درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
از كجا شروع كنم؟
من یکی دو هفته قبل بود که یه سازه درست کردم با 92 المان جفتی فقط برای کشش در هرصفحه!!!
واقعا سخت میشه
مثلا بعضی وقت آ چسب یه گره با گره ی بغلی ادغام میشید! و این بد جور رد میشه.
گره مرکزی شو هم به زور جم کردم ولی شد!
مسابقه مشهد تیم دانشگاه صائب ابهر اوله!
داداش اولی رو بی خیال . . .
پاسخ
شما میتونید طراحیتون رو خیلی بهتر کنید کششی ها از یک حدی که بیشتر میشن کارایی خودشون رو تقریبا از دست میدن و همچنین مدت زمان ساخت زیادی دارن و واقعا درست کردن چنین سازه ای مصیبته!!!
جمع کردن گره مرکزی میتونه خیلی خوب انجام بشه شما اگر خوب طراحی کنی میتونی به راحتی گره مرکزی رو جمع کنی حتی اگه صد تا کششی باشه اگر خواستی پ خ بده تا توضیح بدم
ولی فقط در صورتی این کار یعنی 92 کششی مفیده که اجرای خوبی داشته باشه و همچنین نیروی برشی محدود کننده نباشه
درسته هر چه المان کوتاه تر باشه سخت تر میشه ولی این کار تاحدی خوبه توصیه میکنم بیشتر تحقیق کنید
در مورد گره مرکزی هم توضیح دادم در تاپیک طراحی میتونید مشاهده کنید
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
سلام .
دوستان هنوز کسی سازه بار ضربه ای نساخته یا اینکه هیچ تستی نکرده ؟
اگه کسی ساخته یکم در مورد روش ساخت و بارگذاریش ( فیلمش ) یه انتقال تجربه کنه .
پاسخ
سلام
چند توصیه خیلی خیلی مهم به دوستانی که به تازگی به کار ساخت سازه ماکارونی روی آوردند
مهمترین نکته ای که من تا به حال در مسابقات دیدم که اغلب شرکت کننده ها به اون توجه نمیکنن بحث انتخاب لینک هستش
به عنوان مثال یکی میاد طراحی میکنه در حد بندسلیگا!طرحش توپ توپ میشه ولی موقع انتخاب لینک که میرسه تناسب رو رعایت نمیکنه
بنده یک تناسب رو خدمتتون عرض میکنم که به نظرم آماده ترین لقمه ای هست که واسه کاربران سایت گذاشته شده
همیشه لینک های کششی طوری تنش مجاز برای اونا در نظر گرفته بشه که حداقل 40درصد خطا داشته باشن یعنی اگر به یک کششی با قدرت 10 کیلو نیاز داشتید طوری لینک انتخاب کنید که کششی هاتون قدرت 14 یا 15 کیلو داشته باشن!
ولی در عوض فشاری ها با خطای 10 الی20درصد جواب میدن و گاهی اوقات حتی 5درصد خطا دارن!
این خطاها مربوط به خطاهایی هست که قبلا به عنوان ((خطاهای طراحی)) از اونا نام میبردم!و خطای ساخت به جای خود باقی هست!!!
پس هر وقت تحلیل میکنید باید جوری تحلیل کنید که بعد از ساخت دست از پا درازتر و ناامیدبرنگردید بشینید هزار تا علامت سوال داشته باشید
توصیه بعدی اینه که از همین الان عادت کنید در هر هفته لا اقل چند آزمایش کشش و فشار روی ماکارونی های با تاریخ جدید و مارک جدید انجام بدید و دفترچه محاسبات وزن،تنش های فشاری و کششی و حتی نسبت متریال برای خودتون بذارید(نسبت متریال مثلا مقدار چربی فلان مارک و فلان قطر با فلان مقدار تنش چقدر بوده.با این روش حتی میتونید تا حدودی در ماکارونی شناسی هم مهارت پیدا کنید که فواید زیادی داره)
توصیه بعدی هم مهمترین اصل سازه سازیه که اون ((صبر))هست.یک سازه موقعی به نتیجه میرسه که با صبر و حوصله ساخته بشه و طبیعتا دقیق ساخته بشه
توصیه بعدی اینه که هر چیزی که یاد میگیرید به بقیه بگید(البته نه اینکه طلا رو بذارید دست بچه که نمیفهمه طلا چیه و آهن زنگ زده چیه!)این نوع یاد دادن به شما کمک میکنه که همواره دنبال یک روش بهتر از قبل بگردید تا بتونید به سرعت پیرفت کنید و البته خدا هم به دلیل این بذل و بخشش قطعا راه را برای شما هموارتر میکنه و سرعت پیشرفتتون رو زیادتر!
یا علی(ع)
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط رسول عليزاده ، حسن شیخ
سلام
از فرمایشات دوست خوبم علی جان ممنونم
اما من پیشنهاد میکنم برای رسیدن به حالت تناسب مناسب از تجربیات افراد فعال استفاده کنید چون رسیدن به حالت ایده آل خیلی سخته مخصوصا در سازه های راندمانی و هدفمند که ملاک بار تحملی نسبت به وزن آن است
r.alizade@live.com

من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه نیستم
Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط حسن شیخ ، علی رنود
امیدوارم عزیزانی که تجربه شون خیلی بیشتر از ماست بیان و بگن که چطور میشه راه ها را سریعتر پیمود ولی...
پاسخ
 سپاس شده توسط رسول عليزاده ، محمد خدایی
طبیعتا دوستان دیگری هستن که توانایی دارن به تازه کارهایی چون بنده آموزش بدن بنده درخواست میکنم که تجربه خودشون رو حتی الامکان در اختیار کاربران قرار بدن
اگر هم در مورد خصوصیات چوب و یا فولاد چیزی بگید ممنون میشم
یا حسین(ع)
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور
اموزش ترسیم سازه ماکارونی اتوکد 2012
فیلم اتصال نخ مخصوص دانش آموزان
پاسخ
 سپاس شده توسط اشکان رستگارمنش ، ساجده نوروزی ، مجید سعداله خانی
از جناب آقای شارعی بخاطره اینکه همت کردن و آموزش جدیدی برامون گذاشتن ممنونمSmile
To live is the rarest thing in the world, Most people exist, that is all
*
*
Oscar Wilde
Let no man pull you low enough to hate him
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد رضا شارعی
http://up1.iranblog.com/images/981.jpg چرا از صفحه میاد بیرون؟
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان