..::Iranian Truss Structures Simulation Association::..::انجمن شبیه سازی سازه های خرپایی ایران ::..
آیین نامه های پنجمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی دانشگاه زنجان و پرسش و پاسخ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- ..::Iranian Truss Structures Simulation Association::..::انجمن شبیه سازی سازه های خرپایی ایران ::.. (http://itssa.ir/forum)
+-- انجمن: مسابقات علمی - دانشجوئی (http://itssa.ir/forum/forumdisplay.php?fid=9)
+--- انجمن: مسابقات شبیه سازی سازه های خرپایی با ماکارونی - چوب و فولاد (http://itssa.ir/forum/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: آیین نامه های پنجمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی دانشگاه زنجان و پرسش و پاسخ (/showthread.php?tid=472)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: آیین نامه های پنجمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی دانشگاه زنجان و پرسش و پاسخ - سلمان توکل - 02-10-2013

باسلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای قاسمپور ,
امیدوارم از سوال های مکرر این بنده خسته نشده باشید
2 سال داشتم :
1- در قسمت گره مرکزی پل ( آیین نامه راندمانی) که معمولا المان هایی بین دو گره قاب پل میگذارند , اگر المانی با ارتفاع تقریبا 5/2سانت از کف گره قرار دهیم مشکلی نیست؟
2- اگر نخ پلمان به قطر یک یک اسپری چسب 123بزرگ باشد (یعنی حلقه پلمان را به دور یک اسپری بزرگ ببندیم ) مشکلی وجود ندارد ؟ (درست متوجه نمیشم در چه حالتی باید ارتفاع نخ بین12 تا 15 سانت باشد)

RE: آیین نامه های پنجمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی دانشگاه زنجان و پرسش و پاسخ - محمد رضا شارعی - 02-10-2013

با سلام خدمت مهندس قاسمپوز عزیز
بنده تقاضای داشتم با توجه به اینکه هزینه ها کمی سنگین هست برای من و از سوی دانشگاه در صورت مقام نیاوردن حمایت مالی نمی شوم لذل خواهشمندم در صورت امکان این بند آیین نامه که همه اعضای یک تیم از یک دانشگاه باشند اصلاح شود تا بتوانیم با دیگر دوستان از چند دانشگاه اما در قالب یک تیم شرکت کنیم ولی هر کدام از دانشگاه مبدا گواهی اشتغال به تحصیل بیاوریم تا هزینه ها کمی تقسیم شود و امکان حضور ما هم فراهم شود.
ممنون

RE: آیین نامه های پنجمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی دانشگاه زنجان و پرسش و پاسخ - محمود کاظمی - 02-11-2013

با سلام دوباره...
جناب قاسمپور سیستم بارگزاری به چه صورت هست؟ سطل فلزی با وزنه یا میله و صفحه های فلزی ؟
با تشکر و سپاس

RE: آیین نامه های پنجمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی دانشگاه زنجان و پرسش و پاسخ - سعید قاسم پور - 02-11-2013

با سلام خدمت همه عزیزان

(02-10-2013، 10:54 PM)سلمان توکل نوشته است:  باسلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای قاسمپور ,
امیدوارم از سوال های مکرر این بنده خسته نشده باشید
2 سال داشتم :
1- در قسمت گره مرکزی پل ( آیین نامه راندمانی) که معمولا المان هایی بین دو گره قاب پل میگذارند , اگر المانی با ارتفاع تقریبا 5/2سانت از کف گره قرار دهیم مشکلی نیست؟
2- اگر نخ پلمان به قطر یک یک اسپری چسب 123بزرگ باشد (یعنی حلقه پلمان را به دور یک اسپری بزرگ ببندیم ) مشکلی وجود ندارد ؟ (درست متوجه نمیشم در چه حالتی باید ارتفاع نخ بین12 تا 15 سانت باشد)

جناب توکل عزیز
ممنون از سئوالا خوبتون. اما پاسخ:
1- در بین دو گره مرکزی باید طول المانتون طوری باشه که مکعب 5*5 از اونجا هم براحتی بگذره.
2- منظور ما از 12 الی 15 سانتی متر، حلقه ی کشیده شده هستش. یعنی اینکه اگه حلقه ریسمان رو بکشید، از زیر گره مرکزی تا نوک حلقه کشیده شده، باید بین 12 الی 15 سانتی متر باشد.

(02-10-2013، 11:14 PM)محمد رضا شارعی نوشته است:  با سلام خدمت مهندس قاسمپوز عزیز
بنده تقاضای داشتم با توجه به اینکه هزینه ها کمی سنگین هست برای من و از سوی دانشگاه در صورت مقام نیاوردن حمایت مالی نمی شوم لذل خواهشمندم در صورت امکان این بند آیین نامه که همه اعضای یک تیم از یک دانشگاه باشند اصلاح شود تا بتوانیم با دیگر دوستان از چند دانشگاه اما در قالب یک تیم شرکت کنیم ولی هر کدام از دانشگاه مبدا گواهی اشتغال به تحصیل بیاوریم تا هزینه ها کمی تقسیم شود و امکان حضور ما هم فراهم شود.
ممنون

جناب شارعی عزیز
امکان تغییر بند آیین نامه و شرایط ثبت نام، به هیچ وجه مقدور نیست.

(02-11-2013، 03:06 AM)محمود کاظمی نوشته است:  با سلام دوباره...
جناب قاسمپور سیستم بارگزاری به چه صورت هست؟ سطل فلزی با وزنه یا میله و صفحه های فلزی ؟
با تشکر و سپاس

جناب کاظمی عزیز
تا اطلاع ثانویه در هر دو گرایش مسابقات، بارگذاری بوسیله میله و وزنه خواهد بود. البته شاید در روند بارگذاری سازه سنگین تغییراتی برای راحتی انجام بدیم که اونم حداقل 10 روز مونده به زمان مسابقه در سایت با عکس و تصویر اطلاع رسانی خواهد شد.

بدرود

RE: آیین نامه های پنجمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی دانشگاه زنجان و پرسش و پاسخ - محمود کاظمی - 02-14-2013

سلام
هدفم از ارسال این پست اینه که در رابطه با بند 2-1-8 آیین نامه راندمانی . 2-8 آیین نامه سنگین یک صحبتی بشه و ملاک تعیین اینکه 2 سازه از نظر طراحی یکسان هستند دقیقا چه آیتم هایی هست!
از اونجایی که من حدس میزنم بیش از 90 درصد طرحهایی که در مسابقه شرکت می کنند طرحشون نیمدایره هست (حالا با ارتفاع ها و طولهای متغیر) سازه های شبیه هم ممکنه زیاد باشه.. حالا اگر 2 سازه طول و عرضشون یکسان بشه تعداد تارهای کششی هم در طرح یکی باشه.. اما سازه ها از نظر مقطع و تعداد اعضایی که در قسمت کششی و فشاری استفاده می کنند متفاوت باشه یا حتی ممکنه مصالحشون متفاوت باشه... شامل این بند میشه ؟
چون در آیین نامه کلی بیان شده و نوشته که "تاکید می گردد که تشخیص تکراری بودن یا نبودن طرح ها، با کمیته داوری مسابقات است." !!!!
اگر امکانش هست یک سری چهارچوبهایی رو تعیین کنید که خدایی نکرده 2 تا تیم که شاید تا حالا سلام و علیکم باهم نداشتن ولی طرحاشون یکی شده به مشکل بر نخورن.
با تشکر و سپاس

RE: آیین نامه های پنجمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی دانشگاه زنجان و پرسش و پاسخ - سعید قاسم پور - 02-15-2013

با سلام

(02-14-2013، 07:05 PM)محمود کاظمی نوشته است:  سلام
هدفم از ارسال این پست اینه که در رابطه با بند 2-1-8 آیین نامه راندمانی . 2-8 آیین نامه سنگین یک صحبتی بشه و ملاک تعیین اینکه 2 سازه از نظر طراحی یکسان هستند دقیقا چه آیتم هایی هست!
از اونجایی که من حدس میزنم بیش از 90 درصد طرحهایی که در مسابقه شرکت می کنند طرحشون نیمدایره هست (حالا با ارتفاع ها و طولهای متغیر) سازه های شبیه هم ممکنه زیاد باشه.. حالا اگر 2 سازه طول و عرضشون یکسان بشه تعداد تارهای کششی هم در طرح یکی باشه.. اما سازه ها از نظر مقطع و تعداد اعضایی که در قسمت کششی و فشاری استفاده می کنند متفاوت باشه یا حتی ممکنه مصالحشون متفاوت باشه... شامل این بند میشه ؟
چون در آیین نامه کلی بیان شده و نوشته که "تاکید می گردد که تشخیص تکراری بودن یا نبودن طرح ها، با کمیته داوری مسابقات است." !!!!
اگر امکانش هست یک سری چهارچوبهایی رو تعیین کنید که خدایی نکرده 2 تا تیم که شاید تا حالا سلام و علیکم باهم نداشتن ولی طرحاشون یکی شده به مشکل بر نخورن.
با تشکر و سپاس

جناب کاظمی عزیز
این سئوال چندین بار پرسیده شد و من نیز پاسخ کاملی در این مورد عرض کردم. پیشنهاد میکنم پست های قبلی در این مورد رو مطالعه فرمایید.

اما بدلیل احترام به شما چند نکته رو عرض میکم:
بی شک متفاوت بودن مقاطع، منجربه متفاوت بودن طرح می شود. هر چند تعداد المان های فشاری و کششی دو سازه باهم مساوی باشند.
این بند از آیین نامه به صلاح تیم هایی است که صاحب خلاقیت بوده و طرح های متفاوت ولی با نتایج خیلی خوب می زنند و از سوء استفاده برخی تیم ها که با یک طرح یکسان، چند سازه و به اسم چند دانشگاه میارن، جلوگیری میکنه!
ما نیز میدونیم که اکثر طرح ها قوسی است. اما وقتی که وارد جزئیات می شویم، تجربه ثابت کرده است که هیچگاه، دو طرح از دو تیم و از دو دانشگاه مختلف، هیچگاه و هیچگاه مثل هم نبوده است و همیشه در جزئیات، طرح ها از هم تفاوت داشته اند. لذا ما نیز برای این مورد چهارچوب هایی داریم و برای کمیته داوری مشخص کردیم. و توضیح بیش از حد این مورد صلاح نیست.

بدرود

RE: آیین نامه های پنجمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی دانشگاه زنجان و پرسش و پاسخ - محمود کاظمی - 02-16-2013

با سلام مجدد خدمت جناب مهندس قاسمپور
خیلی ممنون از اینکه دوباره این موضوع رو برای من مطرح کردید، متاسفانه به دلیل اینکه پستای قبلی رو مطالعه نکرده بودم این سوال رو پرسیدم. پس با توجه به توضیحات شما تفاوت در مقطع و یا تعداد المانها باعث میشه 2 سازه اگر هم طرح ترسیمی یکسانی داشته باشند با هم تفاوت داشته باشند ... Smile
باز هم تشکر می کنم از اینکه این مطلب رو دوباره پاسخ دادید...

RE: آیین نامه های پنجمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی دانشگاه زنجان و پرسش و پاسخ - مريم توافقي - 02-21-2013

باسلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای قاسمپور.
در آيين نامه ذكر شده كه 1.ميزان چسب كاري ها محدود است و 2.اينكه ماكاروني ها نبايد دست ساز باشندو 3.مصالح مصرفي با اون بسته اي ازشون كه بايد تحويل بديم بايد يكي باشه...
مسئله اي كه دارم اين هستش كه نوعي چسب مرمت در بازار موجود هست كه اگر سطح ماكاروني رو با اون كاملا اندود كنند تاثير خيلي زيادي روي مقاومت ماكاروني ميزاره و مقاومت ماكاروني رو خيلي بالا ميبره اما از نظر ظاهري هيچ تغييري در ماكاروني ايجاد نميكنه و تنها راه آزمايش روي نمونه مصرفي و مشاهده تفاوتش با بسته باز نشده ماكاروني از نظر شيميايي هستش... كه در آزمايشگاه شيمي امكان پذيره...
اين كار با توجه به آيين نامه مجاز نيست اماميخاستم بدونم نمونه هاي ماكاروني حداقل 10 تيم اول آزمايشگاه شيمي فرستاده ميشه كه جلو اين تخلف گرفته بشه؟؟؟؟!!!!

RE: آیین نامه های پنجمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی دانشگاه زنجان و پرسش و پاسخ - سعید قاسم پور - 02-21-2013

(02-21-2013، 06:34 PM)مريم توافقي نوشته است:  باسلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای قاسمپور.
در آيين نامه ذكر شده كه 1.ميزان چسب كاري ها محدود است و 2.اينكه ماكاروني ها نبايد دست ساز باشندو 3.مصالح مصرفي با اون بسته اي ازشون كه بايد تحويل بديم بايد يكي باشه...
مسئله اي كه دارم اين هستش كه نوعي چسب مرمت در بازار موجود هست كه اگر سطح ماكاروني رو با اون كاملا اندود كنند تاثير خيلي زيادي روي مقاومت ماكاروني ميزاره و مقاومت ماكاروني رو خيلي بالا ميبره اما از نظر ظاهري هيچ تغييري در ماكاروني ايجاد نميكنه و تنها راه آزمايش روي نمونه مصرفي و مشاهده تفاوتش با بسته باز نشده ماكاروني از نظر شيميايي هستش... كه در آزمايشگاه شيمي امكان پذيره...
اين كار با توجه به آيين نامه مجاز نيست اماميخاستم بدونم نمونه هاي ماكاروني حداقل 10 تيم اول آزمايشگاه شيمي فرستاده ميشه كه جلو اين تخلف گرفته بشه؟؟؟؟!!!!

سلام
قطعا نتایج بارگذاری ها، نتایج نهایی مسابقات نخواهد بود و پس از اتمام بارگذاری ها، نمونه های 10 تیم اول حاصل از بارگذاری ها در هر دو گرایش، بررسی شده و با نمونه های آکبندی که از قبل تحویل گرفته ایم، مقایسه خواهد شد. در صورت لزوم، ابن نمونه ها به آزمایشگاه نیز فرستاده خواهد شد. از این بابت خیال همه باید راحت باشه.

بدرود

RE: آیین نامه های پنجمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی دانشگاه زنجان و پرسش و پاسخ - یونس شیخی چراغ - 02-22-2013

سلام/خسته نباشید مدتی نبودم والان دیدم که جوایز...ممنون کارخیلی خوبی بود وخیلی موثرهستش برای انگیزه وتلاش بچه ها .لحظه شماری میکنم واسه دیدن تک تکتون.