درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحي و نكات اجرايي در سازه های ماکارونی
آقا رسول حالا نوبت شماستBig GrinBig Grin
یه جواب بدید من پشتتون هستمBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

آقای شارعی شوخی میکنم.جدی نگیرید
فقط اطلاعات اندکی ک دارمو میگم تا به اشتباهم پی ببرم یا اگه درسته کامل ترش کنم

.
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود
دوست عزیز شما تا دانشگاه نیای و درس های رشته عمران یا مکانیک رو نخونی نمی تونی علمی به موضوع رسیدگی کنی.
چون دوستان هیچ کدام به فکر ماکت سازی نیستند و به نظر شخصی بنده تمام دانش آموزان و عده ای از دانشجویان دارند ماکت درست میکنند قصد توهین ندارم.
مهندس علیزاده رو در تحلیل من قبول دارم چون تحلیل با انسیس رو از استاد خوبی آموزش دیده و خودشم کار کرده.فقط چیزی که هست رسول با سپ کار نکرده و من با انسیس نمیشه با هم تبادل اطلاعات کنیم چون دو نرم افزار با هم متفاوت هستند.
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری ، علی رنود ، مرتضی زنگنه
سلام
من قصد کل کل ندارم این دوستمون هم جناب نظری یه مقدار شوخ طبع هستن به دل نگیر مهندس شارعی
شما سازه رو با ساختمون مقایسه کردی ساختمون رو بیشتر به خاطر مقاومت در برابر زلزله محاسبه میکنن یا مثلا سازه های خاص که دهانه زیادی دارن که باید پوشش داده بشه و طرح های خاط سازه ای نه یه ساختمون معمولی مسکونی شما اگه تو دفتر مهندسی کار کرده باشین میبنید که هیچ کدوم از سازه ها رو اصلا تحلیل نمیکنن چه برسه به تحلیل نرمافزاری بهتون قول میدم 70 درصد مهندسای مملکتمون بلد نیستن با اتبس یا سپ کار کنن فقط همون اتوکد رو بلدن

به نظر من که توی سازه ماکارونی ما زلزله نداریم یعنی کسی نمیاد پایه های میز بارگزاری رو لرزه بده پس زیاد لازم نیست همیشه سه بعدی تحلیل کنیم سه بعدی برای برقرار شدن تعادل در سازه هست البته بسته به طرح باربری هم دارن ولی خیلی کم فقط یه بار سه بعدی کنید که رفتارهای سه بعدی در حالات مختلف چگونه هست تا بتونید تشخیص بدین که کدوم حالت سه بعدی برای کدوم سازه مناسبه
ضمنا مهندس شارعی تحلیل ، تحلیل هست چه فرقی داره نرمافزارش فوقش توی هر لینک 10 درصد اختلاف خواهیم داشت چه سپ باشه چه تحلیل من قبلنا با سپ کار کردم اما این نرم افزار برخلاف بقیه نرم افزار ها کرکش درست کار نمیکنه در نما داره درست کار میکنه ولی یه سازه رو سه بار توی سپ تحلیل بکنی توی هر سه بار نتایج مختلفی میده و 2-3 درصدی متفاوت هستن این نتیجه شخصی من هست اما توی انسیس چنین اتفاقی نمیافته
r.alizade@live.com

من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه نیستم
Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری ، علی رنود ، اشکان رستگارمنش ، مرتضی زنگنه
(07-26-2013، 02:06 AM)محمد رضا شارعی نوشته است:  دوست عزیز شما تا دانشگاه نیای و درس های رشته عمران یا مکانیک رو نخونی نمی تونی علمی به موضوع رسیدگی کنی.
چون دوستان هیچ کدام به فکر ماکت سازی نیستند و به نظر شخصی بنده تمام دانش آموزان و عده ای از دانشجویان دارند ماکت درست میکنند قصد توهین ندارم.
مهندس علیزاده رو در تحلیل من قبول دارم چون تحلیل با انسیس رو از استاد خوبی آموزش دیده و خودشم کار کرده.فقط چیزی که هست رسول با سپ کار نکرده و من با انسیس نمیشه با هم تبادل اطلاعات کنیم چون دو نرم افزار با هم متفاوت هستند.

مهندس شارعی عزیز
درسته من درسای تخصصی رشته عمرانو نخوندم،ولی هر چی باشه کلی فیزیک خوندم تو دبیرستان
منم با اطلاعاتی ک از فیزیک پیش دانشگاهیو دوم دبیرستان دارم میتونم نیروهارو تو سازه تحلیل کنم و یه چیزایی سرم میشه
اونطورا أم که شما میگید نیس.فرق بین ماکت و شبیه سازی از یه پل واقعی رو خوب میدونم...
در ضمن یه ماکت هیچ نیازی به تحلیل نداره...
انتقاد پذیریم خیلی بالاس،ولی با این توصیف شما ما فقط داریم بازی میکنیم با پلا...

من به نمایندگی از طرف دانش آموزایی که تو این زمینه فعالیت میکنن این حرفتونو اصلأ نمیپذیرم...ب خصوص در مورد خودم
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، اشکان رستگارمنش
سلام خدمت دوستان
یک بحثی در مورد نرم افزار دیدم گفتم خالی از لطف نیست نظر خودمو بگم
نرم افزار سپ و ایتبس و این نوع نرم افزارهای با کاربری آسان نوع تحلیلشون بر اساس تحلیل های خطی هستش و یک سری از جزئیات رو در نظر نمیگیره
اما نرم افزارهایی مثل آباکوس و انسیس جز نرم افزارهایی هستند که رفتار غیر خطی رو با توجه به اطلاعات اولیه ای که از مصالح میدیم به طور بسیار دقیقی بررسی میکنند اما...
تحلیلی که عموم ما انجام میدیم یک تحلیل استاتیکی هست یعنی حتی وارد مقوله تغییر شکل ها نمیشیم که بخواد خطی باشه یا غیر خطی
آیا تحلیل های استاتیکی در نرم افزارهای مختلف متفاوت هست؟؟؟!!!مگر زوایا تغییری میکنند که بخواد متفاوت باشه؟؟؟!!!
اگر هم عدد متفاوتی داده بشه در دو نرم افزار این دلیلش دو چیز میتونه باشه:
1)نرم افزار قفل شکسته هست و قسمتی از عملیات ها رو انجام نمیده
2)نوع رند کردن نرم افزار و ضریب اطمینان های حین محاسبات نرم افزارها متفاوت هست
پس به نظر من اگر که قراره رفتار استاتیکی بررسی بشه هیچ تفاوتی بین سپ و انسیس نیست وولی اگر قراره که مقاطع بررسی بشن باز مشکل داریم چون الاستیسیته دقیقی نداریم ضریب تغییرات دمایی نداریم و خیلی پارامترهای دیگه که باید در روش المان محدود(تحلیل غیرخطی)در نرم افزار وارد کنیم موجود نیست یا دقیقا موجود نیست
به نظر من با نرم افزاری که ساده تره فعلا کار کنید ولی نتایج نرم افزار رو خوب بررسی کنید مثل نقاطی که بحرانی لنگر و برش هستند...انواع شکل ها و ارتفاع ها رو بررسی کنید...اتصالات جدید طراحی کنید و به فکر پیدا کردن راه حل برای بهبود رفتار استاتیکی سازه تون بشید
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط رسول عليزاده ، اشکان رستگارمنش ، هادی نظری ، محمد خدایی
دوست عزیز بنده قصد توهین نداشتم و خیلی هم شما رو دوست دارم اما فیزیک که پایداری ناپایداری معادلات تعادل پیچش خمش و ...... نداره بازهم اگر نارحت شدید من عذر می خوام.
بهتر بحث رو جمع کنیم.یک پیشنهاد جناب نظری عزیز اگر دوست دارید تحلیل یاد بگیرید برید مباحث تعادل.خرپا.قاب.معینی و نامعینی و پایداری ها رو یک نگاهی کنید فکر نکنم در فیزیک این هارو گفته باشند.
رسول جان من الان تو یک شرکت دارم کارای طراحی و محاسبات انجام میدم باور کن اینطور ک میگی نیست.مهندس زلزله که ملاک نیست سه بعدی سازه برای پایداری سازه هست واسه این هست که سازه نتایج منطقی بده نه براساس معادله سازی بریم از 2 بعدی به 3 بعدی برسیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط رسول عليزاده ، هادی نظری ، علی رنود ، مرتضی زنگنه
دوستان می دونم سرتون شلوغه و کلی باید از صبح تا شب با هر کس و ناکس سرکله بزنید تازه اونم تو گرما و ماه مبارک ولی حواسمون باشه مهربونی، آرامش و متانت یادمون نره هااا Smile

یا علی
To live is the rarest thing in the world, Most people exist, that is all
*
*
Oscar Wilde
Let no man pull you low enough to hate him
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد رضا شارعی ، هادی نظری ، علی رنود
سلام

با آرزوی بهترین ها
و همچنین که از خدا بزرگ بخواهیم ما را در مسیر درست هدایت و ثابت قدم نگه دارد

اول سلام به مهندس رنود عزیز و در تکمیل حرفهای شما
اگر در هنگام طراحی پل ماکارونی سوالی در ذهن شکل نگرفته باشد تمام نتایجی که نرم افزار به ما نشان میدهد بی استفاده خواهند بود

اما هرچه اهمیت سوال ها بیشتر باشد ارزش پاسخ ها و به طبع آن دقت پاسخ ها افزایش خواهد داشت

این نکته راهم یاد آور شوم که همه نرم افزاز های سپ ،ایتبس ، آباکوس و انسیس بر اساس اجزاء محدود کار میکنند و همه از دقت بسیار زیادی برخوردارند
اما نحوه نمایش تنش ها متفاوت است
اگر بهدنبال پاسخ نیرو و تغییر مکان هستید سپ و ایتبس کافی است

اما اگر به دنبال توضیع تنش دقیق در مقاطع هستید آباکوس وانسیس در جایگاه بسیار بالاتری قرار دارند و با توجه به ترد بودن ماکارونی و تهدید تمرکز تنش این نتایج بسیار مکم کننده خواهند بود

اما دوستان دانش آموز توی هر پله ای که هستید ، ، اول یه نگاه به آخر پله بیندازید و ببینید اصلا با اهداف شما هم خوانی دارد یا نه .....

با تشکر
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید پورملک ، یونس شیخی چراغ ، مرتضی زنگنه ، علی رنود ، اشکان رستگارمنش ، سعید قاسم پور
سلام
نمی دونستم سوالمو کجا مطرح کنم بهترین جارو این جا دونستم!!
برای بارگذاری با وزنه بهتر از چه روشی استفاده بشه؟؟دلیلش رو هم بگین ممنون میشم!!
5به10؟
خورشیدی؟
راسته؟
پاسخ
 سپاس شده توسط اشکان رستگارمنش
(09-14-2013، 08:04 PM)GALAXY نوشته است:  سلام
نمی دونستم سوالمو کجا مطرح کنم بهترین جارو این جا دونستم!!
برای بارگذاری با وزنه بهتر از چه روشی استفاده بشه؟؟دلیلش رو هم بگین ممنون میشم!!
5به10؟
خورشیدی؟
راسته؟

سلام دوست عزیز حالا ما نمیدونیم شما اس 1 اس 2 اس 3 اس 4 نوت کدوم گلکسی هستی Smile Smile Smile
شوخی کردم
منظورتون اگر از بارگذاری سره شاسی هست که به شرایط سازه و ادوات بارگذاری برمیگزده.
مثلا اگر میله دارید و پلیت خب خورشیدی برزارید بهتره چون احتمال گیر کردن انگشت زیر پلیت کمتره. البته باید صاف بچینید تا ایچاد گشتاور نکنه.
اگرم که سطل و شبیه سطل دارید که وزنه معمولیه گرد رو در مرکز سطل یا صحفه روهم مستقیم بچینید. البته باید صاف بچینید تا ایچاد گشتاور نکنه.
ولی در هر حالت دقت شرط اوله و سرعت دوم
شرایط ساره هم شرطه مثلا سازه راندمان از سنگین ضعیف تره و دقت بیشتری می خواد.
برا پیش بارگذاری هم تجربه من نشون داده برا راندمان نهایت 15-10 و برا سنگین نهایت 20-25 کافیه.
To live is the rarest thing in the world, Most people exist, that is all
*
*
Oscar Wilde
Let no man pull you low enough to hate him
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط GALAXY

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان