درود مهمان گرامی! ثبت نام

اولين دوره مسابقات کشوري سازه هاي ماکاروني کاپ آذربايجان

کاپ آذربايجان

ثبت نام کارگاه ثبت نام مسايقات پوستر

>بستن اين پنجره<

این یک اطلاعیه همگانی است!


امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
کتابــــخانه
#11
کتاب «هزار سال معماري جهان» شامل زندگينامه 180 معمار در کنار بررسي جنبش*ها و سبک*هاي معماري در هزاره گذشته، توسط انتشارات هنر معماري قرن به بازار کتاب آمد.
به گزارش اوج نيوز، کتاب «هزار سال معماري جهان» سفر تصويريِ شگفت*انگيزي در 1000 سال تاريخ معماري جهان است.
در اين کتاب شمايي کلي از سير پيشرفت معماري غرب در هزاره اخير، از سبک رمانسک تا آخرين گرايش*هاي مدرن ارائه شده و 148 سرفصل و عنوان به معماران بزرگ، سبک*ها، جنبش*ها و مضمون*هاي مرتبط با معماري و معماري داخلي اختصاص يافته است که هرکدام با متن تشريحي و تصويرهايي از مهم*ترين آثار مرتبط همراه هستد.
اين اثر که فرانچسکا پرينا و النا دمارتيني آن*را گردآورده**اند و آبتين گلکار به فارسي ترجمه کرده است،* 36 تحليل مستقل براي شاهکارها و بناهاي منحصربه* فرد را همراه با عکس*هاي داخلي و خارجي، جزئيات، پلان و نمودار اين شاهکارها ارائه مي*دهد.
«هزار سال معماري جهان» که حاوي زندگينامه 180 معمار مشهور جهان است، از دو بخش راهنما و مرجع تشکيل شده است.
148 مدخل درباره سبک**ها و معماران بزرگ و 36 مدخل درباره شاهکارهاي معماري به*صورت صفحات روبه روي هم در بخش راهنماي اين کتاب و فهرستي از اصطلاحات فني، نمايه اشخاص، مکان*ها و آثار و زندگينامه مختصري از 180 معمار در بخش مرجع در انتهاي کتاب گنجانده شده است.
اين کتاب در 448 صفحه رنگي مصور در قطع رحلي و با قيمت 29 هزار تومان توسط انتشارات هنر معماري قرن منتشر شده است. [تصویر: ?di=3133744457513]
بير اوچايديم بو چيرپينان يئلينن
باغلاشايديم داغدان آشان سئلينن

آغلاشايديم اوزاق دوشن ائلينن

بير گؤرئيديم آيريليغي كيم سالدي

اؤلكه ميزده كيم قيريلدي كيم قالدي !؟

پاسخ
 سپاس شده توسط رحمان مولایی ، احسان نظری ، حمید رضا نظری ، ساجده نوروزی ، مهدی بیات
#12
به سوی یک معماری جدید توسط le Corbusier

Probably the most important book in Modern Architecture. شاید مهم ترین کتاب در معماری مدرن. Certainly the most villified over the years, especially since the death of Le Corbusier. بدیهی است در طول سال villified، به خصوص پس از مرگ لو Corbusier. In it he laid the ground work for Modern Architecture, extolling the virtues of an architecture that was the product of the machine age rather than a pastiche of historical styles. در این کار زمینه را برای معماری مدرن گذاشته، ستایش فضیلت یک معماری که محصول عصر ماشین به جای تقلید ادبی یا صنعتی از اثار استادان فن از سبک های تاریخی بود. [تصویر: ?di=16133752983815]

Le Corbusier illustrated the principles which he felt should govern architecture, drawing from historical references such as the Parthenon, but stressing the need to come up with a new proportional system reflective of concrete construction. نام Le Corbusier، نشان دهنده این اصول است که او احساس باید حکومت معماری، نقاشی از منابع تاریخی مانند پارتنون، اما با تاکید بر نیاز به آمده تا با یک سیستم جدید متناسب بازتابی از ساخت و ساز بتنی.
بير اوچايديم بو چيرپينان يئلينن
باغلاشايديم داغدان آشان سئلينن

آغلاشايديم اوزاق دوشن ائلينن

بير گؤرئيديم آيريليغي كيم سالدي

اؤلكه ميزده كيم قيريلدي كيم قالدي !؟

پاسخ
 سپاس شده توسط حمید رضا نظری ، احسان نظری ، رحمان مولایی ، مهدی بیات
#13
ژان د Loisy و Bhabha Homi: Anish کاپور (Flammarion، 75 دلار). Kapoor's oeuvre lovingly captured in this coffee-table monograph magnifies his intentions, blurring borders between architecture and sculpture. آثار کاپور را عاشقانه در این رساله جدول قهوه دستگیر بزرگ قصد خود را محو مرزهای بین معماری و مجسمه سازی است. As the razor-sharp commentary by Harvard scholar Bhabha illustrates, Kapoor's leviathan-sized objects essentially work as architecturally arcane generators of mythic and poetic experiences for onlookers. به عنوان، تفسیر تیغ تیز توسط محقق دانشگاه هاروارد Bhabha نشان می دهد، جانور بزرگ دریایی که در کتاب عهد عتیق نام برده شده، به اندازه کاپور اشیاء اساسا معماری محرمانه ژنراتور از تجربیات اسطوره ای و شاعرانه را برای تماشاچیان کار می. For architects, his art triggers interrogations of complex notions of concavity, convexity, and tropical monochromic hot-as-curry color. برای معماران، هنر او باعث بازجویی از مفاهیم پیچیده ای از تقعر، تحدب و گرمسیری monochromic گرم به عنوان کاری رنگ می کند. Urbanists in need of imaginative renewal should study the playfully distorted skylines of Chicago and Manhattan Kapoor's pieces mirror. Urbanists نیاز تجدید تخیلی باید چشم انداز افق شوخی تحریف شیکاگو و آینه منهتن کاپور در قطعه را مطالعه کنید. And Kapoor's abstract sculptures also suggest biomorphically-charged Bollywood choreographies frozen into violently erotic public monuments. و مجسمه های انتزاعی کاپور نیز پیشنهاد رقص biomorphically متهم بالیوود به صورت منجمد در بناهای عمومی با خشونت وابسته به عشق شهوانی. As visitors to his “Cloud Gate” crowning Chicago's Millennium Park know, these “Alice through the looking glass” structures transform any urban spot into a mercurially daunting hall of mirrors. به عنوان بازدید کننده به "دروازه ابر" خود را crowning دانش پارک هزاره شیکاگو، این "آلیس را از طریق شیشه به دنبال" ساختار تبدیل هر نقطه شهری به، سالن mercurially دلهره آور آینه.
[تصویر: ?di=8133769467515]


بير اوچايديم بو چيرپينان يئلينن
باغلاشايديم داغدان آشان سئلينن

آغلاشايديم اوزاق دوشن ائلينن

بير گؤرئيديم آيريليغي كيم سالدي

اؤلكه ميزده كيم قيريلدي كيم قالدي !؟

پاسخ
 سپاس شده توسط رحمان مولایی ، مهدی بیات
#14
[تصویر: KK11.jpg]


+مفاهیم پایه در معماری

ادوارد ت.وایت،ترجمه محمد احمدی نژاد، مفاهیم پایه در معماری ، نشر خاک ،1387

شناخت معماری با شناخت عوامل تشکیل دهنده ی آن آغاز می شود .این برداشت در برگیرنده ی کلیه عناصر کالبدی و ساختاری است و امور و مسایل جامعه شناختی وفرهنگی کلیتی را می سازد که بدان " معماری " اطلاق می شود...


[تصویر: KK12.jpg]+آفرینش فــــــــرم :


جعفر اعرابی ، آفرینش فرم ،نشر حرفه هنرمند ، 1388

این کتاب شامل کلیدواژه هایی در رابطه با معماری و هنر می باشد .در هر گفتار ، در رابطه با ایده ، مفهوم و پدیده های معماری مرتبط با آن توضیحاتی ارائه گردیده است و گاها اشاراتی به مصادیقی از آن در تاریخ معماری نیز شده است ، تصاویر زیادی در هر بخش ارائه گردیده است که بیان موضوع را سرعت می دهد و نمونه هایی در جهت نمایش فرآیند ایده به فرم و کاربرد تکنیک های فرم شناسی در معماری می باشند ...
[تصویر: KK3.jpg]


+الگوهای معماری ، تحلیل ها و ایده های شکل دهنده

*راجراچ.کلارک و مایکل پاوز ،الگوهای معماری (تحلیل ها و ایده های شکل دهنده )،نشر یزدا،1388

بخشی از پیش گفتار کتاب :کتاب حاضر در حیطه علم و تئوری معماری تدوین شده است .نگرش و تمرکز این کتاب بر روی شیوه های تفکر در معماری است که این دانش بر ماهیت مشابه عناصر تاکید بیشتری دارد تا تفاوت هایشان .هدف ما الگوبرداری از تکرارها یا ابداع سبک های جدید در کلیات و جزئیات نیست بلکه امیدواریم با درکی آگاهانه از گذشته که مفاهیم و الگوها را معین کرده و معنا می بخشد ،از ایده های اولیه ای تبعیت کنیم که در آفرینش فرم های معماری ثمربخش باشند...[تصویر: 415oq6Lta4L._SS500_.jpg]


+برای دانلود کتاب 2011میتوانید از لینکـــ زیر استفاده کنید .
این کتاب دارای 636 صفحه به زبان فارســــی میباشد.


.

+در هر 3 ثانیه یکی تو دنیا می میره ...

1،2،3 الان یکی مرد!!!

یادت باشه یکی از این سه ثانیه ها سهم ماست !!!

پس قبل از اینکه به 3 برسی قدر همه اون چیزایی که تو زندگیت داری و بدون"

یک . . . دو . . . سه . . ..
پاسخ
 سپاس شده توسط احسان نظری
#15
درک معماری: به معماری و تاریخ معماری [شومیز]
Hazel Conway هازل کانوی
[تصویر: ?di=12133804905416]
بير اوچايديم بو چيرپينان يئلينن
باغلاشايديم داغدان آشان سئلينن

آغلاشايديم اوزاق دوشن ائلينن

بير گؤرئيديم آيريليغي كيم سالدي

اؤلكه ميزده كيم قيريلدي كيم قالدي !؟

پاسخ
 سپاس شده توسط ساجده نوروزی ، رحمان مولایی ، مهدی بیات
#16
معماری قرن بیستم آمریکا

[تصویر: b4abad7e4a59bd29fdd0f392c03f678fc.jpg]
در این کتاب ،معماری برجسته یک قرن امریکا در قالب200 اثر برگزیده به نحوی ارائه شده که ریشه های قبلی و تأثیرات آینده آنها به گونه ای ملموس تر از گذشته در اختیار دیگران به خصوص متخصصان و معماران قرار بگیرد.در این انتخابها میتوان به سیر تحولات زندگی معماران،سبک ها ،مصالح مختلف و حتی صاحب کاران و تأثیرات مسائل اقتصادی ،در به وجود آمدن آثار ارزشمند معماری اشاره کرد.در اوایل قرن بیستم و با تحولاتی که جنگ های جهانی بر مسائل اقتصادی ،اجتماعی و سیاسی جهان به ویژه اروپا بر جای نهادند،سیل عظیم از نوابغ و سرمایه های علمی ،هنری و اقتصادی دنیا روانه آمریکا شدند و بدین ترتیب،کشوری عظیم با پتانسیل های پیشرفت بالا توان ان را یافت تا در عرصه های علمی ،هنری و اقتصادی به مجموعه ای تبدیل شود که سرچشمه اتفاقات مهم قرن بیستم بود،به همین دلیل آمریکا به عنوان خاستگاه تحقیق قرار گرفت.
اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست
پاسخ
 سپاس شده توسط ساجده نوروزی ، بهروز کریمی ، رحمان مولایی
#17

[تصویر: m----73-400x400.jpg]


نام کتاب : اقلیم و معماری ویراست دوم
نویسنده : مرتضی کسمایی
ناشر : نشرخاک
نوبت چاپ : ششم
تییراژ : 3000 نسخه
نوع جلد : مقوایی
قطع کتاب : بیاضی
تعداد صفحه : 303 صفحه - گلاسه - مصور

سرفصل ها : مقدمه - تابش آفتاب - دمای هوا - رطوبت هوا - بارندگی - اقلیم و انسان - منطقه آسایش - جدول زیست اقلیمی - اقلیم و ساختمان - تایش آفتاب و تاثیر آن بر ساختمان - مقاومت حرارتی - تاثیر رطوبت بر ساختمان - تاثیر باد بر ساختمان - بادشکن ها - حوزه های اقلیمی ایران - تقسیمات اقلیمی در جهان - اصول طراحی و اقلیم - انتخاب مصالح متناسب با اقلیم - فرم ساختمان و اقلیم - انتخاب جهت قرارگیری ساختمان - تهویه مورد نیاز و اقلیم - و ...


کتاب حاضر مرجع مناسبی برای درس تنظیم شرایط محیطی دانشجویان معماری و شهرسازی و دروس مشابه دانشجویان دیگر رشته ها ی مرتبط می باشد.
.

+در هر 3 ثانیه یکی تو دنیا می میره ...

1،2،3 الان یکی مرد!!!

یادت باشه یکی از این سه ثانیه ها سهم ماست !!!

پس قبل از اینکه به 3 برسی قدر همه اون چیزایی که تو زندگیت داری و بدون"

یک . . . دو . . . سه . . ..
پاسخ
 سپاس شده توسط مهدی بیات
#18
کتاب مبانی نظری معماری

[تصویر: ?di=113381369551]

« مبانی نظری » شاخه ای از دانش است که موضوع آن بررسی اندیشه ها و دیدگاه ها و روشن ساختن درستی و نادرستی آن ها است. مانند هر شاخه دیگری از اندیشه بشری، شیوه طرح و بیان و نقد و تحلیل در این رشته، منطقی- فلسفی و بر پایه بازگشت به سرچشمه ها و شالوده های اندیشه، و گسترش دادن، بازاندیشی و گاه بازنگری در آن ها است.
بير اوچايديم بو چيرپينان يئلينن
باغلاشايديم داغدان آشان سئلينن

آغلاشايديم اوزاق دوشن ائلينن

بير گؤرئيديم آيريليغي كيم سالدي

اؤلكه ميزده كيم قيريلدي كيم قالدي !؟

پاسخ
 سپاس شده توسط رحمان مولایی ، مهدی بیات
#19
◄ مرمت آثار معماری:شناخت،آسیب شناسی و فن شناسی

مولف: دکتر مجتبی رضازاده اردبیلی [تصویر: thumbnail.asp?path=3598-527.jpg&h=250]
تاریخ انتشار: 1390
ناشر: مؤسسه انتشارات دانشگاه تهران
اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست
پاسخ
 سپاس شده توسط بهروز کریمی
#20
بررسی اقلیمی ابنیه سنتی ایران

[تصویر: thumbnail.asp?path=119-839.jpg&h=250]

قیمت: 180000
مولف: دکتر وحید قبادیان
اگر تنهاترين تنها شوم باز خدا هست او جانشين همه نداشتنهاست
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان