درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گرایش های جدید سازه ماکارونی
مهندس رضایی عزیز

این طرحی است که در کشور چین ساخته شده اگر مطالب قبلی رو خونده باشید متوجه می شدید.
من خیلی مشتاقم بدونم به چه شکلی شکسته میشه و نیروها به شکل به این سازه وارد میشن. اگر توضیح بدید ممنون میشم. Shy
مردان عمل هیچگاه شکوه و ناله سر نمی دهند، به ویژه از سخت بودن صخره ها ، ابری بودن آسمان یا سرد بودن یخ هرگز شکایت نمی کنند .
-------------------------------------------------------------

هرکس بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا می کند،

و هر کس نخواهد کاری را انجام دهد ، بهانه اش را.
---------------------------------------------------------

مردی که کوه را برداشت،کسی بود که شروع به برداشتن سنگریزه ها کرد.

---------------------------------------------------------------------------
http://www.niktarahan.blogfa.com
niktarahan@gmail.com
پاسخ
همانطور که مهندس شفقی گفتند نرم افزار آباکوس بیشتر برای سازه های دینامیکی استفاده میشه و برای شبیه سازی این سازه باید تسلط کامل به این نرم افزار داشت با توجه به شناخت جزیی که از این نرم افزار دارم و جست و جوی اینترنتی که انجام دادم میشه بیان کرد که :

نرم افزار ABAQUS نرم افزاری بسیار قدرتمند برای تحلیل های المان محدود می‌باشد. این نرم افزار بطور گسترده ای در صنعت اتومبیل سازی، هوافضا و صنایع ساخت کالاهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این بسته نرم‌افزاری به خاطر قابلیت گسترده در مدل سازی مواد مختلف و نیز توانائی سفارشی کردن (Customize) آن بوسیله برنامه نویسی، در محیطهای تحقیقاتی آکادمیک بسیار محبوبیت دارد. در ابتدا ABAQUS برای بررسی رفتارهای فیزیکی غیرخطی طراحی شده است. در نتیجه این بسته ی نرم افزاری دارای گستره ی وسیعی از مدل های مواد می باشد.این بسته نرم‌افزاری دارای شهرت منحصر به فردی در زمینه تکنولوژی ، کیفیت میباشد و بطورکلی ، نرم افزاری قابلیت اطمینان می‌باشد.

ABAQUS در بسیاری از دانشگاههای معتبر دنیا بعنوان نرم افزار مرجع برای مطالعات علمی شناخته شده است. قدرت بسیار بالای این برنامه در مدلسازی و صحت نتایج آن باعث گرایش محققین به این نرم افزار قدرتمند شده است.

کاربردهاي اين نرم افزار:

صنعت اتومبیل سازی: این نرم افزار کاربرد گسترده ای در این صنعت دارد و استفاده کننده گان از آن را قادر به ارزیابی و بهینه کردن کارایی و قابلیت اعتماد طراحی و فرآیند ساخت می کند. از کاربردهای abaqus در این صنعت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* سیستم انتقال
* بررسی واشرها
* نویز و لرزش
* انتقال حرارت
* شکل دهی صفحات فلزی
* تحلیل های فورج
* تحلیل مکانیزم
* مونتاژ

صنعت ماشین سازی و ساخت: از کاربردهای ABAQUS در این صفت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* تحلیل های دینامیکی و صوتی ماشین های چرخنده از قبیل پمپ ها، موتورها و کمپرسورها

* تحلیل های ترمومکانیکی، خستگی دستگاه های مولد های انرژی مانند بویلرها، توربین ها و تبادل کننده‌های حرارت

* طراحی سیستم های حفاظتی در برابر سقوط و غیره

* شبیه سازی عملکرد ابزاری چون دریل ها، سمباده زنها و دریل های بادی تحت ضربه و یا بار شدید

* تحلیل تصادف دستگاه های ریلی از قبیل لکوموتیوها و واگن ها

* تحلیل استاتیکی و دینامیکی سیستم‌های لوله کشی تحت بارهای مختلف از قبیل حرارتی، فشار، زلزله و بارها

* تحلیل طول عمر و فرسودگی ساختار دستگاه های ساختمان‌سازی و کشاورزی

* پیشبینی طول عمر مکانیزم های مختلف از قبیل انتقال نیروی محرکه، ترمز و کلاچ

* شبیه سازی ترمومکانیکی در عملیات فرآوری مواد از قبیل نورد، قالب ‌گیری و غیره

* ساخت مواد ترموپلاستیکی و پلیمری

* شبیه‌سازی جوشکاری

صنعت لاستیک: از کاربردهای ABAQUS در این صنعت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* بوش زنی * سیستم های درزبندی * پایه موتور * محصولات ورزشی * سیستم های حذف لرزش * تحلیل ترمومکانیکی محصولات لاستیکی

مدل سازی تایر و شبیه سازی : کارکرد آن :

* پنچری، چرخش، ترمز، ردگذاری و شبیه سازی در شرایط مختلف جاده * تحلیل های تصادف *مدل سازی تنش های تسمه *شبیه سازی سایش *تحلیل های آکوستیکی

صنایع دفاعی و هوافضا: از کاربردهای ABAQUS در این صنعت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* تحلیل های استاتیکی، دینامیکی وآکوستیکی- ساختاری بدنه هواپیما

* شبیه سازی ساختارهای عظیم فضایی همچون سلول های خورشیدی، رادارهای فضایی و آنتن‌های منعکس کننده

* شبیه سازی کارکرد قسمت های مختلف هواپیما از قبیل دیواره‌های تحت فشار، پیچش و عدم تعادل بال‌ها و انتشار ترک ها در بدنه

* ارزیابی گیرکردن پره ها و برخورد با پرندگان

* شبیه سازی ترمومکانیکی موتور هواپیماها وراکت ها در شرایط کاری مختلف

* بررسی طراحی‌های مختلف تیغه‌ توربین‌ها

* شبیه سازی مکانیزم‌های مختلف هواپیما، از قبیل ارابه فرود ، فلپ بال‌ها و درهای محموله

* طراحی قطعات مقاوم در برابر انفجار

* شبیه سازی اثرات انفجار در زیر آب در کشتی‌ها و زیر دریایی‌ها

* کاهش نویز ایجاد شده توسط زیر دریایی ها و سیستم های نقلیه زیرآبی

* طراحی و شبیه سازی قطعات حیاتی از قبیل نازل‌ها، موتورهای پیزو الکتریکی، لولاها و یاتاقان‌ها
پاسخ
 سپاس شده توسط فاطمه اسمعیلی سوره ، حمید رضا نظری ، محمد جواد رضایی ، مرضیه شریعتی ، مسعود شفقی ، احسان نظری ، علیرضا افخمی ، الهام احسانی ، علی رنود ، حسین ترکی ، مجید جلیلی ، سعید قاسم پور
این نرم افزار نرم افزار خوبیه ولی کی بلده باهاش این سازه رو بارگذاری کنه ؟؟ Confused
مردان عمل هیچگاه شکوه و ناله سر نمی دهند، به ویژه از سخت بودن صخره ها ، ابری بودن آسمان یا سرد بودن یخ هرگز شکایت نمی کنند .

niktarahan@gmail.com
پاسخ
سلام
جناب نظری عزیز به نظرم بهتره از کتابخانه ها کتاب آموزشی رو برای شروع بگیرین تا بتونین آشنا بشین .
اما برای این سازه فکر کنم باید با دانشجوهای مقطع ارشد و دکترای مکانیک گرایش جامدات هم یک صحبتی بشه .
من خودم با انسیس کار کردم نه با آباکوس .
فکر کنم اگه کسی دنبال این بحث باشه ضرری نمیکنه . منتظر خبرهایی باشید راجع بع این موضوع .

سلام دوباره
من لینک سایتی رو میزارم پیشنهاد میکنم حتما به این لینک برید و 10 دقیقه ای وقت بزارید و این کلیپ رو تماشا کنید هم دیدتون نسبت به خرپاها عوض میشه هم نسبت به پل های معلق .
به نظرم خیلی جالبه .

بسیار جالب و دیدنی
پاسخ
 سپاس شده توسط احسان نظری ، مرضیه شریعتی
متاسفانه یا خوشبختانه کسانی که تمایل دارند با این نرم افزار کار کنند باید اطلاع داشته باشند که آباکوس با نرم افزار هایی مثل Sap, Etabs و ... کاملا 180 درجه فرق داره و تنها دستور دادند و پیروی کردند از یک سری Option ها کافی نیست بلکه کاربر باید به صورت کامل نسبت به مدلی که قراره انجام بده شناخت داشته باشه و راحت بگم باید بدونه که می خواد چه کار کنه و نسبت به مدل پیشنهادی حتما توجیه باشه و الا با Error , Warningهای زیادی رو به رو خواهند شد و تا وقتی این موارد رد نشه به هیچ وجه result نمیده.

به عنوان مثال در بحث بتن شما باید بدونید می خواین بتن رو چطور در آباکوس مدل کنید و این انتخاب نیازمند داشتن اطلاعات کافی از این مدل هستش چون بتن به 3 صورت زیر مدل می شه:

بتن ترک خورده (Smeared Crack Concrete Model)
بتن شکننده (The Brittle Cracking Model)
بتن آسیب دیده پلاستیک (Concrete Damaged Plasticity Model)

به عنوان مثال این شکلی که قرار دادم یکی از کارهای خودم هستش که مدل short concrete filled double skin tube
columns ها هستش که فقط تحت axial compressive forces قرارش دادم.

[تصویر:  86028786747457561189.jpg]

[تصویر:  56399828396885742130.jpg]

[تصویر:  51055964293489983583.jpg]

[تصویر:  84617707897620562974.jpg]

و بعد ازمراحل Part, Materials, Section, Assembly, Step, Interaction, Load, Mesh, Job و مشخص کردن آیتم های مورد نیاز Analysis رو انجام دادم تازه error ها و warning ها پیدا می شه و روز از نو و روزی از نو و تازه باید کلی مقاله های بین المللی رو مرور کرد تازه ببینیم مدلی که انتخاب کردید مدل مناسبی بوده یا نه!!!!!!!!!!!!!!!!

[تصویر:  92854222367833369570.jpg]

[تصویر:  13862227603584561744.jpg]

نمی خوام بگم نرم افزار سختی یا کسی اصلا دنبالش نره نه ،،،، ولی اگر قراره با این نرم افزارها کار کنید حتما المان محدود رو یاد بگیرید و توی سیستم کاری خودتون در حد نگم خیلی خوب ولی حتما باید خوب و قوی باشید.
تماس با بنده از طریق:

http://www.masoudshafaghi.com
http://www.facebook.com/masoud.shafaghi.1
masoudshafaghi@gmail.com
info@masoudshafaghi.com

پاسخ
 سپاس شده توسط علیرضا جاودانیان ، مرضیه شریعتی ، فاطمه اسمعیلی سوره ، سعید قاسم پور ، حسین ترکی
سلام جناب جاودانیان عزیز

لینکی که دادین خیلی عالی بود و دیدم رو نسبت به این موضوع بازتر کرد. متشکرم. تو یه قسمتی از این فیلم مرده روی پل قرار میگیره و چند نفر کابل رو از بیرون پل گرفتن و وقتی کابل رو رها می کنند کامل پل تخریب میشه. یه نتیجه که میشه گرفت اینه که حتماً حتماً باید کابل های خروجی از پل به جایی مثل زمین اتصال داشته باشن

niktarahan@gmail.com
پاسخ
سلام
خواهش میکنم . دقیقا نکته کاملا درستیه . اون کسی که از سازه ماکارونی هم آویزون شده حالب بود .
پاسخ
با سلام دوباره یک فایل پی دی اف هست در مورد پلهای کابلی که خانم مهندس اسمعیلی سوره به بنده دادن واقعاً جالبه فقط بصورت لاتین هستش

لینک دانلود

niktarahan@gmail.com
پاسخ
 سپاس شده توسط فاطمه اسمعیلی سوره ، علیرضا جاودانیان ، مجید جلیلی
جالب بود . از شما و ایشون تشکر میکنم .
پاسخ
آقای جاودانیان
2بار سعی کردم کلیپ رو دانلود کنم اما نشد.

اگر دریابی که در وجود هر انسانی روح خداوند نهفته است آیا باز هم حاضر خواهی شد به کسی توهین کنی؟
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان