درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه بهتر بسازیم ؟؟؟(سازه های ماکارونی)
سلام به دوستان عزیز وجناب نوروززاده
راجع به سوالی که کردید شما میتونی پیستون داخل سرنگو درآرید و نوک اسپری رو سرنگ بزارید و چند پاف اسپری کنی بعدش دیگه لازم نیست پیستون رو جا بدید چون باعث میشه مایع داخل سرنگ خارج بشه (مایع داخل سرنگ هم به خاطر خاصیت مویینگی نمیریزه ) وبرای استفاده از اون انگشتتون رو سرنگ بزارید تا قطره قطره رو چسب بیافته البته باید مقدار چسبی که میزنی زیاد نباشه که ماکارونی بسوزه...
Shyدر بدترین روزها امید وار باش زیرا زیباترین باران ها از سیاه ترین ابرهاست...Shy
پاسخ
 سپاس شده توسط فرهاد نوروززاده ، محمد خدایی
متاسفانه دیروز هم رفتم یه بسته باریلایه 2011 گرفتم.همه شون منحنی بودن. واقعا نمیدونم چیکار کنم! حتی یه دونه صاف هم توشون وجود نداشت!
دوستان لطفا اگه راهنماییم کنین ممنون میشم. چون با این وضع باریلاها تویه مسابقات اصلا نمیشه شرکت کرد!Sad
ّ
farhadnorouzzadeh@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود
سلام
نیاز نیست حتما صاف صاف باشن شما اگر یه صاف رو با یه خم شده در دو آزمایش مجزا تست کنی میبینی که تغییری حس نمیکنی در میزان کشش اونها
تنها چیزی که مهمه تغییر شکل هنگام باربری هست و اونم میتونید به راحتی روی پلات با چسب کاغذی و کنترل خمیدگی راحت برطرف کنید
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، فرهاد نوروززاده ، امین خدایی بهاروند ، امین داداشی
خیلی ممنون ولی منظور من این بود که وقتی همین ماکارونی های کج رو با کمی کشش دقیقا روی شیشه صافشون میکنیم، هنگامی که از پلات جداشون میکنیم یکی دو ساعت بعد تمام کششی ها به هم میریزن و کج و معوج میشن. در صورتی که وقتی از باریلاهای قدیمی تر استفاده میکردیم چنین مشکلی وجود نداشت و سه علت هم بیشتر تاثیر نمیذاره روی این حالت:
- یکی دمای ایجاد شده از واکنش چسب با ماکارونی
- یکی رطوبت محیط
- و یکی هم کج بودن خود ماکارونی ها.
دو عامل اولی رو تا حدودی میشه کنترل کرد ولی عامل سوم که تاثیر گذار ترین عامل روی سازه هستش با به نحوی کنترل بشه. حالا من می خوام بدون بهترین راه برای صاف شدن خود ماکارونی ها چه راهی هست؟ Huh چون وفتی از بسته های قدیمی تر باریلا استفاده میکردیم ( تاریخ تولید های 2009) از هر بسته نهایت 10-15 تاش خراب بود و مشکل داشت ولی این جدیدا کلا از هر بسته فقط 10-20 تاشون قابل استفاده هستن. لطفا اگه راهی میدونین کمکم کنین.Sad

با تشکر...
ّ
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد خدایی ، علی رنود
سلام جناب نوروززاده
همونطور که خودتون گفتید ای 3تا عامل خیلی موثرن ولی 2تای اولی براحتی میشه کنترلشون کرد .

اما در مورد صاف کردن باریلاها بیایید اونا رو از بسته جدا کنین و چند روزی روی شیشه قرارشون بدید و برای اینکه خراب نشن روی اونارو با پلاستیک محافظ بگیرید .

روش دوم همونطور که مهندس پورملک گفتن بهشون یه وزنه آویزون کنین و 4-3روزی بزارید وزنه به اونا آویزون باشه .

امیدوارم که مشکلتون حل بشه.

یاحق
ساکت که میمانی میگذارند به حساب جواب نداشتنت........!!!!
عمرا اگر بفهمند داری جان میکنی تا حرمت ها را نگه داری

جناب خدایی به نظر من این روشی که شما و جناب پور ملک و جناب شیخی میفرمایین اونقدرا که باید جوابگو نیست.
چون وقتی تعداد زیادی ماکارونی مثلا 70-80 تا رو با هم به همدیگه وصل میکنیم همه ماکارونی ها به یک اندازه کشیده نمیشن و بیشتر نیرویی که وارد میشه به ماکارونی هایی که روی محیط مقطع قرار دارن وارد میشه و عضوهای وسطی خنثی هستن.من چون این کارو انجام دادم حتی با تعداد کمتر ماکارونی (حدود 40 تا) بازم هم جوابگو نبود Confused
اگر هم بخوایم تک تک ماکارونی هارو جداگانه بهشون وزنه آویز کنیم که باید کل طول عمرمون این کارو انجام بدیم و نیم سانت از طول ماکارونیمون هم از دست میره! Dodgy
اصلا کلا تمام سری ساخت باریلا همه شون از تاریخ 2011 تا همین امروز افتضاحن ! افتضاح... Angry
دوستان روش دیگری به ذهنتون میرسه ؟! من که هر کاری کردم جوابگو نبود SadSad
ّ
پاسخ
 سپاس شده توسط علی رنود
سلام

محمدجان من کل این تاپیک و گشتم جاییش ندیدم که گفته باشم وزنه به کششی آویزون کنید .

واسه جدا کردن کششی باید تعداد بسته هایی که میخواین ازش نمونه برای سازه در بیارین رو بیشتر کنید .

کششی صاف جدا کردن اصلا مهم نیست . اینکه چطوری همشون با هم عمل کنن مهمه . مخصوصا تو سازه سنگین که تعداد کششی های کنار هم زیاد میشن .

برای این راهکار زیادی هست . منتظر باشید .

پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، امین خدایی بهاروند ، فرهاد نوروززاده ، علی رنود
ماکارونی باریلا وقتی میخواین بخرین دقت کنید محصول ایتالیا باشه چون معمولا محصولات ایتالیا خوب هستن
نشونه ش هم اینه که عدد سمت چپ بارکدشون 8 هست و همچنین سعی کنید از زنجان تهیه کنید که یک منطقه خشک هست البته تهران هم بد نیست
باریلا های اهواز که خیلی خوبن حداقل اینایی که من گیرم اومده...
یاحق
راستی جا داره یک مطلب مهم هم بگم
موقعی که سازه به طور کامل ساخته بشه اگر اصولی ساخته بشه کششی ها زیاد خم نمیشن یعنی تقریبا محاله...روششو قبلا گفتم
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید پورملک ، امین خدایی بهاروند ، فرهاد نوروززاده ، محمد خدایی
سلام دوستان از مطالبتون ممنون مخصوصا جناب رنود عزیز.....

جناب نوروززاده من خودم با آویزون کردن وزنه به بسته باریلا تونستم اونایی که کج و معوج بودن 90درصدشونو درست کنم چون مسابقاتی که پیشو رو داریم نزدیکه حتی تستشون هم کردم و جواب داده حالا جه جور میگید شما نتونستید کاریش کنین نمیدونم.....
Shyدر بدترین روزها امید وار باش زیرا زیباترین باران ها از سیاه ترین ابرهاست...Shy
پاسخ
 سپاس شده توسط فرهاد نوروززاده ، محمد خدایی
(02-08-2013، 03:21 PM)امین خدایی بهاروند نوشته است:  سلام دوستان از مطالبتون ممنون مخصوصا جناب رنود عزیز.....

جناب نوروززاده من خودم با آویزون کردن وزنه به بسته باریلا تونستم اونایی که کج و معوج بودن 90درصدشونو درست کنم چون مسابقاتی که پیشو رو داریم نزدیکه حتی تستشون هم کردم و جواب داده حالا جه جور میگید شما نتونستید کاریش کنین نمیدونم.....

میشه لطف کنید با عکس توضیح بدین؟
شاید روش اجرای من اشتباست!
(02-08-2013، 07:16 AM)علی رنود نوشته است:  ماکارونی باریلا وقتی میخواین بخرین دقت کنید محصول ایتالیا باشه چون معمولا محصولات ایتالیا خوب هستن
نشونه ش هم اینه که عدد سمت چپ بارکدشون 8 هست و همچنین سعی کنید از زنجان تهیه کنید که یک منطقه خشک هست البته تهران هم بد نیست
باریلا های اهواز که خیلی خوبن حداقل اینایی که من گیرم اومده...
یاحق
راستی جا داره یک مطلب مهم هم بگم
موقعی که سازه به طور کامل ساخته بشه اگر اصولی ساخته بشه کششی ها زیاد خم نمیشن یعنی تقریبا محاله...روششو قبلا گفتم
یاحق

جناب رنود تمام بسته هایی که الان من در اختیار دارم عدد اول بارکدشون 8 هستش.
یه سوال: تاریخ ساخت باریلاهای شما کی هستش؟
(02-08-2013، 05:57 AM)حمید پورملک نوشته است:  سلام

محمدجان من کل این تاپیک و گشتم جاییش ندیدم که گفته باشم وزنه به کششی آویزون کنید .

واسه جدا کردن کششی باید تعداد بسته هایی که میخواین ازش نمونه برای سازه در بیارین رو بیشتر کنید .

کششی صاف جدا کردن اصلا مهم نیست . اینکه چطوری همشون با هم عمل کنن مهمه . مخصوصا تو سازه سنگین که تعداد کششی های کنار هم زیاد میشن .

برای این راهکار زیادی هست . منتظر باشید .

مهندس منظور محمد جان آقا یونس بوده اشتباه لپی بوده!Big Grin
در ضمن برای اینکه همه کششی ها بخوان با هم عمل کنن باید اول از همه کششی ها صاف باشن بعد با شیوه درست و به قول جناب رنود اگر اصولی ساخته بشه به مشکل نخواهد خورد.
ولی مشکل همینه که حتی یه دونه باریلای صاف داخل بسته وجود نداره!!
ّ
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان