درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اشتراک گذاری تجربیات برای مسابقه خاوران مشهد
با سلام خدمت دوستان
به نظر من محور بحث های این تاپیک حول دو محور باشه بهتره
1)چگونگی محاسبات و آزمایشات مربوط به سازه
2)شبیه سازی دستگاه بارگذاری بر طبق مسابقه
خوب خودم یک مقدار درباره نوع محاسبه و برخی از ترفندها صحبت میکنمبرای محاسبه خیلی خیلی لازمه که میزان زمانی که وزنه روی روی سازه هست محاسبه بشه زیرا که در فیزیک مکانیک نتیجه میگیریم که دیفرانسیل تکانه به روی دیفرانسیل زمان برابر با نیروی لحظه ای میشه که عملا به دلیل نداشتن این معادله ناچاریم از یک فرمول به اسم نیروی متوسط برای ضربه استفاده کنیم در این فرمول که تقریبا با فرمول قبلی یکی است، میایم دلتای تکانه رو به روی مدت زمان قرار داشتن وزنه روی سازه از موقعی که یرخورد ایجاد میشه تا موقعی که به نهایت پایین رفتگی میرسه حساب میکنیم و سپس جواب این کسر میشود نیرویی که طی اون ضربه به سازه وارد میشه(البته این تازه بار کلی است که به سازه وارد میشه)
ما در مسابقه 6 ضربه داریم که از ارتفاع های مختلف هستند(0.5-------1--------1.5---------2----------2---------2) پس باید یک سازه ساخته بشه که مقاوم در برابر ضربات 6گانه باشه و کم نیاره(یک مقدار لقمه رو آماده کردم ولی اشکال نداره چون میخوام جذاب بشه)در مراتب بالاتر و در مراحلی که طراحی ها یک مقدار حرفه ای تر میشه به فرمول های محاسبه انرژی هم نیاز میشه زیرا که انرژِی ها هم با فرمول هایی به نیرو تبدیل میشن مثل انرژی کشسانی و نیروی کشسانی که روابط تبدیلیشون رو قبلا خوندین
بعد از اینکه نیرو برای تمام ضربات تک تک محاسبه شد نیروها را جمع میکنیم و درصدی را بر اساس درصد خطا میگیریم و در نیروی بدست آمده ضرب میکنیم و جواب را بانیروی بدست آمده جمع میکنیم مثلا نیرو 100نیوتن بدست اومده شما 20درصد هم خطا میگیری پس نیروی نهایی میشود100+20=120N
به این ترتیب شما مرحله اولیه طراحی سازه رو انجام میدید حالا میمونه طراحی مرحله بعدی که فرم کلی سازه هست و پس از اون تعیین نوع الملن ها و جنس آنها و جنس اتصالات و مرحله بعد هم ساخت سازه که بسیار مهمه و در نهایت مرحله حساس بارگذاری و دیدن نتایج محاسبات
به نظر بنده رکوردی که جناب جهانگیری اعلام کردن رکورد خوبی هست خودم هنوز نه طراحی دقیق کردم و نه محاسبه وزن انجام دادم ولی فکر کنم سازه ها با وزن کمتری نتیجه بگیرن ولی باز هم میگم نتیجه سازه جناب جهانگیری اگر طبق مسابقات بارگذاری کرده باشه(6ضربه با اون شرایط آیین نامه)خیلی نتیجه خوبی هستش و به ایشون تبریک میگم به خاطر زحمت خوبی که کشیدن
بازم میگم شاید اشتباه کنم اگر محاسبات من اشتباست دوستان صحیحشو گوش زد کنند
ممنون یا حق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط مسعود شفقی

پیام‌های داخل این موضوع
RE: اشتراک گذاری تجربیات برای مسابقه خاوران مشهد - توسط علی رنود - 09-17-2011، 09:54 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان