درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آزمایشات ماکارونی
تشکر از مهندس شارعی و رضایی
از مقاومت فشاری تک چی خبر دارین ؟
اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست
پاسخ
منابع آگاه حاکی از اینه که سری جدید تولیدات باریلا 4-5 رو هم با شرایطی که پیش میارن و ماکارونی رو آماده میکنن میزنه

اتفاقا چند روز پیش که با یکی از فعالین محترم مسابقات 89 صحبت میکردم Tongue گفتن که اعداد 4-4/5 تقریبا نصف اون چیزی هستش که سال 89 از باریلا بدست میاوردن

این شرایط برا تولیدات دیگر کارخانجات هم صدق میکنه
تنها جای شکر اینجاست که تنوع برند های خارجی در برخی استان ها هستش و دست برخی تیم ها برای انتخاب و تست بازتره Heart
بیردا گوزل خاطیره لر یاتیپدی !
خداحافظ
Heart

این طرفها کمتر میام . کاری داشتید :
sabz_daar_sabz@yahoo.com
www.facebook.com/hamidreza.nazari.775
پاسخ
 سپاس شده توسط احسان نظری ، مهدی بیات
مقاومت فشاری تک بستگی به سن ماکارونی داره و درصد رطوبت
.........................

-----
[تصویر:  75k8xop250b66zgzurqs.jpg]
پاسخ
تا حالا تست گرفتین؟
اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست
پاسخ
بله
12 تا ماکارونی به طول 4.5 سانت 450 کیلو تحمل کرد
(به شکل I چیدمان شده بود)
.........................

-----
[تصویر:  75k8xop250b66zgzurqs.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید پورملک ، احسان نظری
سلام
مهندس رضایی عزیز تو حالت دایره تست نکردید ؟ و اینکه با چه دستگاهی تست کردید ؟ عکسی ازش دارید ؟ دو سر ماکارونی بعد از چسب زدن و سمباده زدن با صورت مفصلی قرار گرفته و بارگزاری شده یا به صورت گیردار ؟
---------------------------------
در مورد کشش باریلا خیلی ها یه اشتباه بزرگ میکنن . وقتی میخوان تست کنن دوسر اون رو نخ میبندن و یه سر رو میزارن رو یه تکیه گاه رو سر دیگش با وزنه به ماکارونی کشش وارد میکنن . تا اینجاش میشکلی نداره . اشتباه بزرگ اینه که میان وزنه هارو 1 کیلو یا حتی 2 کیلو 2 کیلو به ماکارونی اعمال میکنن یعنی 5 تا 1 کیلویی یا شاید 3تا 2 کیلویی میزارن و خیلی خوشحال و خندون میگن 5 یا 6 کیلو تحمل کرد . اما کاملا اشتباه . بعد میان میگن چرا سازه ما جواب نداد .
شما وقتی تو یه سازه کامل مثلا 30 تا کششی دارین با 2 قاب . کلا 100 کیلو تحمل میکنه . و این 100 کیلو هم تو 30 ثانیه بارگذاری شده . حالا به نظر شما هر کششی چقدر تحمل کرده ؟ درسته تو سازه به جز نیروی کشش نیروهای دیگه هم داریم اما نکته اصلی اینه که شما در کل 60 المان کششی داشتید . با یه تقریب رو بار 100 کیلو روی هر المان کششی 1.66 کیلو گرم تحمل کرده . و همین 1.66 تو 30 ثانیه بهش اعمال شده . حالا به نظر خودتون درسته که با وزنه های 1 یا 2 کیلویی تست کشش بگیریم ؟؟؟
بهترین حالت با یه سطل که با آب بارگذاری کنید و با دبی ورودی به نسبت کم . محاسبه وزن تحملی هم ترازو نمیخواد . هر مهندسی باید بلد باشه .
با این روش تست کنید به زور بهتون 3.5 میده .
پاسخ
 سپاس شده توسط مهدی بیات ، احسان نظری ، حمید رضا نظری ، هانی هادی نیا ، فرهاد نوروززاده ، مريم توافقي ، علی رنود
با سلام خدمت اساتید محترم
در رابطه با آزمایش مقاومت کششی ماکارونی عکس هایی در پست نخست جناب شفقی بود که متاسفانه لینک تصاویر مشکل داشت و من نتونستم تصاویر رو ببینم Huh

در اینجا یک توضیح کوتاه درباره روشی که خودم مقاومت کششی ماکارونی رو تست می کنم میدم ممکنه به دردتون بخوره.

[تصویر:  ?di=913642926162]

روشی که ریسمان در دو طرف ماکارونی چسب میشه به دلیل اینکه به همون میزانی که چسبکاری میشه یک تکه سلب به وجود میاد و اگر کوچکترین انحنا و ناهمواری در اون چسبکاری باشه برش قابل توجهی به وجود میاد و معمولا در آخر از نزدیکی همون چسب گره ماکارونی میشکنه و من خودم بارها این اتفاق برام افتاده.
اما در روش دیگه که ماکارونی و ریسمان نوک به نوک چسب میشه؛ نیم سانت از ماکارونی و نیم سانت از ریسمان چسب می خوره (123) و تقریبا میشه گفته نیرو 100% قائم به ماکارونی وارد میشه و آزمایش دقیقتر انجام میشه.
بعد که تارها رو آماده کردید وزنه های 4 کیلو 4.5 و ... آماده کنید (که من خودم از پلاستیک دسته دار پر شده با ماسه استفاده می کنم) و شروع کنید به تست کردن با کوچکترین وزنه.. به این صورت که یک سر ریسمان رو از یک جای سلب آویزون کنید و وزنه ای که درست کردید رو به آرامی از سر دیگش آویزون کنید درست مثل اینکه دارید یک سازه هدفمند رو بارگزاری می کنید. این کار رو با چندین تار ماکارونی انجام بدید تا جایی که به حد اکثر مقاومت برسید، در آخر هم با گرفتن یک میانگین از نتایج به دست اومده میتونید یک عدد به عنوان مقاومت اون بسته ماکارونی مشخص کنید.
موفق و سربلند باشید
بزرگترین اشتباه تکرار اشتباهات کسانیست که بدون چشمداشت تجربه خودشان را در اختیارتان گذاشتند...
پاسخ
 سپاس شده توسط sajadsari ، رسول عليزاده ، فاطمه اسمعیلی سوره ، علی رنود ، ساجده نوروزی ، محمد طیبی ، مسعود شفقی ، احسان نظری
باسلام خدمت جناب آقای شفقی
من این عکسهای راجع به آزمایشات ماکارونی رو نمیتونم بازکنم
اگر امکان داشته باشه اونارو یه بازرسی بفرمایید
پاسخ
[تصویر:  ?di=113648074371]
تماس با بنده از طریق:

http://www.masoudshafaghi.com
http://www.facebook.com/masoud.shafaghi.1
masoudshafaghi@gmail.com
info@masoudshafaghi.com

پاسخ
 سپاس شده توسط محمود کاظمی ، علی رنود
آیا آزمایشگاه های بتن یا آزمایشگاه های مصالح ابزار دقیقی برای آزمایش ماکارونی دارند یا دانشگاه ها امکان استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی برای دانشجو ها قرار میدن اگر میدونید معرفی کنید. نت بتن
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان