درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

نظرسنجی: رکورد 570 کیلو رو قبول دارید
این نظرسنجی بسته شده است.
بله
0%
0 0%
خیر
0%
0 0%
در کل 0 رأی 0%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه بدست آوردن سرعت بارگزاری با جک و سوالاتی پیرامون آن
سلام
مهندسان عزیز این تاپیک رو باز کردم تا در مورد سرعت بارگزاری جک یکم با هم صحبت کنیم مثلا چه جوری محاسبش میکنن؟؟؟
وقتی که میگن بارگزاری در هر ثانیه 7 کیلو اونم واسه یک جسم کاملا صلب چه جوری میشه که وقتی با یه تقسیم سر انگشتی به یک سازه در هر ثانیه حدود 12 کیلو بار وارد میشه البته این رقم رو من به این صورت به دست آوردم که 570 تقسیم بر مدت زمان بارگزاری که 46 ثانیه بود حالا شاید یه روش دیگه برا محاسبش باشه
لطفا بهم نگید که به صلبیت سازه بستگی داره این رو خودم هم میدونم من با چندتا استاد صحبت کردم گفتن که سرعت 7 کیلو بر ثانیه برای یک جسم صلب هست نه ماکارونی و چسب که صلبیتش از یه تکه آهن کمتره یه دلیل قانع کننده بیارید که چرا همچین شد یهو انجور شد

در ادامه نظرتون رو به سه تا عکس جلب میکنم که این صحبتهام یه مقدمه برای شروع این مطلب بود
اگه به عکس اول توجه کنید سمش چپ تقسیم بندی بارگزاری تیم east bridge رو میبینید که هر خانه 10 کیلو محسوب میشه

[تصویر:  uyp3p88f97akyerhnab.jpg]

اما در عکس پائین بارگزاری تیم ناریچا رو میبینید که هر خانه حدود 6.66 یا همون 7 کیلور بر ثانیه هست

[تصویر:  pu1tggn1tq9i120fw7sf.jpg]

یه سوال هم دارم اگه به شروع شدن نمودار توجه کنید زمانی که بارگزاری تیم تانریجا آغاز شده نمودار روی تقسیم بندی اول قرار داره یعنی حدود 7 کیلو پیش بارگزاری اما اگه به عکس اول توجه کنید می بینید که نمودرا در آغاز روی تقسیم بندی دوم قرار داره که حدود 20 کیلو پیش بار داره
چرا باید تقسیم بندی تیم مشهدی 30 کیلو باشه ولی تیمهای دیگه 20 کیلو؟؟؟ اگه حساب سر انگشتی کنید در هر 10 ثانیه حدود 50 کیلو بیشتر از تیمهای دیگه بارگزاری شده
آیا شرایط برای همه یکسانه؟؟؟

r.alizade@live.com

من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه نیستم
Big Grin
 سپاس شده توسط علی رنود ، فاطمه اسمعیلی سوره
سلام
ما که تصویری نمیبینیم . ولی جواب سوالت در نمودار بارگذاری تیم خورشید مصر هست . میتونی ببینی .
جناب علیزاده این حرفت درست نیست که هر خونه 10 کیلو بوده یا نه .
سازه ما 572 کیلو زد مشخصه که Scaleشکل واسه نشون دادن تمام بارگذاری فرق داره .
در سازه تیم خورشید مصر هم بارگذاری از روی تقریبا 20 شروع شده .
دلیل : وقتی نرم افزار روی صفحه نشون دادن بارگذاری میاد از همون لحظه خط رو رسم میکنه دلیل اینه چون از اون بار به بعد رسم شده .
تو همین سایت نمودار بقیه بچه ها موجوده پس نتیجه چیه ؟ اکثرا به همین شکل هست . میتونی ببینی .
در ضمن بارگذاری شما تا 70 کبوگرم دستتون رو سازه بوده و بقیه تیم ها تا 15 یا 20 کیلو . کسی خورده گرفته از شما ؟
رسول جان بیا منطقی حرف بزنیم . اصلا این رکورد اشتباه . بیا دنبال بهانه نباشیم .
در ضمن سرعت بارگذاری خطی نیست . میبینی .
ممنون
 سپاس شده توسط علی رنود
سلام خدمت دوست خوبم آقا رسول
من چند مورد میگم که به نظرم میاد درست باشه
تقسیم بندی خونه ها به این دلیل 30 تا 30 تا بوده چون تراکم زیاد شده و دستگاه به صورت اتوماتیک تقسیم بندی رو اینطور کرده در اکسل هم تقسیم بندی اتوماتیک همینجوره به عنوان مثال برای یک نمودار 200 واحدی نمیان که 10 تا 10تا جدا کنن میان 50 تا 50 تاجدا میکنن یا حالا یک مقدار بالا پایین(بستگی داره)
اما در مورد سرعت بارگذاری من یک سوال اساسی واسم پیش اومده
بر چه اساسی گفته شد که بارگذاری 7 کیلوگرم بر ثانیه است؟
سرعت حرکت جک یک حرکت بوده و برای من سواله که بر چه اساسی و با چه فرمولی گفته شد 7 کیلوگرم بر ثانیه(خداشاهده صرفا میخوام بدونم و دلیل اینکه اینجا سوال کردم اینه که میخوام واسه بقیه کاربران هم رفع شبهه بشه)
یا حق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
 سپاس شده توسط رسول عليزاده ، سعید قاسم پور
سلام
این اعلام از اونجا بود که تست به وسیله نیرو به یک جسم صلب انجام شد و از نظر من اشتباهه . چون هر سازه با توجه به ساختش یک سرعت داره .
جناب قاسم پور میتونن بهتر قضیه رو روشن کنن . من بارها به ایشون گفتم این اعلام 7 کیلو در ثانیه اشتباه بزرگیه .
ممنون از سوالت
 سپاس شده توسط علی رنود
جناب جاودانیان اون اعلام کاملا درسته بی خود هم گردن جناب قاسم پور نندازید چه خوب ایشون رو سپر بلا کردید به ماکارونی نمیشه گفت یک جسم صلب سازه شما از یک جسم صلب هم صلبتر نشون داد این امکان نداره سرعت بارگزاری شما خیلی بیشتر از سازه های دیگه بود علتشم کاملا واضحه از روی نمودار ها
در مورد بارگزاری خورشید مصر یک ثانیه از بارگزاری گذشته اما در بارگزاری شما و تیم تانریچا شروع هر کدوم از نمودار ها در واحد زمان یکی هستند حالا نمیدونم چرا مال شما 20 رو نشون میده مال تانریچا 7 رو؟؟؟؟

وقتی میگن سرعت بارگزاری 7 کیلو بر ثانیه هست اون برای یک جسم کاملا صلب هست حالا سازه ماکارونی که جسم صلب نیست پس باید کمتر باشه
r.alizade@live.com

Big Grin
 سپاس شده توسط علی رنود ، حامد احمدپور
سلام
من پست دوستمون علی رو ندیده بودم
علی جان منم میدونم که به خاطر تراکم بوده اما آیا به ستون مدت زمان هم نگاه کردید اگه دقت کنی هر دوتای این سازه ها در 46 ثانیه شکستن اما رکورداشون یکی نیست پس حرف من در مورد سرعت بارگزاری 12 کیلو بر ثانیه تیم مشهدی درسته
منتظر نظرات دیگر دوستان هم هستیم
اگه روش خواسی برای محاسبه سرعت بارگزاری هست بگید ما هم یاد بگیریم
اما نه اگه این روش درست هست چرا باید ماکارونی که جسم صلب نیست (در صورتی که گفته شده سرعت بارگزاری 7 کیلو هست ) 12 کیلو بر ثانیه بارگزاری بشه چرا بارگزای دوم تیم مشهدی که اصولی داشت بارگزاری میشد سر 200 کیلو شکست موقع بارگزاری من سمت چپ سن بودم که دقیقا نحوه بارگزاری و شکستن این سازه رو دیدم دوستان مشهدی میگن که تخته و گره پیچید اما من این پیچیدن رو ندیم شاید چشم بصیرت برای دیدنش میخواست که ما نداریم و این علت رو باعث زود شکستن سازشون دونستن اما من قبولش ندارم
دوستان همه به معقوله خستگی سازه آگاه هستن من این علت رو عامل شکستن سازتون میدونم اگه فکر میکنید درست نمیگم با دلیل و منطق ثابت کنید که حرفام درست نیست

اقای جاودانیان به خاطر رودروایس که باهاتون داشتم تا حالا حرفی نگفتم اما انگار خودتون هم جدی جدی باور کردید که 570 کیلو رو زدید و احساس میکنم کمی مغرور شدید اینو میشه از برخورد زشت و زننده امروزتون در پست تاپیک گلایه دید

توی یکی از تاپیک ها جناب نظری از من خواسته بودم که عکسی از لینک فشاری رو که در مشهد موقع شکستن سازه مشهدی ها برداشتیم رو بزارم رو سایت اما اون موقع من نذاشتم و از آقای نظری هم خواهش کردم به حرمت نون و نمکی که با این دوستان خوردیم چیزی نگیم اما انگار دیگه نمک دونه شکسته دست خودمونم بریده به این عکس نگاه کنید جناب جاودانیان میگن هر کس در تیم ایشون در کار خودش استاد شده اما این عکس کار یک استاده؟؟؟؟!!!!!!

[تصویر:  jtrdhjqwhro5o1jblcb.jpg]

خودتون قضاوت کنید این سازه میتونه 570 کیلو رو با این لینکاش بزنه؟؟؟
r.alizade@live.com

Big Grin
 سپاس شده توسط علی رنود
سلام من تصمیم گرفته بودم که دیگه هیچ وقت پستی در این مورد ننویسم و نظری هم ندم چون حرفهامو خیلی وقت پیش روز مسابقات زدم و به زور قانع کردن که صلبیت سازمون کم بوده و به خاطر این دلیل غیر منطقی تصمیم گرفتم دیگه بحثی نکنم . از اکثر تیم ها پرسیدم که نظرتون در مورد مسابقه چی بود که همه نظرشون این بود به دلیل رودروایسی با بعضی از دوستان نتونستن نظر اصلیشونو بنویسن . وقتی ادم نتونه حرفشو راحت بزنه پس بهترین راه اینه بیخیال جریان بشه .و من هم عملکرد این جک رویاییرو به خاطر همین رودروایسیها پذیرفتم و تایید میکنم
 سپاس شده توسط محمد رضا شارعی ، رسول عليزاده
با سلام از دوستان عزیز تقاضا دارم بیاید بیخیال بشید مسابقات تمام شد و رکوردی زده شد به نظر من اگر هم مشکلی باشه مشکل بر میگرده به سازنده جک نه که سازه جاودانیان حالا یا سازه خوب زده یا جک خراب بوده پس این وسط نمی تونیم بگیم جناب جاودانیان تقلب کرده نه به احتمال 99 درصد جک مشکل داشته و شاید هم سالم بوده اینو باید مهندسان مکانیک بگن اما طبق تعریف جسم صلب ما میدونیم وقتی میگن در هر ثانیه 7 کیلو یعنی واسه جسمی مثل فولاد هست اما ماکارونی بسته به شرایط داره.من خودم به شخصه هیچ نوع جکی رو در ایران سالم ندیدم حتی خودم برای مسابقه با اینکه هزینش رو بسیج خراسان می داد پیشنهاد ندادم بسازند.بهترین بارگزاری در ایران بارگزاری میله وزنه است.
 سپاس شده توسط رسول عليزاده
سلام
خوشحالم دوستان نظراتشون رو گفتن
اما جناب شارعی آیا میشه یه علت آورد که چرا جک فقط در سازه جاودانیان دچار مشکل شده
چرا فقط سازه جاودانیان 570 رو زد آیا در اون مسابقه کسی به مهارت و تجربه ایشون وجود نداشت
رکوردی هم ثبت نشده رکورد رو همه باید قبول داشته باشند که تا حالا کسی بهم نگفته من رکورد رو قبول دارم و دوستان به خاطر همون رودروایسی چیزی نگفتن
حالا من منتظر جواب سوالاتم هستم تا خود جناب جاودانیان جوابشون بدن
r.alizade@live.com

Big Grin
سلام رسول جان با اینکه منم مثل علیرضا نظری عزیز نمی خواستم راجب این موضوع حرفی بزنم دقیقا به همون دلایل ایشون ولی با جواب دادن زننده ی آقای جاودانیان در پست گلایه مثل اینکه واجب شد که حرفهای نا گفته زده بشه البته این نظر شخصیه منه و صلاحیتم را تایید نمیکنه !!!!!
این رکورد با این مدت بارگذاری غیر ممکن به نظر میاد یا اینکه ما تمام مدت تحصیلمون کتابهای اشتباه خوندیم !!!
بهتره آقای جاودانیان نیز از توهم 572 در بیان من از طرف بچه های شهرکرد و چند تا از تیم ها که با من در تماسند اعلام می کنم کسی این رکوردو قبول نداره پس رکوردی ثبت نشده اگه به این میگن رکورد ثبت کردن ما بابل 800 کیلو هم داشتیم و هنوزم کسی ایراد اون بارگذاری را هم قبول نکرده
من از آقای قاسم پور خواهش میکنم جواب سوالات بچه ها را بدن حالا که پرسیده شده و خدا را هم شاهد میگیرم وقتی آقای مهندس قاسم پور فرمودند رکورد صحیح بوده من نمی خواستم هیچ وقت راجبش حرف بزنم و همین جا هم از ایشون معذرت میخوام
خدایا یاری ام کن اگر چیزی شکستم , دل نباشد
 سپاس شده توسط ابوذر عظیمی ، علی رنود ، محمد رضا شارعی ، رسول عليزاده ، سعید قاسم پور

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان