درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

نظرسنجی: کدوم یکی رو موثر تر میبینید ؟
این نظرسنجی بسته شده است.
مطلب آموزشی
3.13%
1 3.13%
عکس آموزشی
25.00%
8 25.00%
فیلم آموزشی
37.50%
12 37.50%
کارگاه آموزشی
34.38%
11 34.38%
در کل 32 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش تصویری ساخت سازه ماکارونی
ممنون از آقای نوروزی !

کسی از دوستان نبود در مورد تحلیل با انسیس مطلب بده HuhHuhExclamationExclamation
برهنگی تنها به یک تکه پارچه بستگی ندارد .
برهنگی یعنی بی توجهی به شرافت انسانی و شخصیت انسانها

IdeaIdea
پاسخ
منم موافقم
اگه کسی میتونه ی کمکی در مورد Ansys بکنه خیلی خوبه چون Sap واقعا درد سره وقتی اورچینال نباشه، یا نصب نمیشه یا ارور میده یا اشتباه تحلیل میکنه خلاصه داستانیه Angry
To live is the rarest thing in the world, Most people exist, that is all
*
*
Oscar Wilde
Let no man pull you low enough to hate him
*
*
Martin Luther King
پاسخ
با سلام
مهندس نیک نیاز و علیزاده عزیز ممنون از صحبت ها و راهنمایی های شما در رابطه با طرحی که گذاشتم...
من این طرح رو تنها برای اینکه توش همه نوع المانی رو شرح بدم رسم کردم و مقطع اونارو با هم مقایسه کنم...
باز هم ممنون Wink
بزرگترین اشتباه تکرار اشتباهات کسانیست که بدون چشمداشت تجربه خودشان را در اختیارتان گذاشتند...
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود
سلام
اکثر نرم افزارهای مورد استفاده قفل شکسته اند و به همین علت در برخی قسمت ها یا محاسبات رو انجام نمیدن یا اشتباه دارن.من فقط قسمت اول رو دیدم ، مثل قسمت وصله ستونها در ایتبس یا اینکه دیافراگم صلب "آندو " نداره ! البته به شرکتی که نرم افزار رو شکسته و روش قفل شکستنش مربوطه که کدوم قسمتا اینطور باشن.
دوستان اکثرا میگن سپ مشکل طراحی داره،میشه کمی مستند تر توضیح بدن؟
نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد!

نمیخواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت!

ولی بسیار مشتاقم که از خاک گلویم سوتکی سازد

گلویم سوتکی باشد به دست کودکی گستاخ و بازیگوش

و او یکریز و پی در پی ، دم گرم و چموشش را در گلویم سخت بفشارد

و خواب خفتگان خفته را آشفته تر سازد

بدین سان بشکند هردم سکوت مرگبارم را...
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود ، محمود کاظمی
سلام
من چند مورد رو به دوستان در مورد دو نرم افزار تحلیلی سپ و انسیس میگم که به نظرم خیلی مهمه
مهم ترین تفاوت این دو نرم افزار اینه که نرم افزار سپ تحلیل کلاسیک و هندسی انجام میده ولی نرم افزار انسیس تحلیل بسیار دقیق تری به روش اجزا(المان)محدود انجام میده
به صورت ساده میتونیم این مورد را با یک مثال توضیح بدیم
فرض کنید ما یک صفحه پلاستیکی داریم که از دو ضلع رو به روی هم خودش کاملا به تکیه گاه وصله و بوسیله سنگی کاملا قرینه روی نقطه وسط صفحه پلاستیکی بارگذاری شده است حالا به سراغ جواب نرم افزار های تحلیلی میرویم:
سپ برای تحلیل تغییر شکل این نوع مواد میگه که تمامی المان های هم راستا با المان وسط و به موازات تکیه گاه به یک اندازه و به اندازه المان وسطی خیز بر میدارند...اما...
انسیس دقیقا دیاگرام تغییر شکل واقعی که ما در واقعیت مشاهده میکنیم، به ما نسان میدهد و بیشترین خیز را برای همان المان وسطی در نظر میگیرد و باقی المان ها را با محاسبات خودش و با استفاده از ویژگی هایی که در اون تعریف شده خیز کمتری بهشون میده...
حالا در این بین کدومشون عدد بیشتری رو به ما میده؟؟؟
با یک یادآوری ساده از فرمول تنش نرمال متوجه میشیم که در تحلیل انسیس مصالح کمتری در بار بحرانی قرار دارند پس تنش بیشتری به مقطع وارد میشه چون همواره مقاطع ما مخصوصا در فولاد، اشکالی کاملا ثابت در تمام طول خودشون دارند و از این رو همواره جوابهایی که برای کنترل تلاش های مقطع در نرم افزار ها انجام میشود انسیس در برابر سپ از حدود 2 تا 15 درصد با سپ اختلاف دارد(بسته به طرح اولیه سازه) و اعداد تحلیلی در سپ معمولا کمتر از انسیس هست...
امیدوارم به درد دوستان خورده باشه
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط محمود کاظمی ، فرهاد نوروززاده ، اشکان رستگارمنش ، علی اصغری ، sajadsari
با عرض سلام مجدد و ضمن تبریک سال نو خدمت دوستان عزیز .
یه سوال مبتدی داشتم:
از اونجایی که تکیه گاههایی که سازه روی اونها قرار میگیرن غلطکی فرض میکنیم، اولین المان های فشاری ای که روی این تکیه گاه ها قرار دارن، وقتی به سازه بار وارد میشه به سمت داخل حرکت میکنن یا ثابت هستن؟؟
ّ
farhadnorouzzadeh@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود
سلام
تکیه گاه ها در این طراحی ها همواره تمایل به دور شدن از همدیگه رو دارن که ما با قرار دادن عضو افقی بین دو تکیه گاه یک عضو داریم که کشش و خمش را با هم تحمل میکنه
در واقعیت تکیه گاه های ما غلتکی نیستند!!!
بین چسب کف تکیه گاه و خود تکیه گاه همواره مقداری اصطکاک وجود داره که هر چه میزان بار بالاتر میره این اصطکاک خودشو بیشتر نشون میده و طبیعتا میزان این اصطکاک هم رابطه مستقیمی با عکس العمل عمودی تکیه گاه دارد و همچنین مدت زمان پایداری تکیه گاه در حالت اصطکاک ایستایی نیز بستگی به مولفه X نیروی فشاری عضو چسبیده به تکیه گاه دارد(یعنی هر چه زاویه شروع کمتر باشد یا اصطلاحا ارتفاع قطاع بیشتر باشد مدت زمان پایداری سازه در اصطکاک ایستایی بیشتر میشود)
در ادامه رفتار سازه به گونه ای میشود که چسب میتواند اصطکاک را تحمل کند اما جریان برشی که بین دو نیروی اصطکاک و نیروی محرک(مولفه X عضو فشاری تکیه گاه) بوجود می آید باعث میشود که چسب به صورت آنی از زیر بار جا خالی کند و سازه به صورت آنی از پایین باز شود و به عضو کششی عرشه بار آنی وارد شود و این عمل باعث تضعیف عرشه میشود به همین دلیل از اعضای با مقطع دوبل یا ضخیم استفاده میشود
این رفتار تا جایی ادامه پیدا میکند که یا عرضه گسیخته شده و سازه از تاج یا نزدیک تکیه گاه شکسته میشود و یا اینکه یک از اعضا به مقاومت نهایی خود میرسد و گسیخته میشود(بسته به بار نهایی تخمینی و مقاومت عرشه)
موفق باشید
عیدتون مبارک
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط فرهاد نوروززاده ، محمود کاظمی
سلام
كسي اطلاع داره كه مقاومت فشاري يك تكه ماكاروني آنكارا چند برابر مقاومت فشاري يك تكه ماكاروني تك يا زر غني شده با همون سايز هست؟؟؟!!!
نگاه كن...
هــــــنــــــــــوز....
آن بلند دور ... آن سپيده... آن شكوفه زار انفجار نور...
كهرباي آرزوست.
سپيده اي كه جان آدمي همآره در هواي اوست.
به بوي يك نفس... در آن زلال دم زدن...
سزد اگر هزار بار... بيفتي از نشيب راه و باز...
رو نهي بدان فراز...
پاسخ
 سپاس شده توسط sajadsari
Exclamation 
با سپاس از خانم توافقی

من سوال ایشون رو کمی تخصصی تر میپرسم:

" .... قاومت فشاري يك تكه ماكاروني آنكارا چند برابر مقاومت فشاري يك تكه ماكاروني تك يا زر غني شده با همون سايز هست؟"
مقاومت هرکدوم چند کیلوگرم هست؟ طول المان رو نیز ذکر کنید.
و ذکر کنید تحت چه بارگذاری این اعداد رو بدست آوردید. منظورم از نوع بارگذاری پارامترهای زیر است:
روش بارگذاری (وزنه-شن-جک و ...)
سرعت بارگذاری
میزان افزایش بار در واحد زمان
مدت تاخیر زمان بارگذاری (زمانی که بین گذاشتن 2 وزنه صبر میکنید)
و...

امیدوارم با تجربه ها مثل گذشته پاسخگو باشند.
ممنون هستم.
نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد!

نمیخواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم چه خواهد ساخت!

ولی بسیار مشتاقم که از خاک گلویم سوتکی سازد

گلویم سوتکی باشد به دست کودکی گستاخ و بازیگوش

و او یکریز و پی در پی ، دم گرم و چموشش را در گلویم سخت بفشارد

و خواب خفتگان خفته را آشفته تر سازد

بدین سان بشکند هردم سکوت مرگبارم را...
پاسخ
با سلام
در رابطه با مقاومت فشاری ماکارونی آنکارا... مهندس علیزاده مقاومت 6 رشته 3 سانتی آنکارا رو در حدود 225 تا 250 کیلوگرم تایید می کند.
بزرگترین اشتباه تکرار اشتباهات کسانیست که بدون چشمداشت تجربه خودشان را در اختیارتان گذاشتند...
پاسخ
 سپاس شده توسط sajadsari ، رسول عليزاده ، محمد طیبی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان