درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!


امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
شهری در آب ( متروپلیس دریایی )
#1

ایده ساخت شهرهای شناور چیز جدیدی نیست و مدتی است که ذهن بشر امروز را مشغول خود ساخته است ، افزایش جمعیت دنیا و کمبود زمین برای سکونت و هزاران عامل دیگر باعث و بانی چنین طراحی ها و ایده ها می باشد ، يك طراح بلژيكي به نام " ونسان كاله باوت " (Vincent Callebaut) سازنده و طراح شهري شناور است كه آن را "ليلي‌پاد" (Lilypad) نام گذاري كرده است....

[تصویر: gm74yw8diq2e60efks1s.jpg]

در حقيقت اين شهر محيطي مساعد براي كساني است كه از شر يا آسيب تغييرات شديد آب و هوايي به آن پناه مي‌برند، اما بيشتر به يك شهر رويايي شبيه است تا يك جان‌پناه. اين شهر كه براي ساخت آن از طبيعت الهام گرفته شده است، براي اسكان 5 هزار نفر طراحي شده و پناهگاهي مناسب براي كساني است كه از تاثيرات گرم شدن جهان و ديگر بلاياي طبيعي به آن پناه مي‌برند. لازم به ذکر است که زمان ساخت ان سال 2100 اعلام شد است .

اين شهر براي تامين انرژي لازم، خودكفا بوده و براي تامين انرژي از منابعي مانند باد، خورشيد و برق آبي استفاده مي‌كند. تمامي آب و غذاي موردنياز ساكنان شهر را در خود آن مي‌توان تهيه كرد و رشد داد. قرار است اين شهر در برابر تلاطم امواج 40 تا 50 فوتي مقاومت كند، اما استقامت آن در برابر گردبادهاي شديد و طوفان‌هاي بنيان‌ بسيار شديد در معرض ترديد است.

[تصویر: lqcjenw9koo38pv995cf.jpg]

شايد اين شهر بتواند به عنوان لنگرگاه برخي كشتي‌ها نيز ايفاي نقش كند و ابزاري كمكي براي سواحل و بنادر باشد. طراحي شهر شناور به گونه‌اي است كه بيشينه‌ استفاده از نور محيط براي جذب و تبديل آن به انرژي صورت گرفته است، اما داخل شهر داراي نور تنظيم شده‌اي است. ممكن است: "ليلي‌پاد" الگويي براي شهرهاي شناور‌ آينده باشد.
.........................

-----
[تصویر: 75k8xop250b66zgzurqs.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط محبوبه اکبری ، حمید رضا نظری
#2

.
.
.

[تصویر: dubai-underwater-hotel-narenji1.jpg?1337233284]

+رو به جنگل و یا رو به دریا؟ این سوالی است که معمولا در هتل ها از مسافران پرسیده می شود. این که آنان در طول اقامت شان ترجیح می دهند صبح را با تماشای کدام منظره شروع کنند و یا از پنجره اتاق شان، نظاره گر کدام بخش از شهر باشند، سوالاتی است که چه در اداره یک هتل و چه در مراحل طراحی و ساخت آن مهم و ضروری هستند.

اما دبی شهری است که در منطقه ای گرم و خشک واقع شده و فاقد جنگل است، و از طرف دیگر بسیاری از هتل هایش هم رو به دریا است. پس برای جذب مسافران باید چه ایده های جدیدی را به مرحله اجرا بگذارد؟ نظرتان در مورد هتلی که ۶۱ متر زیر سطح دریا باشد، و تماشای طبیعت دریا را در ابتدای صبح برای مسافرانش امکان پذیر کند چیست؟

مدیر عامل شرکت سرمایه گذار این پروژه معتقد است که: «ساخت هتلی این چنین، موجب توسعه و ایجاد شاخه ها و فرصت های جدید در زمینه صنعت گردشگری خواهد شد و هم چنین از علاقه شرکت اش به ایجاد مرکزی بین المللی با برنامه هایی در خصوص دنیای زیر دریا و حفاظت و توسعه آن خبر داده است.»


[تصویر: dubai-underwater-hotel-narenji2.jpg]
[تصویر: dubai-underwater-hotel-narenji3.jpg]


این هتل در رو و زیر آب از صفحات مدوری ساخته شده است که به آن ظاهری همچون کشتی فضایی جنگ ستارگان را می دهد. یک دیسک بر روی آب قرار گرفته و دیگری ۲۱ طبقه پایین تر در زیر آب دریا است. در خصوص امنیت این هتل هم نباید چندان نگران باشد. طراحان آن می گویند این بنا بر روی سه پای تنومند و محکم خواهد ایستاد که در کف اقیانوس ثابت شده اند. بخش بالایی هتل هم روی آب به این پایه ها متصل است. این راه حل تکنیکی، تضمین می کند که این هتل دریایی حتی در مقابل سونامی های عظیم و قدرتمند هم دوام آورده و مقاومت کند.

حالا به لطف تکنولوژی یک شرکت سویسی و سرمایه گذاری شرکت BIG Invest می توان امیدوار بود که این پروژه جاه طلبانه در آب های خلیج فارس ساخته شود. البته هنوز خبری از زمان شروع و پایان و همچنین هزینه و مدت زمان لازم برای ساخت این هتل در دست نیست.

[تصویر: dubai-underwater-hotel-narenji4.jpg]

[تصویر: dubai-underwater-hotel-narenji5.jpg]
.

+در هر 3 ثانیه یکی تو دنیا می میره ...

1،2،3 الان یکی مرد!!!

یادت باشه یکی از این سه ثانیه ها سهم ماست !!!

پس قبل از اینکه به 3 برسی قدر همه اون چیزایی که تو زندگیت داری و بدون"

یک . . . دو . . . سه . . ..
پاسخ
 سپاس شده توسط محبوبه اکبری ، حمید رضا نظری ، حامد آرون ، علی رنود


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان