درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه یک تیم خوب داشته باشیم
یکی از مسایلی که در سازه سازی ما باهاش سرو کار داریم اینه که این کار یک کاره تیمی است و همه باید باهم دست به دست هم بدن تا یک تیم موفق بشه. حتی اگر یکی از اعضای تیم هم اینکاره نباشه کل تیم ضرر خواهد کرد و شکی توش نیست.
دیدم واقعا جای این موضوع خاایه و از اونجایی که ما ایرانیا اکثرا در کار تیمی مشکل داریم گفتم با کمک دوستان و تجربیاتشون ی تاپیک خوب ایجاد کنیم ک توش جواب سوالهای مثل سوال های زیر را بگیریم

چطور ی تیم خوب تشکیل بدیم؟
اعضای تیم را چگونه انتخاب کنیم؟
چطور کار کنیم؟
چطور مسایل تیم را اداره کنیم؟
چطور سرپرست برای تیم انتخاب کنبم؟
خصوصیات یک سرپرست و مدیر تیم خوب چیست؟
چطور سرپرست خوبی باشیم؟
چطور عضو خوب و کارآمدی باشیم؟
چطور مدیریت هزینه در تیم انجام بدیم؟
چطور در تیم روحیه ایجاد کنیم؟
در یک تیم با چ مسایلی درگیر هستیم؟
چطور بازده تیم را بیشتر کنیم؟
و ....

من فرض میکنم که کلا تازه کارم و هیچ تجربه ایی ندارم و از اینور و اونور در مورد سازه های ماکارونی شنیدم و علاقه مند شدم و قصد دارم که این فعالیت رو شروع کنم.
اولین قدمی ک پیش رو دارم اینه که در مورد این موضوع تحقیق انجام بدم تا اطلاعات و بیشتر کنم. اصولا ما آدم ها وقتی چیزه جالبی رو با چشمون میبینیم بش علاقه نشون میدیم و این امر رو در ی پیر مرد 80 ساله تا ی بچه 2 3 ماهه میشه دید ولی نکته اینه که اون علاقه تا چ حد جدی میشه!!! برا هر کسی جالبه که با ی ماده مثل ماکارونی که با انگشت شکسته میشه بشه یه سازه ساخت که چندین برابر وزن انسان رو تجمل میکنهHeartHuhAngelTongueCool
ولی آیا من واقعا دوست دارم این فعالیت رو انجام بدم یا که ن مثل خیلی چیزای دیگه ی جور علاقه زود گذره و بعد از دیدن سختیاش از سرم میوفته؟؟ خب براه همینه که میگم اول باید اطلاعاته خودتون رو در این زمینه زیاد کنید. یکم با فرآیند ساخت سازه آشنا بشید، تصاویر رو از اینترنت ببینید، از افراد با تجربه سوال کنید .... یادتون باشه که هیچ چیزی تو این دنیا نیست که برای رسیدن بهش سختی نکشیید و رسیدن به این توانایی که با ماکارونی همچین کاری کنی هم از این امر مستثنی نیست. و فقط ب سختیاش نگاه نکنید ک یهو ناامید بشید به خوبیای این کار هم فکر کنید که امید بگیرید.
سازه های ماکارونی هم یک فعالیت علمیه که هرکسی میتونه حتی کسی که دانشجو نیست چ برسه به کسی که دانشجوی و رشتش مربوط نیست. هیچ محدودیتی نیست تو این کار و شما میتونی با هر دانشی واردش بشیو هیچ کس هم نمیتونه جلوتون رو بگیره به این بهونه. خب البته آدم اگر بخواد حرفه ایی کار کنه کاملا مشخصه که باید اطلاعاته مربوتش رو بیشتر کنه.
پس نگران رشته رو دانشگاه و اینجور چیزها نباشید و ببینید آیا واقعا علاقه دارید یا نه اگه دارید دیگه تمومه...Smile
وقتی که مشخص شد که آیا واقعا علاقه مند به این کار هستید پس اولین گام را برداشتید
تبریکSmile
قدم بعدی اینه که رک بگم شما تکلیفتون رو با خودتون روشن کنید..
مشخص کنید که از سازه های ماکارونی چی میخوایند؟ هدفتون چیه؟ تفریح؟ مقام؟ اعتبار؟ رتبه؟ رکورد؟ اثبات توانایی های خودتون؟...
آدم باید همیشه اول تکلیفشو با خودش مشخص کنه و بعد با دنیا و آدم هاش. من اگر ندونم به چه هدفی دارم وقت میذارم؛ به نتیچه ایی نمیرسم و نمیتونم پیشرفت خودم رو ببینم و در نتیجه دل سرد میشم
پس مشخص کنید که میخواهید این فعالیت رو چطور دنبال کنید، وقتی هدفتون مشخص شد حالا ببینید که برا رسیدن به هدفتون به چ چیزایی نیاز دارید؟ چی دارید و چی باید اضافه کنید به خودتونSmile
مثلا اگه هدف اینه که رکورد شکنی کنید پس میزان فعالیتتون و فشاری که باید به خودتون بیارید, معلومات و بجربیاتی که نیاز دارید با ی نفری که میخواد تفریحی کار کنه زمین تا آسمون فرق داره.
پس حد غرق ضدن خودتون رو تو این فعالیت رو بر اساس هدفی که مشخص میکنید تعیین کنیدSmile

To live is the rarest thing in the world, Most people exist, that is all
*
*
Oscar Wilde
Let no man pull you low enough to hate him
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط مسعود شفقی ، رسول عليزاده ، سعید قاسم پور ، مهرداد کریمی ، احسان نظری ، علی رنود ، جواد محمدزاده

پیام‌های داخل این موضوع
چگونه یک تیم خوب داشته باشیم - توسط اشکان رستگارمنش - 06-25-2013، 05:56 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان