درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گلایه
سلام
شما بالاخره مسئول سایتید و میتونید هر پستی میخواید رو حذف و هر برداشتی دوست دارید انجام بدید . فکر کنم یکم دیکتاتوری دارید برخورد میکنید . من پاسخ گله دوستان رو دادم . فعلا که همه چی به نفع شماست . امیدوارم همیشه اینطور باشه و واقعیت مشخص نشه .
در ضمن من توهینی نکردم . اگه چیزی گفتم مشخص کنید . از حرفای دوستان بدتر نبوده .
ممنون
دوستان احساس نمیکنید سایت میدان جنگ شده؟گذر زمان حلال مشکلاته.لطفا تمومش کنید.ممنون

اگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، علی رنود ، محمد جواد رضایی
با سلام
جناب جاودانیان عزیز، به خدا من با شما هیچ مشکلی ندارم، این خود شما هستید که با پست های جنجالی و حاشیه دارتون کار رو خراب می کنید. من همان کسی هستم که تا دلیل و مدرک مناسبی در دستم نبود با تمام وجود از سازه شما دفاع کردم ولی الان که به یک مطلب مهمی در بارگذاری شما پی بردم،(قبل از اینکه در سایت چیزی بنویسم با خود شما تماس گرفتم و بدلیل اینکه احساس کردم شما هم روحیه تون این بود که حقیقت مشخص بشه) لذا من هم مطالب رو در سایت آوردم. ولی ظاهرا شما نمی خواهید حقایق رو قبول کنید.
در ضمن من در پست قبلیم نوشتم که آخرین پست شما حذف شد و شما میتونید در تاپیک " نحوه بدست آوردن سرعت دستگاه بارگذای" اونو مطرح کنید. ظاهرا شما آنقدر با عصبانیت مطالب رو مطالعه می کنید که کلمات در بین عصبانیت شما گم می شوند. لطفا کمی با آرامش خاطر مسائل رو دنبال کنید.
من دیگه نمیخوام مسائل مربوط به سازه 572 کیلویی در این تاپیک مطرح بشه لذا از همه میخوام اگر مطلبی در این مورد دارن در تاپیک مذکور بیان بفرمایند.
تماس با من:
E_mail:  s.ghasempoor@live.com

Mobile, Telegram, WhatsApp:  09363778575

جهت عضویت در کانال انجمن ITSSA در تلگرام، لطفا اینجـا کلیک نمایید
 سپاس شده توسط حسن شیخ
سلام خدمت دوستان
از همین ابتدا اعلام میکنم که اصلا مایل نیستم کاربران گرامی در مورد این پست اظهار نظر کنند چون انرژی کاربران گرفته میشه و جو خوبی پیدا نمیکنه(با توجه به مسائلی که قبلا اتفاق افتاده این حرفو گفتم)
تنها مسئولین سایت اگر تمایل داشتند نظر بدند که انشالله در راستای اهداف سایت موثر باشد
کاربران فعال سایت همونطور که در جریان هستند قبلا بنده در سایت فعالیتم پر رنگ تر از الان بود و بسیار مشتاق به فعالیت بودم اما در گذر زمان بنده به عنوان یک کاربر کاملا عادی شاهد این بودم که انجمن شبیه سازی اسمشو به بانک اطلاعات سازه های ...تغییر داد
این تغییر از نظر بنده تغییری بود که یک سری مسئولیت ها را به سایت اضافه میکرد و اون مسئولیت این بود که در درجه اول از طرف مسئولین سایت و در مرتبه بعدی اعضای سایت مطالبی در سایت گنجانده شود که متناسب با عنوان سایت باشد
در ابتدا این عمل توسط مسئولین سایت با ایجاد تاپیک هایی همچون ((طراحی و نکات اجرایی)) و ((از کجا شروع کنم)) شروع شد و در ابتدا به لطف خدا و به زحمت جناب علیزاده این تاپیک ها نسبتا رونق خوبی داشتند و عزیزان با استفاده از تجربیات و علمی که داشتند اطلاعاتی چند در اختیار علاقه مندان قرار میدادند.
رفته رفته با شروع سال تحصیلی جدید اثر تاپیک های مربوط به شبیه سازی(متناسب با عنوان سایت)کمرنگ شد و جای خودش را به تاپیکهای مطالب دیگر عمران و معماری داد
یکی از گلایه های بنده این است که اگر انجمن شبیه سازی است پس چرا تاپیک های مربوط به اسم سایت حتی در جمع تاپیک های اخیر هم دیده نمیشوند؟بنده مخالف اون تاپیک ها نیستم ولی صراحتا نظر خودم را میگم
به نظر من دکوراسیون های معماری و یا معماری مناطق و اشکالات اجرایی ساختمان و کتابخانه های معماری و زبان تخصصی تاپیکهای بسیار آموزنده و پر باری هستند و همواره بنده برای ارسال کنندگان اونها سپاس یا اعتبار گذاشتم ولی...به نظرم با توجه فعالیت های این تاپیک ها به طور گسترده باید دو راهکار ایجاد شود
1)در کنار این تاپیک ها باید و باید تاپیکهای مربوط به شبیه سازی هم وجود داشته باشد و حداقل باید 50درصد تاپیک ها مربوط به شبیه سازی باشد
2)اگر امکان وجود حداقل 50 درصد تاپیکهای شبیه سازی وجود ندارد پس عنوان سایت متناسب با فعالیت سایت نیست
همونطور که میدونید سایت هایی هستند که در زمینه عمران فعالیت میکنند و با توجه به اسم سایت در چهارچوب سایت فعالیتهایی از جمله دانلود جزوات و نرم افزارهای عمرانی و همچنین اخبار و شگفتی های عمرانی و معماری را انجام میدهند
این سایت ها با اسم Civil فعالیت انجام میدهند و با عنوان انجمن دانشجویان عمران فعالیت میکنند ولی سایت ما با عنوان انجمن شبیه سازی سازه های خرپایی ایران داره راه همون انجمن دانشجویان عمران یا انجمن دانشجویان مماری را پیش میگیره و این به نظر من بزرگترین اشتباه ما در این برهه از زمانه
علی رنود و قتی موقع سحر ساعت 4 یک نظر میده در مورد سازه ماکارونی و تنها 12 ساعت بعدش میبینه که اثری از تاپیکش در تاپیک های بالایی سایت نیست و بعد میبینه جای تاپیکش رو تاپیکهای غیر مرتبط پر کردند کم کم اون ذوق و علاقه خودش برای فعالیت رو از دست میده
بنده اصلا و ابدا قصد توهین ندارم و هدف اینه راه را درست انتخاب کنیم و انتقادات سازنده را به نمایش بگذاریم که کسی به خودش اجازه توهین به ما را ندهد.
همه دوستان نزدیکم و برخی از کاربران سایت میدونند که اگر من صدها ساعت هم کنار یک استاد مثل جناب فنایی بنشینم آنقدر از ایشون سوال میپرسم که دیگه انرژی تو بدنم نمونه چون نیاز خودم میدونم و علاقه دارم
بعضی از دوستان انتقادی به من وارد کردند که چرا فلان جا دقیقا همین مطلبی که در سایت گذاشتی در سایت دیگری هم گذاشتی
بنده در جواب اونها عرض کردم که وقتی میبینم نیاز من در سایت اشباع نمیشه مجبورم در سایت دیگری هم مطلب رو مطرح کنم وگرنه مجبورم در نقطه سوال خودم به سکون در بیام و برای بنده به هیچ عنوان سکون قابل قبول نیست
بنده عادت دارم هر روز باید آنقدر فکر کنم و مطلب یاد بگیرم که به بی تجربگی دیروز خودم بخندم(همه اونایی که از نزدیک منو میشناسن کاملا به این امر واقف هستند)
تغییر صعودی باید وجود داشته باشه تا ما بتونیم روز به روز هم خودمون پیرفت کنیم و دیگران را کمک کنیم
در دو سه روز اخیر تاپیکهای ((پرسش و پاسخ پیرامون تحلیل سازه و مقاومت)) و ((پرسش و پاسخ پیرامون مهندسی باد و زلزله)) بسیار بنده رو خوشحال کردند زیرا که دقیقا در راستای اهداف بلند مدت سایت هستند که بسیار بسیار برای تقویت بنیه علمی سایت موثر واقع میشوند
ما اگر بفهمیم که مثلا دهانه راه پله ساختمان به دیوار وصل شده کار شاقی نکردیم چون دقیقا این کار را یک کارگر ساده هم میداند ولی اگر بتونیم یک سیستم تسهیل کننده اجرای ساختمانی ابداع کنیم اون موقعه که میتونیم مفید واقع بشیم(این صرفا یک مثال بود)
در نهایت تقاضای اصلی را بیان میکنم
تاپیهای غیر مرتبط با شبیه سازی اگر میخواهند باشند و یا ایجاد شوند باید شرایطی مثل شرایط زیر را داشته باشند
الف)مانند تاپیهایی مثل تاپیک زیان تخصصی و یا معرفی سایت ها و کتاب های مرجع باشند
ب)حتی الامکان از بیان اخبار و اطلاعات درجه 2 و ... غیر مربوط با سایت جلوگیری شود(چون انجمن های دیگری در سطح کشور متناسب با این تاپیکها موجود هست)
ج)نسبت اونها باید با نسبت تاپیکهای مربوط به شبیه سازی تقریبا یکسان باشد و یا کمتر باشد
عزیزان محقق هر کسی که تمایل به تحقیق داره در کنار اینکه اخبار آماده در انجمن های دیگه رو کپی میکنند یک زحمتی بکشند خودشون هم مستنداتی درست کنند مثل جناب احسان نظری که واقعا تاپیک های تخصصی نرم افزارشون مفید بود و امیدوارم در آینده نیز هرجا که هستن موفق باشند و یا مثل زیان تخصصی خانم اسمعیلی سوره که هنوز فعال میباشند و بنده فعالیت ایشان را تحسین میکنم و برای ایشان نیز آرزوی موفقیت دارم و یا اینکه در مورد راهکارهای علمی(صرفا درسی مربوط به دروس تخصصی عمران) مطالبی را جمع کنند و حتی میتونند به صورت مقاله به نام خودشون در اختیار کاربران قرار بدهند.
در نهایت هم یک تذکر(صرفا جهت اطلاع کاربران: تذکر به معنی یاد آروی هستش نه به معنی جنگ)به مسئولین سایت میدهم که اگر سایت نتونه مطالبشو متناسب با عنوانش کنه محکوم به شکست هست و باید عنوان خودش رو متناسب با مطالبش کنه
امیدوارم این سایت در آینده به جایگاه اصلی خودش برسه و موفقیتهای آینده اون،پتانسیل فوق العاده اش را به نمایش بگذاره
Heart
یا حق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
 سپاس شده توسط حمید پورملک ، حمید رضا نظری ، سعید قاسم پور ، فاطمه اسمعیلی سوره ، مرضیه شریعتی ، سجاد مقدس پور
سلام جناب رنود عزیز
شما یک نقد کاملا منطقی از روند سایت داشتید و بیشتر انتقاداتتون وارد هستش . اما راه حل چیست؟!؟
اگر بخوام توضیحی مختصر از روند طراحی عناوین انجمن عرض کنم باید گفت: اگه دقت کنید متوجه میشید که عناوین انجمن، برای یک انجمن متناسب با نامش (انجمن شبیه سازی سازه های خرپایی ایران) تنظیم شده است و مثلا ما زیرانجمنی نداریم که بخواییم در مورد جزئیات اجرائی ساختمان در اونجا تاپیک باز کنیم. تمام زیرانجمن های سایت مطابق با اهداف از پیش تعیین شده ی اون طراحی شده اند. ولی این کاربران هستند که پشت این زیر انجمن ها تاپیک باز می کنند.
ما هدفمون این بوده که در مورد سازه های خرپایی در اینجا بحث بشه . کاری که در گذشته در هیچ سایت و انجمنی بصورت مفصل و عمیق به آن پرداخته نشده است برای همین از بدو شروع از اساتید بزرگی دعوت کردیم که در شورای راهبردی انجمن حضور داشته باشند و تاپیک های انجمن از لحاظ بار علمی زیر نظر این اساتید باشند .
اگه بخوام چند کلمه ای در مورد هریک از اعضای شورای راهبردی و دلیل انتخاب شدنشون برای این پست عرض کنم :
دکتر طاووسی: ایشان تخصص والایی در زمینه سازه های فضایی و سازه های چوبی دارند.. (علاوه بر اینکه چند سمت اجرائی مثل هیئت مدیره بودن در چند انجمن علمی کشور مثل انجمن بتن ایران رو هم دارند)
دکتر فنائی: تخصص و علاقه والای ایشون در زمینه سازه های فولادی بخصوص سازه های خرپایی و تالیف چندین کتاب مرجع و کنکوری در مورد مباحث اساسی رشته عمران
دکتر فرج پور : تخصص و مهارت کم نظیر ایشان در زمینه سازه های خرپایی و بهینه سازی آنها و همچنین کار با سازه های خرپایی ماکارونی و داشتن نظریه های بسیار جالب در این مورد .
و همچنین در مورد مشاورعالی انجمن :

لذا انتخاب این افراد و شروع اولیه کار برام خیلی سخت بود ولی خدا رو شکر بعد از گذشت چند ماه کم کم کاربران سایت دلایل انتخاب این بزرگواران رو متوجه خواهند شد و فکر کنم برخی تا الان متوجه شده اند !

ما برای اینکه بتوانیم بصورت تخصصی در مورد سازه های خرپایی و شبیه سازی این سازه ها (که من معتقدم در آینده برای پروژه های بزرگ نیازمند شبیه سازی خواهیم بود) به بحث و گفتگو بپردازیم و برای جامعه تولید علم کنیم، باید :
1- ابتدا به دروس تخصصی عمران که به سازه های خرپایی مربوط هستش، تسلط کافی داشته باشیم.
2- به زبان علمی دنیا (زبان انگلیسی تخصصی) مسلط باشیم تا بتوانیم از رفرنس های خارجی استفاده های لازم رو ببریم.
(ببینید ما الان این قابلیت رو داریم که از مقاله های ژورنال های بزرگ علمی دنیا استفاده کنیم ولی من میدونم اگر این مقالات رو بزاریم روی سایت، این فایل ها مثل برخی کتاب ها در کتابخانه های ما بایگانی خواهند شد و هیچ تولید علمی صورت نخواهد پذیرفت و مباحث علمی صورت نخواهد پذیرفت!) لذا ما باید زبان تخصصی مون در سطح بالایی باشه .
3- به نرم افزارهای تخصصی رشته عمران مثل ANSYS, SAP, ETABS, ABAKUS,Matruss آشنایی داشته باشیم تا بتوانیم در تاپیک ها بصورت تخصصی ودقیق با هم بحث کنیم.
4- با انواع آزمایش های مقاومت مصالح و باد و زلزله آشنایی داشته باشیم و بتوانیم آنها را با مباحث تئوری بسط بدیم.
5- نسبت به شبیه سازی سازه ها علم کافی داشته باشیم و بتوانیم در مقیاس میکروسکوپیک سازه ها را بررسی کنیم. لذا در این میان داشتن اطلاعاتی در مورد علم فیزیک(مکانیک و حرارت) و شیمی برای ما بسیار مفید خواهد بود .
6- که از همه بنظر من مهمتر هستش داشتن کاربران با انگیزه هستش. ماشین ما باید سوخت کافی برای این جاده دراز داشته باشه و این سوخت برای ما همان انگیزه بالا هستش.

سئوال: آیا چند درصد از کاربران ما در این سطح هستند که این 6 عامل را همزمان داشته باشند و حداقل اینکه 5 مورد از 6 مورد را دارا باشند؟؟؟
لذا ما بایستی ابتدا زیرساختهای لازم برای پویا سازی انجمن را آماده کنیم و بعد از مدتی بتوانیم این ادعا را داشته باشم که "انجمن شبیه سازی سازه های خرپایی ایران" خودش به تنهایی و با توکل به خدا و اتکا به توانایی کاربرانش می تواند در پروژه های بزگ ملی و حتی بیرون از مرزها، حرفی برای گفتن داشته باشه.
پس ما برای اینکه موفق باشیم باید تمام تاپیک های انجمن پیرامون موارد شش گانه ای باشد که عرض کردم.
سعید قاسم پور یا X , Y به تنهایی نمی توانند تمام این موارد شش گانه رو پیاده کنند و نیاز به یک کار گروهی است. باید تمام اون 20 نفری که بصورت مداوم به سایت سر می زنند و کاربر فعال محسوب می شوند، دست در دست هم بدن تا این کار بزرگ شکل بگیره.
خوشبختانه این کار رو خودتون شروع کردید و تاپیک های خوبی در چند ماه گذشته در زمینه نرم افزار، زبان، دروس تخصصی رشته عمران باز شده و داره فعالیت میکنه ولی بنظر من باید این سرعت افزایش یابد و همه این 20 نفر باید روی این قضیه وقت بزارن. تا بتوانیم تا چند ماه دیگه مباحث تخصصی تر در مورد سازه های خرپایی در انجمن مطرح کنیم.

فکر میکنم تونسته باشم پاسخ شما رو بدم.
تماس با من:

سپاس شده توسط فاطمه اسمعیلی سوره ، علی رنود ، حمید رضا نظری ، مرضیه شریعتی
ممنون از مهندس قاسمپور بابت پاسخ بسیار خوبی که وقت گذاشتید و دادید
جناب قاسمپور شما میگید زیر ساخت ها
من قبول دارم
ولی زیر ساخت ها میشه زبان تخصصی و دروس تخصصی عمران
بنده نمیخوام به قشر خاصی اشاره کنم و صرفا برای اهداف سایت این مطلب رو مینویسم
ببینید در تاپیک ها چقدر بحث های معماری میشه؟آیا تا این حد نیازه؟منظورم این نیست که نباید باشه اتفاقا یاد گرفتن طراحی و اصول اون خوبه ولی این طراحی باید مثل دروس عمرانی با اصل و با ذکر نکات باشه
مثال میزنم:تا حالا چقدر در مورد اصول طراحی های چشم نواز بحث شده یا مثلا اصول اولیه طراحی بیان شده؟
من حرفم اینه که حالا که قراره ما با هم متحد و منسجم بریم جلو بیایم انرژیمون رو یک جهت مناسب بدیم
به نظر من این وظیفه دوستان معمارمون هست که اصول رو به شکل گلچین از کتاب های خودشون در بیارن و اصول رو برای ما هم بیان کنند تا وقتی که نظری داده میشه از جانب اونها ما حداقل بتونیم منظورشون از طراحی رو به طور کامل متوجه بشیم و ارزش کارشون برای ما بیشتر قابل درک بشه(داغ دیده، درد دل میداند)
همچنین دوستان ما در رشته عمران هم وظیفه دارند دروس اصولی طراحیمون رو گلچین کنند که دوستان معمارمون و همچنین بازدیدکنندگان سایت هم بتونن استفاده کنند
بنده حتی معتقدم که دوستان مکانیکی ما هم میتونند با قرار دادن اصول طراحی خودشون به ما کمک کنند و اطلاعات مفیدی در اختیارمون قرار بدن
بنده بعضی از سوالاتی که از جناب دکتر فنایی پرسیدم،قبلا هم از اساتید دیگه پرسیدم ولی دیدم که اینجا مطرح کردن اون دو لطف داره که یکی برای منه و دیگری برای دوستان
1)قطعا برای من یک مرور هستش و امکان داره یک جواب بگیرم که باعث یک جرقه مفید در ذهنم بشه
2)همه میتونن به این نکات از درس توجه کنند و استفاده کنند
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
 سپاس شده توسط مرضیه شریعتی ، سعید قاسم پور
سلام
من نمیدونم این پست من پاک میشه یا نه ؟ ولی جناب قاسم پور جواب بدن :
این چه طرز حرف زدن یا نوشتنه ؟ این چه پیامیه که دوستان میفرستن ؟ بنده چیز خاصی گفتم ؟

* متن پیام خصوصی برداشته شد *

تا جوابی نگیرم در صورت پاک شدن این پست دوباره اونو مینویسم . اگه هم دوستان نخواستن منو اخراج کنن .
ممنون
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری
آقای جاودانیان
من یک پیام خصوصی برای شما فرستادم و منتظر جواب موندم ولی شما اون رو عینا اینجا کپی کردید

بحث ما یک بحث 2 طرفست و اگر در پیام خصوصی نتونستید جوابتون رو از من دریافت کنید می تونید به مدیر سایت پیام خصوصی بزنید .
هیچ احتیاجی هم به این نیست که 890 کاربر بشینن و بحث شخصی من و شما رو تو تاپیک ها دنبال کنن

در اولین فرصت بعد از امتحانات به عنوان 2 دوست میشینیم و کدورت ها رو بر طرف می کنیم
ما اینجا کسی رو بدلیل پست زدن اخراج نمی کنیم .
اون پیام خصوصی که زدم هم به دیگر کاربران مربوط نمیشه که زدید اینجا . اگر مربوط میشد من پیامم رو تو تاپیک میزدم تا دیگر دوستان هم شرکت کنن .
اگر هم از متن پیام شاکی هستید به مهندس قاسم پور پیام خصوصی بزنید .
آوردن بحث شخصی و 2 طرفه به تاپیک ها ممنوعه چه من باشم و چه شما و چه کاربر دیگه .
لطفا این بحث رو به احترام دیگر کاربران به تاپیک نیارین . ما 2 انسانیم و فکر می کنم بتونیم مشکلاتمون رو 2 نفری حل کنیم .
بیردا گوزل خاطیره لر یاتیپدی !
خداحافظ
Heart

این طرفها کمتر میام . کاری داشتید :
sabz_daar_sabz@yahoo.com
www.facebook.com/hamidreza.nazari.775
 سپاس شده توسط amirox ، سعید قاسم پور
سلام
یه سوال فنی چرا تاپیک بزرگترین سازه ماکارونی جهان در ایران بسته شده اونم بدون گذاشتن پستی مبنی بر علتش جناب قاسم پور که امروز آنلاین نشدن کی این تاپیک رو بسته؟؟؟؟؟؟؟
آیا هنوز حرفهای نگفته ای هست که تاپیک بسته شده؟؟

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

r.alizade@live.com

من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه نیستم
Big Grin
با سلام

اصولا درست نیست که تاپیک بسته می شد ولی بدلیل اینکه بعضی ها سوء استفاده نکنن، ناظم سایت تاپیک رو بستن. البته آقایان رضائی و جهانگیرمقدم در پاسخگویی آزادند و میتونن با هماهنگی ما اگه احیانا پاسخی داشتند،بفرمایند.

جناب آقای علیزاده: اون افراد سوء استفاده کن که من ازشون یاد کردم، کسانی هستن که چندین ماه هستش که در سایت فعال نیستن و هر موقع حاشیه یا دعوایی در سایت رخ میدهٰ سر و کله شون پیدا میشه. لذا بهتره به این آقایون فرصت سوء استفاده داده نشده! (فکر کنم خودتون بهتر از من جریان رو میدونید)

یا حق
تماس با من:

سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، مسعود شفقی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان