درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش ساخت سازه های هدفمند
با سلام ...
ممنونم از جناب رستگارمنش که عکسای سازشون رو گذاشتند...
نمی دونم این سازه راندمانی یا سنگین !!
اگر راندمانیه که من دقیق نتونستم تعداد فشاری هاشو تشخیص بدم ولی از این زاویه خیلی زیادن و المان فشاریتو خیلی قویه (: فک کنم اگه تک ماکارون باشه یه 11 تایی هستند.... این خودش یعنی فشاریه سازتون خیلی خیلی بیشتر از این حرفا مقاومت داره Wink یعنی نیازی به اجرای اون حجم تقویتی نبود... لزومی هم در اجرای بین صفحه ای دوبل من نمیبینم...
کاش یکم روی کششی ها تمرکز می کردین (:
البته جناب رستگارمنش اومدن تقویتی خورشیدی نشون بدناااا .... ولی ناخواسته کشوندنمون تو بحث راجع به سازشون Smile
بزرگترین اشتباه تکرار اشتباهات کسانیست که بدون چشمداشت تجربه خودشان را در اختیارتان گذاشتند...
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد طیبی ، اشکان رستگارمنش ، هادی نظری
با سلام خدمت دوستان
من فکر می کنم که مهندس رستگارمنش توی این سازه از 49 تا عضو کششی با باریلا و 3 تا عضو فشاری از آنکارا و برای مهارهای خورشیدی از تک 2.8 و بین صفحه ها رو دوبله و بادبندهای بین دوصفحه هم دوبله ولی از یک جهت و اگر اشتباه نکنم از وسط سازه جهت بادبندها تغییر می کند
مهندس اینم که گفتم در بهترین حالت 171 کیلو تحمل نمی کنه برای اینه که عضو کششی نمی تونه تحمل کنه واگرنه عضو فشاری رو فکر می کنم خیلی بیشتر می تونه تحمل کنه
“اسیر” گذر زمان نباش …
“اثر” گذار باش …Shy
پاسخ
 سپاس شده توسط اشکان رستگارمنش ، محمود کاظمی ، هادی نظری ، محمد خدایی
سلام
آقا چه بحثی شد حالا Big GrinShy
من اون عکس و گذاشتم به خاطره اون قسمت خرپایی که برا تقویت زدیم (خورشیدی)
سره اون سازه ما خیلی تازه کار و جوون بودیم و هدف هم بیشتر این بود که تنوع به خرج بدیم فکر کنم این موضوع از طرز چسب کاری بعضی گره ها معلوم باشه.
اون سازه بیشتر از 140 160 نمیتونست تحمل کنه چون تک عضو زارا بود البته قوسشم یه مشکلی داشت که می تونست تاثیر بزاره که دیگه کار به اونجا نرسید. تویه فیلم شکست خیلی جالب بود که لحظه دررفتن غلاب سازه؛ ماکارونی که خواصیت ارتجاعی نداره مثله فنره جمع شده، کل سازه سالم، حدوده 20 30 سانت پرت شد بالا از رو شاسی... و موقع سقوط آزاد با شتاب g به سطح زمین شکست SmileSmile
ذهنیت پشت اون سازه این بود که در نقاطی که احتمال خطر است می شه با اضافه کردن عضو نیروها رو تا حدی خنثی کرد که خودش از نظره استاتیکی جایه بحث ها داره
To live is the rarest thing in the world, Most people exist, that is all
*
*
Oscar Wilde
Let no man pull you low enough to hate him
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد طیبی ، محمود کاظمی ، هادی نظری
درود
دوستان خسته نباشید
تشکر از همه عزیزان
مهندس طیبی با نکاتی که در مورد اون طرح که کشیده بودم گفتید تقریبا تکمیل شده
به زودی طرح جدید رو میذارم نظرات رو بدونم
ولی خیلی کمک کردید خدایی
دست همگی درد نکنه
مهندس رستگارمنش بحثو به چالش کشوندینااااااااBig Grin
بنده خدا یه عکس در مورد خورشیدی گذاشت کلا بحث رفت سمت سازه سنگینو اینجور مسائلBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط اشکان رستگارمنش ، محمد طیبی ، محمد خدایی
(04-10-2013، 07:43 PM)هادی نظری نوشته است:  درود
دوستان خسته نباشید
تشکر از همه عزیزان
مهندس طیبی با نکاتی که در مورد اون طرح که کشیده بودم گفتید تقریبا تکمیل شده
به زودی طرح جدید رو میذارم نظرات رو بدونم
ولی خیلی کمک کردید خدایی
دست همگی درد نکنه
مهندس رستگارمنش بحثو به چالش کشوندینااااااااBig Grin
بنده خدا یه عکس در مورد خورشیدی گذاشت کلا بحث رفت سمت سازه سنگینو اینجور مسائلBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

خسته نباشی مهندس
من جایه تو بودم
1.یکم روی اون المان اول فشار بیشتر کار میکردم؛ به نظره من به نسبت زاویش طولش یکم زیاده شاید دوستان مخالف باشند. این نظره شخصیمه
2. روی تعداد و چیدمان کشیشیها هم میشه مانور داد
انتظار نداشته باش دقیق منظورمو بگم چون اون موقع میشه سازه من نه شما و شاید حتی حرفم اشتباه باشه و زحماتت رو خراب کنه
*
*
Oscar Wilde
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط رسول عليزاده ، محمود کاظمی ، هادی نظری ، محمد طیبی ، مرضیه شریعتی ، محمد خدایی
با سلام خدمت دوستان گرامی.
سه تا سوال راجع به مسابقات امیر کبیر:
1- یک تیم توی چند گرایش نمیتونه شرکت کنه؟
2- واسه مایی که از راه دور میایم اسکان دارن یا نه؟
3- از جوایز مسابقه کسی خبر داره یا نه؟
ّ
farhadnorouzzadeh@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری
با سلام خدمت مهندس فرهاد نوروززاده
مسابقات امیرکبیر دو تا گرایش داره 1- گرایش سازه سنگین 2- گرایش سازه هدفمند
که هم دانش آموزی دارد و هم دانشجویی دارد
فکر می کنم یک تیم می تونه توی گرایش سنگین و هم گرایش هدفمند می تونه شرکت کنه
فکر می کنم اسکان نداشته باشه چون هر چی گشتم چیزی درباره اسکان پیدا نکردم
از جوایز هم خبری ندارم

“اسیر” گذر زمان نباش …
“اثر” گذار باش …Shy
پاسخ
 سپاس شده توسط هادی نظری
سلام
اسکان کلا توی هیچ سالی ندادن
امسال یه گرایش جدید هم علاوه بر سنگین و سبک برگزار میشه که اونم سازه زیبا هست یک تیم میتونه توی همه گرایش ها شرکت کنه
جوایز هم هر سال متغیره نمیشه گفت چقدر میدن اما تقریبا حدودای یک تومن برای دانشجویی و 600-700 تومن برای دانش اموزیه
r.alizade@live.com

من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه نیستم
Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید پورملک ، اشکان رستگارمنش ، هادی نظری
سلام
یه توصیه برادرانه میکنم به تمام کسایی که در گرایشه هدفمند و سبک کار میکنند که حاصله تجربست

سازه های سبک و هدفمند سازه های بزرگ پرکار و پرهزینه ایی نیستند و میشه حتی تو ی صبح تا شب یه هدفمند ساخت و تست کرد و نتیجه تستم برای طرح های بعد آنالیز کرد. دوستان سبک کار ما تو دانشگاه تو 1.5 2 ساعت یه سبک دهنه 50 می ساختند تست می کردن. حتی بچه های راندمانی ما برا زنجان تقریبا روزی ی تست سازه داشتند. یه پلان رو برا 3 4 تا سازه استفاده میکردیم(برا هر سازه یسری تغیرات میدادیم و با مداد و ماژیک تغیرش میدادیم)تا جایی که یه پلان دیگه تقریبا داغون میشد تازه دهنه هم 100 بود البته راندمانی بحثش جداست همیجوری گفتم...

هیچ چیز تو این جور گرایشها مثل تست عملی نیست؛ خودتونو درگیره طرح و آنالیز و مصالح و تیوری نکنید به جاش بسازید عملی ببینید. از من میشنوید هر روز ی سازه تست کنید که هم دستتون راه بیوفته و تجربتون بیشتر بشه هم ان شا الله به نتیجه برسید. در طول روز به طرح بعدی فکر کنید و در آخر روز تجربیاته سازه تست شده روز رو به طرحی که در طول روز در ذهن داشتید اضافه کنید و فردا صبح شروع به ساختش کنید و همین روند رو ادامه بدید...

تیوری خوبه ولی اگه از یه حدی آدم بیشتر درگیرش بشه از عمل جا میمونه و از اون وره بام میوفته آدم باید حد وسط رو پیدا کنه.
یا علی
*
*
Oscar Wilde
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد طیبی ، محمد خدایی ، هادی نظری ، رسول عليزاده
سلام ممنون از دوستان بابت توضیحات.
بنظر من تو سازه هدفمند عضو های فشاریتون 1دونه ای باشه با خورشیدی جواب میده .
و سازه راندمانی هم عضو های فشاریتون 1الی2 تایی (فتوچینی یا آنکارا) اگر دسترسی نداشتید از 2الی3تا تک...
وکششی ها رو 1 دونه ای.

یا حق
ساکت که میمانی میگذارند به حساب جواب نداشتنت........!!!!
عمرا اگر بفهمند داری جان میکنی تا حرمت ها را نگه داری

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان