درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارزیابی و نقد و بررسی مسابقات خاوران مشهد - آبان 90
ببینید آقای قاسمپور تقلبی که گفته شد این بود. این المان مربوط به سازه تیم تراختوراز دانشگاه علم و فن ارومیه می باشد. اسم ارومیه برای شما آشنا نیست؟
طبق آیین نامه طول چسبکاری برای المان برابر با 0.25 L می باشد که در این المان تکه های لازانیا 100 در 100 چسب کاری شده اند.
 سپاس شده توسط حسین ترکی ، احسان نظری ، علی محمد صالحی
منم با نظر دوستان موافقم. لطفا جواب گو باشید.
جناب آقای جاودانیان چند نکته لطفا توجه کنید.
1- ما ایرانی ها جنبه جک رو داریم. خود شما با همین جک به اصطلاح رکورد زدید.
2- همه میدونن که در مسابقات بابل و اون به اصطلاح شما افتضاح فقط بدلیل کالیبره نشدن صحیح دستگاه توسط خریدار بود.که بعد از انجام مسابقات تقصیر کار دستگاه شناخته شد.
3- هنگامی که در مسابقات بابل با طناب بارگذاری انجام شدو اینکه طناب حالت ارتجاعی رو داره بارگذاری با مشکل مواجه شد.
 سپاس شده توسط سالار ماهروئی ، علی محمد صالحی
با سلام
ابتدا از جناب احسان نظری بابت عکسی که گذاشتم ممنونم چرا که ممکنه این ابهام در ذهن خیلی ها باشه.
جناب آقای ماهروئی و جناب ترکی، اگه شما تاکید روی این قضیه هم نمی کردید، وظیفه من باز پاسخ گفتن به این مطلب بوده و هست لذا بنده نظر کمیته داوری رو روی این سازه و چند سازه ای که شبیه به همین شکل، کار شده بودند، خدمتتون عرض می کنم:
ابتدا یه توضیح کوتاه عرض می کنم: همانطور که قبلا در تاپیک" اسامی تیم های شرکت کننده در دومین دوره مسابقات کشوری موسسه آموزش عالی خاوران مشهد " پست شماره 2 ، 20 روز پیش عرض کردم، آنچه مد نظر کمیته داوری در داوری سازه ها ملاک می باشد، آیین نامه های مسابقات هستند و در برخی مواقع به غیر از این آیین نامه ها، تجربه و علم داوران است که به امر قضاوت کمک می نماید و به حمدالله این مورد نیز به حد کافی وجود دارد.
برای همین است که هر استاد دانشگاهی (علارغم داشتن سواد و علم زیاد در رشته تحصیلی خودش) نمی تواند در مسابقات شبیه سازی سازه با ماکارونی داوری کند. چرا که در بسیاری اوقات با مواردی برخورد می شود که اگر طبق متن آیین نامه برخورد شود، شاید در حق برخی تیم های شرکت کننده ظلم شود و ابتکار و توانایی آن تیم ها در خلق آن ابتکار، نادیده گرفته شود.
با توجه به اینکه کمیته داوری شامل آقایان، دکتر گل نرگسی، مهندس شفقی و بنده بودم، نظر کمیته داوری در مورد این مورد و عکسی که شما از یکی از تکه های سازه یکی از تیم ها گرفتید، این بوده که کار فوق، یک عمل ابتکاری است که به هیچ وجه به پایداری و مقاومت سازه کمک نمی کند و این امر بنا به تشخیص کمیته داوری است که علم و تجربه داوران در این زمینه کمک شان می کند. لذا اگر در آینده هم با چنین مواردی مواجه شدیم باز، نظرمان همین خواهد بود که در مورد این چند سازه در مسابقات خاوران برای اولین بار با آن مواجه بودیم.
ببینید ما در داوری سازه ها به مواردی برخورد می کنیم که اگر بخواهیم فقط به متن آیین نامه اکتفا کنیم،(اگر غلو نکنم) بایستی 90 درصد تیم های شرکت کنندگان رو (که از راه های دور و از دانشگاه های شهرستان های مختلف با هزار سختی و مشقت مهمان ما بودند) حذف می کردیم. این مورد نه فقط برای این مسابقات، بلکه برای تمام مسابقات سازه های ماکارونی بوده است و خواهد بود. به عنوان مثال، طبق آیین نامه حداکثر طول مجاز چسبکاری برای یک گره، 0.25 درصد طول کوتاهترین عضو متصل به گره است. یعنی اینکه اگر شما عضوی بطول 2 سانتی متر داشته باشید که به یک گره متصل شده باشد، ماکسیمم طول چسبکاری در هر طرف این عضو، 2.5 میلی متر است. خب حالا شما فکر می کنید که آیا چند در صد تیم ها دقیقا این 2.5 میلیمتر رو رعایت کردند!؟!!!!! بیشتر تیم ها 1 الی 3 میلیمتر در برخی گره ها (فقط در برخی گره ها) اضافه چسبکاری داشتند.(بعنوان مثال همین تیم شما جناب ماهروئی عزیز، که ما به این چند مورد تخفیف دادیم.) لذا در نظر دارم در مسابقات آتی با اطلاع رسانی مناسب در این مورد، دیگه به این یکی دو میلیمتر هم رحم نکنیم و برخورد قاطعانه داشته باشیم. فکر میکنم آنچه که بایستی در این مورد گفته می شد گفته شد. لذا دیگه حرف و حدیثی باقی نمیمونه. حالا کسی این حرف ما رو قبول داره که چه بهتر، وگرنه ، نظر خودش برای خودش محترمه و من مطلب جدیدی برای ایشون ندارم که عرض کنم.
امیدوارم توانسته باشم مطلب رو برسانم.
تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
 سپاس شده توسط مسعود شفقی ، علی رنود ، حسین ترکی ، حامد احمدپور
سلام

گذاشتن یه تیکه از المان کششی بین فشاریا هم موردی نداشت ؟ مثلا المان فشاری 3 رشته باشه و المان کششی 2تایی و یه تیکه از المان کششی بین فشاریا بزاری و المان کششی بین فشاریا 3 رشته باشت . فقط توی گره ؟
درختان را دوست می دارم
که به احترام تو قیام کرده اند،
و آب را که مهر مادر توست،
خون تو شرف را سرخگون کرده است.
شفق آینه دار نجابتت و فلق محرابی که تو در آن نماز صبح شهادت گزارده ای.
در فکر آن گودالم، که خون تو را مکیده است، هیچ گودالی چنین رفیع ندیده بودم،در حضیض هم می توان عزیز بود از گودال بپرس!
خط با خون تو آغاز می شود:
از آن زمان که تو ایستادی،
دین راه افتاد؛ و چون فروافتادی، حق برخاست.
تو شکستی
و (( راستی )) درست شد
و از روانه ی خون تو، بنیان ستم سست شد.
در پاییز مرگ تو، بهاری جاودانه زایید، گیاه رویید، درخت بالید و هیچ شاخه نیست که شکوفه ای سرخ ندارد و اگر ندارد، شاخه نیست ، هیزمی ست ناروا بر درخت مانده و این جمله تازه ابتدای این ادبیات است که می گویم : این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست.

با سلام و ادب خدمت تمامی کاربران عزیز و ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما بزرگواران.

مدتی به دلایل مشغله های کاری نتونستم وارد بحث عزیزان بشم و تنها تونستم پرینت های پرسش و پاسخ خهای رو مطالعه کنم و از این بابت متاسف و بسیار ممنون هستم از دوست عزیز و برادر بزرگوار آقای قاسم پور که با تعهد و مهربانی پاسخگوی تمام شرکت کنندگان در مسابقه مشهد بودند و به حق بسیار پخته و جامع ختم کلام نمودند.

تنها و تنها چیزی که می خوام بگم در خصوص عکس آخری بود که تیمی در مسابقه از این روش استفاده نموده بود.
همون طوری که استحضار دارید به غیر از داوری اولیه سازه ها ما در انتها سازه هایی که در رده بندی حائز رتبه ائلیه شده بودند رو مجددا بررسی کردیم و این عکس رو ما هم در طول مسابقه چندین بار عزیزان نشون دادند و من نظر (شخصی ) خودم رو به چند تن از دوستان دادم و عرض کردم که نظر نهایی و قطعی نظر (کمیته داوری مسابقه ) هستش و همین طوری که آقای قاسم پور فرمودند به اتفاق نظر و تصمیم بر این بود که این تیم کاملا خلاقانه دست به طراحی و ساخت زده و تنها نکته ای که توی بند های آیین نامه وجود داشت بحث عدم پوشش عضو به وسیله چسب بود که این عزیزان عضو های خودشون رو به صورت قائم در عضو اصلی طراحی کرده بودند و فقط عضو اصلی رو به اندازه 0.25 طول عضو چسب کاری کردند و نه اون عضوی که داخل ماکارونی اصلی هستش، پس نه تقلب کردند و نه خلاف آیین نامه رفتار کردند و جای هیچ شک و شبه برای اعضاء کمیته داوری وجود نداشته، ندارد و نخواهد داشت.

ان شاء الله توی این شب و روزها بیش از پیش به حسین (ع)، افکارش و اصول ابدی عدالتش بیندیشیم و به این اندیشه ها افتخار کنیم.
با حسین از یا حسین یک نقطه کم دارد ولی با حسین بودن کجا و ... یا حسین گفتن کجا !!!

تماس با بنده از طریق:

http://www.masoudshafaghi.com
http://www.facebook.com/masoud.shafaghi.1
masoudshafaghi@gmail.com
info@masoudshafaghi.com

سپاس شده توسط علی رنود ، سعید قاسم پور ، حمید پورملک ، حسین ترکی ، فاطمه جنگی زهان
با سلام خدمت تمامی دوستان و مدیر و مشاور سایت
اگر شما داورین پس باید وظایف داوری ادا شود.به نظر من دیگه مسابقات تموم شده و تیم های برتر هم اعلام شدن و جای بازگشتی نیست که بخوایم چیزی رو ثابت کنیم.همونطور که دوست خوبم جناب شارعی گفتن و ارسال های ایشان پاک شد حرفهایی هم پشت پرده هست که دیگه اینجا جاش نیست بگیم.
یا حق
با سلام خدمت دوستان
بنده نمی خواهم از کسی حمایت کنم ولی استفاده از این نوع ماکارونی که در عکس آمده بیشترین طول هر المان 3.5 سانتیمتر است که 0.25 طول المان حدود 9 میلیمتر می شود که واقعا این طول چسب کاری بسیار سخت هست همین طور دوستان که در مسابقات غیر از این مسابقه شرکت می کنند در آیین نامه المان های زیر 5 سانتیمتر 0.5 طول عضو مجاز به چسب کاری می شد که در این مسابقه این طور نبود و چون خیلی ها همچین ذهنیتی داشتند مثل خود بنده چسب کاری المان ها مجاز نبود که در روز داوری به قطعیت سازه من را می خواستند حذف کنند ولی فرصت ترمیم دادند با اینکه چسب ها را تراشیدم ولی در چند گره مشکل چسب کاری داشتم ولی آقای مهندس قاسم پور اون چند مورد را نادیده گرفت .
سلام
چند روزی مسافرت بودم و کلی اتفاق افتاده . مهندس داوری عزیز یکی از رکورد دارا هستن و خیلی از تیم ها هستن که از تجربیاتشون استفاده میکنند و زحمت خیلی زیادی تو این رشته کشیدند و امیدوارم که از تصمیمی که گرفتن صرفنظر کنن و مثل پارسال منتظر حضورشون هستیم .
در مورد عکسی هم که گذاشته شده اگر به نوع ماکارونی فشاری که استفاده شده دقت کنید قطعه مفید 3 سانت در میاد و ما برای چسبکاریش خیلی زحمت کشیدیم و تک تک گره ها چسبکاری 25% رعایت شده بود که کمتر تیمی رعایت کرده بود و هنوز هم مطمئن هستم صلبیت سازمون کمتر از هیچ تیمی نبوده .و در مورد قطعه ای که کنار کششی هست نظر من بود که باشه و به چند دلیل:
1 : اینکه به خاطر قطر زیادش چسب داخل ماکارونی نفوذ نکنه تا تقلبی صورت نگیره
2 : اینکه وقتی کششی بین این ماکارونی قرار میگرفت 1.5 میلیمتر فاصله خالی بین گره میموند که باعث میشد وزن چسبکاری بالا بره
3 : برای اینکه کششی ها دقیقا وسط فشاریها قرار بگیره این روش استفاده شده بود .
این روش هیچ کمکی هم در قدرت سازه نداشت .
در مورد اینکه میگن این قطعه تقلب محسوب میشه , اکثر تیم ها وزن سازشون بالای 1000 در اومده بود و روز مسابقات قطعه میشکوندند تا وزن بیاد پایین که همیشه تو همه ی مسابقات این اتفاق میفته آیا این قطعه که میشکست تکه ای که داخل گره بود هم خارج میکردند اصلا امکان داره که خارج کنند ؟ اگر این سوال منو جواب داشته باشه حق با شماست . بعضی وقتها ابتکار خیلی مهمه .
 سپاس شده توسط حمید پورملک ، علی رنود ، مهرسا یزدانی
سلام
تو اینکه این کار یه ابتکار بود شکی نیست . اما تو اینکه اینکار به مقاومت سازه کمک میکرد یا نه جای بحث داره . این تاپیک واسه مسابقات خاورانه و اینجا جاش نیست که در موردش بحث شه و مسابقه تموم شده و واسه مسابقات بعدی باید فکر کرد و با توضیحی که جناب شفقی دادن میشه گفت که تقلبی نبوده . چون به قول ایشون دوره ماکارونی چسب خورده و قسمت عمدش که داخل اون ماکارونی لوله ایا بوده چسبی نخورده . حرف جناب نظری هم کاملا درسته کسایی که سازشون وزنشون زیاد بوده و عضو شکندن باید سازشون رد میشد ( از لحاظ آیین نامه ای ) .
اما منم همون مشکلایی که جناب نظری داشتن رو داشتم . و میخواستم بین اون فضایی که به اندازه دقیقا یه باریلا بین فشاریام خالی میموند رو با خود باریلا پر کنم و با اون کار بتونم کششیا رو وسط فشاریام نگه دارم اما جناب قاسمپور گفتن خلاف آیین نامست و تقلبه به حساب میاد . پیشنهادشونم این بود که با مقوا یا کاغذ زیر کششیام بزارم و اونارو وسط فشاریا نگه دارم . در صورتی که با گذاشتن یدونه باریلا زیر کششیام اونم تو قوس ( یعنی یه دونه باریلا به طول 0.5 سانت) به راحتی اونا وسط قرار میگرفتن . این روش هم نباید به مقاومت و پایداری سازه کمکی کنه .
اما من نظرم اینه که وقتی اون قطعه رو میزاریم چون ساخت سازه دقیق میشه و از طرفی هم وزن سازه کمتر میره بالا و اینکه چون ماکارونی خاصیت فشردگیش نسبت به چسب کمتره کاره انتقال نیرو رو توی قوس بهتر میکنه . ولی تو سازه ی جناب نظری اگه اون کارو نمیکردن و میخواستن با چسب فضای 1.5 میلیتریه بینش رو پر کنن چون احتمال اینکه چسب یکی از گره ها خوب خورده نشه یعنی صلبیتش خوب نباشه سازه خیلی راحت از همون جا میشکنه (چون چسبش فشرده میشه و... ) اما اگه ماکارونی بین اون قسمتا گذاشته بشه ، چون ماکارونی خاصیت صلبیتش تقریبا یکنواخته و فشرده نمیشه این اتفاق نمیفته . پس نمیشه گفت که این کار رو مقاومت سازه تاثیری نداره .
اما من کاری که دوستان کردن رو تقلب نمیدونم . چون تو واقعیت هم وقتی تو یه سازه فلزی بین دو قطعه ای که قراره جوش بخوره یه فاصله ای باشه هیچ وقت با جوش پرش نمیکنن .
به نظر من اگه تو گره های سازه . فقط تو قوس ( واسه کسایی که سازه قوسی میسازن ) محدودیتهای اینچنینی نداشته باشیم . حالا که واقعا به مقاومت سازه کمکی نمیکنه و اینکه به نظر من تو گره های قوس به جز این 2تا مشکل ، مشکل دیگه ای نیست که بخوان دوستان اونجا تقلب بکنن . پس اونجا این نوع محدودیتهارو نداشته باشیم بهتره ، مگه اینکه یه حالت پیش بیاد ، که با برداشتن محدودیت تو اون قسمتا بشه کاری کرد که مقاومت سازه افزایش پیدا کنه که فکر کنم به جز تیکه ماکارونی گذاشتن اونم برای پر کردن فضای بین ماکارونی ها کار دیگه ای نمیشه کرد تو اون قسمتا .
 سپاس شده توسط علی رنود
منم با نظر جناب پور ملک کاملا موافقم و همچنین پیشنهاد میکنم یک آیین نامه پیشنهادی از سوی کمیته ارائه بشه و دوستان با نظرات خودشون سعی کنن به آیین نامه واحد یا دو آیین نامه برسن که دیگه نخواد واسه هیچ مسابقه ای تغییر کنه و رکوردها قابل قیاس بشن
یا حسین(ع)
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
 سپاس شده توسط Hamed.A

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان