درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحي و نكات اجرايي در سازه های ماکارونی
درود...
مهندس رستگارمنش باید ببخشید،با اجازه میخوام ی انتقاد کوچولو درمورد نظر شما بکنم
وقتی ما کششی هارو با دست بکشیم و ب فشاری وصل کنیم دقت کار پایین میاد
چون ما نمیتونم دقیقأ همه رو یه اندازه بکشیم،یکی زیاد کشیده میشه یکی کم
وقتی آروم و با حالت گیتار زدن دست روی کششی ها میکشیم میبینیم باهم فرق دارن
و این حالت تاثیر خودش رو میذاره،به این صورت که موقع بارگذاری w=mg به یکی بیشتر وارد میشه و به یکی کمتر.
حتی اگه اختلاف کمی با هم داشته باشن راندمان کار پایین میاد
اینم یه دلیل علمی واسه حرفم
منم قبلأ میکشیدم،ولی الآن با دقت خیلی بالا هر 3_4 سانت یه چسب کاغذی رو کششی میزنم و موقع چسبوندن به فشاری هم نمیکنم که تکون نخوره و همه در شرایط مساوی به فشاری ها بچسبن.بعد اینکه تموم میشه و با همون حالت گیتار دست میکشم میبینم همه تو حالت یکسانن.
البته فقط یک هفتس اینو یاد گرفتم.قبلأ سازه هام خیلی تاب برمیداشت ولی الآن خیلی بهتر شدهHeart
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد خدایی ، اشکان رستگارمنش
(04-15-2013، 06:50 AM)هادی نظری نوشته است:  درود...
مهندس رستگارمنش باید ببخشید،با اجازه میخوام ی انتقاد کوچولو درمورد نظر شما بکنم
وقتی ما کششی هارو با دست بکشیم و ب فشاری وصل کنیم دقت کار پایین میاد
چون ما نمیتونم دقیقأ همه رو یه اندازه بکشیم،یکی زیاد کشیده میشه یکی کم
وقتی آروم و با حالت گیتار زدندست روی کششی ها میکشیم میبینیم باهم فرق دارن
و این حالت تاثیر خودش رو میذاره،به این صورت که موقع بارگذاری w=mg به یکی بیشتر وارد میشه و به یکی کمتر.
حتی اگه اختلاف کمی با هم داشته باشن راندمان کار پایین میاد
اینم یه دلیل علمی واسه حرفم
منم قبلأ میکشیدم،ولی الآن با دقت خیلی بالا هر 3_4 سانت یه چسب کاغذی رو کششی میزنم و موقع چسبوندن به فشاری هم نمیکنم که تکون بخوره و همه در شرایط مساوی به فشاری ها بچسبن.بعد اینکه تموم میشه و با همون حالت گیتار دست میکشم میبینم همه تو حالت یکسانن.
البته فقط یک هفتس اینو یاد گرفتم.قبلأ سازه هام خیلی تاب برمیداشت ولی الآن خیلی بهتر شدهHeart

سلام
خوشحالم که میبینم شما بحث میکنی فقط ی نکته بگم که اشاره کردی به w=mg که ما به m رشته ماکارونی که دست نمیزنیم که میگی نیرو وزنش زیاد میشه. البته منظورتو فهمیدم. خزش یعنی اینکه یک سری از مواد سخت مثل ماکارونی که به ظاهر تغییر شکل زیادی رو ندارند اگر بکششیون یا فشارشون بدی اگر توی یه زمان طولانی این کارو انجام بدی میبینی تغییر شکل میدن. مثلا یک سیم برق رو تصور کن که شرکت برق تازه زده تو کوچتون، چند روز و هفته اول خیلی کشیدست و صاف ولی بعد از ی مدت میبینی که قوسی شکل شده و خم شده(شکم داده). نیروی دیگه ایی هم به جز وزن خودش روش تاثیر نداشته!!! فقط داستان اینه که همون نیروی وزن تو مدت زمان "طولانی" روش تاثیر گذاشته و باعث کرنشش(تغییر شکلش) شده. (البته ما تو این قضیه از تاثیرات دما فاکتور گرفتیم) امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم البته خزش معانی دیگه ایم داره که ما کاری بهش نداریم
بگذریم
مثله اینکه این قضیه کشیدنی که من گفتم خیلی ضو تفاهم ایجاد کرده. بابا منظوره من این نیست که کششی رو بگیری با دو دست بکشی بعد رفیقت چسب بزنه بش Big Grin منظورم ی کشش آروم با دو سره انگشت شست و اشاره است که فک کنم اگه شما آرنولدم باشی اونقدی نشه که آسیب بزنه و دقت رو کم کنه مگر اینکه قصدت این باشهSmile. حالا شما میتونید این کار رو انجام ندید بجاش هر چند سانت یک بار چسب کاغذی بزنید اونم خوبه ما خودمون هردوشو انجام میدیم. اول چسب میزنیم بعد زمان اتصال به قوس یکمم با انگشت مختصر میکشیمشون.
بعد تجربه نشون میده که این مشکل باد کردنه کششیها به مراتب خیلی کمتر در سازه های کوجک و سبک مثل گرایش های هدفمند و سبک رخ میده که از دلایلش وزن کم سازه و سرعت ساخت بالاست و تعدد عضو کمه پس مهندس نطری زیاد حساس نشوSmile این مشکل در دهانه 100 راندمانی و مخصوصا سنگین پیش میاد که جالبه که بدونی در مروره زمان و زیاد شدنه تجربه بدونی که بفهمیدی خودش تا حده قابل توجهی حل میشه
To live is the rarest thing in the world, Most people exist, that is all
*
*
Oscar Wilde
Let no man pull you low enough to hate him
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری
Tongue 
درود
مهندس رستگارمنش باعث افتخارمه بتونم از اطلاعات شما بزرگترا استفاده کنم و نظر خودم رو بگم
ولی هرکسی از یه راهی نتیجه میگیرهCool
به نظر من تو ساحت سازه چیزی به اسم اصول و قواعد معنایی نداره و یه چیز کاملأ خلاقانه است و باید ابتکار به خرج داد
پس نمیشه نظر شما یا من رو اشتباه دونست.
درمورد w=mg یه طرح کشیدم و نیرو هارو تحلیل کردم
[تصویر:  vwf0dhqmkuxhw4g616f.jpg]
من این نیرو رو میگفتم که به همه عضو ها وارد میشه
اگه شرایط یکسان نباشه به یکی کمتر و به یکی بیشتر وارد خواهد شد
از معلم فیزکمون که استاد دانشگاه هم هست پرسیدم گفت کاملأ حرفت درسته و تایید کردBlush
پاسخ
 سپاس شده توسط اشکان رستگارمنش
(04-16-2013، 05:56 AM)هادی نظری نوشته است:  درود
مهندس رستگارمنش باعث افتخارمه بتونم از اطلاعات شما بزرگترا استفاده کنم و نظر خودم رو بگم
ولی هرکسی از یه راهی نتیجه میگیرهCool
به نظر من تو ساحت سازه چیزی به اسم اصول و قواعد معنایی نداره و یه چیز کاملأ خلاقانه است و باید ابتکار به خرج داد
پس نمیشه نظر شما یا من رو اشتباه دونست.
درمورد w=mg یه طرح کشیدم و نیرو هارو تحلیل کردم
[تصویر:  vwf0dhqmkuxhw4g616f.jpg]
من این نیرو رو میگفتم که به همه عضو ها وارد میشه
اگه شرایط یکسان نباشه به یکی کمتر و به یکی بیشتر وارد خواهد شد
از معلم فیزکمون که استاد دانشگاه هم هست پرسیدم گفت کاملأ حرفت درسته و تایید کردBlush

من اشتباه برداشت کردم از حرفت اونجا فکر کردم منظورت نیروی وزن هر عضو بود که به مرکز جرمش وارد میشه نه مزنه Smile
حرفت متینه که میگی تو سازه سازی یا به طورکلی مهندسی خلاقیت حرف اول آخر می زنه ولی خب دوسته من مگه هر خلاقی مهندس یا سازه ساز میشه؟؟ یا بلعکس؟؟
اگه همه چیز خلاقیت بود پس چرا مردم میرن 4 سال درس میخونند تا مهندس بشن؟!
سازه ماکارونی ساختن زیاد کاره پیچیده ایی نیست؛ در مقایسه با مباحث مهندسی اصلا عمقی نداره... شاید طرف با هر ذوق و استعداد و علمی بیاد بسازه و ی نتیجه ایم بگیره ولی اول شدن و موندن چیزی بیشتر از خلاقیت می طلبه، خیلی بیشتر

To live is the rarest thing in the world, Most people exist, that is all
*
*
Oscar Wilde
Let no man pull you low enough to hate him
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری ، رسول عليزاده ، علی رنود
وای مهندس رستگارمنش چرا عصبانی شدید؟
منظورم این بود هرکسی تو ساخت سازه خلاقیت بیشتری داشته باشه موفق تره
WinkSmile
پاسخ
 سپاس شده توسط اشکان رستگارمنش ، علی رنود
سلام
یک نکته کوچولو در مورد سازه ماکارونی باید در جواب جناب رستگارمنش بگم اونم اینکه سازه ماکارونی هر چی که باشه از مباحثی مثل طراحی ساختمان های فولادی و بتنی سخت تره چون پارامترای بسیار بسیار بیشتری در رفتار سازه موثر هست که خود شخص باید بدست بیاره و هیچ آیین نامه ای برای تعریف ضرایب اطمینان مثل آیین نامه های مبحث 9 و 10 وجود نداره که طراح با خیال راحت بتونه طراحی کنه...
جالب اینجاست که یک مهندس در سازه ماکارونی میتونه از نزدیک تاثیر بد اجرا شدن یک سازه رو به عینه ببینه و بعدا در اجرای ساختمان های واقعی سخت گیری های لازم رو به عمل بیاره که جون انسان های کاربر ساختمان در امان باشه...
به نظر من عمق سازه ماکارونی مثل یک دریاست فقط بستگی داره که ظرف ما چقدر باشه که ازش استفاده کنیم و این ظرف ما همون هدف ماست...آیا مقام میخوایم یا علم؟؟؟
امیدوارم همه دوستان به بحث های علمی و خوبشون ادامه بدند ببخشید وسط بحث این مطلب رو عرض کردم
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط رسول عليزاده ، هادی نظری
سلام
مهندس رنود همیشه حرفهای خوبی میزنه من که پستات رو تماما میخونم مهندس اما اخر کلامتون جمله ای گفتین که ابتدا و انتهاش با هم در تناقضه که آیا مقام مخوایم یا علم باید خدمتتون عارض بشم کسی که علم نداشته باشه مقامی هم نمیتونه بدست بیاره پس لازمه کسب مقام داشتن علم کافی است
حالا اگه هدف کسی رسیدن به علمش هست مطمئنا مقام هم میاره این دو تا در تناقض نیستن بلکه در یک مسیر برای رسیدن به هدفی مشخص است
r.alizade@live.com

من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه نیستم
Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، هادی نظری ، اشکان رستگارمنش
سلام مهندس علیزاده عزیز
درسته حرف شما راستش خودمم فکر کردما که این حرفم متناقضه ولی چون میخواستم برم سر کار دیگه حال نداشتم برگردم ویرایش کنم الان هم چون پست گذاشتید دیگه ویرایش نمیکنم اما حرف شما کاملا صحیحه
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری
درود
دقیقأ با حرفای مهندس علیزاده موافقم
تو ساخت سازه تجربه خیلی مهم و مؤثرهHuh
ولی برای کسب تجربه باید مدت ها روی انواع سازه کار کرد
درحالی که میشه به اون موضوعی که قراره بعد از مدت ها با تجربه دست آدم بیاد،خیلی سریعتر با علم و انواع نرم افزارها بهش رسید
یه جورایی پیمودن راهی که پیاده یک سال طول میکشه رو میشه یک روزه با جت رفتBig Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط اشکان رستگارمنش
امضای ما هم بی ربط با موضوع نیستا Wink
بزرگترین اشتباه تکرار اشتباهات کسانیست که بدون چشمداشت تجربه خودشان را در اختیارتان گذاشتند...
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان