درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جداگر لرزه ای و میراگر ها
با درود و سلام مجدد خدمت دوستان عزیز
بارها از من انتقاد شده که چرا بنده شرکت رابینسون سایزمیک از نیوزیلند را انتخاب می کنم در زمینه موارد خاص، چون در زمینه جداگر لرزه ای و میراگر ها فقط اعتقاد به محصولات نیوزیلند یها , ژاپنی ها و آمریکایی ها دارم . اجازه دهید ابتدا از 4 وب سایت معروف برای تصمیم سازی خودم استفاده کنم من برای بررسی این وب سایت ها 8 کشور را با اسامی ذیل انتخاب کردم :
1. earthquake.usgs.gov/earthquakes/world/​historical.php - Cached
2. earthquake.usgs.gov/earthquakes/world/​historical_country.php - Cached
که وب سایت 1 برای بررسی زلزله های رخ داده در آمریکا می باشد و 2 برای بررسی زلزله های رخ داده در کشورهای دنیا می یاشد
1- آمریکا تعداد ثبت شده زلزله ها مابین 8 ریشتر تا 9.2 ریشتر معادل 7 عدد و مابین 7 ریشتر تا 8 ریشتر معادل 57 عدد و مابین 6 ریشتر تا 7 ریشتر معادل 68 عدد در آمریکا می باشند.
2- ژاپن تعداد ثبت شده زلزله ها مابین 8 ریشتر تا 9 ریشتر معادل 10 عدد و مابین 7 ریشتر تا 8 ریشتر معادل 15 عدد و مابین 6 ریشتر تا 7 ریشتر معادل 22 عدد در ژا÷ن می باشند.
3- نیوزیلند تعداد ثبت شده زلزله ها مابین 7 ریشتر تا 8 ریشتر معادل 7 عدد و مابین 6 ریشتر تا 7 ریشتر معادل 3 عدد در نیوزیلند می باشند.
4- ایتالیا تعداد ثبت شده زلزله ها مابین 7 ریشتر تا 7.9 ریشتر معادل 4 عدد و مابین 6 ریشتر تا 7 ریشتر معادل 10 عدد در ایتالیا می باشند.
5- آلمان تعداد ثبت شده زلزله ها معادل 0 عدد درآلمان میباشد.
6- اسپانیا تعداد ثبت شده زلزله های مابین 7 ریشتر تا 7.9 ریشتر معادل فقط 1 عدد در اسپانیا می باشد.
7- شیلی تعداد ثبت شده زلزله های مابین 8 ریشتر تا 9.5 ریشتر معادل 9 عدد و مابین 7 ریشتر تا 8 ریشتر معادل 10 عدد و مابین 6 ریشتر تا 7 ریشتر معادل 7 عدد در شیلی می باشند..
8- ارمنستان تعداد ثبت شده فقط یک عددزلزله با قدرت 6.8 ریشتر در سال 1988 و فقط یکی دیگربا قدرت 5.7 ریشتر در سال 1971 می باشند.
3- http://www.transparency.org/.../cpi/2009...2009_table - Cached
وب سایت 3 در مورد فساد پذیری کشورهای دنیا می باشد و همه ساله توسط سازمان ملل اعلام می شود .که محتوای آن عبارت است از این که در زمینه فساد پذیری , دروغگوی , تملق گوی , کیفیت پایین و قیمت محصولات کاذب , ارتیاط تجاری نا مناسب, عدم رعایت تعهدات بین المللی وعدم پایبندی به اصول تجاری و اخلاقی و غیره کشورهای دنیا بر اساس این گزارش کاملا موثق رتبه بندی می شوند.
9- نیوزیلند دارای رتبه اول در دنیا می باشد..
10- ژاپن دارای رتبه 17 در دنیا می باشد.
11- آمریکا دارای رتبه 19 در دنیا می باشد.
12- ایتالیا دارای رتبه 63 در دنیا می باشد.
13- آلمان دارای رتبه 14 در دنیا می باشد.
14- اسپانیا دارای رتبه 32 در دنیا می باشد.
15- شیلی دارای رتبه 25 در دنیا می باشد.
16- ارمنستان دارای رتبه 120 در دنیا می باشد.

4- earthquake.usgs.gov/earthquakes/world/​historical_country.php - Cached
این وب سایت بیانگر اندازه جغرافیای کشور های دنیا میباشد. که در آن ذکر شده است
17- آمریکا با اندازه 9,629,091 کیلو متر مربع که شامل 6.5 درصد خشکی دنیا می باشد.
18- ژاپن با اندازه 377,930 کیلو متر مربع که شامل 0.25 درصد خشکی دنیا می باشد.
19- نیوزیلند با اندازه 270,930 کیلو متر مربع که شامل 0.18درصدخشکی دنیا می باشد.
20- ایتالیا با اندازه 301,336کیلو متر مربع که شامل 0.22 درصد خشکی دنیا می باشد.
21- آلمان با اندازه 357,114 کیلو متر مربع که شامل0.24 درصد خشکی دنیا می باشد.
22- اسپانیا با اندازه 505,992 کیلو متر مربع که شامل 0.34درصدخشکی دنیا می باشد.
23- شیلی با اندازه 756,114 کیلو متر مربع که شامل 0.51درصد خشکی دنیا می باشد.
24- ارمنستان با اندازه 29,743 کیلو متر مربع که شامل 0.02 درصد خشکی دنیا می باشد.
من این 8 کشور را انتخاب کرده ام واین 8 کشور را به 4 گروه تقسیم کردم :
1- گروه کشور های نیوزیلند ,ژاپن و آمریکا .
2- گروه کشور های آلمان , اسپانیا و ایتالیا .
3- گروه کشور های مانند شیلی .
4- گروه کشورهای مانند ارمنستان .
اگر شما به این 4 وب سایت و نتایج درج شده من از این سایت ها توجه کنید می بینید که گروه 1 مشترکات آنها عبارتند از :
a- هر 3 کشور نیوزیلند , ژاپن و آمریکا نسبت به سایزشان دارای زلزله های بسیار مخرب تا 8 ریشتر می باشند .
b- هر 3 کشور بسیار پیشرفته و برای بقای خودشان در مقابل زلزله بصورت علمی وارد عمل شده اند و تجربیات گران بهای را به دنیا ارایه کرده اند.
c- هر 3 کشور در رنگین فساد پذیری سالانه سازمان ملل دارای رتبه خوبی می باشند ( البته نیوزیلند رتبه اول را دارد ) .
d- شرکت های هر 3 کشور معتقد هستند که محصولاتی مانند جداگر لرزه ای 1- باید لاستیک آن براساس استاندارد ASTM از جنس لاستیک طبیعی باشد 2- جداگر لرزه ای برای هر سازه ای باید طراحی خاص شود 3- تست نمونه و تولید بر اساس دستور عمل آیین نامه UBC 97 انجام شود و دررابطه با میراگر ها هم تابع رعایت دستور عمل های د قیق هستند .
e- محصولات شرکت های این 3 کشور نه فقط برای صحت کارکرد آنها ابتدا باید تست شوند بلکه زلزله های ممتد و بسیار بزرگ واقع شده در این 3 کشور صحت کیقیت محصولات آنها به اثبات رسانده است .
f- تمام مخترین جداگر های لرزه ای و میراگر ها برای مقابله با زلزله مانند شرکت های Robinson, Oiles Dis ,Taylor از این 3 کشور هستند .
g- چرا تولید کننده های خصوصا جداگر لرزه ای در این 3 کشور شدیدا بر روی طراحی خاص و تست ها تاکید می کنند .
پاسخ بسیار روشن است چون این 3 کشور برای بقای نه فقط خانواده خودشان بلکه کشورشان با چنین زلزله های مخربی باید صادق باشند و تمام نکات فنی را بدرستی قدم به قدم رعایت کنند.
اما گروه 2 که شامل کشور های آلمان , اسپانیا و ایتالیا نی باشند دارای مشترکات ذیل هستند :
a- هر 3 کشور یا زلزله ندارند (آلمان ) یا یک بار فقط با زلزله مواجه شده اند (اسپانیا ) ویا به ندرت با زلزله های ضعیف تر از گروه 1 مواجه شده اند ( ایتالیا ).
b- شرکت های هر 3 کشور کپی کارمحصولات کشور های گروه 1 ومدعی تولید جدا ساز لرزه ای و میراگر هستند .
c- شرکت های هر 3 کشور معتقد به تولید سری وبدون روند تست هستند و معتقد هستند که سفارش دهنده باید از روی کاتالوگ آنها سفارش دهند .
d- هر 3 کشور یا اصلا ویا به ندرت با زلزله های بزرگ مواجه می شوند در نتیجه صحت محصولات شان بصورت یسیار طولانی و کاملا نامشخص در کشور خودشان مشخص خواهند شد از طرف دیگر چون اصلا روند تست ندارند .
e- در رنگین فساد پذیری بالاترین رتبه ها را بغیر از آلمان (رتبه 14 ) نسبت یه گروه کشور های 1 دارند , اسپانیا (32 ) و ایتالیا بعنوان فاسد ترین کشور با رتبه 63 نسیت به گروه 1 ودرون گروه 2 را دارا می باشند .
f- چرا تولیدات شرکت های گروه 2 خصوصا در مورد زلزله اصلا قابل اعتماد نیستند ؟
خوب من فکر می کنم پاسخ را شما می دانید اما من با قاطیت می گویم که شرکت های کشور های گروه 2 فقط بدنبال تجارت بر اساس بی سوادی و بی اطلاعی متقاضیان هستند .
اما گروه 3 که شیلی در آن می باشد دارای زلزله های مخرب می باشند اما نه فقط ناتوان از ارایه روش های نوین نسبت به گروه 1 بلکه مدعی مثل گروه 2 هم نیستد.
اما گروه 4 که کشور ارمنستان مثالی در آن است دارای مشخصات ذیل می باشند :
a– به ندرت با زلزله مواجه می شوند آن هم از نوع بسیار ضعیفش نسبت به گروه 1 .
b - با فساد پذیری بسیار بالا بطوری که چین دارای رتبه 79 می باشد اما ارمنستان دارای رتبه 120 می باشند.
C – جدیدا با کیفت و شرایط به مراتب پایین تری از گروه 2 ادعای تولید دارند .
چرا محصولات شرکت های این گروه 4 به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند ؟ جواب مشخص می باشد اما آنها هم بدنبال استفاده از بی سوادی و بی اطلاعی متقاضیان هستند .
خوب شما اگر جای من بودید ما بین آن گروه کشورها کدام گروه را انتخاب می کردید مطمنا گروه 1 شامل نیوزیلند , ژاپن و آمریکا را انتخاب می کردید و از میان گروه 1 مسلما نیوزیلند را انتخاب می کردید خصوصا بخاطر کمترین فساد پذیریش در دنیا می باشد .
تماس با بنده از طریق:

http://www.masoudshafaghi.com
http://www.facebook.com/masoud.shafaghi.1
masoudshafaghi@gmail.com
info@masoudshafaghi.com

پاسخ
 سپاس شده توسط رسول عليزاده ، علی رنود ، حسین ترکی ، مهدی بیات ، محمد محمدپور ، امین تودجی ، سعید قاسم پور

پیام‌های داخل این موضوع
جداگر لرزه ای و میراگر ها - توسط مسعود شفقی - 08-21-2011، 07:55 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان