درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
همه چیز درباره ضایعات فلزی و آهن و روش ها بازیافت آن
#1
همانطور که میدانید اکنون بسیاری از افراد و شرکت ها و سازمان ها هستند که مایل اند تا ضایعات آهن آلات ناشی از ماشین های خود را به عنوان ضایعات آهن به فروش برسانند ، به خاطر اینکه این کار باعث می شود تا جلوی ایجاد و انباشت زباله های آهن در سازمان ها و شرکت ها و انبارها گرفته شود و ضایعات آهن به کارخانه های ذوب آهن برده شود.

[تصویر:  16141190751.jpg]
پس از ایجاد یک سری اعمال بر روی آن دوباره در صنایع تولید به کار گرفته شود . آن طور که می دانید بسیاری از افراد به دنبال خریدار ضایعات آهن هستند تا بتوانند ضایعات آهن خودشان را به آنها بفروشند البته آنها مایل اند که خریدار ضایعات آهن آن ها قیمت بسیار مناسبی به آنها ارائه کند

و همچنین تخلیه و بارگیری ضایعات آهن در انبارهای آنها به سرعت و در کمترین زمان ممکن انجام شود ، تا تخلیه به صورت کلی و کامل انجام شود که بسیاری از افراد در ایران و در شهر خودشان به دنبال بهترین خریدارضایعات آهن هستند . که گروه ما بهترین نیروهای متخصص را برای خرید ضایعات آهن دارد ، بحث مهمی که در خرید ضایعات آهن خریدار باید به آنها توجه کند.

ضایعات آهن چیست؟
ضایعات آهن به ضايعات فولادى كم كربن گفته مى شود كه اصطلاح قراضه آهن يا فولادی ساده نيز به كار برده مى شود كه مى توان پس از مصرف، دوباره آن را ذوب كرد. ضایعات آهن از محل دورريز ضايعات حاصل از خطوط توليد فولادسازى ها، ضايعات صنايع توليدى، محصولات فولادى برگشتى ، خودروسازى، پرس كارى، لوازم خانگى سازى ها، ضایعات فلزى حاصل از لوازم خانگى، بسته بندى مواد غذايى، ضايعات اماكن عمومى، ، محصولات فولادى، برگشتى ، خودروسازى ها، پرس كارى ها، لوازم خانگى سازى ها، كشتى سازى ها، ماشين سازى ها، قطعه سازى ها، دكل هاى انتقال نيرو، راه آهن، صنايع نفت و پتروشيمى، صنايع كارخانه هاى سيمان، سدسازى ها، پل سازى، تاسيسات از هر قبيل، صنايع ماشين آلات كشاورزى ها، آهنگرى و ريخته گرى، آهن آلات به جا مانده از خرابى سيل و زلزله، تخريب خانه هاى كلنگى، دمونتاژ كشتى ها و واگن قطارها، بازسازى ضایعات ريل راه آهن، ماشين آلات راه سازى، انواع خودروهاى از رده خارج و بازسازى خطوط توليد تامين مى شود.
[تصویر:  16141191122.jpg]
 
چگونگی استفاده از آهن قراضه در ایران
بیشترین کسانی که بهره مفیدی از ضایعات آهن در ایران می برند کارخانه های فولاد سازی هستند. همچنین رقم بالایی از واردات آهن را نیز همین کارخانجات دارند. جمع آوری آهن آلات قراضه و انتقال آن به چنین صنایعی سبب ارتباطی دو سویه و پر سود هم برای خریدار و هم برای فروشنده می باشد.
وارد کردن آهن قراضه از دیگر کشورها برای راه اندازی خط تولید برخی از کالاهای فلزی در بقیه کشورها امری متداول می باشد. خارج کردن ارز و وارد کردن آهن قراضه باعث کند شدن روند تولیدات و سوددهی کمتر می شود. پس با این تفاسیر لزوم بهره گیری از مراکزی که بتوانند این گونه فلزات و آهن آلات را با بهترین کیفیت جمع آوری کرده و در اختیار کارخانجات قرار دهند بیش از پیش احساس می شود.

روش بازیافت ضایعات آهن
براى راه اندازى كوره هاى ذوب آهن، ابتدا از ضایعات پرسى نازك ( پرس ضایعات ورق روغنی) كه سريع تر ذوب مى شوند براى شارژ يك سوم كوره، بارگيرى كرده و سپس ضایعات آهن با ضخامت بيشتر را در داخل كوره مى ريزند كه با توجه به ذوبى كه در داخل كوره وجود دارد، در زمان كمترى اين نوع از ضایعات ذوب مى شوند. به طور معمول در كوره ها بين يك ساعت و نيم تا دو ساعت ذوب كامل مى شود و پس از سرباره گیری ، مواد افزودنى به منظور استاندارد كردن ذوب براى محصول خاصى كه مورد نظر است، به ذوب اضافه مى شود

به طور معمول از ضایعات آهن در همه جاى دنيا براى استفاده مجدد و بازيافت در خطوط توليد بهره بردارى مى شود. امروزه ضایعات آهن در كشورهاى پيشرفته ضمن طبقه بندى و جداسازى هاى تميز و دقيق، به صورت پودر درآمده و با افزودنى هاى مورد نياز در صنعت قطعه سازى بسته بندى مى شود و به فروش مى رسد اما همچنان در كشور ما براى ذوب در كوره ها كاربرد دارد. اين درحالى است كه مصرف آهن اسفنجى براى كوره ها بهتر است و از ضایعات آهن تنها بايد به عنوان شارژ كوره استفاده كرد ولى به دليل كمبود آهن اسفنجی از آهن قراضه استفاده مى شود. درحالى كه با مصرف و شارژ توام آهن اسفنجى و ضایعات آهن در كوره قوس الكتريكى و القايى از ميزان ناخالصى ها و عناصر فسفر و گوگرد در حد قابل ملاحظه اى کاسته و باعث مى شود تا تختال و شمش هاى با كيفيت به مراتب بهترى براى ايجاد ورق هاى گرم، واير و انواع محصولات ديگر توليد شود . در واقع توسعه و گسترش كارخانه هاى فولادسازى و استفاده از كوره هاى بلند از يكسو و كم بود آهن اسفنجى و گرانى آن از سوى ديگر باعث شده تا توجه بيشتر فولادى ها به استفاده از آهن قراضه معطوف شود. موضوعى كه درنهايت به تقاضاى چند برابرى ضایعات آهن و افزايش قیمت ضایعات نيز منجر شد.
[تصویر:  16141191308.jpg]
روش های آماده سازی قراضه آهن جهت مصرف کارخانجات
در جهان  فرآوری و آماده سازی قراضه آهن جهت مصرف کارخانه ها به دو روش سنتی و مدرن انجام می پذیرد و با توجه به نوپا بودن و محدود بودن تولید قراضه به روش مدرن توسط کارخانه های شردر در ایران در بحث زیر فقط به نحوه ی قیمت گذاری و بهای تمام شده قراضه آهن در سطح کشور به روش سنتی که عمده ی روش موجود در بازار فعلی ایران می باشد می پردازیم. قیمت ضایعات برای کارخانه های فولادسازی در ایران به پارامترهای فراوان مشهود و غیرمشهودی از جمله کیفیت ، میزان ناخالصی ، مدت پرداخت ، هزینه حمل و نقل ، دانسیته و ابعاد ، که در دهه اخیر بیشتر مورد توجه قرار داشته است بستگی دارد.

بهترین خریدار آهن قراضه در تهران
کلیه عملیات قیمت گذاری و بارگیری و انتقال انواع آهن آلات قراضه به تفکیک سبز توسط کادر فنی این مجموعه و به صورت کاملا رایگان انجام می شود. داشتن سالها تجربه در عرصه خرید ضایعات آهن و به طور کلی خرید ضایعات دلیل رضایتمندی مشتریان گرامی می باشد. هدف مرکز ضایعات تفکیک سبز فراهم آوردن بهترین شرایط و بالاترین قیمت پیشنهادی برای ضایعات آهن شهروندان عزیز می باشد.
[تصویر:  16141191521.jpg]
پس از قیمت گذاری و توافق بر سر قیمت ضایعات آهن عوامل این مجموعه برای بارگیری و انتقال آن به محل مورد نظر شما اعزام می شوند و همانجا مبلغ مورد توافق را به شما پرداخت می نمایند. تسویه این مبلغ در مکان شما و به صورت نقدی انجام می شود و همین امر باعث شده است تا بیشتر کارفرمایان تفکیک سبز را به عنوان بهترین مرکز خرید و فروش ضایعات آهن در تهران بشناسند.
 
منبع: تفکیک سبز
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان