درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارزیابی و نقد و بررسی مسابقات خاوران مشهد - آبان 90
Rainbow 
باسلام
بالاخره دومین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی موسسه خاوران رو پشت سر گذاشتيم،به همه عزيزاني که در اين مسابقه شرکت کردن خسته نباشيد مي گم...
هر اتفاقی که در گوشه باورتان می گنجید در این مسابقه اتفاق افتاد...

گوشه ای از اتفاقات مسابقه:

1.تغییر آیین نامه مسابقات (این موضوع بی نظمی رو قبل از شروع رسمی مسابقات نشان داد...)
2.تغییر سالن برگزاری مسابقات (باز هم بی نظمی و بی ثبات بودن در تصمیم گیری)
3.برخورد های بسیار بد کادر اجرایی مسابقات (جناب شفقی و مهندس مهندس مهندس قاسمپور)
4.زدن رکورد ایران هم نه جهاااااااااااااااااان در این مسابقات (هیچ وقت میزبان این مسابقه دوست نداشت رتبه 1 تا 3 رو از دست بده از همون اول وقتی میزبان 8 تا تیم داد این موضوع برای من کاملا مشخص بود، مخصوصا شرکت کردن دبیر اجرایی مسابقات که خیلی برام باحال بود،حالا چرا دستگاه موقع بارگذاری تیم خاوران به مشکل بر می خوره می تونه جالب توجه باشه،این که چرا تایم بارگذاری این تیم خیلی طول می کشید بازم جای سوال، این که چرا آهنگ زمان بارگذاری سازه این تیم قطع می شد و دبیر اجرایی مسابقات همه رو ساکت می کردن بازم جای سوال برام،این که چرا بعد بارگذاری 572 کیلویی 15 دقیقه انتراکت داده شد، این که چرا دو سازه با شرایط کاملا یکسان ((حرفی که مهندس مهندس مهندس قاسمپور بالای سن پشت میکروفون میگه این سازه دوم تیم East Bridge که با طراحی و ساخت یکسان با سازه ای که دیروز 572 کیلو زده هست چرا باید این سازه 290 کیلو بزنه؟؟؟؟))، و در آخر سوتی بسیار جالب این مسابقات سازه ای که هنگام بارگذاری روی وزن 374 می ایسته و بعد جناب آقای مهندس مهندس مهندس قاسمپور می گه جک به پایین ترین نقطه خودش رسیده نمی دونم چرا موقع بارگذاری 572 کیلو این اتفاق نمی افته با این وضع از کجا معلوم بار گذاری سازه اول از 200 کیلو شروع نشده باشه مثل این سازه که تا 374 رفت در صورتی که اصلا بارگذاری نمی شد و زنجیر شول بود و خیلی چیزای دیگه که فکر کنم کسایی که اونجا بودن لمس کردند...
در ضمن هیچ وقت دبیر اجرایی مسابقات نمی ره جلو سازه خودش بال بال بزنه،به قول آقای مهندس همه میدونین دیگه فقط آقای قاسمپور اونجا مهندس بود جناب قاسمپور که اگه روی سن شما ها نمی پردید رکورد بهتری می زدید فکر کن رکورد منظومه شمسی هم زده بودید الان....
حالا چطور یکی که 3 تا مقام در سطح استان داره اونم به لطف برگزاری خودشون و 2 تا مقام کشوری اونم در قسمت سازه زیبا چطور می تونه سازه ای طراحی کنه 572 کیلو بار تحمل کنه خیلی جالب می تونه باشه امیدوارم ایشون در مسابقات آتی این رکورد ها رو طرقی بده مخصوصا در مسابقات جهانی تا همچنان رکورددار جهان باشه،البته اگه نتونستی اصلا نگران نباش هنوز سومین چهارمین پنجمین و... مسابقات کشوری خاوران مونده مثل امسال می تونی فقط همین جا با ... بزنی.
5.وضیعت افتضاح پذیرایی (نهار و نبود حتی یه بوفه برای حاضرین در مسابقات...)
و...

سپاس شده توسط علی رنود ، مسعود شفقی ، سعید قاسم پور ، فاطمه جنگی زهان
سلام خدمت کاربران گرامی سایت
اول از همه از مدیر و ناظم سایت تشکر میکنم که با دید باز اجازه دادن که مطلب باقی بمونه و حذف نشه
باید خدمت دوست عزیزمون مطالبی رو عرض کنم
در بند اول انتقادتون بیان فرمودید که تغییرآیین نامه نشانه بر این است که بی نظمی در مسابقات وجود داره!!!بنده سوال دارم:
اگر آیین نامه را تغییر نمیدادن و به نظر کاربران سایت اهمیتی نمیدادن آیا همین ماها نمیومدیم بگیم داوران یکدنده هستند و ما را به حساب نمی آورند و حتما یک کاسه ای زیر نیم کاسه هست که آیین نامه تغییر نمیکنه و هزار جور تهمت دیگه؟؟؟
در مورد سالن برگزاری مسابقات هم باید بگم که سالن از لحاظ شرایط دمایی و رطوبت گیری و حفاظتی بسیار سالن خوبی بود ولی باطبع ایرادهایی هم داشت ولی به نظر من همین که مخزن سازه ها از لحاظ شرایط دمایی و رطوبتی وضعیت نسبتا عالی داشت خودش نمایانگر پیش بینی تدارکات قوی برای داوری بی عیب و نقص و کاملا عادلانه بود
سومین بحث در مورد برخورد بد مسئولین کمیته های داوری و علمی یعنی جناب مهندس سعید قاسمپور و جناب مهندس مسعود شفقی بود
بنده به عنوان برترین ارسال کننده سایت میگم که با چشمای خودم دیدم که بین من و سایر عزیزان شرکت کننده هیچ تفاوت برخوردی وجود نداشت و با همه سختگیرانه برخورد میشد تکرار میکنم فقط و فقط سختگیرانه برخورد میشد ولی بی احترامی در کار نبود ولی لازم به ذکره که بگم گاهی اوقات دوستان شرکت کننده انتضار نا به جا از داور داشتن که یک مثالش رو خدمتتون عرض میکنم
بنده در هنگام داوری یکی از تیمهایی که رد شد بودم که اون دوستمون میگفت آقای قاسمپور زیاد سخت نگیرید در حالی که سازه اون تیم با 8 خطای آیین نامه ای رو به رو بود و آقای قاسمپور نمیتوانست که از 8 خطای اون تیم چشمپوشی کند در حالی که بعضی از سازه ها تنها برای یک ایراد آیین نامه ای(وزن بیش از 1000گرم)مجبور شدن بسیاری از المانهاشون رو تعویض کنن و قطعا سازه اونها متضرر این داوری عادلانه شد
در ضمن هیچگاه انتظار نداشته باشید در اون موقیعیت کسی که به عنوان داور مسابقات هست با نرمی و دوستی با شما برخورد کنه کما اینکه داورمسابقه و مسئول کمیته علمی بسیار بسیار لیّن و نرم برخورد میکردند
در مورد طراحی جناب جاودانیان و رکوردی که زدن هم باید یک چیزی رو اعتراف کنم
ایشون در قوس سازه های رکود دارشون کاری کردند که تا حالا نمونه اش رو در هیچ مسابقه کشوری ندیده بودم و همونجا به همه دوستانی که اون لینک از سازه رو واسم آورده بودن گفتم به خدا حقش بود ببره
در ضمن ناگفته نمونه که در مسابقات بابل هم گرچه خوب نبود ولی ایشون از لحاظ رتبه بندی نتیجه بسیار خوبی گرفتند پس تواناییشون رو بیخود زیر سوال نبرید همچنین از 27 تا 30 مهر هم خود مهندس قاسمپور به این عزیزان آموزش اصولی طراحی و ساخت دادن پس ترقی(با عرض معذرت طرقی غلط املایی داره) هم کنه نباید تعجب کنیم چون از هر لحاظ شرایط یک جهش هم داشتند
در مورد اون سازه که بار اول 374رفت و بار دوم 395 باید عرض کنم که بعضی از دوستان کاملا دقیق به حرف جناب مهندس سعید قاسمپور توجه نکردند
ایشون قبل از بارگذاری دوم سازه گفتند اگر سازه برای بار دوم وزن بیشتری زدند که اون وزن بیشتر رو لحاظ میکنیم و اگر وزن کمتری زدند همین 374رو لحاظ میکنیم چون همه ما قبول داریم که امکان داره سازه زیاد خسته شده باشه و دوام دومین بار بارگذاری رو نداشته باشه و وزن کمتری بزنه در ضمن ایشون گفتند همه ما قبول داریم که دلیل این نوع ثبت وزن این است که اگر سازه دوامش بیش از 374 نبود پس باید گسیخته میشد در حالی که اینجور نشد و به عنوان مثال هم گفتن مثلا 450 کیلو قدرت داشت و در نهایت گفتن هر کس هم اینم بحث و این حرف رو قبول نداره پس مهندس نیست که این حرف دست آویز تهمتهای بعضی ها شد که به نظرم اصلا نباید از جناب قاسمپور ایراد بگیریم چون حرفشون کاملا واضح و منطقی بود
در نهایت هم در مورد پذیرایی باید بگم که شما هیچ جایی رو کاملا بی نقص نمیتونید پیدا کنید و همین که یک موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی اینقدر جرات داره و چنین مسابقاتی رو در چنین سطحی با چنین داوری فوق العاده ای برگزار میکنه خودش نشانگر خوب بودن مسابقات هست و پذیرایی نقص کوچیکی در برابر زحمات زیاد کادر اجرایی مسابقاته و در نهایت بابت مکان اسکان کاملا آرام و بسیار با کیفیتی که تدارک دیدن تشکر میکنم به نظر من این مسابقه به معنای واقعی هیچ ایرادخاصی نداشت و مخصوصا از داوری فوق العاده دقیق جناب قاسمپور و نظرات علمی جناب شفقی تشکر میکنم
یا علی(ع)مدد
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
 سپاس شده توسط محمد جواد رضایی ، مسعود شفقی ، سعید قاسم پور
(11-21-2011، 01:17 AM)علی رنود نوشته است:  سلام خدمت کاربران گرامی سایت
اول از همه از مدیر و ناظم سایت تشکر میکنم که با دید باز اجازه دادن که مطلب باقی بمونه و حذف نشه

اینجا فروم مسابقات نیست که هرجور دلشون بخواد اداره کنند، البته اگه پاک کنند نشون میده از فروم نشینی هم چیزی نمیدونند!

(11-21-2011، 01:17 AM)علی رنود نوشته است:  باید خدمت دوست عزیزمون مطالبی رو عرض کنم
در بند اول انتقادتون بیان فرمودید که تغییرآیین نامه نشانه بر این است که بی نظمی در مسابقات وجود داره!!!بنده سوال دارم:
اگر آیین نامه را تغییر نمیدادن و به نظر کاربران سایت اهمیتی نمیدادن آیا همین ماها نمیومدیم بگیم داوران یکدنده هستند و ما را به حساب نمی آورند و حتما یک کاسه ای زیر نیم کاسه هست که آیین نامه تغییر نمیکنه و هزار جور تهمت دیگه؟؟؟

آیین نامه باید طوری تنظیم می شد که دیگه جایی برای حرف شما نمی موند،همه مثل شما بیکار نیستن هر روز بیان تو این سایت ببینند یکی مثل شما کی اعتراض می کنه و آقایون میان آیین نامه رو تغییر بدن،چرا شماره سرپرست تیم ها رو گرفتن؟؟؟
یعنی اینقدر خرج میشد برای موضوع آیین نامه یه پیامک میدادن؟

(11-21-2011، 01:17 AM)علی رنود نوشته است:  در مورد سالن برگزاری مسابقات هم باید بگم که سالن از لحاظ شرایط دمایی و رطوبت گیری و حفاظتی بسیار سالن خوبی بود ولی باطبع ایرادهایی هم داشت ولی به نظر من همین که مخزن سازه ها از لحاظ شرایط دمایی و رطوبتی وضعیت نسبتا عالی داشت خودش نمایانگر پیش بینی تدارکات قوی برای داوری بی عیب و نقص و کاملا عادلانه بود

یه طوری می گید شرایط دمایی که انگاری انتظار داشتید این یه مورد هم انجام ندن(بازهم بین دو تا در ورودی بود به نظرم اصلا جای مناسبی نبود)، دیوار های مخزن بسیار افتضاح بود، به نظر شما واقعا مخزن شرایط ایده آلی داشت؟؟؟؟

(11-21-2011، 01:17 AM)علی رنود نوشته است:  سومین بحث در مورد برخورد بد مسئولین کمیته های داوری و علمی یعنی جناب مهندس سعید قاسمپور و جناب مهندس مسعود شفقی بود
بنده به عنوان برترین ارسال کننده سایت میگم که با چشمای خودم دیدم که بین من و سایر عزیزان شرکت کننده هیچ تفاوت برخوردی وجود نداشت و با همه سختگیرانه برخورد میشد تکرار میکنم فقط و فقط سختگیرانه برخورد میشد ولی بی احترامی در کار نبود ولی لازم به ذکره که بگم گاهی اوقات دوستان شرکت کننده انتضار نا به جا از داور داشتن که یک مثالش رو خدمتتون عرض میکنم

نمیدونم بی احترامی به چی میگی اینکه آقای قاسمپور اگه کسی حرفشون رو قبول نداشته باشه مهندس نیست، یعنی اونی که خلاف حرف ایشون بگه نمی فهمه، این دو مورد بالای سن با میکروفن به کل حضار گفت، جناب شفقی که خودش از آیین نامه خبر نداره و کم میاره تهدید به فیلد می کنه این بی احترامی نیست، میرن بند هرگونه بی احترامی به مسولین برگزاری باعث ..... به طرف مقابلش نشون میده، من بی احترامی و رفتار طلب کارانه تلقی می کنم فکر نکنم کسی ارث باباشون رو غارت کرده باشه!
علی آقا انجمنی که 85تا تاپیک(موضوع) در اون باشه دیگه برترین ارسال کننده توش معنا نداره اگه می خواستن واسه این کارا هم فرق بزارن دیگه جای تاسف داشت...

(11-21-2011، 01:17 AM)علی رنود نوشته است:  بنده در هنگام داوری یکی از تیمهایی که رد شد بودم که اون دوستمون میگفت آقای قاسمپور زیاد سخت نگیرید در حالی که سازه اون تیم با 8 خطای آیین نامه ای رو به رو بود و آقای قاسمپور نمیتوانست که از 8 خطای اون تیم چشمپوشی کند در حالی که بعضی از سازه ها تنها برای یک ایراد آیین نامه ای(وزن بیش از 1000گرم)مجبور شدن بسیاری از المانهاشون رو تعویض کنن و قطعا سازه اونها متضرر این داوری عادلانه شد

من مشکلی در داوری سازه ها ندارم، به خاطر همون تغییر آیین نامه مجبور شدیم به اندازه وزن بولت سازه رو تغییر بدیم(خودتون هم خوب می دونید سازه ای که دست بخوره میره واسه خودش)

(11-21-2011، 01:17 AM)علی رنود نوشته است:  در ضمن هیچگاه انتظار نداشته باشید در اون موقیعیت کسی که به عنوان داور مسابقات هست با نرمی و دوستی با شما برخورد کنه کما اینکه داورمسابقه و مسئول کمیته علمی بسیار بسیار لیّن و نرم برخورد میکردند.

بالا جوابتون رو کامل دادم.(من بی احترامی و رفتار طلب کارانه تلقی می کنم فکر نکنم کسی ارث باباشون رو غارت کرده باشه!)

(11-21-2011، 01:17 AM)علی رنود نوشته است:  در مورد طراحی جناب جاودانیان و رکوردی که زدن هم باید یک چیزی رو اعتراف کنم
ایشون در قوس سازه های رکود دارشون کاری کردند که تا حالا نمونه اش رو در هیچ مسابقه کشوری ندیده بودم و همونجا به همه دوستانی که اون لینک از سازه رو واسم آورده بودن گفتم به خدا حقش بود ببره
در ضمن ناگفته نمونه که در مسابقات بابل هم گرچه خوب نبود ولی ایشون از لحاظ رتبه بندی نتیجه بسیار خوبی گرفتند پس تواناییشون رو بیخود زیر سوال نبرید همچنین از 27 تا 30 مهر هم خود مهندس قاسمپور به این عزیزان آموزش اصولی طراحی و ساخت دادن پس ترقی(با عرض معذرت طرقی غلط املایی داره) هم کنه نباید تعجب کنیم چون از هر لحاظ شرایط یک جهش هم داشتند.

اول از همه ممنون معلم املا غلط ما رو گرفتید شرمنده 19.5 میشم ایشالا دفعه بعد جبران می کنم، در ضمن خودتم تشدید نذاشی...
با این همه دلیل باز هم دلیل نمیشه ایشون رکورد جهان رو بزنند اصلا قابل هضم نیست برای خیلی ها نه فقط من، شما تعریف نکنید کی تعریف کنه برترین ارسال کننده!
هستیم حضور ایشون رو در مسابقات آینده می بینیم!!!

(11-21-2011، 01:17 AM)علی رنود نوشته است:  در مورد اون سازه که بار اول 374رفت و بار دوم 395 باید عرض کنم که بعضی از دوستان کاملا دقیق به حرف جناب مهندس سعید قاسمپور توجه نکردند
ایشون قبل از بارگذاری دوم سازه گفتند اگر سازه برای بار دوم وزن بیشتری زدند که اون وزن بیشتر رو لحاظ میکنیم و اگر وزن کمتری زدند همین 374رو لحاظ میکنیم چون همه ما قبول داریم که امکان داره سازه زیاد خسته شده باشه و دوام دومین بار بارگذاری رو نداشته باشه و وزن کمتری بزنه در ضمن ایشون گفتند همه ما قبول داریم که دلیل این نوع ثبت وزن این است که اگر سازه دوامش بیش از 374 نبود پس باید گسیخته میشد در حالی که اینجور نشد و به عنوان مثال هم گفتن مثلا 450 کیلو قدرت داشت و در نهایت گفتن هر کس هم اینم بحث و این حرف رو قبول نداره پس مهندس نیست که این حرف دست آویز تهمتهای بعضی ها شد که به نظرم اصلا نباید از جناب قاسمپور ایراد بگیریم چون حرفشون کاملا واضح و منطقی بود.

دوست عزیز من همون جا بعد از همین قضیه با شما حرفیدم شما گفتید اصلا در سازه ماکارونی بحث خستگی وجود نداره، (وسط سالن داشتین می حرفیدیم) چطور الان بحث خسته شدن و دوام سازه رو قبول دارید، اون سازه اصلا بار گذاری نشده بود، چطور امکان داره سازه ای که 374 کیلو بار رو تحمل کرده و زنجیر کاملا شول بوده؟
البته بعد 10 ثانیه که آقای قاسمپور رفتن چک کردن دیدند که شول هست، شاید بارگذاری شده باشه حتی 7 ثانیه تحمل بار 374 کیلو خیلی سنگینه تا اینکه بخوایم باور داشته باشیم همین سازه بعد 30 ثانیه بخواد 395 کیلو بار رو برای بار دوم تحمل کنه.

(11-21-2011، 01:17 AM)علی رنود نوشته است:  در نهایت هم در مورد پذیرایی باید بگم که شما هیچ جایی رو کاملا بی نقص نمیتونید پیدا کنید و همین که یک موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی اینقدر جرات داره و چنین مسابقاتی رو در چنین سطحی با چنین داوری فوق العاده ای برگزار میکنه خودش نشانگر خوب بودن مسابقات هست و پذیرایی نقص کوچیکی در برابر زحمات زیاد کادر اجرایی مسابقاته و در نهایت بابت مکان اسکان کاملا آرام و بسیار با کیفیتی که تدارک دیدن تشکر میکنم به نظر من این مسابقه به معنای واقعی هیچ ایرادخاصی نداشت و مخصوصا از داوری فوق العاده دقیق جناب قاسمپور و نظرات علمی جناب شفقی تشکر میکنم
یا علی(ع)مدد

چه عجب شما یه چی رو قبول داشتید، یعنی همه چی اوکی بود دیگه از نظر شما...
امیدوارم همانطور که شما میگید باشه، ولی به نظرم این مسابقات سطحش به اندازه همون مشهد بود، البته با وجود آقای قاسمپور و آقای شفقی که این دو نفر تمامی تلاشون رو کردن ولی حیف...

سپاس شده توسط علی رنود ، مسعود شفقی
سلام مجدد
به دلیل قوانین سایت به خودم اجازه نمیدم که به کسی بی احترامی کنم و همچنین به دلیل رابطه خوبی که با عزیزان هم تیمی آقا حامد در مشهد برقرار کردم در جواب بعضی از بی احترامی ها سکوت میکنم
اما یک بحثی هست که باید معلوم بشه
حامد جان شما حرف بنده را وقتی میخوای بیان کنی باید کاملا دقیق بیان کنی و الا بنده راضی نیستم که حرفم جوری بیان بشه که غلط انداز باشه پس حقم را حلال نمیکنم مگر اینکه درست حرفم را بیان کنی یا تایید کنی
بنده اونجا گفتم خود ماکارونی خستگی نداره(یعنی در اون مدت زمان کم،ماکارونی که یک ماده ترد محسوب میشه عملا خستگی بسیار کمی داره که میتونیم ازش صرف نظر کنیم)و همچنین گفتم تموم خستگی سازه ماکارونی از گره هست و اختصاصا از چسب گره هست یعنی در بارگذاری سازه در اون مدت زمان کم اگر یک سازه نشکست و بار از روی اون برداشته شد هر چی خستگی هست به چسب مربوط میشه که به دوستان همونجا هم گفتم که چسب گروه جناب جاودانیان انقدر صلبیتش خوب بوده که خیلی کم تغییر شکل داده و میشه گفت خیلی کم خسته شده که این باعث شده که بار دوم بیشتر جواب بده و بعد دوستان گفتند که پس اون سازه 572چی؟که منم جواب دادم اونم حتما خیلی دقیق کار شده و چسبش خیلی صلبیت زیادی داشته که تونسته سرعتش زیاد بشه(البته توضیح بیشتری دادم که نمونه اش در پایین هست.یعنی بحث اینکه سازه بعد از مقداری از تغییر شکل مقاوم میشه)
قصد بی احترامی به دوستمون از قائم شهر ندارم ولی بعضی از دوستان بودن که میگفتن مگه جناب قاسمپور نگفت 7 کیلوگرم بر ثانیه پس چرا 572 یک دفه زیاد رفت و از این حرفا
قبل از هر چیز یک مورد رو میخوام تذکر بدم:عزیزان دوستان کاربران عزیز اگر میخواین مسابقات سازه ماکارونی شرکت کنید و اون مسابقات جک داشت حتما و حتما حداقل نمودار تنش کرنش چند ماده را در مقاومت مصالح بررسی کنید و قسمتهای مختلف نمودار آن ماده را تحلیل کنید تا متوجه بشید که تنش چطوره و کرنش چطوره و همچنین این نکته مهم رو که چندین بار به دوستان توضیح دادم متوجه بشید و اون نکته این است که سازه ماکارونی یک تغییر شکل اولیه داره(با هرچسبی کار بشه این تغییر شکل اجتناب ناپذیره و مقداری رو به خودش اختصاص میده)و پس از اون سختی سازه امکان داره بسیار زیاد بشه
مصداق حرف من بارگذاری سازه ایست که قبلا به عنوان رکورد جهانی میشناختیم و تونست بار 443.5کبلوگرم رو تحمل کنه و گسیخته بشه
اگر به جک مسابقات خاوران اعتماد ندارید برید اون بارگذاری رو ببینید و ببینید که با گذشت زمان چگونه سرعت بارگذاری افزایش پیدا میکنه و در آخر بارگذاری به حالت پلاستیک خودش میرسه و با کرنش بیشتر جک،از تنش max کمتر میشه تا به مرز گسیختگی میرسه
امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم و اگر هم اشتباهی دارم اساتید درست کنند چون ادعا ندارم که بی اشتباه هستم
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
 سپاس شده توسط مسعود شفقی ، سعید قاسم پور
من به عنوان عضو کوچک این سایت از شما و تمامی کسانی که با نظراتشون باعث میشند که تجربه من و امثال بنده زیاد بشه ممنون هستم

من نمیدونم شما تو چند تا مسابقه کشوری شرکت کردی و لی من در حدود 5 تا 6 بار شرکت کرده ام که اولین بار در سال 83 بود , و خودم هم سرپرست کادر اجرایی برگزاری مسابقات بودم و از نزدیک با مشکلات اون آشنا هستم
من چند تا نکته خدمت شما و سایر باز دید کنندگان عرض میکنم

1-هر مسابقه ای که برگزار میشه مطمئن باشید که میزبانان حد اکثر سعی خودشون رو جهت برگزاری با بالاترین کیفیت انجام میدهند و کاری نمیکنند که آبروی خودشون و دانشگاهشون از بین بره
2-کسانی که آیین نامه رو نوشته اند عالم دهر که نبودند و به نظرات شما و امثال شما جهت تکمیل آیین نامه احتیاج دارند اگه الان قصوری یا اشکالی در آیین نامه هست و شما متوجه شدید اشکال از طرف شماست که به نگارندگان آن گوشزد نکردید.
3-کلاً ما ایرانی ها اینجوری هستیم که میشینیم بالای گود , میگیم لنگش کن - قرار نیست هر مسابقه ای که برگزار میشه بیاییم تو سایت و همش نصف خالی لیوان رو ببینیم --- هنر فقط به انتقاد گویی نیست عزیز من -- میدان بازه هر دانشگاهی میتونه بهتر برگزار کنه بسم الله -- همه ازش حمایت میکنیم و کمک هم میکنیم

بازهم حرف واسه گفتن هست ولی بعداً اگه نفسی بود میگم
در ضمن افراد آنلاین بیکار نیستد -- بهتره لحن خودتون رو عوض کنید
.........................

-----
[تصویر:  75k8xop250b66zgzurqs.jpg]
 سپاس شده توسط مسعود شفقی ، سعید قاسم پور
سلام عرض میکنم خدمت همه دوستان.
میخواستم خدمت آقا حامد عرض کنم که همه بچه هایی که دستی تو ساخت سازه دارن ازینکه نتونستن اول بشن ناراحت هستن.یکیش خود بنده که قراره تو همین هفته چنتا عکس بذارم که همه قضاوت کنن چرا سازه من سر حرکتی که توسط...موقع بارگذاری انجام شد شکست؟؟
درسته شاید یکم غیر منطقی باشه رکوردی که زده شد.ولی در هر صورت ثبت شد.

در هرصورت بجای دادن نقطه ضعف دست دیگران بهتره صبور باشیم و میدون بدیم دست بچه ها تا ثابت کنن تونستن و زدن.
وگرنه.......؟؟

(آقایون میزبان نمیخوان جواب بدن؟؟؟)
دلیل موفقیت:طراحی درست
علت شکست:کپی برداری
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور
با سلام خدمت کاربران عزیز
نکته ای هست که لازم می دانم تذکر دهم
مجموعه itssa جهت برگزاری مسابقات در هر دانشگاه بنا بر امکانات و کیفیت مسابقات اقدام به تبلیغ آن مسابقات می نماید . لذا تا آنجایی که بنده اطلاع دارم هنوز دانشگاهی مورد تایید itssa نیست و فعلا مدیریت محترم سایت جناب مهندس قاسم پور در حال بررسی گزینه های احتمالی می باشد.

دوستانی که تاپیک مسابقات خاوران رو کردن محل تبلیغات مسابقاتشون توجه داشته باشند :
از آنجایی که مسابقات شما مورد تایید itssa نیست اجازه تبلیغ و یا اسم بردن از دانشگاهی رو ندارید .

هر گونه پست با محتوای تبلیغاتی حذف می گردد Heart
بیردا گوزل خاطیره لر یاتیپدی !
خداحافظ
Heart

این طرفها کمتر میام . کاری داشتید :
sabz_daar_sabz@yahoo.com
www.facebook.com/hamidreza.nazari.775
 سپاس شده توسط حسن شیخ ، سعید قاسم پور
بنام اولین و آخرین مهندس عالم
لازم میدانم در ابتدا از تمام شرکت کنندگان و مسئولین و دست اندرکاران مسابقات کشوری شبیه سازی سازه با ماکارونی موسسه آموزش عالی خاوران تشکر و بهشون خدا قوت بگم.
مجددا از زحمات استاندار محبوب خراسان رضوی جناب دکتر صلاحی و همچنین جناب مهندس رجبی(دبیر شورای پدافند غیرعامل استان خراسان رضوی) و جناب مهندس هادیان (مدیر کل مسابقات) تشکر ویژه داشته باشم .
امیدوارم در آینده بتوانیم با نقدهای منصفانه و دلسوزانه ای که دوستان و کاربران عزیز سایت ارائه می فرمایند بتوانیم اشکالات و جاهای ضعف مان را اصلاح نماییم.
همانطور که مستحضرید هسته مرکزی مسابقات شامل روسای کمیته های داوری، اجرائی و علمی می شد و مسئولان این کمیته ها بنا به وظایفشان باید قبل و بعد از مسابقات به موارد در حیطه مسئولیتشات پاسخگو باشند.
بنده بعنوان مدیر کل سایت (مسئوال اطلاع رسانی در محدوده مجازی) و رئیس کمیته داوری مسابقات بر خودم لازم میدانم آنچه که به بنده و وظایف بنده مربوط می شود را پاسخگو باشم.
1- در مورد آیین نامه ها: آیین نامه های مسابقات در تاریخ 18 مهرماه، آخرین تغییرات را داشته است و بعد از آن دیگر ما هیچ تغییری در آیین نامه ندادیم و اگر هم اصلاحاتی شد، در زیر امضای بنده(که الان هم موجود است) برای اطلاع عموم نمایش داده شد. بعد از این تاریخ بنده در تاپیک " پاسخگویی به شبهات آیین نامه های مسابقات خاوران" به کرات عرض کردم که لطفا آیین نامه های مسابقات رو دوباره دانلود نموده و مطالعه فرمایید. لذا هیچ کس نمی تواند ادعا کند که ما 10 روز مونده به مسابقات، آیین نامه رو تغییر دادیم.

2- در مورد سالن، بنده مسئول پاسخگویی نیستم و بایستی دبیر اجرائی مسابقات پاسخ بدهند.

3- در مورد رفتار بد کادر اجرائی: بنده مسئول رفتار خودم هستم و با کمی توضیح مسئول رفتار کسانی که با بنده همکاری دارند(یعنی جناب شفقی و جناب حمیدرضا نظری). و تا جائی که اطلاع دارم، تمام کسانی که با بنده برخورد داشته اند با خوشرویی و با گشاده رویی پاسخشان را داده ام. مگر اینکه شاید در اتاق داوری بخاطر برخی اتفاقات از کوره در رفته باشم و با قاطعیت یا عصبانیت با کسی برخورد نموده باشم.
اگر کسی از کادر اجرائی این حرف رو می زد که بنده فردی عصبانی هستم، می پذیرفتم. چرا که بنده با جدیت فراوان و گاهی با عصبانیت با دوستان کادر اجرائی برخورد می کردم(بدلیل انتظاراتی که از این دوستان داشته و دارم) اما در مورد شرکت کنندگان، بنده همیشه با این بزرگواران سعی نمودم در کمال ادب رفتار نمایم.
شاید آنچه که موجب نارضایتی دوستان و برخی شرکت کنندگان شده باشد، این جمله بنده باشد که روی سن گفتم: " کسی که این حرف بنده را که بعد از خستگی سازه، این سازه ممکن است مقدار نیروی کمی را تحمل نماید و همچنین ممکن است مقدار بیشتری را نیز تحمل نماید، را قبول نکند، مهندس نیست"
بنده کماکان روی این قضیه استوارم و معتقدم ما بهترین داوری را در مورد این سازه انجام دادیم. بنده هیچگاه این رو عرض نکردم که " اگر کسی قاسم پور رو قبول ندارد، مهندس نیست" بلکه بحث من روی یک مطلب علمی بود که هر فرد با سواد در رشته عمران(مهندس) کاملا این مطلب رو قبول دارد. اما بعضی افراد بدلایل کاملا واضح و گاهی بدلایل نا معلوم، هنگام صحبت های بنده جو سالن را داشتند خراب می کردند که من مجبور شدم یک مقدار جدی تر با این اشخاص برخورد نمایم.
در کل تمام کسانی که من با آنها در حد خودشان رفتار نکردم و یا اینکه حق سخن گفتن با آنها را ادا نکرده باشم، عذر می خوام. (من مسئول سخنان خودم بوده و خواهم بود)
4- در مورد رکود موسسه خاوران:
حرف من با آن دسته از عزیزانی که دوست ندارند این رکورد رو قبول کنند این است:
چرا نمیخواهیم واقعیت ها را باور کنیم!!؟؟ چرا همیشه خودمان را از دیگران بهتر می بینیم ولی بیگانگان را از خودی ها بهتر!!؟؟ چرا اجازه فرصت نمی دهیم تا دوستان مشهدی خودشان را در آینده اثبات کنند!؟ آیا مگه تمام شرایط برای همه شرکت کنندگان یکسان نبود!!؟؟ آیا مگه غیر از این بود که من به تیم های مشهدی بیشتر از سایرین سخت می گرفتم!!؟؟
قطعا دوستداران سازه ماکارونی کشور بدلیل این رکورد شکنی خوشحال هستند. چرا که همه چیز در مورد بارگذاری ها برای همه یکسان و طبق نتایج پرینت شده از بارگذاری ها، سرعت اولین و آخرین سازه بارگذاری شده(و همچنین مابین این دو سازه) طبق نمودار بارگذاری شان، سرعت بارگذاری یکسان و نمودار آهنگ اعمال نیرو بصورت خطی بوده است.
همه تیم هها نتیجه بارگذاری تیم شان را قبول دارند چرا که واقعیت جز این نیست.
بنده در ابتدا از این رکورد بسیار متعجب بودم و قبول کردن این رکورد برایم بسیار سخت بود ولی با تکرار این مقدار (یعنی396 کیلو) این امر برای قابل هضم تر شد. چرا که هیچ دلیلی مبنی بر عدم درست بودن این عدد نداریم.
در مسابقات بوداپست امسال، 15 سازه به یک شکل(طرح یکسان) ساخته شده بودند و تنها یکی از این طرح ها توانست رکورد دنیا را افزایش دهد(اگر یادم مانده باشد 550 کیلو زدند) لذا با توجه به اینکه تیم های موسسه خاوران از این طرح 8 سازه داشتند(در قالب 4 تیم) لذا می توان گفت که سازه ای که 572 کیلو رو زد به بهترین شکل اجرا شده بود و از بهترین مصالح نیز استفاده شده بود.
به هر حال من هم بعنوان عضو کوچکی از خانواده سازه ماکارونی ایران به این موسسه تبریک می گویم.
در مورد اینکه دبیر اجرائی عضو تیم East Bridge بوده است، این حرف کاملا غلط و نادرست می باشد. من حتی به ایشان اجازه نمی دادم در موقع بارگذاری سازه تیم های مشهدی، روی سن بیایند.
اما به شخصه در این مسابقات به یک نتیجه بزرگ رسیدم که در آینده به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد، از دانشگاه میزبان شرکت کننده داشته باشیم. چون که هنوز فرهنگ این عمل در جامعه ما جا نیافتاده است و اگر مثل حضرت علی(ع) هم قضاوت کنی، باز عده ای هستند که فقط دنبال بهانه ای جهت تخریبند.

از تمام عزیزان شرکت کننده خواستارم با نقد های منصانه و دلسوزانه ما را در کارهای آینده راهنما باشند.
یا علی
تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
 سپاس شده توسط Hamed.A ، علی رنود ، مسعود شفقی ، مهرسا یزدانی ، محمد جواد رضایی ، حسن شیخ ، حامد احمدپور
با عرض سلام
صحبت های دوستان رو مطالعه کردم . چه از کسانی که تعریف کردن و چه از کسانی که انتقاد داشتند تشکر میکنم .
نکته لازم اینه که بنده اگر نکته و جوابی در مورد انتقاد ها داشته باشم توجیهی بیش نخواهد بود .
بنابه رسم ادب از تمامی دوستان بابت کم و کاستی ها و احیانا برخورد بد کادر اجرایی و به خصوص خودم عذر خواهی میکنم .
همواره سعی کردم در مسابقات رفتار خوبی داشته باشم ولی در هر صورت شرمنده دوستان .
در مورد رکورد تیم East Bridge از موسسه آموزش عالی خاوران :
این سازه ونمونه های آن به تعداد 5 سازه در مسابقات موجود بوده است .
سه سازه از این نمونه رکورد ایران را جابه جا کرد و دو سازه از محل گره شکست و سازه دیگر یه دلیل عدم تراز بودن نتونست رکورد خوبی بزنه .
ما با همین تیم تو مسابقات بابل هم شرکت کردیم و درسته رکوردها قابل قبول نیست ولی باز هم چهارم شدیم با اختلاف کم .
در جواب دوستان هم بگم که تو شرق کشور تیم شناخته شده ای هستیم و کسب مقام اول سازه مهندسی دانشگاه سراسری زنجان هم جزء افتخارات دیگه تیم ما محسوب میشه .
خدا رو شکر میکنم که تونستیم جواب چهار ماه کار کردن و تست کردن سازه رو ببینیم .
این رکورد اون قدرها هم عجیب نیست . در آینده نزدیک همان طور که رکورد جناب نظری شکسته شد این رکورد هم شکته خواهد شد .
من همچنان معتقدم رکورد دار ایران در بارگذاری با وزنه تیم دانشگاه آزاد زنجان و در بارگذاری با جک تیم موسسه آموزش عالی خاوران می باشد .
در مورد اثبات این رکورد هم بگم که تمامی دوستان رکورد دار اینو میدونن رکورد تکرار کردن کار ساده ای نیست . همان طور که جناب علیرضا نظری عزیز هم نتونست رکورد خودشو تکرار کنه و کمتر زد . (البته باید این رو در نظر گرفت که در مسابقات ما عبور مکعب 5*5 از عرشه سازه اضافه شده بود که این امر کار رو خیلی سخت می کرد)
مقایسه رکورد ها باید در شرایط ایده آل و مساوی باشه چون در غیر این صورت کار نابخردانه ای است .
امیدوارم مشابه دستگاه موسسه آموزش عالی خاوران در دانشگاه های دیگر نیز ساخته شود تا بتوانیم در آینده مشابه این رکورد را ثبت نماییم و یا اینکه سایر تیم ها بیایند و این مقدار رو افزایش دهند).
منتظر یک خبر فوق العاده نیز در زمینه برگزاری مسابقات بین المللی در مشهد هم باشید .
به امید دیدار بقیه دوستان در سایر مسابقات
 سپاس شده توسط محمد جواد رضایی ، حمید رضا نظری ، سعید قاسم پور ، علی رنود
با سلام
با این که نمیخواستم صحبتی در این باره بکنم ولی ...
اگه امکان داره پرینت سازه تیم اول تا دهم را در سایت قرار بدید تا معلوم بشه که سرعت بارگزاری برای همه یکسان بوده .
البته فیلم تمام بارگزاری ها موجود است و تمام ثانیه ها و موارد بارگزاری به دقت بررسی شده و فقط برای اطمینان بیشتر و مشاهده کلیه دوستان و رفع تمام شبهات این درخواست را از اقای قاسم پور دارم
در مورد تغییر در ایین نامه هم هیچ حرفی نمیتوانم بزنم چون ایین نامه بعد از قرار گرفتن بر روی سایت در هیچ صورتی نباید تغییر کند و کسی مثل شما که سابقه طولانی در مسابقات دارید باید از همون اول فکر همه چیز را میکردید و نباید با تغییر ایین نامه مشکلی بوجود میاوردید
این صحبت ها فقط یک درد دل بود
شما میتونید جواب بدید یا نه

ولی من اصلا انتظار جواب ندارم چون حرف من و گفتار بنده با شما کاملا متفاوت است
همان طور که بنده و چند دوست دیگر تلاش میکردیم که سالن متشنج نشود و شما خلاف ان را تصور میکردید و هنوز هم بر این عقیده هستید

یه ضرب المثل هست که میگند ادم هیچ وقت از یک سوراخ دو بار گزیده نمیشه
ولی من چند بار گزیده شدم و اشتباه کردم و اقرار میکنم
فکر کنم باید فکر دیگه ای بکنم و باید به طور کل کناره گیری کنم و به هیچ عنوان از طرف خودم در این کشور در هیچ مسابقه ای شرکت نمیکنم
مسابقه ای ارزش شرکت کردن داره که داور و مسئول برگزاری و دانشگاه برگزار کننده هیچ تیمی در مسابقه شرکت ندهند و تقلب در ذات شرکت کننده ها نباشد
هیچ گونه جسارتی به دانشگاه خاوران و بچه های اون ندارم و منظورم دانشگاه خاوران نیست و دارم به صورت کلی میگم چون توی هر مسابقه ای شرکت میکنیم این مسئله اتفاق می افتد
ما ایرانیها بعضی مواقع بی انصاف میشویم

با تشکر
علی داوری
sptruss@yahoo.com
facebook:::alidavari

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان