درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش ساخت سازه های هدفمند
با سلام و با اجازه از اساتید
مسابقات امیرکبیر با اینکه انتقاد بهش زیاد است ولی به نظر من به دلیل یک سری از موارد به نوبه خودش مسابقات جالبی
شاید فرق اصلی مسابقات امیرکبیر اینه که در این مسابقات ما تمرکز بیشتری روی گره ها داریم برعکس آیین نامه مجارستان (همون استاندارد) که تمرکز مات روی عضوه
99 درصد سازه های دانشگاه امیرکبیر که درست ساخته شده باشند از گره کم میاره و این به دلیل صلبیت کم چسب حرارتیه پس طرح باید طوری طراحی بشه که ما کمترین تمرکز تنش رو داشته باشیم در گرها.
اگه بتونید چسب حرارتی صنعتی پیدا کنید که دیگه یه سرو گردن از بقیه تیما بالاتر میشید ولی خوب سخته من خودم یه بار با صنعتی کار کردم اصلا قابل مقایسه با گلسازی (معمولیش) نیست.
موقع چسب زدنم از چسب بیش از حد خودداری کن چون حرارت زیاد میشه و ماکارونی می پزهٰ، کم استفاده کن و بعد از زدن با دست خیس بهش فرم بده تا قشنگ فشرده شه.
یه چیزه دیگه هم که هست چسب حرارتی صلبیته کمتری داری نسبت به دوقلو پس باید تو نگه داری سازه (و حمل و نقل) دقت بیشتری بکنی چون مثلا اگه چسب کاریت خوب نباشه یه حالت دینامیکی برا سازه پیش بیاد (مثلا سازه دستته داری باهاش راه میری) گره هات بر اثر همین بالا پایین رفتن های متوالی یکم(خیلی کم) از هم فاصله میگیرند. تاثیرش خیلی کمه ولی بی تاثیر نیست مخصوصا اگه چسب گلسازی باشه
راستی من توی سازه حرارتی به شدت تکیه گاه کمکی رو توصیه میکنم و این حاصل تجربهست که میگم
معمولا تو حرارتی مشکل وزن پیش نمیاد پس تقویت کنید تکیه گاه هارو تا سازه قویتری داشته باشید به نسبت دقت کارتون
To live is the rarest thing in the world, Most people exist, that is all
*
*
Oscar Wilde
Let no man pull you low enough to hate him
*
*
Martin Luther King
پاسخ
 سپاس شده توسط محمد طیبی ، هادی نظری

پیام‌های داخل این موضوع
RE: آموزش ساخت سازه های هدفمند - توسط اشکان رستگارمنش - 04-07-2013، 04:21 PM