درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گفتگو با دبیر اجرائی پنجمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی دانشگاه سراسری زنجان
سلام

جناب مهدویان در مورد حضور دانش آموزان . شما که دانش آموز نیستید پس نباید بهتون بر بخوره . به خود دانش آموزان عزیزم نباید بر بخوره .

در مورد دانش آموزا اینکه خیلی وقتا از دانشجوها جلو میزنن شکی نیست . باید اصولشم این باشه . چون نسل بعد از ما بودن و وقتی به دنیا امدن خیلی از چیزا جلوشون بوده . والا کامپیوترا ما تا 10 سالکی در حد نفتی هم نبود . این چیزی که میگین طبیعیه .

در مورد اینکه آموزش دیدن . آموزش ساخت دیدن نه طراحی . برای اون در حد کار دستیه . مگر اینکه تو هنرستان عمران خونده باشن یا رشته ای که حداقل استاتیک و بلد باشن و اگه هم میخوان تحلیل سازه یاد بگیرن و به چشم ببینن باید برن با چسب حرارتی کار کنن .

در ضمن من پورملک هستم نه ملک پور

جناب آقای نوری نژاد منم با مهندس رنود موافقم .

اینکه از یه دانشگاه 10 تا تیم هم بخواد شرکت کنه مشلی نداره . اما قرار نیست همشون مقام بیارن . از هر دانشگاه بهترین تیمش مقام میاره . تو خیلی از مسابقات دیگه این بند رو آزاد میزارن . چون میدونن خود دانشگاه میاد یه فیلتر ایجاد میکنه که بهترین تیمش واسه مسابقه بره . چون هم هزینه واسه دانشگاه بالا میره اگه تعداد تیم هاش بره بالا هم اعتبارش میاد پایین . اما تو اینجا شما چون میدونستید دانشگاه همچین کاری نمیکنن و دقیقا با آگاهی کامل این بند رو گذاشتید که تعداد شرکت کننده ها زیاد شه . اما اگه بخواید منطقی فکر کنیم باید تو مسابقات این چنینی که با هزینه نسبتا کم میشه شرکت کرد باید کاری کرد که رقابت بین دانشگاهها باشه نه تیم ها .
چون واسه خود دوستان زنجانی یا استان های نزدیک زنجان که شرکت کردن تو مسابقه هزینه خیلی کمه داره و میتونن خیلی از تیم های مدعی بشن . بند جالبی نیست .

پاسخ
 سپاس شده توسط محمد خدایی
با سلام

خدمت جناب پورملک و رنود عزیز

میدونم که هر چی دوستان اظهار نظر میکنند، از سر دلسوزی است و این جای شکر داره ولی وقتی ما (که مسئولین مسابقه باشیم) در مورد یک مسئله تصمیم میگریم، تمام جوانب کار رو باید در نظر بگیریم.

1- در مورد تیم های دانش آموزی آمار چند مسابقه اخیر نشون داده که کمتر از 10 درصد شرکت کنندگان دانش اموزان پژوهش سرای های کشور بودند. ما کاملا مطلع هستیم که بیشتر این دانش آموزان در پژوهشسراها آموزش های لازم (چه ساخت و چه طراحی و اصول و مبانی استاتیک و مقاومت) رو اموزش می بینند. از طرفی خدا رو گواه میگیریم که ما نیتمون در این مورد خیر هستش و تنها و تنها هدفمون از این کار این است که دانش اموزان با محیط های دانشجویی و مسابقات علمی دانشجویی بخصوص در رشته عمران آشنا بشوند.
پس از همه خواهش میکنم دیگه در این مورد بحث رو ادامه ندن چون دیگه منتفی است.

2- در مورد اصلاح بند 10 از شرایط ثبت نام: در مدت 3 روزی که ما شرایط ثبت نام رو گذاشتیم. درخواست های مکرری مبنی بر اصلاح این بند بهمون رسید. مثل این پس خصوصی که برای مهندس قاسم پور ارسال شده:
--------------------------------------------------------
سلام خدمت جناب آقای قاسم پور
جناب آقای قاسم پور به نظر شما بهتر نیست که به جای بند شماره 10 درباره تیم های یک دانشگاه که گفتید "در هر گرايش خاص به هر دانشگاه، تنها يك مقام تعلق مي گيرد."
بگویید پل ها با طرح های مشابه و به تشخیص داوران در صورت مقام آوردن, مقام به پلی میرسد که دارنده ضریب بیشتر در گرایش راندمانی و یا تحمل بار بیشتر در گرایش سنگین است.
چون:
تیم هایی که از یک دانشگاه میخواهند بیایند , یا نمی آیند به خاطر دوستشان یا رفتارشان باهم خیلی سرد میشود و باعث ناراحتی بین دوستان میشود.
خودتان را فرض بگیرید , مثلا اگه خواستید در یک مسابقه با این بند 10 که در آیین نامه نوشته شده شرکت کنید و دوستتان هم دلش میخواهد شرکت کند و مثلا بداند چون شما قوی تر در طراحی سازه هستید,شرکت نمیکند , یا باز هم خودتان را فرض بگیرید که مثلا شما اول یا دوم شده اید و دوستتان دوم یا سوم " آیا خودتان راضی میشوید که دوستتان حذف شود و زحماتش که شب و روز زحمت کشیده و بیخوابی کشیده و از درسهایش عقب افتاده باشد به خاطر این که لااقل مقامی بیاورد و دوستان و خانواده اش را خوشحال کند این بلا سرش بیاید؟؟؟؟؟؟؟ "
تازه خودتان را مثال میزنم و مثلا دوستتان که در مسابقه شرکت کرده اید و مقام آورده اید, همه زحمات و خستگی هاش به کنار , اون هزینه ای که دوستتان از خانواده مثلا از پدرش که گرفته باشد همه اش به خاطر بند شماره 10 آیین نامه پریده!!!, "آیا این زور نیست که پدرش با اون سختی و جون کندنی و زحمت کار کرده که شده برای خانواده پول بدست آورده حالا الکی الکی پریده باشد؟؟؟" " آیا دل خودش و باباش نمیشکنه و ناراحت نمیشد؟؟؟ شاید به ظاهر میگن اشکالی ندارد ولی باطن مطمئننا یه چیز دیگس (چون سر خودم آمده که میگم و نمیخواهم سر یکی دیگه هم بیاید ) ؟؟؟؟" اگه میخواهید بگید از دانشگاهشان بگیرند , به خدا قسم خیلی از دانشگاه ها نمیدهند , یکیش هم دانشگاه خود من و خیلی از بچه ها که تو مسابقات قبل میگفتند.ما مقام هم بیاریم دانشگاه هزینه هایی که کردیم را هم نمیدد , میگن افتخارش مال خودتونه نه مال دانشگاه.
5)جناب آقای سعید قاسم پور خواهشا این کار را با ما (همه بچه هایی که این قدر صبح تا شب زحمت کشیده اند) نکنید چون همین الان{ساعت 2:40دقیقه بامداد} به خدا من با خواندن بند شماره 10 سرد شدم و مطمئنم که بچه ها هم سرد میشند.
باتشکر
---------------------------------------------------------------

ببیند ما در آیین نامه ها مون بندی رو داریم که به شدت با طرح های تکراری و مشابه برخورد خواهیم کرد. بدین معنی که برای طرح های تکراری و حتی مشابه (چه از یک دانشگاه باشند و چه از چند دانشگاه) با نظر کمیته داوری، تنها به طرحی مقام تعلق خواهد گرفت که بیشترین رتبه در رنکینگ بارگذاری ها رو داشته باشد.

پس مطمئن باشید که حق هیچ تیم و دانشگاهی ضایع نخواهد شد. تیم هایی که از یک دانشگاه باشند ولی دارای طرح های کاملا جداگانه و متفاوت باشند، حق کسب مقام دارند و نباید این حق رو از اونها صلب کرد. ولی تاکیدا عرض میکنم که بنا به هماهنگی هایی که صورت گرفته، برای اولین بار هم که شده ما در این سابقات با طرح های تکراری طبق بندی که در آیین نامه داریم، برخورد خواهیم کرد.
پس خواهشا این مورد رو هم دیگه در موردش بحث نفرمایید زیرا دیگه منتفی است.

یا علی

ایمیل: noorinejad_j@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، مهدويان ، رضا اله ورن ، ساجده نوروزی ، zahra refahi zadeh ، عطیه محمدی ، سلمان توکل ، زهراماجد
سلام
جناب نوری نژاد اگه قراره یه مسابقه برگذار شه باید درست برگذار شه . اون بندی که میگین تو آیین نامه هست و میخواد در مورد طرح های تکراری جلوگیری کنه مشکل ساز میشه تو مسابقه .

اگه مشکل شما و اون دوستان اینه که نمیتونن با هم تیمی های خودشون تو اون دانشگاه رقابت کنن . مشکل اوناست نه شما . اونا باید تلاششون رو زیاد کنن نه اینکه آیین نامه ساده شه که اونا مقام بیارن .

مثل ضرب المثل قدیمی شده که به زنی که تازه ازدواج کرده و کاری بلد نیست بکنه میگن . همسایه ها یاری کنید ما شوهر داریم کنیم .

امیدوارم دلیل های بعدیتون منطقی تر باشه .
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد خدایی ، رسول عليزاده
سلام
جناب مهدویان عزیز و جناب نوری نژاد
ما که نگفتیم میخاییم جلو ابتکارو خلاقیت دانش آموزان عزیز رو بگیریم و مقام آوردن این عزیزان مارو خوشحال میکنه/ولییییییییی اگه خود دانش آموزان سازه هاشونو طراحی و اجرا کنند نه اینکه بمونن یه گوشه ای و به ساخت سازه نگاه کنن چون خودشون سازرو که نمیسازن و دلیلشم اینه که بعضی از دانشجوییان که بخودشون اطمینان کامل دارن که جز یکی از سه مقام اولند برای بیشتر سود کردن و جایزه بیشتر یه تیم از دانش آموزان میارن و یه سازه بهش میدن که حتی خود دانش آموزان بارگذاری رو انجام نمیدن بازم میدن به دانشجو انجام میده/من خودم تو یکی از همین مسابقات که فرمودید با همین دانش آموزان مقام آور صحبت کردم که متاسفانه صحبتهایی کردن که نشون میداد کوچکترین اطلاعی از سازه ندارن!!!!!!!!!!حالا چه 1 تیم چه 5 تیم سطحو پایین میاره.

حالا من یه سوال از شما دارم : تو مسابقاتی که دانشجو با نرم افزار تحلیل کرده/تست کرده/ طرح اولیه رو داده/ سازرو اجرا کرده/و آورده به اسم دانش آموزی تو مسابقات شرکت داده میتونیم بگیم سازه دانش آموزانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟و مقام دانش آموزان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

و یه تشکر از جناب نوری نژاد برای حذف گواهی اشتغال.ممنون
ساکت که میمانی میگذارند به حساب جواب نداشتنت........!!!!
عمرا اگر بفهمند داری جان میکنی تا حرمت ها را نگه داری

سلام /جناب نوری نژادعزیز جواب منطقی خواستیم اینکه یه نفردانشگاهش کمکش نمیکنه چه دلیلی داره پولای بابای زحمت کشش روبیاره اینجا خرج کنه وقتی دانشگاه قدرشونمیدونه وحمایتش نمیکنه من به شخصه همه بچه هایی که میشناسن میدونن وقتی دانشگاه واسه نزدیکترین مسابقات کشوری که برگزارمیشه2میلیون هزینه بهم نده شرکت نمیکنم سال گذشته دوتیم داشتم که 3میلیون با یه اتوبوس دراختیارم گذاشتن که اومدم چراانقدخودشون روکوچیک میکنن .اصلا اگه دانشگاه حمایت نکنه هیچوقت معرفی نامه نمیده سرجریان اتوبوسی که شهرکردچپ کردسخت میگیرن اول اجازه مرکز رومیگیرن وقتی مرکزموافقت کنه بودجه میده بودجه که بده معرفی نامه میده حالا این دوستی که بابای زحمت کشش پولشومیده وحمایت دانشگاه رونداره معرفی نامه نداره وحذف میشه طبق قوانین خودتون مگه این که بابای زحمت کشش معرفی نامه بده بهش.آقابچه که نیستیم اون کسی که این پیام خصوصی روداده خیلی آدم خوبی هستش چون اصلابلدنبوده دروغ بگه.مادیگه تودانشگاه انقدبودجه ومعرفی نامه گرفتیم که همه راهاشوبلدیم وفوت وفن هاشومیدونیم .شمام جواب منطقی بدین لطفااین جوابتون که منتفی هستش چون همونطورکه گفتم هرکسی حمایت نشه ازدانشگاه معرفی نامه نداره وطبق قوانین خودتون حذف هستش.درضمن نمیشه فقط به خاطردوهم دانشگاهی که نمیتونن باهم کارکنن ویه تیم بدن حق همه خورده بشه بازم میگم جواب منطقی بدین لطفا.راستی طرح های سنگین همه شبیه همن یعنی همه حذف میشن؟اصلامعیارتون واسه طرح تکراری چیه؟ازکجامیفهمین کی کپی کرده وآیایه کششی کم یازیادکردن وتغییربادبندطرح کپی نیست.
معلم برای سفیدبودن برگ نقاشیم تنبیهم کرد وهمه به من خندیدن ...اما من خدایی راکشیده بودم که همه میگفتن دیدنی نیست...HeartSadunes67@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد خدایی
سلام

در مورد طرح های تکراری .

اگه قراره همچین بندی تو آیین نامه باشه دقیقا باید دربارش توضیح داده بشه و نباید آخرش این بند رو بنویسن که نظر آخر رو در مورد این بند داور میده . بلایی که سر یکی از سازه های من امد تو این مسابقه نیاد .

طبق آیین نامه با این بند برخورد شه . هرچیزی هم که فکرش رو نکرده بودین یا تو آیین نبود راجب این بند و بقیه بندا به معنی آزاد بودنه .
پاسخ
با سلام
آقای ملک پور و آقای خدایی
باید بگم که من خودم رشتم تجربیه،حالا این دلیل نمیشه که فقط اونایی میتونن سازه بسازند و تحلیل کنند که رشتشون مرتبط باشه یا دانشجو باشند،اگه یه جایی مثله پژوهشسراها یا هر جای دیگه که صرفا دانش آموزیه این همه وقت صرف میکنه و کلاس هایی برگزار میکنه فقط صرف سرگرمی و به قول شما کاردستی درست کردن نیست مطمئن باشید از اساتیدی استفاده میکنند که تو این کار تجربه ی کافی دارند و میتونند مطالب لازم از قبیل تحلیل سازه،چگونگی ساخت سازه و... ارائه بدند.
من با خانم مهدویان موافقم که طی سال های گذشته تیم های دانش آموزی تونستند مقام بیارند، مطمئن باشید اگه تیم های دانش آموزی این قابلیت رو نداشتند و فقط ساخت سازه رو به عنوان کاردستی میدونستند اصلا جرئت حضور در مسابقه رو نداشتند و مسئولین پژوهشسرا ها تاکید برای شرکت کردن در مسابقه نداشتند،تیم های دانش آموزی هم مثله بقیه میاند که دانسته هاشون و نقات ضعف و قوتشون رو با بقیه مقلیسه کنند و در ضمن آقای خدایی باید بگم که اطمینان خاطر داشته باشید که به هیچ وجه کسی برای ما سازه نساخته و نخواهد ساخت حتی استادما یه گره هم برامون چسب نزده،اگه این جوری بود که شرکت نکردنمون سنگین تر بود ما میخوایم خودمون رو با دیگران بسنجیم اصلا هم مقام آوردن یا نیاوردن ملاک نیست
آدم ها ثانیه به ثانیه رنگ عوض میکنند
از آدم های یک ساعت دیگر میترسم!
چون درگیر هزاران ثانیه اند…
ثانیه هایی که در هرکدام
رنگی دگر به خود میگیرند …
پاسخ
 سپاس شده توسط ساجده نوروزی ، zahra refahi zadeh ، مهدويان ، عطیه محمدی ، سلمان توکل ، GALAXY
سلام
زهرا خاونم من پورملکم به خدا نه ملک پور.

خانوم اصلا ما با دانش آموزا مشکلی نداریم . الان مشکل اساسی این بند 10 که اصلاح شه و از خاله بازی بودن در بیاد .

مشکل بعدی طرح تکراریه .

مشکل همه اعضا از یه دانشگاه باید باشنه .

اینکه آيین نامه آزاد باشه و کسایی مثل من و مهندس رنود که نتونستیم سازه هامون رو با موفقیت تست کنیم تو مسابقه زنجان تستشون کنیم .

آیین نامه 100 صفحه ای نباشه .

اصلا 100 تا تیم دانش آموزی بیاد . ما میشیم 100 .
پاسخ
سلام/بنده جواب منطقی که متقاعدم کنه روبه طورکامل ازجناب نظری ناظم سایت به صورت پ خ گرفتم ولی منم مثل جناب پورملک میخوام بدونم 2طرح درچه صورتی تکراری هستن؟ازجناب نظری به خاطرتوضیحشون ممنونم منتظر جواب هستیم.بابت پست های تندقبلم ببخشین.
معلم برای سفیدبودن برگ نقاشیم تنبیهم کرد وهمه به من خندیدن ...اما من خدایی راکشیده بودم که همه میگفتن دیدنی نیست...HeartSadunes67@yahoo.com
پاسخ
سلام
خانم ماجد من این حرفارو همه با دلیلو مدرک زدم وگرنه مقام آوردن دانش آموزان برای ما افتخاره .
در ضمن من خودم هم رشتم حقوقه و اصلا ربطی به مسابقات نداره و فقط فقط بخاطر علاقه شخصیمه که شرکت میکنمو تا الانم خداروشکر موفق بودم .
این حرفایی که زدم بخاطر این بود که تو مسابقات...وقتی با دانش آموزان صحبت کردم خودشون اینارو بمن گفتن وگرنه من از کجا میخاستم بفهمم؟؟؟؟؟و تمام مقاماشونم خلاصه شده تو 2 مسابقه(فردوسی/خاوران)
یا حق

و جناب آقای نوری نژاد :
درباره سازه های تکرار اگه میشه تجدید نظر کنید شاید بر حسب اتفاق چندتا تیم که اصلا ربطی بهم ندارن و از 2استان جداگانه اومدن واقعا حق یکی از اوناست که حذف شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ساکت که میمانی میگذارند به حساب جواب نداشتنت........!!!!
عمرا اگر بفهمند داری جان میکنی تا حرمت ها را نگه داری

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان