درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحي و نكات اجرايي در سازه های ماکارونی
گر بر نفس خود امیری مردی

گر بر دگری خورده نگیری مردی

مردی نبود فتاده ای پای زدن

گر دست فتاده ای بگیری مردی
پاسخ
 سپاس شده توسط اشکان رستگارمنش ، علی رنود
(07-07-2013، 10:48 PM)مرتضی زنگنه نوشته است:  گر بر نفس خود امیری مردی

گر بر دگری خورده نگیری مردی

مردی نبود فتاده ای پای زدن

گر دست فتاده ای بگیری مردی

آقا مرتضی چی شده برادر؟Rolleyes
To live is the rarest thing in the world, Most people exist, that is all
*
*
Oscar Wilde
Let no man pull you low enough to hate him
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، مرتضی زنگنه
خیلی بده که گیر یک سری آدم نامرد بیوفتی که خودشونو مرد میدونن و به مرد بودنشونم مینازند
پاسخ
 سپاس شده توسط اشکان رستگارمنش
با سلام و عرض خسته نباشید می خواستم بپرسم آیا بهتر نیست ضخامت خطوط در پلات به اندازه قطر ماکارونی باشد تا این طوری بتونیم با دقت بیشتری ماکارونی ها رو در جای خودشون قرار بدیم؟ برای این کار چگونه باید در اتوکد ضخامت خط مورد نظر را افزایش بدیم چون من ضخامت خطوط را در قسمت layer زیاد کردم اما در عمل خطوط با همان ضخامت همیشگی خود رسم شدند با تشکر
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، اشکان رستگارمنش
سلام
جناب حریرساز شما باید از طرح های دو خطی استفاده کنید برای این کار
در ضمن به هیچ عنوان نباید ته کششی های شما در گره مرکزی به هم بچسبند چون بعد از خیز برداشتن، باربری کششی های سازه شما دچار مشکل میشه و به باربری که باید،نمیرسه
اتوکد روی سیستمم نصب نیست وگر نه یک مدل طرح دو خطی روی سایت میذاشتم
در این طرح ها شما ابتدا محورهای اصلی را مشخص میکنید و بعد به دو طرف هر محور به اندازه نصف قطر ماکارونی اون عضو به دو طرف خط، آفست میزنید اینطور محل برخورد کششی ها مشخص میشه و میتونید به راحتی تعیین کنید هر کششی تا چه حد در گره مرکزی قرار بگیره
دوستانی که طرح دو خطی دارن لطفا بذارن روی سایت
ممنون
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط اشکان رستگارمنش ، محمود کاظمی
باسلام و عرض خسته نباشید در گره مرکزی قراردادن تمام کششی ها در یک نقطه کار سختی است و از طرف اگر تمام کششی ها به هم نرسند باعث ایجاد مشکل می شود. من در طرح خودم از تک با قطر 2 میلی متر برای کششی ها استفاده کردم می خواستم ببینم چه راهکاری برای حل این مشکل وجود دارد با تشکر
پاسخ
(07-11-2013، 10:06 PM)محمدرضا حریرساز نوشته است:  باسلام و عرض خسته نباشید در گره مرکزی قراردادن تمام کششی ها در یک نقطه کار سختی است و از طرف اگر تمام کششی ها به هم نرسند باعث ایجاد مشکل می شود. من در طرح خودم از تک با قطر 2 میلی متر برای کششی ها استفاده کردم می خواستم ببینم چه راهکاری برای حل این مشکل وجود دارد با تشکر

سلام مهندس حریرساز
قسمت گره مرکزی از مهمترین نقاط سازه است و نباید به راحتی ازش گذشت تا جایی که ی سری از مسائل مربوط به گره مرکزی میتونه تاثیرات بسیار مخربی روی نتیجه آخر بذازه.
در مورد موضوعی که شما اشاره کردید بسیار مهم است که فاصله بین اعضا کششی در نقطه گره مرکزی که همه اعضا به هم میرسند یکی باشد تا به طبع این یکسانی فاصله در گره مرکزی در کل طول المان نیز فاصله کششی ها با هم یکسان بمانند. اگر اینگونه نشود عضو شما به احتمال زیاد خم می شود (تحت تنش برشی می رود) با نیروی بسیار کمی میشکن.
حالا ما خودمون برای اینکه این اعضا در گره مرکزی همه به هم برسند و بینشون فضای خالی ایجاد نشه اون قسمت ته المان را به طول حدود 2 سانتی متر تراش میدیم تا شبیه نیزه یا سوزن (اغراق نمی کنم دقیقن به تیزی سوزن) بشه و 30 40 تا المان بتونند در کنار همدیگه حد الامکان با فاصله متوازن جا بشند. البته دقت در این کار بسیار مهم است تا به المان آسیب نرسد و همه آنها به یک اندازه و اندازه مناسب نازک شوند تا مبادا یه وقت باعث ایجاد ناهماهنگی در بالاتر شود.
یه چیزی هم یادآور بشم که سعی کنید انتهای همه عضو ها به هم سر به بر بشوند و اگر هم اعضا کوتاهند و همه دقیق در اون نقطه انتهایی به هم نمی رسند، با هم ایجاد یک نیم دایره (که محیط آن از نوک عضو های کششی درست شده) کنند. تجربه نشان داده که اگر در گره مرکزی کوتاه بلند کار کنید نتیجه خوبی نداره.

این مطالب که من گفتم برای حالتی است که شما اول گره مرکزی درست می کنید و بعد از چسب کاری به سراغ اتصال المان ها به فشاری ها میروید بود. البته 90% هم در حالت دیگر که اول به فشاری ها متصل می شند و در انتها گره مرکزی صادق است. (10 درصد برا اینکه وقتی انتهای عضو گیره سمباده زیاد زدنش توصیه نمیشهSmile)
*
*
Oscar Wilde
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط محمدرضا حریرساز ، علی رنود
سلام و با عرض خسته نباشید خدمت دوستان عزیز برای ثابت نگه داشتن ماکارونی ها در جای خود روی پلات، من از چسب کاغذ مایع استفاده کردم (همانطور که در فایل آموزشی اشاره شده بود.) اما این کار باعث ترک برداشتن تعدادی از ماکارونی ها و در نتیجه شکستن آن ها شد می خواستم ببینم آیا راه بهتری برای فیکس نگه داشتن ماکارونی ها بر روی پلات وجود دارد با تشکر
پاسخ
(07-13-2013، 10:08 PM)محمدرضا حریرساز نوشته است:  سلام و با عرض خسته نباشید خدمت دوستان عزیز برای ثابت نگه داشتن ماکارونی ها در جای خود روی پلات، من از چسب کاغذ مایع استفاده کردم (همانطور که در فایل آموزشی اشاره شده بود.) اما این کار باعث ترک برداشتن تعدادی از ماکارونی ها و در نتیجه شکستن آن ها شد می خواستم ببینم آیا راه بهتری برای فیکس نگه داشتن ماکارونی ها بر روی پلات وجود دارد با تشکر

سلام آقای حریرسازSmile
ما با تجربه فهمیدیم که هیچ چیز بهتر از چسب کاغذی برای نگه داشتن اعضا نیست. البته برای اعضای بلند تر در 2 تا 3 جا چسب میزنیم و برای المان های سنگین تر و بدقلق تر چسب را بلند تر میزنیم.
فقط یه چیزی که وقتی چسب کاغذی می زنید باید چسب از دقیقا کناره های تصویر عمود المان به سطح بچسبه و سعی بشه که ماکزیمومو سطح المان با سطح چسبنده چسب در تماس باشه نه اینکه چسب رو هوا باشه و سطح چسبندش کاملا به سطح کار نچسبه. وقتی شما از ماکزیموم سطح چسبنده استفاده می کنید محکمترین اتصال را دارید. برای خود ما یک بار اتفاق افتاد که قاب کامل به دلیل عدم مرقوبیت چسب و عدم چسب کاری صحیح سقوط کرد.
[تصویر:  07272724697607183028_thumb.jpg]

[تصویر:  66904791283941887483_thumb.jpg]
*
*
Oscar Wilde
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، محمدرضا حریرساز
سلام
یک نکته کلی رو خوبه به دوستان یادآور بشم
ماکارونی از جنس مصالح ترد هست و در مصالح ترد هر چه اثر رزونانس(لرزش نوسانی) روی اون افزایش پیدا کنه باعث ترک های بیشتر در اون میشه و این دلیلی بر ضعف عضو میشه و جز خطای ساخت به حساب میاد
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان