درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحي و نكات اجرايي در سازه های ماکارونی
سلام/مرتضی جان متوجه نشدی پسرخوب گفتم یه ضریب اطمینانی لازمه ولی نه به خاطرضریب اطمینان وزن سازه روبالاببری وراندمانتو پایین بیاری به قول نظری عزیز کششیاش یه دونه ای جواب میداده دوبل کرده به خاطرضریب اطمینان 150تا تقریباراندمانشوپایین آورده با این کار.هرچقدطراحی جوری باشه راندمانی که یه دونه ای کششی بذاری بهتره چون میشه کارایی لازم روازش کشید ولی اگه دوبل بشن وزن سازت بالارفته واگه تواجرای یه المان دوکششی اشتباه کنی همونجا کششت کم میاره ویکیش کارمیده وعملا در اصل کل سازه تو کششیاش یه دونه ای جواب داده وکل المانا دوبلت بی اثر میشن ولی تو وزن دوبل بودن // کششی یه دونه ای همه المانا تقریبا تایه وزنی جواب میدن وکارایی که میخوای ازشون میکشی.//سنگین بحثش فرق میکنه شما1000گرم جاداری وبایدجوری سازتوتقویت کنی که بیشترین وزنوبگیره /البته نمیشه المان بی اثرگذاشت یاالکی سنگین کنیم.
معلم برای سفیدبودن برگ نقاشیم تنبیهم کرد وهمه به من خندیدن ...اما من خدایی راکشیده بودم که همه میگفتن دیدنی نیست...HeartSadunes67@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری ، محمد خدایی ، امین خدایی بهاروند ، مرتضی زنگنه ، اشکان رستگارمنش
سلام
جناب نظری من با حرفتون کاملا موافقم ...
تو سازه های راندمان باید تا میتونی سبک سازی کنی ولی از روی اصول این خودش ریسکه ولی تو 80% به بالا سازه ها جواب میده و میتونن رکوردای خوبی رو ثبت کنن...

یا حق
ساکت که میمانی میگذارند به حساب جواب نداشتنت........!!!!
عمرا اگر بفهمند داری جان میکنی تا حرمت ها را نگه داری

سلام / حرفاتون درسته و من قبولش دارم ولی چرا شما از این زاویه نگاه میکنین چرا از زاویه دیگه ای به این نگاه نمی کنیین
پس به گفتهی شما اگر ما یه سازه با وزن 1000grداشته باشیم و اونو به به وزن 500 پایین بیاریم نتیجهی بهتری میده آره؟
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری ، محمد خدایی
(05-25-2013، 11:48 PM)مرتضی زنگنه نوشته است:  سلام / حرفاتون درسته و من قبولش دارم ولی چرا شما از این زاویه نگاه میکنین چرا از زاویه دیگه ای به این نگاه نمی کنیین
پس به گفتهی شما اگر ما یه سازه با وزن 1000grداشته باشیم و اونو به به وزن 500 پایین بیاریم نتیجهی بهتری میده آره؟

مهندس ما تو هیچ مسابقه ها که راندمانیه وزن بالای 500 گرم نداریم،آیین نامه اجازه این کار رو نمیده.ولی قضیه تخته و حلقه فرق میکنه.البته معمولأ اینجوریه...
نتایج مسابقات رو بررسی کنی میبینی سازه هایی که مقام آوردن بیشترشون زیر 250 گرم هستن
ولی مسابقات راندمانی که با تخته و حلقه هستن و اجازه نصب ریسمان نمیدن قضیه فرق میکنه
چون حداقل30 گرم وزن داره و من اعتقاد دارم باید حداکثر استفاده رو بکنی و وزن سازه با این شرایط بالای 300 گرم باشه
پاسخ
 سپاس شده توسط مرتضی زنگنه ، محمد خدایی
سلام .مرتضی جان اگه هدفت تحمل وزن به طورمثال250کیلوهستش بله سازتوبایداز1000گرم به500گرم برسونی بابهینه سازی درست نه بابهینه سازی اشتباه/ همون سازه 500گرمی بایدقوسش4 المان باشه وکششی دوبل ولی اگه توقوستو7تابذاری ولی کششی رویه دونه ای بذاری کاملابهینه سازیت اشتباه بوده چون قوست تا300تا400کیلوجواب میده ضریب اطمینانشوخیلی اشتباه بالاگرفتی ولی کششیت تا100کیلوجواب میده وتو100کیلومیشکنه واین یه ضعف بزرگه.////
معلم برای سفیدبودن برگ نقاشیم تنبیهم کرد وهمه به من خندیدن ...اما من خدایی راکشیده بودم که همه میگفتن دیدنی نیست...HeartSadunes67@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط مرتضی زنگنه ، هادی نظری ، محمد خدایی
نه یونس جان منظورم وزن تحملی نیست بلکه راندمان سازهست که وقتی میگم ظریب اطمینان سازه یعنی کل سازه بهینه سازه بشن که بهینه سازی در چسب / المان های کششی / و المانهای فشاری منظور میشه فدات شم
اگر ما بخوایم یه سازه ایده آل داشته باشم باید نیروهای تحملی المان های کششی با المانهای فشاری و حتی با مقدار چسب کاری برابر باشه تا بتونه بالا ترین وبهترین راندمانو بدست بیاریم
و به همان میزانی که مقاومت در کششی افزایش میدیم باید به همان مقدار مقاومت فشاری رو هم بالا ببریم یا بلعکس

سلام مهندس نظری
بایید بگم که دوست عزیزم جناب مهندس مهدی نوزری تونستن با سازه 500gr راندمان بالای 500 بزنه ودر مسابقات تهران مقام اول کسب کند
پس نمیشه گفت هرچه سازه سبک تر راندمان آن بالا تر بلکه باید گفت هر چه ساخت بالاتر راندمان هم بالاتر
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد خدایی ، یونس شیخی چراغ ، هادی نظری
مهندس زنگنه مگه متن پیام منو نخوندی عزیزم؟
من که گفتم قضیه تخته و بولت فرق میکنه،مسابقه خواجه نصیر هم با تخته و بولت بوده،و آقا مهدی با سازه 483 گرمی راندمان 482 زده
چون وزنه تخته و بولت 30 -40گرمه میان وزن سازه رو هم میبرن بالا که الکی 30-40 گرم نیاد رو سازه،تو سازه های راندمانی 40گرم خودش کلیه...
خود شما تو زنجان اگه اشتباه نکنم با سازه 176 گرمی راندمان 560 زدیدSmileHuhHuh
،اونجا با ریسمان بارگذاری شدو همه سازه های اول تا سوم زیر 200 گرم بودنHuh
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد خدایی ، یونس شیخی چراغ
سلام
مهندس زنگنه حرف شما صحیحه ساخت خیلی مهمه
ولی ببینید سازه ای که بالای وزن 350g باشه باید حداقل 150kg به بالا رو تحمل کنه که بتونه راندمان بالا بزنه این سنگینی خیلی از راندمانو پایین میاره که اونم بستگی به شرایط بارگذاری داره ولی تو طرح های سبک ایجور نیست سازه ی 170 گرمی حداقل حداقل 80kg رو تحمل کنه راندمان بالا میزنه ...
شما بیا قوستو 2تا تک کار کن با 25 تا کششی ...
اگه جنس مصالحت خوب باشه به راحتی راندمان بالایی میزنی...

البته این نظره شخصیه هرکس یه طرح ها و روش هایی رو داره.
یاحق
ساکت که میمانی میگذارند به حساب جواب نداشتنت........!!!!
عمرا اگر بفهمند داری جان میکنی تا حرمت ها را نگه داری

سلام/باریکلا وآفرین مرتضی جان.درسته شایدباسازه های سبک راندمان خوب زده شده ولی همون سازه بع قول خودتون مهدی نوذری اگه یه سری مشکلات نبودخیلی بالاترمیزد حالا اونو بدون تخته وبولت درنظر بگیرین راندمانش فوق العاده هستش ولی باحرفاتون تو آیین نامه بدون چوب و بولت تقریباموافقم میشه سبک کارکرد ولی نمیشه گفت سازه های باطراحی خوب سنگین ترجواب نمیدن.
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری ، مرتضی زنگنه
سلام آقا یونس گل
همگی باید منو ببخشید ولی من دارم به مهندس بودنتون شک میکنمااااا
با این هه علم و تجربه ای که تو این زمینه دارید ازتون میخوام به این سوالم جواب بدید،آیا ما پل رو درست میکنیم که راندمان بالا بزنیم و همراهش وزن بالایی تحمل کنه؟AngryAngry
مگه پلای ما اسباب بازیه درستش کنیم و راندمان بالا به همراه یه وزن بالا بزنیم و بشینیم به به چه چه کنیم
ما وقتی میتونیم با یه پل سبک راندمان بالا بزنیم چرا باید مصالح اضافی به کار ببریم
شما فرض کنید ما مصالح رو دوبرابر کردیم،تو پل واقعی که با فولاد ساخته میشه هم باید دوبرابر به کار ببریم،این یعنی هزینه ساخت پل فولادی دوبرابر خواهد شد...HuhHuhHuh
پس بهینه سازی کجا رفت؟؟؟؟؟؟
قضیه مسابقات سنگین کلأ فرق میکنه...
احساس میکنم از اصل و هدف ساخت پل ماکارونی خیلی فاصله گرفتیم...
پاسخ
 سپاس شده توسط یونس شیخی چراغ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان