسی که گذاشتی ؟ میتونه هر سازه ای باشه . منطقی حرف بزن .
جناب شیخ مسابقه داور داشته حالا شما میتونی قبول کنی یا نکنی .
جناب شارعی با جک 5 بار بارگذاری داشته . همه جاشم دیده . دکمه خاصی هم نداره . مشکلش کجاست جناب شارعی ؟ میتونی ثابت کنی مشکل داره ؟ یا چون رکورد 572 عجیبه میگیم غیر ممکنه ؟
امثال مجارستان 578 کیلو زد ؟ جک اونا درسته ؟ علم اونا بیشتر از مهندس ملکی سازنده جکه ؟ یا مهندس قاسم پور که نظارت داشتن ؟ جک هیدرولیکی چیز عجیبی نداره که شما میگین .
جناب نظری با تجربه هست . من جسارتی نمیکنم . موفق باشن .
در مورد اعلام 7 کیلو از طرف جناب آقای قاسم پور هم باید خودشون جوابگو باشن که درست بوده یا نه . رسول جان مشکلات اجرایی پایه من بوده مشکلات داوری پای ایشون . کسی خودشو پشت کسی قائم نکرده . شما داور مسابقه رو قبول نداری تقصیر من نیست ؟
من یا هیچ کدوم از اساتید دانشگاه ما در اعلام نتایج مسابقه دخالتی نداشتن . در حال حاضر هم با تجربه تر از اقای قاسم پور نداریم تو داوری تو این طور گرایش ها پس وقتی ایشون اعلام میکنن درست بوده مطمئنن دلیل دارن . اگه هم اعلام میشد اشتباهه ما هیچ حرفی نمیزدیم .
فیلم سازه هم واست میفرستم تا متوجه بشی . ممنون .

علیرضا جان من نگفتم مشکلی در سازه شما هست من سازه شما رو قبول دارم خودم هم با جک قبل از مسابقه 5 تا سازه شکوندم مشکلی نداشت جز یک مورد کوچک.اما در رابطه با جک مشکلی دارم که هنوز هم رفع نشده شاید جک در برخی سازه ها خوب عمل میکنه و در بعضی سازه ها بد چون جنس ماکارونی متفاوت هست نسبت به طراحی که برای جک صورت می گیره در رابطه با سازنده جک من ایشون رو نمی شناسم و نمی تونم نظری بدم تا مدیون بشم به همین دلیل حرفی در رابطه با این ندارم.
بهترین سازه ای که من در مسابقه دیدم از نظر ساخت سازه مهندس نظری بود که بدجوری ترکید واقعا بهشون تبریک میگم.
 سپاس شده توسط علی رنود
سلام
دوست نداشتم بحث دنباله دار بشه
ولی من هنوز یک شبهه دارم که برطرف نشده و خواهش میکنم جناب شفقی یا قاسمپور بیان و بگن که7 کیلوگرم بر چه اساسی تعیین شد چون سرعت بارگذاری بعضی از سازه ها بیش از 7 کیلوگرم بر ثانیه بوده فقط و فقط میخوام بدونم بر چه اساسی این محاسبات انجام شده که بتونیم محاسبه کنیم تا تجربه خوبی بشه واسمون
چون اگر این محاسبات به قول آقای علیزاده بر اساس جنس فولادی باشه یا جسم بدون تغییر شکل باشه درسته ولی واسم سواله که اگر اینطور باشه پس چطور میشه که این سازه ها به این صورت صلب تر از جسم صلب ظاهر شدن؟آیا پمپ جک قادر نبود که با سرعت ثابت بچرخه یا اینکه به شکل تصاعدی چرخشش زیاد میشه(مثل موتور ماشین)یا اشکال از جای دیگه ای بوده
دوستان دقت کنند من با جک هیچ مشکلی ندارم و مطمئن هستم که جک درست بوده ولی این فرمول محاسبه واسم مهمه چون به عنوان تجربه برای مسابقاتی که با جک انجام میشه میتونه خیلی کمک کنه به محاسبات
از عزیزان خواهشمندم که پاسخ بدن تا سریعتر این سوال ها تمام بشه
امیدوارم کسی دلگیر نشه(ببخشید)
یا حق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
 سپاس شده توسط رسول عليزاده ، سعید قاسم پور
سلام
من به عنوان یه دانشجوی مکانیک نظر میدم .
وقتی قراره یه جک هیدرولیک ساخته بشه طراح از درخواست کننده جک دو سوال میکنه اینکه ماکزیمم نیرویی که نیاز دارید و اینکه طول کورس سیلندر چقدر باشه و این طول رو در چند ثانیه طی کنه ؟
توی همه دانشگاههایی که جک برای شکوندن بتن دارن اگه برن نگاه کنن یه شیر میبینن روی دستگاه که دبی ورودی روغن رو از پمپ هیدرولیک به سیلندر کم و زیاد میکنه . یعنی سرعت حرکت پیستون رو کم و زیاد میکنه نه نیرویی که پیستون میتونه وارد بکنه .
خوب حالا فرض میکنیم توان اون دستگاه 600 کیلو بوده پس از لحظه شروع حرکت با قدرت کشش 600 کیلو و با سرعت پیستون 2 میایمتر بر ثانیه شروع به کار میکنه . حالا این یه مشکل واسه سازه از جنس ماکارونی بوجود میاره واسه همین طراح از فنر استفاده کرده که . اون فنر هم سختیه به نسبت بالایی داره و با تغییر طول کم . کارشم جلوگیری از ضربات جک به سازست و یکنواخت کردن نیروی جک .
شاید بعضیا درست متوجه نشن یه مثال میزنم . جک دستی ماشین اگه روش رو بخونید نوشته ماکزیمم بار وارده 400 کیلو ولی اکه اون جک رو زیر ی گیره قرار بدید و یه ترازو زیر جک بزارید . حالا وقتی جک رو شروع به چرخوندن میکنید ترازو با توجه به سرعت چرخوندن دست شما یه عدد رو نشون میده . توی اینجا سازه ای وجود نداره که بخوایم صلبیت اون رو در نظر بگیریم وقتی میگن سرعت فلان قدر بر ثانیه منظورشون واسه همچین مکانیزمیه . که تمام توان جک به ترازو وارد میشه و حتی اکه سازه شما فولادم باشه سرعتش از سرعتی که تو این حالت بدست میاد کمتره .
اینجا هم یه همچین چیزیه شما باید سرعت حرکت پیستون رو داشته باشید و ماکزیمم نیروی ایجاد شده توسط پمپ و سختی فنر تا بتونید سرعت بارگذاری رو بدست بیارید . که این سرعت مثل مکانیزم بالاست . یه راه دیگه هم هست که یه میله توپر فولادی بزاریم و بارگذاری کنیم تا سرعت رو از راه تجربی بدست بیاریم . اگه اون سرعتی که گفته شده از یکی از این دو راه (ترجیها راه تجربی ) بدست امده درسته اگه اون سرعت او روی دوتا سازه اول که آزمایشی شکوندن گفته شده کاملا غلط

این گفته های من اصلا به این معنی نیست که این رکرد رو قبول دارم یا ندارم . دوستان میدونن من قبول دارم یا ندارم .
 سپاس شده توسط علی رنود ، سعید قاسم پور ، رسول عليزاده
ملکی؟ سازنده جک؟
این همون ملکی است که نرم افزار جک بابل را نوشت و وزن 300 کیلو را 800 کیلو شون میداد
خیلی راحت توی نرم افزار میشه برای یک تیم یا دو تیم یا هر تیم دلخواه یک ضریب به اون داد مثل بابل که اشتباها برای همه تیم ها این اتفاق افتاد
جمع کنیند این خرفهای صد تا یه غاز را
اگه اقای ملکی کارشون درسته پس بابل هم نباید مشکلی پیش میومد
هرکاری میشه با نرم افزار کرد
دوست عزیز
آی پی شما برای کشور آمریکا هستش
و این نشون از اینه که شما زیاد غریبه نیستید و خواستید غریبه باشید
بنده راجع به ایراد جک بابل کم و بیش اطلاعاتی دارم ولی اجازه شرح موضوع رو ندارم . و از زبان یک نفر شخص کاملا آگاه شنیدم ولی چون مستند نیست نمی تونم بگم . همین شخص هم می خواستن در خاوران میکروفن رو بگیرن و ایراد جک بابل رو توضیح بدن ولی یکی از دوستان منصرفشون کرد .
ولی این رو مطمئن باشید شخصیت مهندس ملکی و تیم سازنده جک و تیم داوری خاوران اون قدر برای تیم ها قابل درک هست که تا بحال این چنین تهمتی رو راجع به دستکاری نرم افزار نزدن .
چنانچه مدرک معتبر و مستندی دارید در پست بعدیتون اعلام کنید و در کنار اون اطلاعات کامل تیم و شماره موبایل به همراه یک آواتار برای خودتون درج کنید . در غیر این صورت پست بعدیتون هر چه که غیر از این باشه حذف خواهد شد .

این پستتون رو هم با وجود اینکه غیر مستند بود و خلاف قوانین بود حذف نکردم تا بتونید انشاا... حرفتون رو ثابت کنید .
همه کاربران این سایت تا این لحظه رکورد 572 رو با وجود اینکه مورد قبول ذهن هیچ کس نیست قبولش کردن . فقط و فقط به خاطر اینکه دلیل و مدرک مستندی مبنی بر ایراد و یا تخلف در جک و بارگزاری نبوده .
و هدف از زدن این تاپیک توسط آقای علیزاده و همراهی دیگر دوستان فقط و فقط باز کردن گره هاست . تا اینکه به جایی رسید

اگر قرار بود اینچنین غیر مستند حرف بزنیم تا حالا 572 رو خیلی وقت پیش انکار کرده بودیم . و مطمئن باشید خودم اولین نفری میشدم که انکارش می کردم ولی چون مدرکی نیست فعلا مجبور به تایید هستیم . پس اگر مدرکی دارید رو کنید در غیر این صورت پست شما تا 2-3 روز آینده حذف می شود .

در ضمن دلیل استفاده از ایمیل alllllidavari@gmail.com موقع ثبت نام چیه ؟ آیا شما مهندس علی داوری هستید ؟
این ایمیل وجود داره و ایمیل تایید ثبت نام به این ایمیل ارسال و تایید شده . امیدوارم جناب مهندس داوری عزیز مالکیت این ایمیل رو انکار نمایند .
با تشکر
بیردا گوزل خاطیره لر یاتیپدی !
خداحافظ
Heart

این طرفها کمتر میام . کاری داشتید :
sabz_daar_sabz@yahoo.com
www.facebook.com/hamidreza.nazari.775
 سپاس شده توسط محمد جواد رضایی ، سعید قاسم پور ، فاطمه اسمعیلی سوره ، حسن شیخ ، حسین ترکی ، رسول عليزاده ، علی رنود
با سلام و احترام خدمت همه عزیزان
مجددا ایام الله دهه فجر و پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی رو خدمتتان تبریک عرض می نمایم و امیدوارم ما نسل سومی ها و نسل چهارمی ها بتوانیم قدردان خوبی برای این حرکت مقدس باشیم.
چند روزی است که این تاپیک توسط جناب علیزاده جهت شفاف سازی و ابهام زدایی از دستگاه بارگذاری و نحوه بدست آوردن سرعت دستگاه، ایجاد شده است و بنده ترجیح دادم تا ابتدا کسانی که در دلشان هر حرفی دارند بدون رودروایسی با من و سایرین، بیان و حرفشان را بزنند تا نهایتا بنده بتوانم در حد مسئولیت خودم پاسخ دوستان را عرض کنم.
از ابهامات پست های آخر شروع می کنم و در نهایت قضیه 7 کیلوگرم در هر ثانیه و سرعت دستگاه رو توضیح میدم. خدا رو شاکرم که هر حرفی و کاری انجام داده ام ، خدا این توانایی رو داده که در قبالش بتوانم توضیحات لازم را عرض کنم.
ابتدا لازم است در مورد جناب مهندس علیرضا ملکی (سازنده دستگاه) توضیحاتی عرض کنم:
ایشون دارای مدرک فوق لیسانس اتوماسیون صنعتی از دانشگاه باکو ( آذربایجان ) و فوق لیسانسIT از دانشگاه تهران هستند. ایشون حدود 10 سال در دانشگاه آزاد واحد اردبیل بعنوان هیئت علمی، مشغول به تدریس بوده اند و حدود 5 سال است که بعنوان مسئول آزمایشگاه برق دانشگاه آزاد ارومیه مشغول به تدریس می باشند. ایشون دارای 7 ثبت اختراع و مولف 3 کتاب در زمینه رشته تحصیلی خودشان هستند و حدود 5 سال است که به امور پژوهشی در پارک علم و فن آوری دانشگاه سراسری ارومیه می پردازند و آخرین حضور ایشون(قبل از خاوران) در محافل علمی, حضور در نمایشگاه شرکت های صنعتی در استانبول ترکیه بوده است. بدلیل تعصب خاص ایشان نسبت به آذربایجان، در حال حاضر ایشون در دانشگاه های مختلف استان آذربایجان غربی مشغول به تدریس می باشند.
خوشحالم که حدود یک سال است که با ایشان آشنایی دارم و از وجودشان بهره می برم.
اینها را عرض کردم تا همه به هنگام سخن گفتن از دستگاه و سازنده آن، بتوانیم اصل ادب را رعایت نماییم و حق ایشان را در کلاممان ادا کنیم. ما باید خوشحال باشیم که چنین افرادی وارد رشته ما شده اند و در جهت کمک به ما و تسهیل امور، از علم خودشان هزینه می نمایند.
در ساخت این دستگاه بنده افتخار داشتم چندین بار در پارک علم و فناوری دانشگاه ارومیه حضور یابم و نکاتی که در ذهنم بوده را به ایشان منتقل نمایم و تا حد امکان کمک حالشان باشم. دستگاه بارگذاری مسابقات در حالت کلی دارای سه بخش مکانیکی، الکتریکی و سیستم نرم افزاری است که هر یک از این سه بخش توسط متخصصین مربوطه طراحی و اجرا شده اند.
لازم به ذکر است که توضیحات این دستگاه در نمایشگاه استانبول خدمت معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد کل کشور ارائه شده است و ایشان پیشنهاد داده اند که توضیحات تکمیلی این دستگاه برای دانشگاه های آزاد کل کشور ارسال شود و در صورتیکه هر دانشگاهی اعلام نیاز نماید، با درخواست آن دانشگاه جهت خرید این دستگاه موافقت خواهد شد.

برخی شبهه هایی که برخی دوستان خیلی راحت جاری نموده اند، آنقدر برایم تعجب برانگیز و تاسف آور است که بهتر است از کنار آن بگذرم. (مثلا اینکه نیرو بصورت خطی به سازه ها وارد نشده است!!!!!!!!!!!! و یا اینکه دستگاه برای هر سازه رویکرد جداگانه ای داشته است!!!!!!!!!! و یا اینکه دستگاه معیوب است و..!!!!!!!!!!

اما برخی از آنها قابل بحث بوده و من در قالب پرسش و پاسخ به آنها پاسخ خواهم داد:
1- آیا برای برخی سازه ها پیش بارگذری صورت گرفته است؟
قطعا پاسخ نه است. پیش بارگذاری در این دستگاه یعنی اینکه ما قبل از اینکه کلید بارگذاری را بفشاریم، مقداری نیرو به سازه ها اعمال کنیم (یا به اصطلاح فنر و زنجیر را بکشیم) که این امر کاملا منتفی است و من برای هیچ یک از سازه ها این کار را انجام ندادم.
2- پس چرا طبق برخی نمودارهای بارگذاری این برداشت می شود که برخی سازه ها از یک عدد مشخص شروع به بارگذاری شده اند؟ (مثلا از 20 کیلو شروع شده شده باشد)
گاهی اوقات برای برخی سازه ها بدلیل روشن بودن تلفن همراه اعضای تیم ها و یا نویزهای مختلف در سالن، (بعد از اینکه بارگذاری شروع می شد) سوکت مربوط به نرم افزار را مجبور میشدم در ابتدای بارگذاری، خارج کرده و دوباره سر جای خود قرار دهم و یا اینکه بعد از اینکه خودم بارگذاری رو شروع می کردم یه مقدار دیر به مسئول نرم افزار(کسی که پشت کامپیوتر بود) علامت میدادم تا در نرم افزار، روی دکمه "شروع بارگذاری" کلیک نماید. تا نمودار رسم شود. که هیچ یک از این موارد هیچ تاثیری در روند بارگذاری ها ندارد و فقط در رسم نمودارها، ابتدای برخی نمودارها پله ای می شد.
به همین دلیل در برخی نمودارها شما در ظاهر، شاهد پیش بارگذاری هستید در حالی که این امر ناشی از مواردی است که در بالا توضیح دادم.

3- سرعت دستگاه بارگذاری یعنی چه و سرعت دستگاه خاوران چقدر بود؟
این سرعت همان سرعت عامل نیرو و یا به اصطلاح سرعت حرکت کورس جک است.
همانطور که مستحضرید واحد سرعت بصورت تغییر مکان بر زمان است و همچنانه در تاپیک " پاسخ به شبهات آیین نامه ای و.." عرض کردم سرعت دستگاه تقریبا برابر 50 میلیمتر بر دقیقه بوده است.
4- اگر سرعت دستگاه 50 میلیمتر بر دقیقه است، پس این عدد 7 کیلو گرم در ثانیه را از کجا آورده اید؟
همانطور که مستحضرید، برای اینکه نیرو بصورت تدریجی به سازه اعمال شود لازم بود تا یک فنر با سختی مشخص از یک سو به سازه و از سوی دیگر به کورس جک وصل شود . من برای اینکه نرخ اعمال نیرو را برای همه قابل ملموس تر نمایم یک آزمایش سریع و آسان روی دستگاه در همان ابتدای کار انجام دادم بطوری که یک طرف آزاد فنر (که قرار بود به سازه وصل شود) را به یک جسم صلب وصل کردم و بازه زمانی لازم جهت اعمال 100 کیلو گرم را اندازه گرفتم. که زمانی حدود 14 ثانیه طول کشید. که در هر ثانیه تقریبا 7.2 کیلوگرم نیرو به جسم وارد شد. شاید یک نفر از ما بپرسد که دلیل انتخاب 100 کیلوگرم چیست!؟ بدلیل تجربه شخصی من، در سازه های سنگین تا یک حد معینی (مثلا تا سقف 100 کیلوگرم) آهنگ اعمال نیرو برای تمامی سازه ها یکسان می باشد (یعنی رفتار صلبیت سازه ها خیلی بهم نزدیک است) لذا برای اینکه بتوانم عدد نزدیکی به واقعیت را خدمت تیم های حاضر اعلام نمایم، بصورت تقریبی عدد 7 کیلو گرم در ثانیه را اعلام کردم و از این کارم بیار خرسندم. چرا که در ادامه دلیل این امر را متوجه خواهید شد.
لازم به ذکر است که 7 کیلوگرم در ثانیه، سرعت بارگذاری نیست. بلکه به نوعی آهنگ اعمال نیرو است.

5- اگر طبق گفته شما(یعنی من) در هر ثانیه 7 کیلو گرم به سازه ها نیرو اعمال می شده، پس چرا این عدد برا سازه های مختلف، متفاوت است!؟
اگر دقت می کردید، من عرض کردم که من این آزمایش را برای بازه 100 کیلو گرم اول و بر روی یک جسم صلب انجام دادم، لذا اصولا باید در بارگذاری تمامی سازه ها آهنگ اعمال نیرو در 100 کیلوگرم اول باید زیر 7.2 کیلوگرم بر ثانیه باشد. اما باید توجه داشت که هر سازه بنا به تغییر مکان ها و در نهایت صلبیت خاص خود، می تواند متغییر باشد(البته باید زیر 7.2 کیلوگرم در ثانیه باشد)

6- اگر این طور که شما توضیح دادید باشد پس چرا در بررسی نمودارهای بارگذاری 10 تیم اول، شاهد آن هستیم که در برخی سازه ها در بارگذاری 100 کیلوگرم اول، آهنگ بارگذاری 6.1 است و در برخی 8.1 کیلوگرم در ثانیه است!؟ (البته به غیر از سازه تیم اول که 572 کیلوگرم زد که برای این سازه آهنگ بارگذاری برای 100 کیلو گرم اول، 11.1 کیلوگرم در ثانیه است که در ادامه توضیح خواهم داد)؟
با توجه به اینکه شدت و آهنگ نیروی اعمالی به 4 عامل زیر بستگی دارد لذا با تغییر این 4 عامل، آهنگ تغیرات نیرو در بین اعداد 6.1 الی 8.1 متغییر شده است.(در حال حاضر من روی سازه تیم اول بحث نمی کنم). عواملی چون:
1- تغییر سختی فنر 2- تغییر سرعت بارگذاری (یعنی تغییر عدد 50 میلیمتر بر دقیقه) که این امر به روش های مختلف مثل زیاد شدن فلکه شیر خروجی مخزن روغن، می تواند اتفاق بیافتد. 3- متفاوت بودن صلبیت سازه ها 4- متفاوت بودن تغییر مکان نسبی سازه ها

با توجه به اینکه مورد 2 برای این بازه ی اختلاف بسیار کم( یعنی 2 کیلوگرم در ثانیه)، غیر منطقی است لذا این امر کاملا عادی است که بنا به موارد 1 و 3 و 4 این امر می تواند رخ بدهد.
شاید یک نفر بپرسد که منظورتان از تغییر سختی فنر چیست!؟ پاسخ روشن است. بدلیل اینکه تمام 104 سازه با یک فنر بارگذاری شده اند بدلیل استحلاک فنر این امر می تواند رخ بدهد. که باز عرض میکنم که یک امر کاملا منطقی و عادی است.

6- اگر ما همه مطالب فوق را بپذیریم ولی طبق گفته های خود شما(یعنی من) عدد 7 کیلو گرم در ثانیه برای 100 کیلوگرم اول، برای سازه تیم اول صدق نمی کند. دلیل این امر چیست!؟؟
واقعیت این است که من چند روز پیش در نمودار بارگذاری تیم اول به موردی پی بردم که قبلا بهش توجه نکرده بودم و آن اینکه در 9 ثانیه، 100 کیلوگرم (100 کیلوگرم اول) به سازه اعمال شده است.
من در سئوال قبلی عوامل تغییر آهنگ بارگذاری ها را عرض کردم. اما در سازه فوق (برعکس 103 سازه قبلی) عوامل 1 و 3 و 4 تاثیر گذار نبوده اند. و من با توجه به آشنایی کامل به دستگاه، پی بردم که فلکه شیر خروجی سیال از مخزن روغن تغییر کرده است و یا اینکه دور موتور پمپ افزایش یافته است. (لازم به ذکر است که این امر فقط و فقط برای سازه تیم اول بوده است) و برای 103 سازه دیگر به هیچ وجه صدق نمیکند. (حتی برای سازه دوم خاوران که 395 کیلو زد)
لذا من معتقدم سرعت عامل نیرو(سرعت حرکت کورس جک) برای سازه تیم اول (که 572 کیلو تحمل کرد) بیشتر از سایر تیم هاست و این امر ممکن است بصورا عمدی یا سهوی و یا اتفاقی روی داده باشد.
مطلب فوق، اظهار نظر پایانی من برای این سازه است و با کمی دقت در نمودار بارگذاری این سازه، مشخص می گردد که برای 100 کیلوگرم اول، آهنگ اعمال نیرو 11.1 کیلوگرم در ثانیه هستش. عدد فوق دو چیز را می تواند بیان کند: 1- اینکه صلبیت سازه بیش از صلبیت جسم صلب مورد آزمایش من بوده است. (که امر محالی است)
2- سرعت کورس جک (بدلیل افزایش دور موتور یا باز شدن زیاد فلکه خروجی سیال از مخزن روغن) افزایش یافته است. (که بنظر من این امر اتفاق افتاده است و اتفاقی یا سهوی یا عمدی بودن آن باید بررسی شود.

طبق تماسی که من امروز با جناب جاودانیان داشتم، توضیحات فوق را برای ایشون دادم و ایشون هم کاملا حرف های من را قبول کردند و قرار شد که بزودی فیلم بارگذاری این تیم به من ارسال شود و من بعد از بازدید فیلم، اظهار نظر قاطع خودم را روی این سازه و دلیل سرعت بالای بارگذاری(فقط و فقط برای این سازه) اعلام نمایم.

در پایان از تمام دوستان عزیز از جمله جناب علیزاده، زمانی، شیخ، رنود، پورملک، عظیمی و... که با حوصله کافی و با آرامش نقطه نظرات خودشان را اعلام کردند،تشکر می نمایم.
یا حق
تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
 سپاس شده توسط حسین ترکی ، رسول عليزاده ، حمید رضا نظری ، علی رنود ، حسن شیخ ، ابوذر عظیمی ، مسعود شفقی ، حامد احمدپور
سلام
بابت توضیحات جناب قاسم پور خیلی ممنونم
یه خواهش دارم اگه فیلم بارگزاری رو برای همه بزارید (فیلم بارگزاری 572 کیلو و 395 کیلو) ممنون میشیم
r.alizade@live.com

من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه نیستم
Big Grin
سلام
از جناب قاسمپور خیلی ممنونم بابت پاسخگویی کاملا شفافشون
یا حق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
با تشکر از توضیحات کامل مهندس قاسم پور
تمام سال من بی تو پر از سوز زمستونه
صدای خنده رو هیچکس نمی شنوه از این خونه
 سپاس شده توسط علی رنود

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان