درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکات اجرایی ساخت سازه ها
سلام
با اجازه جناب نیک نیاز منم پاسخی به سوالات جناب شکری میدم
1)مانور روی کششی ها در طرح های از جنس قطاع های دایره معمولا به چند دلیل در چند قسمت انجام میشه که به صورت زیر انجام میشه:
کششی افقی که معمولا تحت کشش و خمش ماکزیمم قرار داره و باید حداقل دو برابر سایر کششی های سازه باشه(یعنی مقطع به صورتی باشه که هم خمش خوبی تحمل کنه و هم کشش خوبی(مثل یک رشته تک ماکارونی کلفت برای قوس های با کششی های باریلا یا پاستازارا)
اما تقوت بعدی که معمولا در سازه های سنگین صورت میگیره مربوط به کششی هایی میشه که از لحاظ برشی بحرانی هستند...همونطور که میدونید در بین کششی ها یک سری از اونها که فقط و فقط با تحلیل سازه مشخص میشه همواره مقادیر برششون بیشتر از سایر کششی هاست که در بارهای بالا خودشون رو نشون میدن و باید یه کوچولو تقویت بشن که این کار مستلزم اینه که تحلیل کنید
2)به نظرم میاد منظورتون اینه که چطور تکیه گاه کمکی برای سازه بذارید...به شکل زیر دقت کنید

[تصویر:  ?di=0136457775910]

3)من خودم همیشه اینکار میکنم اما با یک تفاوت کوچیک با این چیزی که تو فکرتون هست
در طراحی که شما مد نظرتون هست تمام گره با هم کم میاره در حالی که شما باید از قبل تعیین کنید که کدوم چسب میخواد در سازه شما کار اصلی رو در گره انجام بده
مثلا از قبل تعیین میکنید که چسب123 زیاد زده بشه و باربری اصلی رو چسب 123 انجام بده و چسب دو قلو فقط برای این باشه که اگر چسب 123 در اثر بارگذاری تَرَک برداشت چسب دوقلو بتونه اونو در اون حالت نگه داره و مانع شکست گره بشه(یعنی گره طی دو مرحله باربری انجام میده)
یا مثلا در سازه های سنگین از چسب هل برای چسب زیرین استفاده بشه و از چسب دوقلو جلاسنج برای پوشش اون چسب ترد و شکننده استفاده بشه و کارش مثل یک کمربند نگه دارنده باشه
و سایر حالاتی که بسته به نظر طراح نیازه...
در حالات بالا اصلا نیاز نیست که چسب دوقلویی که از چسب 123 سنگین تره و از چسب هل سبک تره، به مقدار زیادی زده بشه و فقط کار نگه دارندگی اتصال رو میتونه به صورت قابل رضایتی انجام بده...
یاحق
دنیای من در شجاعتم غرق شده...کاش من هم کمی میترسیدم تا دیگران زیبایی های دنیایم را میدیدند...Idea
پاسخ
 سپاس شده توسط مجید نیک نیاز ، محمود کاظمی ، ساجده نوروزی ، علی اصغری ، فرهاد نوروززاده

پیام‌های داخل این موضوع
RE: نکات اجرایی ساخت سازه ها - توسط علی رنود - 03-30-2013، 03:34 AM
Country Inns and Suites info - توسط FrankJScott - 03-04-2020، 10:14 AM
Loved browsing this page :) - توسط FrankJScott - 03-18-2020، 08:09 AM
Had a good read of this forum :) - توسط FrankJScott - 06-13-2020، 09:15 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان