درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحي و نكات اجرايي در سازه های ماکارونی
سلام مهندس رنود
دیدم امضاتون قشنگه گفتم حیفه تو سایت ... خاک بخوره تازه امضای مهندس صفرپور رو هم جعل کردم(با اجازه صاحبشونBig Grin)
بابا من جواب سوالامو می خوام گشنمهAngry(جواب سوال خوراک ذهنمهBig Grin)
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود
به به مهندس رنود چه عجب از این ورا
اقا خیلی وقته ندیدمت وسط ترم یه مسابقه بیا ببینیمت دلمون برات تنگ شده
گلگسی جان بهتره اسم و فامیلیت رو برا نام کاربریت بذاری درسته ناظم انجمن بازنشسته شده ولی دورا دور داره بازم نظارت میکنه یهو دیدی کاربریت رو بستن پس بهتره از الان اسم کاربریت رو درست کنی
r.alizade@live.com

من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه نیستم
Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط اشکان رستگارمنش ، علی رنود
ماشاالله اسم تیم اپل اسم دانشگاهم سامسونگ
میگم شاید کلا فرومو اشتباه اومدی گلکسی؟!SmileDodgy
ببین علی رنود عصبانی بشه هممونو می ریزه بیرونااااااااااااConfusedConfusedTongueTongue

تو ی کتاب بردار بعد از وسط بازش کن طوری که جلدش رو به خودت باشه و لبه های جلدشو بزار رو زمین (طوری که یه مثلث بشه)
حالا ولش کن .چه اتفاقی میوفته؟؟!! کتاب باز میشه میوفته رو زمین. یا بهتر بگیم میبینی که دوتا لبه جلد از هم دور می شن وسط کتاب می یوفته زمین.
تو ساز هم همیه. جلد کتاب قوسه، وزنه هم خود وزن کتابه. تو سازه وقتی بارگذاری می کنی او دوتا لبه قوس از هم دور میشن. ولی چون تو سازه توسط دوتا عضو به هم وصل هستند به جایه دور شدن اون عضو کششی عرشه رو می کشند.
امیدوارم متوجه شده باشی.

اینی که چرا پلای واقعی نیم دایره نیستند و کلا با پلای ما فرق دارن هم خودت جواب دادی چون پلای ما بار متمرکز هست و در واقعیت بارگذاری گسترده هست(همین ی دلیل فلن کافیه). اینی که میبینی بار متمرکز محبوبه خب دلایلی داره که خودت بعدها متوجه میشی و نمیشه گفت چون این طرحا به ظاهر تو واقعیت پل سازی استفاده نداره پس بی فایدست چون اینطور نیست و دلیلشم در حوصله این تاپیک نیست و طول میکشه با نوشتن توضیحش داد. تلفنی اگر خواستی بم پیام بده میگم.

راستی @w=fd cos رابطه کاره به کار ما نمیاد. ایشاالله تو همون فیزیک سال 2 یکم در مورد بردار ها یاد میگیری

یا علی
To live is the rarest thing in the world, Most people exist, that is all
*
*
Oscar Wilde
Let no man pull you low enough to hate him
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود
رسول جان منم خیلی دلم براتون تنگ شده اما نمیتونم واقعا سرم شلوغه انشالله از مهرماه بعدی میرم مسابقات البته شایدم بذارم واسه ارشد حضور دوباره م رو
امیدوارم مسابقات آتی خیلی بهتون خوش بگذره البته سنگینش به نظر من مال مهدی میشه Smile اینم کری خوندن ما Smile
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط امین خدایی بهاروند
سلام حالاکه بحث سوالاداغه چندتاسوال دارم
طرح هایی که المانهای کششی شون زوج باشه خوبه یافرد؟(اخه من توی اکثرفیلم های مسابقات دیدم سازه هایی که عضوهای کششی شون فردباشه بیشتر نتیجه دادند)
این درسته که زوایاهرچی به محل تاج نزدیک میشه کمترمیشن؟
تکیه گاه ها علاوه برافزایش نیرووحفظ تعادل چه مزیت های دیگه ای دارند؟
اینکه تکیه گاه روازکناردوقاب اتصال بدیم خوبه یادرراستای قابها؟
چنددرصدازکارسازه به طراحی بستگی داره؟
اگرسازه ازمحل تاج شکست روی کدوم قسمت طرح بایدکارکرد؟
حداقل وحداکثرارتفاع برای گرایش سنگین وراندمانی چقدرباشه خوبه؟
جداکردن ماکارونی صاف بجزبالابردن دقت مزیت دیگه ای هم داره؟
برای اینکه بخوایم مقاومت یک رشته ماکارونی روبسنجیم چه روش هایی وجودداره؟
آب هست...
خاک هست....
جوانه خواهم زد.
پاسخ
 سپاس شده توسط اشکان رستگارمنش ، GALAXY
سلام
خیلی دوست داشتم جواب بدم ولی اومدم دانشگاه و دیگه دسترسیم به اینترنت کم شده و نمیتونم زیاد بیام اینجا
مطمعنا دوستان و اساتید دیگه جوابتون را خواهند داد.

یا علی
To live is the rarest thing in the world, Most people exist, that is all
*
*
Oscar Wilde
Let no man pull you low enough to hate him
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط معصومه حسن زاده
سلام
جواب سوالاتتون رو بر حسب تجربه شخصیم بیان میکنم شاید دوستان دیگه نظر دیگه ای داشته باشن
1-طرح هایی که المانهای کششی شون زوج باشه خوبه یافرد؟(اخه من توی اکثرفیلم های مسابقات دیدم سازه هایی که عضوهای کششی شون فردباشه بیشتر نتیجه دادند)
به نظر من مهم نیست طرح زوج باشه یا فرد مهم تناسب بین کشش و فشار هست هم تو راندمانی هم سنگین استفاده از حداکثر توان المانها باعث موفقیتتون میشه

2-این درسته که زوایاهرچی به محل تاج نزدیک میشه کمترمیشن؟
دقیقا متوجه سوالتون نشدم اما اگه زوایای بین فشاری ها و خط افق هست بله زوایا کمتر میشن

3-تکیه گاه ها علاوه برافزایش نیرووحفظ تعادل چه مزیت های دیگه ای دارند؟
کمکی ها برای سازه هایی که مکعب رد میشن و به خاطر کمبود بادبند در اون قسمت زده میشن مزیت خاصی نداره مجبورن زده میشن و تو سازه هایی که مکعب رد نشه لازم نیست کمکی استفاده بشه

4-اینکه تکیه گاه روازکناردوقاب اتصال بدیم خوبه یادرراستای قابها؟
میشه این سوالتون رو کمی بازتر کنید چون اصلا منظورتون رو متوجه نشدم

5-چنددرصدازکارسازه به طراحی بستگی داره؟
طرح خوب خیل خوشبینانه فوق فوقش 30 درصد از کار رو تشکیل میده بقیه بستگی به ساخت و مصالح و انتقال سالم تا بارگزاری تشکیل میده

6-اگرسازه ازمحل تاج شکست روی کدوم قسمت طرح بایدکارکرد؟
دقیقا نمیشه گفت سازه از کجا شکست خیل سخت و خیلی معدود افراد میتونن تشخیص بدن سازه چرا شکسته شاید موقع ساخت تاج سوتی داشته مثلا فشاریش ترک برداشته یا آب پاشیده روش و خیلی دلیل دیگه اما اگه سازه مثلا ازیک سوم فشاری بشکنه باید رو ارتفاع سازه کار کنید احتمالا ارتفاع رو خیلی آوردین پائین

7-حداقل وحداکثرارتفاع برای گرایش سنگین وراندمانی چقدرباشه خوبه؟
برای راندمانی ارتفاع رو از 45 پائین تر نیارید مگر اینکه طرح خاص باشه مثلا تو ارتفاع بهش شیب بدین تا ارتفاع کم یه مقدار جبران بشه

8-جداکردن ماکارونی صاف بجزبالابردن دقت مزیت دیگه ای هم داره؟
ماکارونی اگه صاف نباشه توی کششی ها بار محوری هست و اصولا اگه بخوایم درست هدایت باشه باید تو یه مسیر راست باشه اگه این مسیر انحنا داشته باشه به احتمال زیاد ار ابتدا یا انتهای انحنا کششی میبره یا تو فشاری اگه لینک انحنا داشته باشه باعث به وجود آمدن تصاعدی کمانش میشه که باربری رو خیلی میاره پائین پس همیشه سعی کنید از ماکارونی صاف استفاده کنید و حوصبه به خرج بدین چون حتی یه لینک خراب کل کارتون رو خراب میکنه

9-برای اینکه بخوایم مقاومت یک رشته ماکارونی روبسنجیم چه روش هایی وجودداره؟
برای کششی میتونید دو سر رو با ریسمان و چسب 1.2.3 و آیزون کردن وزنه بسنجید
برای فشاری باید ابتکار به خرج بدین و یه دستگاه تست بسازید Idea
r.alizade@live.com

Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط سمیه حسن پور ، معصومه حسن زاده ، سعید قاسم پور ، علی رنود ، امین خدایی بهاروند
سلام...
منظورم ازسوال4اینه که تکیه گاه ازپهلوزاویه بگیره یامثل دوقاب که فاصله دارند ادامش کمکی رواتصال بدم.کدوم حالت بهتره؟برای گرایش راندمان حداکثرارتفاع چقدرمیتونه باشه؟
آب هست...
خاک هست....
جوانه خواهم زد.
پاسخ
 سپاس شده توسط GALAXY
سلام
ارتفاع کمکی ها اونقدری نیست که این زاویه اثری توش داشته باشه و زیاد معلوم نمیشه فوقش 10 سانت ارفاع میگره اما به نظرم بهتره با قابها یکنواخت باشه
ارتفاع بستگی به طرح داره خیل از فاکتور ها هستن برای تعیین ارتفاع اما در کل بیشتر از 48 سانت به صلاح نیست برای دهانه 100 سانتی
r.alizade@live.com

Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط معصومه حسن زاده ، اشکان رستگارمنش ، مجید نیک نیاز
سلام
به نظر من اگر ارتاع سازه به مقدار خیلی کمی هم تغییر کنه خیلی خیلی تاثیر میذاره...اگر دقت کنید هیچ سازه نیمدایره یا نیم بیضی یا قطاعی به اندازه نیروی کشش کششی هاش زور نمیزنه چون نیروی محوری در این سازه ها ملاک نیست بلکه محدود کننده ما لنگر هست به فرض مثال برای مهار لنگر ها ما میایم از یک خرپای ساده مثلثی برای هر عضو فشاری استفاده میکنیم و طول یک عضو فشاری را به دو (یا چند) قسمت تقسیم میکنیم که L یا همان طول بازوی لنگر کاهش یافته و مقدار ماکزیمم تغییر شکل متاثر از لنگر در اعضای فشاری دیرتر به حد شکست برسه...
به نظر من اگر مشکل پایداری وجود نداشت بهتر بود که شکل سازه در این فاز از شکل های هندسی قوسی حتی از نیمدایره بلند تر باشه ولی بهترین حالتی که قبول دارم اینه که یک مقدار خیلی کم از نیمدایره بیشتر باشه که این مقدار با تعداد کششی ها رابطه عکس داره یعنی هر چی کششی ها بیشتر باشن باشه این ارتفاع کمتر افزایش پیدا کنه که این با تحلیل حل میشه...
سعی کنید در تحلیل هاتون حداقل کاری کنید که کششی ها یک جور کشش داشته باشند یا اگر این ممکن نیست کاری کنید که تنش در کششی هاتون یکجور بشه یعنی افزایش مقطع بدید...
شاید نباشم در ادامه بحث شرکت کنم فقط گفتم یه پست بذارم که گذاشته باشم Smile
رسول جان من آنکارا دارم گذاشتم واسه سال دیگه که میام مسابقاتSmile
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط رسول عليزاده ، مجید نیک نیاز ، معصومه حسن زاده

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان