درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب گرايش
به نظر من هر سه گرایش سنگین راندمانی و هدفمند باحاله ولی هر کدوم درد سر خاص خودشو داره
ولی من علاقه دارم به راندمانی چون با صفاست و هدفمند هم اگه یک آیین نامه جدید باشه جذابیتش بیتره چون به قل مهندس نظری اینجوری تیمها کپی طرح یا کپی خلاقیت مهندس قاسمپور رو میارن که اینجور خوب نیست(هر چند که کپی هم کار هر کسی نیست)
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط حسن شیخ
سلام
من هم یک گرایش جدید رو پیشنهاد میکنم
طرح توی آیین نامه معرفی بشه البته با دیتایل کاملاً مشخص
شرکت کنندگان بسازند و بارگذاری بشه
نظرتون چیه؟؟؟؟
.........................

-----
[تصویر:  75k8xop250b66zgzurqs.jpg]
پاسخ
جناب رضايي كمي بيشتر توضيح بدهيد!
ترجیح می دهم با کفش هایم در خیابان راه بروم و به خدا فکر کنم

تا اینکه در مسجد بنشینم و به کفش هایم فکر کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حسن شیخ
سلام
ببینید یه آیین نامه ای تدوین میشه که طرح سازه ای قراره ساخته بشه رو کاملاً و بدون نقص و با تمام جزییات شرح میده
بعد از اون شرکت کنندگان فقط و فقط اون طرح رو با همون دیتایل آیین نامه میسازند و تو مسابقه سازه خودشون رو ارایه میدهند
تو این گرایش نحوه ساخت و خلاقیت در این مورد حرف اول رو میزنه

-----
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور
سلام
مهندس رضائي اين كه نشد گرايش بهتره اين رشته واسه قسمت دانش آموزي باشضه كه اصلا كاري به كار تحليل و طراحيش ندارن

r.alizade@live.com

من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه نیستم
Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط حسن شیخ ، سعید قاسم پور ، علی رنود
سلام
مهندسین عزیز میخوام نظرتونو راجب مسابقه ی قاب ماکارونی بگید , دقیقا مثل قاب های ساختمانی که مثلا 4 طبقه با ابعاد مشخص در ایین نامه ساخته بشه و در هر طبقه طبق ایین نامه بارگذاری بشه ( مثلا 100 گرم ) و اونو روی دستگاهی که یک زلزله ی مصنوعی ایجاد میکنه برای ازمایش بذاریم مدت زمان مقاومت این سازه در برابر زلزله میتونه معیار مسابقه باشه .
البته دوستان حتما توجه دارن که این یک طرح مقدماتیه و هنوز خیلی جای بحث و بررسی داره , اگه دوستان موافق باشن و با نظراتتون کمکمون کنید ,من بهتون قول میدم که خیلی زودتر از اون چیزی که فکرشو بکنید شاهد همچین مسابقه ای در سطح کشوری باشیم !!!!
خدایا یاری ام کن اگر چیزی شکستم , دل نباشد
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، ابوذر عظیمی ، علی رنود ، ساجده نوروزی
آقای علیزاده
من که نگفتم شما بیا شرکت کن
شما استاد بنده هستید
من گفتم این گرایش برگزار بشه که تفاوت های ساخت سازه مشخص بشه
وگرنه شما یک سازه بیار که من نتونم تحلیل کنم
با هر نوع بارگذاری

-----
پاسخ
سلام
دوستان عزيز اين نظرسنجي براي تصميم گيري بهتر جهت مسابقات آينده گذاشته شده تعجب مي كنم انجمن با 258 عضو فقط 15عضو نظر دادند يعني بقيه دوست ندارند مسابقات بعدي را شركت كنند؟!!!
ترجیح می دهم با کفش هایم در خیابان راه بروم و به خدا فکر کنم

تا اینکه در مسجد بنشینم و به کفش هایم فکر کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد جواد رضایی ، حسن شیخ
آقای عظیمی بیشتر تلاش کن
ما که نتونستیم
ولی شاید شما بتونی

-----
پاسخ
با سلام
ببینید تقریبا از سال 80 مسابقات سازه های ماکارونی در ایران برگزار شده و مسابقات امیرکبیر نیز از سال 82 برگزار گردیده است. آنچه که در این 8 سال رایج بوده، گرایشات سبک، هدفمند، راندمانی(درابتدا دهنه 45 سانت و بعدها دهنه 1 متر) .
در سال 88 دانشگاه تربیت معلم آذربایجان گرایش سنگین(که اون موقع آزاد میگفتن) رو پایه گذاری کرد که بعد ها این گرایش در مسابقات آزاد گرگان 89 ، آزاد زنجان89 ، بابل در ابتدای سال 90 و سرانجام با اندکی تغییرات در آیین نامه، در مسابقات خاوران 90 (که نسبت به آیین نامه های قبلی سخت تر شده بود) برگزار گردید.
گرایش سبک نیز معمولا در سال فقط در مسابقات امیرکبیر برگزار می گردد.
یعنی در 10 سال گذشته دو گرایش راندمانی دهنه 45 و 1 متر و نیز هدفمند تا دلت بخواد در این 10 سال مکررا برگزار شده است. با توجه به مشاهدات اخیر، دوستان مستحضرند که در گرایش راندمانی و هدفمند، طرح ها بطور شگفت آوری تکراری (یا همان کپی برداری) شده است.

با توجه به اینکه تا سال 89 بنده نیز بصورت فعال در رشته سازه ماکارونی کار کرده ام، لذا اگر بخواهم نگاهم رو نسبت به این مسابقات در چند جمله اختصارا بیان کنم. باید عرض کرد این مسابقات شدیدا ارزش علمی اش در سال های اخیر رو به افول است. دلیل آن استفاده های ابزاری از این قضیه بوده است.

با توجه به اینکه طرح های برتر هر مسابقات در هیچ جایی به ثبت نمی رسد لذا در کمال تاسف طرح ها خیلی راحت کپی برداری می شوند و در مسابقات بعدی تکرار می شود. شخص من در سال هایی که به عنوان شرکت کننده در مسابقات حضور داشتم، در عین اینکه می توانستم با یک طرح همه مسابقات را فتح نمایم ولی دوست داشتم برای هر مسابقه طرح و ایده جدیدی ببرم و در هر مسابقه ای شرکت نکنم. خوشحالم که در هر دو مسابقه تربیت معلم آذربایجان و سراسری زنجان بعنوان شرکت کننده حضور داشتم و در هر دو مسابقه رکوردهای خوبی زده شد.
دلیل بحث من روی این مباحث این است که ثابت کنم که دیگر گرایشات راندمانی، هدفمند، سبک ( و حتی با کمی توضیح سنگین)، در کشور تکراری شده است و باید سوی گرایشات جدید رفت. گرایشاتی چون، بار ضربه ای، بار گسترده، بار متحرک، قاب محافظ تخم مرغ، سازه فشاری و چندین گرایش که شاید زود باشد که الان در موردش حرف بزنیم
مجموعه سایت itssa آماده است باتوجه به موقعیت جغرافیایی مختلف کشور ، آیین نامه ای برای سازه ای خاص تبیین نماید. (البته با همفکری و کمک کاربران فعال سایت).
بنظر من دانشگاه ها باید مقداری ریسک پذیر باشند و به گرایشات جدید اهمیت بدهند.

تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، محمد جواد رضایی ، حسن شیخ ، ابوذر عظیمی ، علی رنود

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان