درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارزیابی و نقد و بررسی مسابقات خاوران مشهد - آبان 90
آقا مشکلات و مطرح کنید که در مسابقات بعدی مشکلات به حداقل برسه
مردان عمل هیچگاه شکوه و ناله سر نمی دهند، به ویژه از سخت بودن صخره ها ، ابری بودن آسمان یا سرد بودن یخ هرگز شکایت نمی کنند .
-------------------------------------------------------------

هرکس بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا می کند،

و هر کس نخواهد کاری را انجام دهد ، بهانه اش را.
---------------------------------------------------------

مردی که کوه را برداشت،کسی بود که شروع به برداشتن سنگریزه ها کرد.

---------------------------------------------------------------------------
http://www.niktarahan.blogfa.com
niktarahan@gmail.com
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور
با عرض سلام دوباره
جناب آقای داوری عزیز شما اگه بارگذاری ها رو دیده باشید جک نمیتونسته قاطی کنه اونم فقط واسه یک سازه ؟
سرعت بارگذاری چیزی نیست که منو شما بتونیم یک سازه رو ببینیم و از روش تشخیص بدیم که آیا این صلب تره یا بعدی . دکمه خاصی هم واسه سرعت نبوده رو دستگاه . چون همه دستگاه رو دیدن . شما که جک هیدرولیکی ساختین چجوری میشه سرعت جک تغییر کنه در صورتی که همه چیزو اقای قاسم پور چک کرده بوده ؟
کس دیگه هم که دست به جک نزده . سازنده جک هم تایید کرده مسئله رو .
در مورد حرف های دل بچه ها نظر همه محترم هست . من فقط حساسیتم رو بحث سازه تیممون هست .
در ضمن جناب پور ملک جاودانیان هستم و تیم ما 6 سازه داشته . دوستان سعی کنند پشت سر هم مثال 200 کیلو رو نزنن . 3 تیم ما بالای 355 کیلو زدن . تازه رو اشتباه داوری یک سازه نتونست 400 رو بزنه .
به نظرم ما ایرانیها جنبه جک داشتن نداریم . اون از بابل که جک خراب بود و همه حرف زدن . اینم از مشهد که جک درسته و بازم همه میگن خرابه .
همون بارگذاری غیر علمی با وزنه به نظرم خیلی بهتره که هر کس تجربه بیشتر داره نتیجه بگیره .
ممنون
بنام خدا
با سلام، ایام سوگواری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین را به محبان اهل بیت(ع) و حضرت بقیه الله اعظم روحی فداه، تسلیت عرض می کنم.
دو روزه که دنبال فرصتی میگردم تا بتوانم به سئوالات پاسخ بدم که نهایتا امشب ترجیح دادم کلا نخوابم و به سئوالات پاسخ بگم.

بدلیل اینکه پست های جناب شارعی و جناب جاودانیان، حالت شخصی داشتند همچنین بدلیل اینکه قبلا توسط ناظم سایت نیز به این دو نفر تذکر داده شده بود لذا با تمام احترامی که نسبت به این نفر دارم، تمام پست های این دو بدلیل خصومت های شخصی و.. حذف گردید. جناب شارعی در آخرین تماسی که با من داشتند، ازم خواستند تا این جمله رو از طرف ایشون در اینجا عرض کنم:
" با سلام من از جناب جاودانيان عذر خواهي ميكنم اگر حرفي زدم و ايشان در سازه سنگين كارشون درست هست اما من سازه راندماني گفتم و خود من در سازه سنگين ادعايي ندارم."

خیلی سعی کردم که برای مطالب جناب داوری پاسخی بدهم که خدایی نکرده به کسی بر نخوره و احترام و ارزش کسی خدشه دار نشه ولی واقعیت اینه که هرچقدر میخوای احترام برخی از افراد رو نگه داری، می بینی که از رفتار تو سوءاستفاده میشه و هرچقدر میخوای که فضا رو برای نقد و انتقاد سالم و علمی آماده کنی، می بینی برخی افراد دنبال فرصتی برای خراب کردنت می گردند.
اما غافل از این که خداوند متعال فرموده: " همانا عزت نزد خداست و خداوند به هر کسی که دوست دارد عزت می بخشد"

ابتدا لازمه برخی بدعت ها رو از الان بزاریم کنار و خیلی رو راست باهم حرف بزنیم: جناب داوری، شما در مسابقات خاوران یک شرکت کننده بودید و بنده در اون مسابقات رئیس کمیته داوری مسابقات بوده ام. قطعا من به وظایف خودم آگاه بوده و هستم و امیدوارم شما هم چهارچوب یک تیم شرکت کننده را دانسته باشید. لذا سعی کنیم در آینده در محدوده خودمان اظهار نظر کنیم.
سعید قاسم پور حتما اطلاعات و تجربیات و سوادش در حدی بوده که از او بعنوان داور مسابقات دعوت بعمل آمده است و این را بدانید سعید قاسم پور قبل از اینکه این مسئولیت رو بپذیره، قطعا قبلا زحمت و مشقت های این کار رو سنجیده و قبل از روز داوری با تمام وجود، خودش را جهت اجرای عدالت برای تمام تیم ها آماده کرده. و تنها چیزی که در حین داوری برایش مهم بوده است فقط و فقط اجرای دقیق آیین نامه مسابقات بوده و لاغیر.
شاید این حرفی که میخواهم بزنم به مزاج برخی ها خوش نیاید ولی حقیقت است: متاسفانه در دو سال گذشته در برخی (نه همه) مسابقات کشوری آیین نامه ها دقیقا اجرا نشده است و گروهی به اصطلاح داور، بصورت سلیقه ی داوری نموده اند و اشرافیت لازم به موضوع را نداشته اند.
لذا کار بنده و همکاران بنده در کمیته داوری این مسابقات بسیار سخت بود. چرا که بنا داشتیم مو به مو آیین نامه را اجرا نماییم. ولی از طرفی می دانستم که شاید از تیم های شرکت کننده درست پذیرائی نشده است، شاید محل مسابقات در حد انتظار تیم های شرکت کننده نباشد، شاید محل اسکان در حد انتظار تیم ها نبوده باشد و هزاران شاید دیگر که باعث شده بود برخی با دلی پر به هنگام داوری سازه شان در اتاق داوری حضور داشته باشند. ولی بنده بعنوان داور مسابقات وظیفه ام جز اجرای عدالت چیز دیگری نبوده است.
لذا اگر کسانی از بابت رفتار تند بنده در حین داوری ناراحت هستند و اینکه بنده حق آنها را درست ادا نکرده باشم، مکررا عذر میخوام.

بارها گفته ام و خواهم گفت: بعد از مسابقات بابل اگر خود مرحوم انیشتین از زیر خاک بلند بشه و بیاد برای ما یک دستگاه درست کنه و خدایی نکرده یه تیم بیاد رکورد خوبی بزنه، باز برخی اشخاص هستند که به مرحوم انیشتین خورده بگیرن که جناب انیشتین اگه شما راست میگی پس سازه تیم ما چرا فلان مقدار زد و سازه تیم میزبان فلان مقدار!!!!!!!! برای همین به ما میگن ایرانی! برای همین است که بیچاره دکتر شریعتی در سنین جوانی کچل شده بود!!!

با اینکه می دانم هر چقدر هم پاسخ هایم علمی تر و منطقی تر باشد، برخی اشخاص مثل جناب داوری قبول نخواهند داشت لذا ترجیح می دهم به وظیفه ام که همانا پاسخگویی است عمل نمایم.
ابتدا چند سئوال از جناب داوری می پرسم (اما انتظار پاسخ از ایشون رو ندارم):
آیا ممکنه از شما بپرسم که شما چطور و از کجا این اعداد 7.5 تا 7.9 کیلو در ثانیه و 12 کیلوگرم بر ثانیه رو آوردید!!؟ اگه ممکنه روش محاسبه اش رو به ما هم یاد بدید!
من سازنده دستگاه نیستم ولی بدلیل اینکه به علم فیزیک بسیار علاقمند بوده و هستم و در دبیرستان هم این رشته را تحصیل کرده ام لذا بخوبی می دانم در سیستمی که نیرو و سرعت اعمال نیرو توسط فنر باشد، دو عامل بر سرعت اعمال نیرو ی فنر، تاثیر گذار هستند: یعنی سختی فنر و سرعت عامل نیرو(جک)
همانطور که مستحضرید، این دستگاه بارگذاری طوری طراحی شده بوده که نیرو به تمام سازه ها از طریق فنر اعمال می شد. شما حتما با فرمول نیرو برابر سختی ضربدر جاجایی ، آشنایی دارید. و ان شاءالله میدانید که برای اینکه سرعت نیروی اعمالی رو بدانیم باید ابتدا سختی فنر و سپس مقدار جابجایی(یا همان مقدار باز شدگی فنر) بر حسب زمان رو بدانیم.
با توجه به همه این مطالب و محاسبات انجام شده، بنده با صدای بلند و قاطعیت عرض می کنم که سرعت نیروی خروجی فنر(یا همان آهنگ اعمال نیرو به سازه ها) تقریبا برابر 70 نیوتن بر ثانیه (یا همان 7 کیلوگرم بر ثانیه) بوده است.
چرا تقریبا!؟ زیرا با توجه به اینکه ما برای بارگذاری تمام 105 سازه ای که در این مسابقات بارگذاری شد، تنها از یک فنر استفاده کرده ایم لذا قطعا مقدار خطایی در مقدار دلتای فنر خواهیم داشت که ممکن است اختلاف سرعت بارگذاری سازه اول و سازه آخر حدود 3 نیوتن بر ثانیه باشد. که امری کاملا طبیعی است.(و دلیل آن اصطکاک ناشی از استحلاک فنر می باشد که بحث مفصلی است)
جناب داوری سئوال من اینجاست شما چطور قبل از اینکه سختی فنر را بدانید و قبل از اینکه سرعت مغز جک را بدانید، برای سرعت دستگاه ما نرخ تعیین می کنید!!!!!؟؟؟؟
فکر کنم دیگر بحث سرعت دستگاه رو همه متوجه شده باشیم. بنده با تمام قاطعیت معتقدم سرعت بارگذاری برای تمام سازه ها(چه در روز اول و چه در روز دوم) کاملا برابر بوده است. چرا که حقیقت هم جز این نیست و نمودارهای با اعداد نیروی گسیختگی نزدیک بهم هم این حرف بنده را تصدیق می کنند.
با اینکه توضیح این مطالب اصلا در اینجا لازم نبوده و نیست و وظیفه من هم نیست ولی چون بنده به کار خودم ارزش قائلم و برای اینکه ثابت کنم سعید قاسم پور قبل از اینکه سر دستگاه حاضر بشود تمام موارد فنی آن را چک کرده است، برای همین توضیح می دهم.(برای همین بارگذاری سازه سنگین با 1.5 ساعت تاخیر انجام شد)

بگذارید در همین جا ابهام دیگری رو هم حل کنیم. بعضی از تیم ها به بنده می فرمودند که:
جناب قاسم پور دستگاه شما تراز نیست!!!!!!!!؟
سئوال: تراز بودن دستگاه یعنی چه!؟ چرا اصلا باید دستگاه تراز باشد!؟
پاسخ: با توجه به اینکه در گذشته بارگذاری ها بصورت دستی انجام می شده است لذا با توجه به اینکه باکس یا میله ای که وزنه داخل آن گذاشته می شده عمود بر افق بوده لذا تکیه گاه ها نیز بایستی موازی با افق می بودند.(یعنی در اصطلاح تکیه گاه ها تراز می بودند) به عبارتی بایستی جهت نیرو عمود بر سطح تکیه گاه ها باشد.
در دستگاه بارگذاری خاوران این مورد دقیقا کنترل شده بوده است. یعنی محور جک (که عامل نیرو است) بر سطح تکیه گاه ها عمود بوده است. لذا هیچ لزومی به عمود بودن اسکلت دستگاه با سطح افق (یا زمین) نمی باشد.

در ادامه بحث سرعت دستگاه باید عرض کنم: از روی بازه زمانی اعمال نیرو (بازه زمانی بارگذاری ها) هیچ محاسباتی را نمی توان جهت حساب کردن سرعت بارگذاری انجام داد و طبق نمودارهای بارگذاری تمامی سازه های تیم ها، ما متوجه می شویم که برای تمامی سازه ها، سرعت دستگاه بصورت خطی بوده است(یعنی ثابت بوده است) همچنین تیم های شرکت کننده از روی نمودار، این امر رو متوجه می شوند که کل زمان بارگذاری سازه شان مثلا n ثانیه بوده است، فقط همین.
ولی باز بدلیل اینکه بنده به شرکت کنندگان و کاربران سایت احترام قائلم، نمودار بارگذاری 10 تیم اول مسابقات را روی سایت قرار میدهم.(در تاپیک نتایج مسابقات خاوران)

برای روشن شدن موضوع صلبیت اجسام و در اینجا صلبیت سازه ها و رابطه آن با سرعت بارگذاری یک مثال عرض میکنم:
شما فرض کنید دو جسم با مشخصات مقاومت مصالحی متفاوت دارید(فرض کنید جسم اول یک تکه آدامس به شکل استوانه ای لوله ای شکل به طول 5 سانتی متر و با سطح مقطع 5 میلی متر و جسم دوم یک تکه چوب اما دقیقا به همان ابعاد و اندازه جسم اول). میخواهیم نیروی کششی یک کیلوگرمی را بترتیب برای هر یک از این دو جسم اعمال کنیم.(لازم به ذکر است فرض می کنیم سرعت بارگذاری 5 نیوتن بر ثانیه است)
ابتدا جسم اول(آدامس): مشاهده خواهیم کرد که زمان بارگذاری جهت اعمال نیرو 5 الی 10 ثانیه و شاید بیشتر طول خواهد کشید. دلیل آن هم این است که با افزایش مقدار نیرو، آدامس کشیده می شود و مقدار کرنش برای dl های مختلف از مقطع، متفاوت و مقدار دلتا قطعا زیاد است (مثلا حدود 3 میلی متر برای یک dl کوچک از مقطع).
برای جسم دوم(چوب): مشاهده می کنیم که شاید حداکثر 1 الی 2 ثانیه طول می کشد که نیروی یک کیلو گرمی به سازه اعمال شود. دلیل این امر کاملا مشخص است زیرا که صلبیت این جسم نسبت به جسم اول بیشتر بوده است و همچنین مقدار کرنش برای dl های مختلف از مقطع، بسیار کوچک و در حالت حدی به صفر میل می کند.

اما در مورد آیین نامه: جناب داوری شما بعنوان یک شرکت کننده هیچ اظهار نظری در این مورد نمی توانید داشته باشد چرا که با توجه به نظر کمیته علمی مسابقات، ما تصمیم گرفتیم جهت رفع ابهام از برخی بندهای آیین نامه و همچنین جهت کمک به شرکت کنندگان بندهایی را به آیین نامه اضافه و بندهایی را حذف نماییم. که در آیین نامه سنگین, مهمترین تغییر بند مربوط به وزن سازه بوده است و در آیین نامه سازه ضربه ای، ابعاد آن می باشد. آخرین ویرایش آیین نامه ها در تاریخ 18 مهر ماه بوده است و بعد از آن هیچ تغییری در فایل آیین نامه ها صورت نگرفته است و اگر هم تغییری صورت می گرفت، بنده زیر امضایم در انجمن آنرا ذکر می کردم.
هیچ بهانه ای در مورد آیین نامه ها پذیرفته نیست چرا که از بدو شروع بحث مسابقات در سایت، دو تاپیک بصورت جداگانه (یکی برای سئوالات اجرائی و ایاب و ذهاب و دیگری جهت رفع شبهات آیین نامه ای باز شده بود و کماکان موجود است)
لذا شرکت کنندگان باید با سایت مرتبط بودند و جزئیات و توضیحات آیین نامه را بخار خودشان هم که شده اطلاع پیدا می کردند.

جناب داوری، در مورد اینکه فرمودید "این فقط یک درد و دل بود" باید عرض کنم بنده آماده ام درد و دل های رنگین تری را هم گوش فرا دهم ولی تحمل شنیدن هیچ حرف کنایه داری را ندارم.
در مورد اینکه به سئوال شما جواب بدم یا نه!! واضحه که شما شما هنوز بنده رو نشناخته اید و نمی دانید که بنده نسبت به وظیفه ام بسیار آگاهم ( چرا که الان که این مطالب رو تایپ میکنم، ساعت 5:10 بامداد است و من امشب هنوز نخوابیده ام و دارم به سئوالات شما پاسخ می دهم)
در مورد اینکه فرمودید که میخواهید کناره گیری کنید، باید عرض کنم، شرط من هم برای پاسخگویی به جملات شما هم همین بوده است! چرا که واقعا از کنایه ها و مطالب شما در این تاپیک ناراحتم.
شما در جملات زیر به دبیر اجرائی، کمیته داوری و کلیه شرکت کنندگان توهین کرده اید:
"مسابقه ای ارزش شرکت کردن داره که داور و مسئول برگزاری و دانشگاه برگزار کننده هیچ تیمی در مسابقه شرکت ندهند و تقلب در ذات شرکت کننده ها نباشد"
من که نمی دانم در مورد چه کسی و چه چیزی حرف می زنید!!!!!!!!!!!!!!
لذا توصیه می کنم از همه عذر خواهی کنید چرا که در غیر اینصورت دید همه ما (بنده و کمیته اجرائی و کلیه شرکت کنندگان) نسبت به شما کاملا عوض خواهد شد و در این صورت شما سابقه این چند سالتون رو با باد دادید، که این امر کاملا خلاف میل بنده نسبت به شماست.
جناب داوری شما در جائی فرمودید که: "من میگم(منظور خودتون) که در مسابقه نباید از طرف برگزار کننده تیمی شرکت کنه. همین"
خوشبختانه من هم با شما در این مورد (فقط و فقط در این مورد) موافقم. اما شما دلیل تان این است که حضور تیم های میزبان موجب شبهه در نتایج می شود. ولی بنده اصلا به این مورد معتقد نیستم چرا که خودم کار داوری خودم را قبول دارم و اینکه به کار خودم ایمان دارم و بهتر می بینم نگاه تحجر آمیز به این قضیه را باید عوض کنید و مقداری خوش بینانه به موضوع باید بنگرید. اما به این دلیل مخالف حضور تیم های میزبان در مسابقات هستم که معتقدم میزبان باید کلیه تمرکز و وقتش را صرف درست اجرا کردن مسابقات نماید ولی چه کنم که هیچ کس حرف بنده رو در این مسابقات نشنید. بنده بارها به جناب جاودانیان عرض کردم که خواهشا از تیم های شرکت کننده از دانشگاه تان بخواهید که در کمیته اجرائی مسابقات به شما کمک کنند و آنها را از شرکت در مسابقه منع کنید ولی پاسخ ایشان منفی بود و دلیلشان هم این بود که مسئولان دانشگاه به ما فشار می آورند که از دانشگاه خاوران باید چند تیم در مسابقات حضور داشته باشند.
(شاید مسئولان دانشگاهشون حق داشته باشن چرا که برای این مسابقات خیلی هزینه کردن و قبل از این مسابقات ما برای 225 نفر از دانشجویان دانشگاه های مشهد کارگاه آموزشی برگزار کردیم که بنده تدریس کردم و از نزدیک می دیدم که برخی تیم های شرکت کننده فوق العاده دارن کار میکنن لذا از همون موقع حدس میزدم که از دانشگاه خاوران در سه تیم اول، ممکنه رتبه ای داشته باشند)

اما مطلب آخر:
مسابقات خاوران مشهد برای شرکت کنندگان تمام شده است ولی برای بنده و مجموعه این سایت تا موقعی که در این رشته فعالیت داریم، این مسابقات تمام نشده است و بخاطر کاستی هامون خودمان را مزمت می کنیم و سعی در جبران آن در آینده داریم و مطمئن باشید سعید قاسم پور و مجموعه این سایت، کل مسابقات را بعد از تمام شدن چندین بار چک کرده است و شاید بهتر از شما بتواند مسابقات را نقد کند ولی سعی می کنیم بیش از اینکه حرف بزنیم در مسابقات آینده کاستی ها را جبران کنیم.

در مورد رکورد موسسه خاوران باید عرض کنم که این موسسه در گرایش سنگین با 572.19 کیلوگرم در کشور رکورد دار محسوب می شوند و در آینده اگر مسابقاتی با همین آیین نامه و با دستگاه بارگذاری این مسابقات و با سرعت بارگذاری یکسان، اگر برگزار گردد لذا رکوردهای اون مسابقات با مسابقات خاوران قابل قیاس خواهد بود و لاغیر .
رکورد جهان در گرایش سنگین هنوز هم که هنوزه دست دانشکده فنی دانشگاه بوداپست هستش (با 578.2 کیلوگرم) که در مسابقات سال 2011 بوداپست رقم خورد که ما ایرانی ها مفتخریم که در اون مسابقات تیم های دوم و سوم بترتیب از ایران از دانشگاه آزاد خوی و دانشگاه آزاد قزوین بودند که قسمتی از رنکینگ این مسابقات جهت استحضار شما ارائه می گردد:
[تصویر:  mvuw30edaxz0adatruz.jpg]

در پایان از همه تیم هایی که بخاطر ارزش و احترامی که به بنده و مجموعه سایت قائل هستند و به همین دلیل با خویشتنداری بعد از مسابقات به ما کمک کردند و بصورت تلفنی و یا پیغام خصوصی انتقاداتشون رو به بنده انتقال داده اند کمال تشکر را دارم.
تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، علی رنود ، محمد جواد رضایی ، حسن شیخ ، مسعود شفقی ، فاطمه جنگی زهان ، حامد احمدپور
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامی دوستان
بنده تمام مطالب رو خوندم چه نظرات جناب داوری چه پاسخ های جناب جاودانیان و چه پاسخ آخر جناب قاسمپور در ضمن این نکته هم همه میدونن که من همیشه سعی کردم حرف حق بزنم
بعضی از حرف های جناب داوری در مورد رفع شبهات احتمالی رو قبول دارم به عنوان مثال نمودار تنش کرنش تیمهای اول تا دهم رو بذارید تا هم برای برخی کاربران مثل بنده یک تجربه خوب بشه که سازه ماکارونی به چه شکل در برابر بار وارده از خودش کرنش نشون میده و همچنین شبهاتی که بوجود آمده انشاالله برطرف بشه و در این مورد یک توضیح کوچولو میدم
همونطور که همه دوستان میدونن قانون هوک یعنی نسبت تغییرات تنش و کرنش در محدوده الاستیک نمودار تنش کرنش کاملا برقراره پس بر اساس الاستسسیته کلی سازه این نمودار شیب های مختلفی میتونه داشته باشه و اگر یک نمودار بارگذاری با جک بخواد صحیح باشه باید و باید بخش اعظمی از اون خطی باشه که این خطی بودن معرف محدوده الاستیک میباشد و بعد از اون به میزان تقریبا یک ثانیه یک افت تنش جزیی هست که نقطه اوج معرف ماکسیمم تنش وارده و افت خاص معرف محدوده تقریبا پلاستیک سازه هست و افت ناگهانی نمودار معرف گسیختگی هستش
به دلیل اینکه سازه ماکارونی از چندین گره تشکیل شده و صلبیت نقاط یکسان نیست و در کل خلوص و همگن بودن سازه به یک نسبت نیست پس محدوده الاستیک یک خط کاملا صاف در نمیاد و با یک سری لرزش خاص هستش که این مقدار کاملا قابل چشم پشی هست و اصلا و ابدا خللی در بارگذاری ایجاد نمیکنه به عنوان مثال امکان داره در یک ثانیه 10 کیلو وارد بشه به سازه و در ثانیه دیگری 9 کیلو و در ثانیه بعد مجددا10 و سپس 11و این هم به دلیل اینه که گره ها یکی پس از دیگری به نهایت تغییر شکل اولیه ی چسبشون میرسن.تمامی عزیزان و همچنین جناب داوری دقیقا به عملکرد سازه آگاه هستند و من این توضیح را دادم تا دوستانی که هنوز با نمودار تنش کرنش و عملکرد سازه آشنایی ندارند بتونن متوجه عرایض عزیزان در بحثها بشن
ولی با بعضی از حرفهای جناب داوری نیز مخالفم(مثل اونجا که گفتن جناب قاسمپور مطمئنا جواب قانع کننده ای ندارن)و برای این حرفم دلیل دارم
ببینید آدم هر قدر به حرف خودش مطمئن هم باشه که درسته ولی نباید زود به قاضی بره و یکطرفه قضاوت کنه اگر به امضای جناب پورملک دقت کنید حرف بسیار بسیار قشنگی از امام علی(ع)نقل کرده که یکی از منظورهای اون حرف اینه که باید کاملا مثبت نگاه کنید و یک حرف دیگه هم از امام صادق(ع)هست که میگه(مضمون) اگر دیدی یک نفر مست تو خیابون میگرده فکر نکن که خودش مست کرده فکر کن به زور مستش کردن پس به نظر من این حرکت اشتباه بوده که چنین حرفی زدید!
همچنین به نظر من جناب قاسمپور هم مقداری تند برخورد کردن در پستشون و بهتر بود در بعضی جاها صراحتا به الفاظی همچون ((بی ادب)) اشاره نمیکردند
در نهایت پیشنهاد میکنم که نمودار تنش-کرنش 10 تیم اول اگر صلاح هست برای تجربه کاربران و رفع شبهات عزیزان در سایت گذاشته بشه
اگر کسی از حرفهای بنده ناراحت شده عذر میخوام حقیقته و امیدوارم که اندکی تفکر کنه
یا حسین(ع)
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، حمید پورملک ، حسن شیخ ، حامد احمدپور
با سلام
با با اجازه و رخصت شما وارد این رشته نشدم که بخوام با نظر شما از این رشته برم بیرون
پیشنهاد خودم بود که کناره گیری کنم
حرف های بنده با برداشت های شما کاملا متفاوته
ممکنه حرفهای شما قانع کننده به نظر اعضای سایت بیاد ولی بعضی نکات ریزی وجود داره که بهتره بیش از این بیان نشه
این اتفاق برای همه اعضای سایت و سایت ایران خرپا( همانطور که برای شما اتفاق افتاد) پیش میاد
سوء تفاهماتی که هیچگاه برطرف نمیشه
من از فعالیت در این سایت خود داری میکنم و اقای قاسم پور هم میتونند همه پست های بنده را حذف کنند
امید وارم دیدتون به انتقادها باز تر بشه
همانطور که در اخر پست قبلیتون اشاره کردید شما انتظار دارید بنده هم در پیغام خصوصی انتقاد بکنم ولی این برخلاف انتقاد پذیری شماست که هیچ کس بر کاستی ها واقف نشود
نه من و نه شما عالم دهر نیستیم و من هم مطمعنا در مواردی اشتباه میکنم
به امید موفقیت شما
با تشکر
علی داوری
sptruss@yahoo.com
facebook:::alidavari
 سپاس شده توسط احسان نظری
سلام خدمت جناب داورری عزیز
اگر موردی هست که نمیتونه برطرف بشه لطفا بگید تا ما هم اطلاع داشته باشیم چون دوست ندارم که خدای نکرده ناآگاهانه حرفی زده باشم که برداشت غلط در ذهن بقیه داشته باشه
و از جنابعالی خواهش میکنم که در عرصه سازه ماکارونی باقی بمونید زیرا که وجود عزیزانی همچون شما باعث پیشرفت علمی و عملی سازه ماکارونی و همچنین هیجان بیشتر مسابقات میشه
امیدوارم اختلافها برطرف بشه و لحن ها صمیمی تر
حیفه که دو بزرگ با همدیگه اینطور برخورد کنن
نمودارها در تاپیک نتایج مسابقات خاوران گذاشته شده دوستان میتونن استفاده کنن
یا حسین(ع)
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
مطالبی که نوشتیدخوب بودولی فقط بخشی ازواقعیت بود.
دردل هرسیبی دانه هامحدود/دردل هردانه سیبهانامحدود/چیستانیست عجیب,دانه باشیم نه سیب!!!
y=x^2
سلام
من یه ابهام برام هست یه چیزی با سوادی که من دارم جور در نمیاد .
7 کیلو گرم بر ثانیه . برداشت من اینه که تو هر ثانیه ( با فرض صلب بودن جسم ) 7 کیلو گرم نیرو به سازه وارد میشه . مثلا سازه نفر اول که بارگذاریش حدود45 ثانیه طول کشیده باید 45 رو در 7 ضرب کنیم . درسته ؟ این عدد میشه ماکزیمم نیرویی که جک میتونه به سازه تو زمان 45 ثانیه وارد کنه . البته این در شرایطیه که جسم کاملا صلب باشه و چون اینجا سازه ماکارانیه پس باید یه خورده کمتر از 7 باشه .
این برداشت منه . میشه یه توضیحی در موردش بگید اگه اشتباهه ؟
جناب جاودانیان ( ایندفه درست گفتم ) من نگفتم شما تقلب کردید . اگه دقت میکردید گفتم که حق دانشگاه شما مقام اول بود و اون سازه ای هم که حدودای 390 زد رو هم گفتم و کسی زحمتای تیم های شما رو زیر سوال نبرد . حتی اگه اون سازه هم حذف میشد دانشگاه شما اول میشد .
با سلام
جناب آقای داوری، بنده طبق ادبیات مورد استفاده شما، پاسخ شما را دادم. چونکه مخاطب من شما بودید لذا اسمی از شخص یا نام سایت دیگه ای بهتره برده نشه!
شما اظهار می فرمایید که سئوالات شما هیچ ربطی به پاسخ های من نداره و من برداشت نادرستی از مطالب شما دارم!! لذا اگر احساس می کنید با زبان نوشتاری نمی توانید مقصودتان را برسانید، می توانید با من تماس بگیرید. 24 ساعته!
به هر حال وظیفه من پاسخگویی بود که میسر افتاد.
اما در مورد اینکه من عرض کردم، "بعضی از دوستان از طریق تلفن یا پست خصوصی انتقاداتشون رو بهم اعلام کردن" منظورم این نیست که شما هم این کار رو بکنید. شما مختارید هر جور که دلتون می خواد انتقاد کنید ولی حق ندارید قبل از اینکه من پاسخ تونو بگم، به ما مارک بچسبونید و ...!
جناب داوری، شما هنوز نفرمودید که اون اعداد 7.3 الی 7.9 کیلوگرم بر ثانیه رو از کجا آوردید!!؟
من منتظرم که مطلب جدیدی یاد بگیرم.
در مورد اینکه نمیخواهید دیگه فعالیت کنید، باز به خودتون مربوطه، حتما صلاح بر این امر می دانید. ولی من نمی خوام عامل این کار شما باشم.
ما بی دلیل در این سایت پست کسی رو حذف نکرده و نخواهیم کرد، اتفاقا من میخوام پست های شما همچنان بمونه و در کنارش پاسخ های بنده، خیلی بحث رو جالب میکنه!
یه خواهش پایانی هم از شما دارم: لطفا از این به بعد، بنده و این سایت رو با هیچ کس و سایتی مقایسه نفرمایید.
با تشکر - موفق و سربلند باشید

جناب آقای رنود بابت تذکر اخلاقی که در پست 24 به بنده دادید، بسیار متشکرم.

سرکار خانم جنگی زهان: ابتدا به شما خوشامد عرض می کنم و خوشحالم که وارد بحث شدید. من منظورتونو از جمله ای که فرمودیدمتوجه نشدم، در صورت امکان توضیح فرمایید.

جناب آقای پور ملک عزیز: توضیحات بنده در مورد سرعت بارگذاری در پست شماره 23 بصورت کامل موجود می باشد. اگر بنظرتون براتون قانع کننده نیست، میتونید باهام تماس بگیرید. من در خدمتتون هستم. فقط جهت یاد آوری دوباره عرض میکنم طبق نمودارهای بارگذاری به هیچ عنوان نمی شود آهنگ سرعت بارگذاری رو تعیین کرد چرا که صلبیت تمام سازه ها باهم متفاوت هستند و هر سازه برای خودش خیز معینی داره و اگه به مثالی ک در پست 23 زدم دقت فرمایید منظورم رو در ایمورد متوجه میشید. تنها راه برای تعیین سرعت این دستگاه، استفاده از فرمول: نیرو برابر سختی ضربدر دلتا می باشد که اگر نسبه به زمان در این فرمول مشتق بگیریم مقدار سرعت مشخص می شود.
موفق باشید.
تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
 سپاس شده توسط محمد جواد رضایی ، علی رنود
آقای قاسم پور نظرتون راجع به این عکس چیه ؟

[تصویر:  rcrsuit04kqfdd3gwy.jpg]
مردان عمل هیچگاه شکوه و ناله سر نمی دهند، به ویژه از سخت بودن صخره ها ، ابری بودن آسمان یا سرد بودن یخ هرگز شکایت نمی کنند .
-------------------------------------------------------------

هرکس بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا می کند،

و هر کس نخواهد کاری را انجام دهد ، بهانه اش را.
---------------------------------------------------------

مردی که کوه را برداشت،کسی بود که شروع به برداشتن سنگریزه ها کرد.

---------------------------------------------------------------------------
http://www.niktarahan.blogfa.com
niktarahan@gmail.com

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان