درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه یک تیم خوب داشته باشیم
(06-26-2013، 05:04 AM)مسعود شفقی نوشته است:  بحث مناسب و كاربردي مي بأشد.
ممنون اگه يك مقدار بازتر نسبت به جزيئات هم صحبت بشه دوست عزيز جناب اشکان رستگارمنش

سلام
ممنون مهندس شفقی
چشم
راستی اون شب که تو خوابگاه با هم آشنا شدیم خیلی از این بحث های مقدماتی ولی اساسی را از خودتون یاد گرفتم (کیمیاگر کوییلو که گفتید هم گرفتم خوندمSmile ممنون)

خب حالا که ما تونستیم مشخص کنیم که علاقه مند به کار در سازه های ماکارونی هستیم و تکلیفمون رو با خودمون و هدفمون را مشخص کردیم حالا وقت ادامه کاره. پس از الان به بعد دیگه راه برگشتی نیست و دیگه ما نباید به فکرای این روزهای اول برگردیم که آیا شروع کنم یا نه آیا ادامه بدم یا نه آیا کار درستی یا نه آیا... . چون وقتی تصمیم به کار گرفتید دیگه جایه ترس و دودلی نیست. هر کدوم از این دودلی ها انسان و تیم را سست می کنه. برا همینه که میگم اول با خودتون رو راست باشید.

معمولا اینجوریه اون کسی که اول از همه به این رشته علاقه مند میشه و اولین تحقیقات رو انجام میده چون اطلاعاتش از بقیه بیشتر شده بهترین و اولین گزینه برای مدیرت تیمه ولی خب هیچ قطعیتی نیست که کسی که اول بوده خصوصیاته سرگروهی را داره. بعدا در مورد خصوصیات سرگروه صحبت خواهیم کرد الان نوبته اعضای تیم و شالوده اصلیه Smile
این قسمت خیلی مهمه چون به نظره خیلی ها غیر قابل بازگشته مگر با مشکلاتی. منظورم اینه که اگر شما در انتخاب اعضای تیم دفت لازم را نداشته باشی و بعد از مدتی کار یا شرکت در مسابقات از یکی خوشت نیاد و بخوای اون را جایگزین کنی از خیلی نظرات مناسب نیست پس انسان عاقل اول تمام تحقیقاتش رو می کنه در مورد کسی که می خواهد به تیم دعوت کنه و پس از اومدن او فرد دیگه بهونه تراشی و شک نمیکنه و میدونه اون فرد بهترین گزینه موجود بوده. یادمون باشه جدیت و اقتدار در تصمیم امروز از سنگ دلی فردا بهتره (اینارو گفتم چون برا خودم پیش اومده بود)
خب بریم سره اصل مطلب یک عضو خب باید چ خصوصیاتی داشته باشه

1. اولین و مهمترین چیز به نظره من عزم و اراده اون فرد و اعتقاد و ایمانیه که اون فرد حاضره با تمام وجود در کار بگذاره. کار ما جدیه و شوخی نیست که اگر چیزی اشتبه شد بگیم عیبی نداره. هر فرد در تیم در قبال بقیه اعضا و هدف تیم مسئوله پس اگر طرف از اول به شما و کارتون دودل باشه و به قول معروف دل به کار نده نبودنش بهتر از بودنشه.
2. خصوصیاته فردی و شخصیتی دیگر فاکتوره های بعدیه. مثل پشتکار و امید، دقت، روابط، اخلاق ... و در انتها علم. کار ما جدیه. اگر کار میکنیم برای رسیدن به هدفیه. برای موفقیتیه که برا خودمون مشخص کردیم و میخواهیم بش برسیم. کار ما یک شبه انجام بشو نیست. یک عضو باید در تمام طول کار که ممکنه حتی سال ها طول بکشه بتونه امید و کیفیت کارش رو حفظ کنه یعنی به طبان دیگه پشت کار داشته باشه و خود دلسرد نشه.

انسان عاقل با یک پیروزی احساس بزرگی و قهرمانی نمیکنه و با یک شکست احساس کوچکی و سرخوردگی نمی کند چون به خودش ایمان داره.

بعضی از افراد هستن که کلا کم دقتند یعنی در کار های عملی دقت بالایی ندارند که تو کار ما چون با مصالح حساس سروکار داریم و کارمون در مقیاس کوچک هستش این بددقتی خودش رو به خوبی نشون میده و شاید بی دقتی یک فرد زحمت 3 نفر دیگه رو نابود کنه و عامل شکست بشه.

فردی که در تیم کار میکند باید روابط عمومی خوبی داشته باشه یا به طور کلی انسان اجتماعی باشه. یعنی از خودگذشتگی داشته باشه اگر جایی نیاز بود از خودش ب خاطره هدف یا تیم بگذره. بتونه و بلد باشه با بقیه اعضای تیم تعامل کنه و بتونه تویه تیم تیمی کار کنه ن اینکه سرش رو بندازه پایین و هرچی بش بگی بگه باشه. ما انسانیم و نه ماشین. منظورم اینه که باید بحث کنه، نظرش رو بگه، اگه مخالفه کاریه اعلام کنه، قدرت نه گفتن داشته باشه، اگر نظری یا فکری داره بدونه خجالت و هر مسئله دیگه بگه و ... . باید با ادب و با اخلاق باشه. خلاصه همه اینها اینکه آدم وقتی داره باش کار میکنه احساس خوبی بش دست بده نه فشار.

و کم اهمیت ترین فاکتور که به نظره من معلومات مربوطست. ببنید اگر تویه تیم فقط یه نفر اطلاعات کافی داشته باشه تیم کامله و حرکت میکنه. به نظره من اینی که بگیم چون طرف رشتش نمیخوره یا اینکه نمرهاش خوب نیست یجور تبعیضه. مهم شخصیته طرفه و فاکتور های بسیار مهم تره بالاست البته خب اگر کسی فاکتور های بالا رو داشته باشه و همیطور نمره و ضریب هوشی خوبی داشته باشه و رشتشم مربوط باشه خوب توش حرفی نیست
یادمون نره ما میخواهیم همکاری کنیم تو تیم. توی تیم مهم سطح تئوری و عملی تک تک اعضای تیم نیست، مهم سطح کله تیمه و نه فرد. من میشناسم تیمی هایی رو که توش دانشجویای دکترا عمذان معماری هستند ولی بلد نیستن یه سازه بسازند چه برسه به اینکه سازشون بره رو شاسی ولی تیم هایی هم میشناسم که با اینکه رشته هاشون نا مربوطه ولی به خاطره روحیه تیمی نتایج مناسبی میگیرند.

به خاطره همینه که به دوستان پیشنهاد میدم در راستای شایسته سالاری نه تبعیض توی انجمن به جای جدا کردن 3 رشته از بقیه رشته ها که تبعیضه محضه یعنی ما مرطبتیم شماها بقیه همه نامرطبت و "دیگر رشته ها". بیایند و لیست کاملی از رشته ها رو تو اون لیست مشخصات فردی اضافه کنند تا هر کسی با افتخار رشتش رو انتخاب کنه و برچسب "دیگر" بهش نخوره. اصلا کاره سختی نیست که نششه انجام داد. باور کنید ما تو مسابقاتمون که بر گذار کردیم طرف تولیدات گیاهی میخوند و کار میکرد (تو سبک 45-50 سانت 20 گرم زد!!!)
To live is the rarest thing in the world, Most people exist, that is all
*
*
Oscar Wilde
Let no man pull you low enough to hate him
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط سعید قاسم پور ، احسان نظری ، محمود کاظمی

پیام‌های داخل این موضوع
RE: چگونه یک تیم خوب داشته باشیم - توسط اشکان رستگارمنش - 06-29-2013، 12:24 AM