درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بزرگترین سازه ماکارونی جهان در ایران
مهندس قاسم پور عزیز خیلی ممنون که به این بحث اهمیت ویژه ای دادین.
به نظر بنده اگر این سازه مقاوم در برابر بار ضربه ای ساخته بشه با موضوع پدافند غیرعامل بسیار زیبا و جالب میشه بخصوص که الآن دولت رو این قضیه مانور زیادی داره میده و میتونن کمک بسیار زیادی به ما بکنند.

میتونیم سازه ای گنبدی بسازیم که در آخر تمام اعضای شرکت کننده در زیر این سازه قرار بگیرند و سازه به عنوان یک سازه محافظ در برابر بار ضربه ای نمایش داده بشه

دیگران هم اگه نظراتشون رو بدن میتونیم به یه تصمیم کلی برسیم
مردان عمل هیچگاه شکوه و ناله سر نمی دهند، به ویژه از سخت بودن صخره ها ، ابری بودن آسمان یا سرد بودن یخ هرگز شکایت نمی کنند .
-------------------------------------------------------------

هرکس بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا می کند،

و هر کس نخواهد کاری را انجام دهد ، بهانه اش را.
---------------------------------------------------------

مردی که کوه را برداشت،کسی بود که شروع به برداشتن سنگریزه ها کرد.

---------------------------------------------------------------------------
http://www.niktarahan.blogfa.com
niktarahan@gmail.com
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور
با سلام
اول تشکر از مهندس قاسم پور به دلیل توجه به این بحث.بنده هم با نظر مهندس نظری موافقم.هم کاری نمادینه هم جذاب.
فقط تورو خدا یک زمانی رو مشخص کنید که تعطیلات باشه.مثلا بین 2تا ترم.

اگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
 سپاس شده توسط حسن شیخ
سلام
ممنون از دوستان برای اظهار نظرات بسیار سودمندشون
در تکمیل صحبتهای آقای مهندس قاسمپور و بقیه دوستان بنده هم چند مورد رو ذکر میکنم
با توجه به تماسهایی که با آقای مهندس شفقی داشتم و در جریان هم هستم که رایزنی ها و جلساتی هم در رابطه با این موضوع گرفته شده است
هرچه زمان بیشتری از ارایه این پیشنهاد میگذره شاهد هستیم که احساسی تصمیم گرفتن داره رنگ میبازه و این موضوع به واقعیت داره نزدیک میشه
من پیشنهاد هایی دارم که امیدوارم این پروسه ملی رو بهتر بتونه شکل دهی کنه

1- در ابتدای کار هسته مرکزی این فعالیت شکل بگیره تا برای تصمیم گیریها به مشکل بر نخوریم
2- از اساتید ممتاز کشور جهت راهنمایی و ارایه طریق همچنین کمک در مورد شکل سازه و نحوه ساخت و ... دعوت کنیم
3-حتماً باید این طرح هدف گذاری بشه
4-به نظر من اگه بتونیم این کار رو در دهه فجر ارایه کنیم خیلی بهتر و مساعد تره
5- همانطور که آقای مهندس قاسمپور هم گفتند و جناب آقای مهندس شفقی و بنده هم مصر به این موضوع هستیم ؛ اگه این کار به نام یک موسسه خیریه تموم بشه علاقه مندان و گروههای بیشتری برای این کار اعلام آمادگی خواهند کرد
6-در آخر هم پيشنهاى ميكنم منافع مادی در این پروژه رو تا جایی که امکان داره کم رنگ کنیم

7 - 8 مورد دیگه هم هست که انشاءالله در آینده میگم
.........................

-----
[تصویر:  75k8xop250b66zgzurqs.jpg]
با عرض سلام و ادب و احترام خدمت تمامی بزرگواران
بسیار سپاسگزارم از تمامی کاربران و فعالان و خیلی خوشحال هستم بسیاری از افق هایی که در چشم انداز فکری اینجانب و سایر خدمتگزاران این سایت دغدغه ای بوده به حمد الله جامعه عمل بر تن کرده و داره به حقیقت هایی وصف ناپذیر تبدیل می شه.
البته قرار بود بنده فعلا از جزئیات این فعالیت فعلا چیزی رو بیان نکنم و بزاریم مسیر طی بشه و سایر دوستان هم دیدگاه های پاک و زیبای خودشون رو بیان کنن و چراغی بر مسیر روشن کنند و با نظرات سازنده خودشون نور این چراغ رو پر فروغ تر نمایند.

از زمانی که کلید خورد این پروژه شاهد حساسیتهای بسیاری شدیم و ان شاء اله اگه خدا بخواهد پیرامون موضوع فوق جلسه ای طی هفته ی آینده با حضور پروفسور علیرضا خالو، دکتر شهریار طاووسی ، مهندس رضایی، مهندس قاسم پور و چند تن از عزیزان ما در حوزه های مختلف کشور در تهران بزگزار خواهد شد و بی شک موارد مطروحه در این جلسه به استحضار تمامی عزیزان خواهد رسید.

در این قسمت توضیحاتی بسایر اندکی در مورد پروفسور خالو قرار می دهم تا دوستان بیشتر با شخصیت این عزیز آشنا بشوند.
پروفسور عليرضا خالو، رشته مهندسي عمران در مقطع کارشناسي را در دانشگاه ايالتي تگزاس و کارشناسي ارشد را در رشته سازه در دانشگاه ايالتي ويرجينياي غربي و همچنين گرايش سازه در مقطع دکترا را در دانشگاه ايالتي کاروليناي شمالي، با رتبه درخشان به پايان رسانده.
پروفسور عليرضا خالو هشت کتاب تخصصي ترجمه و تأليف نموده‌ و در تهيه پنج مقررات ملي و آئين‌نامه طراحي نقش اساسي داشته است. خالو تاکنون 3 مورد ثبت اختراع داشته‌ و بيش از 45 مقاله علمي در مجلات با نمايه ISI و 40 مقاله در مجلات علمي پژوهشي و 200 مقاله در کنفرانسهاي ملّي و بين‌المللي ارائه نموده‌ است.
ایشان در پروژه‌هاي مختلف کشور مانند برج ميلاد، سد مسجد سليمان، سد جگين، سد کرخه، مقاوم‌سازي چندين پالايشگاه و ... در زمينه‌هاي طراحي، تحليل، مقاوم‌سازي و مديريتي نقش اساسي داشته‌ است،همچنين دکتر عليرضا خالو به مدت يک سال بعنوان محقق در دانشگاه کاروليناي شمالي فعاليت داشت.
پروفسور خالو افتخارات و جوائز متعددي در داخل و خارج از کشور بدست آورده است که مي‌توان به چندين نوبت برگزيده به عنوان استاد نمونه و محقق نمونه دانشگاه صنعتي شريف، استاد نمونه کشور، عضو ارشد ACI و جايزه بهترين مقاله در کنفرانس بين‌المللي سنگاپور اشاره کرد. همچنين دکتر عليرضا خالو چندين همايش داخلي و بين‌المللي برگزار نموده‌ و عضو هيئت تحريريه چند مجله تخصصي عمران و ساختمان نيز مي‌باشد. وي سمت هاي گوناگوني در دانشگاه صنعتي شريف همچون سرپرست آزمايشگاهها، رئيس گروه سازه و معاونت پژوهشي را عهده‌دار بوده و چندين سال مشاور بخش مصالح، بتن و سازه مرکز تحقيقات ساختمان و مسکن بوده‌ است و در حال حاضر رئيس قطب علمي سازه و زلزله دانشگاه صنعتي شريف مي باشد و همزمان رياست ACI شاخه ايران را نيز بر عهده دارد. دکتر عليرضا خالو به تشخيص هيات داوران دومين يادواره مهندسي عمران ايران، رتبه دوم پژوهشهاي بنيادي مهندسي عمران را کسب کرده است.

در مورد آقای دکتر طاووسی هم بنده قبلا توضیحاتی دادم ولی در این قسمت اندک توضیحاتی میدم که ایشون عضو هیئت رئیسه انجمن بتن ایران، عضو هئیت رئیسه انجمن سازه های فولادی ایران و عضو هیئت مدیره زلزله ایران هستند. در حل حاضردر بزرگترین پروژه خانه سازی دنیا با چوب در وین اتریش ایشون به عنوان مشاور در این طرح از طرف دولت اتریش دعوت و حضور دارند و برای بنده باعث افتخار هستش که با این عزیزان فعالیت داشته و مخصوصا با دکتر طاووسی 18 عنوان مقاله مشترک، 2 عنوان طرح پژوهشی و اولین کتاب طراحی و ساخت سازه های ماکارونی در دنیا به عنوان مولف با هم فعالیت کرده ایم.

دوستان عزیز من قبلا هم خدمت مهندس رضایی و مهندس قاسمپور عرض کرده ام و از این فضا استفاده می کنم تا موارد کلی تری رو به عرض برسونم.

برای این موضوع باید با دقت و مطالعه بیشتری قدم برداریم.
این پروژه مربوط به سازه ماکارونی نیست و با نام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود پس باید در شان منزلت نام مبارک و با افتخار ایران عزیز باشه.
بنده به علت اینکه چندین سال هست که با مجموعه محک در خصوص حمایت از کودکان مبتلا به سرطان فعالیت و همکاری می کنیم در پروژه هاشون طی یک نامه رسمی از مدیرعامل این موسسه خواستم تا در این جلسه یاد شده حضور داشته باشند و به نقطه نظرات این جمع گوش بدند و با صلاحدید و بررسی پروپوزال عزیزانی چون شما ان شاء اله کاری بسیار بزرگ و پسندیده انجام بدیم.
ان شاء اله سعی می کنم فردا با هماهنگی به وزارت کشور برم و درخواست مجوزی برای این پروژه صورت بگیره و در اسرع وقت با سردار ساجدی نیا فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و جناب آقای مهندس تمدن استاندار محترم تهران و ریاست محترم فرهنگی و هنری شهرداری تهران هم وارد مذاکره بشم و ان شاء اله خبرهای خوبی رو بتونم به شما عزیزان تقدیم کنیم.

همانطور که دوست عزیزمون آقای قاسمپور هم فرمودند ما لینک ثبت نام اولیه رو در همین سایت انجام میدهیم و حدود 100000 (یک صد هزار نفر) از دانشجویان هم که با ما در ارتباط هستند از طریق مراکز و موقعیت های دیگه رو دعوت می کنیم تا به صورت های مختلف با ما همکاری و همیاری داشته باشند که در زمینه علمی، فرهنگی و اطلاع رسانی در سطح ملی و بین الملل.

فقط می خوام در آخر این مطالب به چند مورد هم اشاره کنم که همانطور یکه استحضار دارید در این موارد خیلی ها دوست دارند از آب گل آلود ماهی بگیرند و یا سنگ اندازی کنند و مانع از این فعالیت ها بشند، دوست دارم با صدای بلند و با حمایت همه شما مهربانان به این عزیزان بگیم که نیت ما این هستش که دنیا و جوامع اون متوجه بشند ما از کودکان مبتلا به سرطان حمایت خواهیم کرد و بی شک با تمام سختی ها و مشقتهای خاص خودش آگاهی داریم ولی مسیر رو با توکل به خدا به سرانجام خیر و نیکی به اتمام خواهیم رسوند.

اگه دوستان سوالات دیگه ای هم دارند مطرح بفرمایند تا بنده پاسخگوی بزرگواران باشم.
تماس با بنده از طریق:

http://www.masoudshafaghi.com
http://www.facebook.com/masoud.shafaghi.1
masoudshafaghi@gmail.com
info@masoudshafaghi.com

سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، محمد جواد رضایی ، فاطمه اسمعیلی سوره ، حسن شیخ ، حسین ترکی ، علی رنود ، فاطمه جنگی زهان
Brick 
به نام خدا
سلام به همه ی دوستان خوبم
من خیلی کوچیکتر از اونم که بخوام در این مورد نظر بدم ؛ اما چون نیت و هدف این کار مقدسه و باعث میشه یکبار دیگه چهره ی اصلی و توانمندی های ایرانیان به جهانیان نشون داده بشه لازم میدونم چند خطی بنویسم...
امیدوارم طی جلساتی که مهندس شفقی و مهندس قاسمپور بهمراه بزرگان رشته ی عمران برگزار می کنند طرح و نحوه ی اجرای این پروژه اوکی بشه ,
و تک تک دوستان یک بار دیگه به هدف از ساخت این سازه توجه کنند
همونطور که می دونید از مهمترين کارهايي که در روايات به آن اشاره شده شاد کردن مؤمن از راه توجه به نيازهاي او و تلاش در جهت رفع آنهاست , شاد کردن دل مومن در آیات و روایات دین ما بسیار توصیه شده
مثلا پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله ) می فرمایند: هر کس مومنی را شاد کند قطعا مرا شاد کرده ، و هرکه مرا شاد کند همانا خداوند را شاد کرده است.
پس اگر ما صرفا با هدف پاک حمایت از کودکان سرطانی هچنین اقدامی انجام بدیم مورد رضای خدا هم قرار میگیره.
انشا الله با طرح مناسب و قابل اجرا و با یک برنامه ریزی دقیق و کامل و با کمک خدا بتونیم این پروژه رو انجام بدیم.
از مهندس شفقی می خوام که با گروه هایی که تشکیل میدن خیلی خیلی دقیق و حساب شده برنامه ریزی کنند و هر خبر تازه ای بود به دوستان اطلاع بدند تا همه در جریان باشند
انشا الله موفق میشیم!!!!
 سپاس شده توسط مسعود شفقی ، سعید قاسم پور ، علی رنود ، فاطمه جنگی زهان
مطمئناً آقای مهندس قاسمپور و آقای مهندس شفقی تمام جوانب رو بررسی میکنند تا این پروژه با بهترین کیفیت برگزار بشه

-----
Rainbow 
با درود فراوان به همه عزیزانی که توی این بحث شرکت کرده و نظرات خودشونو اعلام کردن.
جهت اطلاع تمامی عزیزان میخواستم عرض کنم که بنده بهمراه اعضای گروه خودمون تصمیمی مبنی بر ساخت بزرگ ترین سازه ماکارونی دنیا رو گرفته و ساختشو توی برنامه داشتیم. همه چیز از طرح گرفته تا حتی اسپانسر این پروزه مشخص و حتی صحبت های اولیه انجام شده بود. قرار هم شد که بهمن ماه امسال ما این طرح رو توی دانشگاه خودمون بسازیم. ولی بدلیل اینکه مسابقات خاوران سر راهمون بود و اینکه نیروی کار به اندازه کافی در اختبار نداشتیم این قضیه فعلا بسته شده بود تا اینکه دوستان برای ساخت این نوع سازه اعلام آمادگی کردند.

بنده بعد از اینکه این تاپیک رو توی سایت قرار دادم بلافاصله با جناب مهندس شفقی تماس گفته و در خصوص این بحث موضوعاتی رو با ایشون در میون گذاشتم.
مهندس شفقی عزیز (که همین جا به ایشون خسته نباشید میگم) در همون لحظه از جلسه ای که در این خصوص (ساخت بزرگترین سازه) با سردار ساجدی نیا و دیگر عزیزان ترتیب داده بودند بر میگشتند که وقتی من درخصوص نتیجه این جلسه از ایشون سوال پرسیدم به اختلاف بسیار زیادی که طرح ما و طرح جناب مهندس شفقی وجود داشت پی بردم و از اجرای طرح خودم صرف نظر کرده و برای کمک به اجرای پروژه مهندس شفقی اعلام آمادگی کردم.
البته بگم طرحی که قرار بود من و دوستانم انجام بدیم رو با حضور 5 نفر گروه قرار بود انجان بشه.
جناب مهندس شفقی عزیز هم توضیحاتی رو که فرمودند البته با کسب اجازه از ایشون(قبلا گرفته شده) در اختیار دوستان قرار میدم.
این طرح قراره که احتمالا توی یکی از بوستان های تهران بمناسبت دهه فجر اجرا بشه. طرحی که با نام جمهوری اسلامی ایران در کتاب رکورد های گینس به ثبت برسه. و هنگامی که نام جمهوری اسلامی ایران در میون باشه باید طرحی در شان این نام باشه که مطمئنا اجرای این پروژه افتخاری دیگر را برای ایران عزیز رقم خواهد زد.
و وقتی پروژه ای با این عظمت (از اعداد و ارقامی که جناب مهندس شفقی به زبون آوردند مشخصه که این پروژه، پرژه عظیمی هست و خودشون در این خصوص اطلاعات تکمیلی رو در اختیار دوستان قرار میدن)قراره که اجرا بشه مسلما باید هماهنگی هایی بیش از حد تصور با وزارت خانه هایی همچون وزارت کشور، نیروی انتظامی، سازمان فرهنگی هنری شهر تهران و دیگر ارگان هایی که (به نسبت بالا رفتن هماهنگی ها کار به مراتب سخت تر میشه)انجام بپذیره که به تیم مدیریتی بسیار قوی نیازمنده، که خوشبختانه همونطور که بنده اطلاع یافتم جناب مهندس شفقی قبلا هماهنگی های اولیه رو شروع کرده و همچنان به دنبال هرچه بهتر برگزارکردن این پروژه و پروژه هایی از این قبیل هستند.
همونطور که قبلا خود مهندس شفقی بیان کرده اند قراره این طرح در حمایت از انجمن محک برگزار بشه.
انشااله خود مهندس شفقی جزئیات این پروژه رو در اختیار دوستان قرار خواهند داد، فقط من چند نکته رو با اجازه دوستان ذکر کنم.
- بنده همونطور که قبلا گفتم در اجرای این پروژه عظیم خودم اعلام آمادگی میکنم( البته اگه دوستان صلاح ببینند) و تا رسیدن به هدف نهایی این پروژه از هر کمکی که از دستم بر بیاد دریغ نخواهم کرد.
- بنظر من وقتی که قراره چنین کاری برای کشور ایران انجام بشه، خوبه که منیت ها رو کنار بذاریم و تا اونجا که میتونیم همکاری کنیم.

در آخر هم از دوستانی که بانی این پروژه شدند (اجازه بدین که اسم نیارم) تشکر کرده و برای تمامی این عزیزان آرزوی موفقیت میکنم.
 سپاس شده توسط مهرداد موگوئی ، سالار ماهروئی ، مسعود شفقی ، محمد جواد رضایی
بله مهندس ترکی کاملاً درسته بنده هم این بحث رو برای جمع آوری اطلاعات راجع به این موضوع راه انداختم فقط و فقط برای کمک به شما در ساخت این سازه که به اینجا کشیده شد.
مردان عمل هیچگاه شکوه و ناله سر نمی دهند، به ویژه از سخت بودن صخره ها ، ابری بودن آسمان یا سرد بودن یخ هرگز شکایت نمی کنند .

niktarahan@gmail.com
 سپاس شده توسط مسعود شفقی ، محمد جواد رضایی
اگه خدا بخواهد سازه ای میسازیم که کل دنیا انگشت به دهان بماند و به استعداد ایرانی ها بیش از پیش غبطه بخوره
و این جز با همکاری و همدلی همه امکان پذیر نیست

-----
چرا در مورد طرح این سازه ای که قراره ساخته بشه بحثی نمیشه ؟

آیا قراره یک نفر این طرح رو بده ؟ آیا کار دست جمعیه و همه باید در طرح سازه نظر بدن ؟ چند نفر قراره این سازه رو بسازند ؟

هدف مشخص شده به نظر بنده بهتر بازه زمانی اون هم مشخص بشه

niktarahan@gmail.com

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان