درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!


امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
عجایب مهندسی جهان
#1
[تصویر: dezeen_Vertical-Strip-Hanging-Tower-by-S...obl_13.jpg]

Architecture graduate Stephan Sobl has designed an upside-down skyscraper to hang over the Colorado River in Nevada, right beside the Hoover Dam.

[تصویر: dezeen_Vertical-Strip-Hanging-Tower-by-S...bl_top.jpg]

Entitled Vertical Strip, the conceptual tower would provide a casino, a hotel, a boxing ring and a concert hall, like the nearby Las Vegas Strip.

[تصویر: dezeen_Vertical-Strip-Hanging-Tower-by-S...obl_01.jpg]
The lightweight carbon-fibre structure would be suspended from a concrete cantilever and supported by a spiralling metal shell.Located between the dam and the bypass bridge, the tower would be accessible to both cars and pedestrians from the adjoining road.

[تصویر: dezeen_Vertical-Strip-Hanging-Tower-by-S...obl_02.jpg]
Sobl developed the project whilst studying at the University of Applied Arts in Vienna.

[تصویر: dezeen_Vertical-Strip-Hanging-Tower-by-S...obl_03.jpg]
اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد جواد رضایی ، فاطمه اسمعیلی سوره ، رضا اله ورن ، سجاد مقدس پور ، ساجده نوروزی ، بهروز کریمی ، احسان نظری
#2
Sagradafamilia
کلیسای ساگرادا فمیلیا

مهمترین اثر آنتونی گائودی به سبك اكسپرسیونیستی ( گرایشی از معماری بسیار نزدیك به هنر نو ، كه به پیشگامی ویكتورهورتا شكل گرفت ) كلیسای ساگرا فمیلیا است كه به هیچ قرنی تعلق ندارد و یك معماری افسانه ای است. ورودی این كلیسا به گفته گائودی «بایدآنقدر پهناور باشد كه تمام بشریت بتوانند از آن بگذرند و به كلیسا در آیند». كل بنا مركب از چهار برج بزرگ شبیه كله قند و یك پشتبند شمشیری مركزی به شكل پل معلق و ستون‌هایی چون درخت و ورودی‌های سرپوشیده غار مانند است. كلیسای جامع «خاندان مقدس» امروزه نماد شهر بارسلون است و بنا بر آمار منتشره تنها در سال 2004 بیش از 2 میلیون بازدیدكننده از آن دیدن كرده‌اند.
[تصویر: sagrada-familia-still-under-construction1.jpg]
[تصویر: finished_sg.jpg]
اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست
پاسخ
 سپاس شده توسط بهروز کریمی ، احسان نظری
#3
حفره غول آسای کتری شکل
شانگهای۲۰۱۰ -غرفه فنلاند؛ حفره غول اسای کتری شکل;
کیرنوKirnu یا حفره های عظیم کتری شکل نام طرح برگزیده ی طراحی شده توسط معماران جی کا ام ام JKMM architects برای غرفه فنلاند در نمایشگاه شانگهای۲۰۱۰ است. دید کلی پروژه به تصویر کشیدن فنلاند در یک جهان کوچک به عنوان ین شهر مینیاتوریست، حال آنکه طراحی داخلی آن داستان هایی از فنلاند و مردم آن حکایت میکند.
[تصویر: ?di=1213401123510]
داستان فنلاند از زمان عصر یخبندان شروع می شود، زمانی که سراسر این کشور با یک لایه ضخیم چند کیلومتری یخ پوشیده شده بود، حرکت این لایه ضخیم یخی خط ساحلی، دریاچه ها و جزیره های سرزمین فنلاند را به وجود آورد. عصر یخ بندان هم چنین حفره های کتری شکل عظیمی نیز ایجاد کرد، حفره هایی که به صورت طبیعی در سنگ بستر زمین شکل گرفته بودند، حفره هایی که محصول فرورفتن سنگ های سنگین یخی که مانند مته در ان سنگ بستر فرو می رفتند می باشند. حفره خالی وسط غرفه تداعی کننده یکی از همان حفره های کتری شکل عظیم است. معماری تندیس وار کیرنو ترسیمی است برامده از دل طبیعت. غرفه چیزی شبیه به جزیره به نظر می رسد با آداب و رسوم آن، آزاد و بدور از آراستگی، که با خصلت آینه ای آب با سطحی پوشیده ازچیزی شبیه پولک ماهی احاطه شده. تا کسی به ساختمان نزدیک می شود سطح پولکی بسیار ماهرانه شروع به فرم گرفتن میکند. بازدیدکنندگان از روی پل به طرف ورودی اصلی که سطوح حریرمانند آن سردر ورودی غرفه را شکل می دهند حرکت می کنند.
[تصویر: ?di=1613401123513]
[تصویر: ?di=913401123518]
[تصویر: ?di=513401123517]
زمین چوبی با بوی قیر لنگرگاه را شبیه سازی می کند. یک رمپ با شیب ملایم از میان دیوارهای ضخیم سالن نمایشگاه بالا میرود، یک فضای بلند که اطراف سالن مرکزی به پرواز در می آید. پس از طی سالن رمپ مسیر خود را در جهت پایین به سمت خروجی و محوطه رستوران و فروشگاه ادامه می دهد. غرفه کاملا بوسیله کامپیوتر و با درنظرگرفتن مسائل زیست محیطی و پایداری آن طراحی گردیده است. مصرف انرژی با بهره گیری از گرمای خورشید به حداقل رسیده است، شدت آن نیز به فراخور جهتی که تسهیلات درون مجموعه بدان جهت تنظیم شده اند کاهش مییابد. ضخامت دیوارهای سالن میانی، مصالح و شیوه ساخت و ساز به گونه ای انتخاب شده اند که انتشار co2 را به حداقل برساند. بارزترین نمونه بازیافت و استفاده مجدد از مصالح را می توان در نمای خارجی غرفه مشاهده کرد، پوشش پولک مانند از ترکیب کاغذ و پلاستیک بازیافتی از محصولات کارخانه ای ساخته شده است، بنابراین هدررفته-ها به مصالح ساخت جدید تبدیل شده اند، یک کامپوزیت کاغذی- پلاستیکی که ضد آب هم هست. عناصر طبیعی از آب و آسمان اصلی ترین عناصر معماری هستند. مردم، طبیعت و تکنولوژی به کنار هم آمده اند و غرفه مکانی را فراهم میکند برای جمع شدن و بحث درباره سیاستهای پیشبردی برای زندگی بهتر.
[تصویر: ?di=013401123520]
[تصویر: ?di=13134011235216]
[تصویر: ?di=9134011235212]
[تصویر: ?di=1213401123523]
بير اوچايديم بو چيرپينان يئلينن
باغلاشايديم داغدان آشان سئلينن

آغلاشايديم اوزاق دوشن ائلينن

بير گؤرئيديم آيريليغي كيم سالدي

اؤلكه ميزده كيم قيريلدي كيم قالدي !؟

پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان