..::Iranian Truss Structures Simulation Association::..::انجمن شبیه سازی سازه های خرپایی ایران ::..
زیاد شدن تعداد مسابقات گامی بسوی پیشرفت یا پس رفت؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- ..::Iranian Truss Structures Simulation Association::..::انجمن شبیه سازی سازه های خرپایی ایران ::.. (http://itssa.ir/forum)
+-- انجمن: سایر بخش ها (http://itssa.ir/forum/forumdisplay.php?fid=55)
+--- انجمن: بحث آزاد (http://itssa.ir/forum/forumdisplay.php?fid=56)
+--- موضوع: زیاد شدن تعداد مسابقات گامی بسوی پیشرفت یا پس رفت؟ (/showthread.php?tid=281)

صفحه‌ها: 1 2 3 4

RE: زیاد شدن تعداد مسابقات گامی بسوی پیشرفت یا پس رفت؟ - محمد جواد رضایی - 03-27-2012

با سلام
من یک پیشنهاد دارم
یک کمیته ای از دانشجویان زبده و اساتید برجسته کشور تشکیل بشه برای متقاعد کردن وزارت علوم مبنی بر : علمی بودن ساخت پل ماکارونی
به نظر من در حال حاضر این مهمترین و اصلی ترین وظیفه است

و مرحله بعد برگزار کردن مسابقات زیر نظر یک هیئت علمی مرکزی

RE: زیاد شدن تعداد مسابقات گامی بسوی پیشرفت یا پس رفت؟ - علی رنود - 03-27-2012

سلام
من با نظر جناب رضایی کاملا موافقم مهم ترین و اصلی ترین کاری که باید کنیم اینه که این مسابقات علمی به حساب بیاد نه اینکه یک سری انسان های بووووووووووووووق فکر کنند سازه ماکارونی بچه بازیه
یاحق

RE: زیاد شدن تعداد مسابقات گامی بسوی پیشرفت یا پس رفت؟ - رسول عليزاده - 03-27-2012

سلام
مهندسان عزیز فکر میکنید به این مسابقات کی ارزش میده؟؟؟؟ من و شما و کسایی که شرکت کننده هستن
میگید مسابقات زیاد شده اما این هم معایب و محاسنی داره که هر دوشو دوستان گفتن اما مثلا دانشگاه n مسابقه برگزار میکنه و شما میرید و اصلا خوشتون نمیاد سال بعد عمرا توی اون مسابقه شرکت کنید من یه نمونه میگم دل رنود هم خنک بشه مسابقات دانشگاه آزاد گرگان اگه بگن به نفرات برتر معافیت سربازی میدن بازم نمیرم دیگه نویدی از این بالاتر برای من یکی وجود نداره مطمئن هستم شما هم مثل من هستید
اما دانشگاه شهرکرد پارسال خوب بود اینبار هم اگه برگزار بشه میرم
در مورد خبرگزاری ها هم اگه من و شما به مسابقه ای بی ارزش بها ندیم مطمئنا خبرنگار هم عقل و شعور داره به 10 تیمی که از خود دانشگاه شرکت کردن نمیگه مسابقه ای بزرگ و رکورد کشوری و فلان ...
مشکل از خودمونه به قول یکی از دوستام مسابقه ای توی دونگوز آباد برگزار میشه و ما با کله شرکت میکنیم چه بسا که شاید یکی از تلخترین خاطراتمون رو رقم بزنیم لازم به توضیح هست که (دونگوز) در ترکی به معنی یه چیزی توی مایه های گرگدن هست
دوستان بحث ngo رو مطرح کردن که فکر خوبی هست اما آیا راهکاری برای حمایت از این ارگان از طرف علوم و تحقیقات هم دارید؟ مطمئنا گذشتن از هفت خان رستم آسونتر از این کاره
تازه این ngo خودش کلی مصیب داره بعد زدنش هم سر پست و مقام هم کلی دعوا میشه چه بسا زحمتشو یکی دیگه کشیده
اما متقاعد کردن مسئولان علوم و تحقیقات به وسیله اساتید برجسته و زبده و افراد با تجربه فکر خوبی هست اما بازم میگم با بار متمرکز کنونی بازم به جایی نمیرسیم باید گرایش های بیاریم که به واقعیت نزدیکتر باشن شاید اینطوری بشه یه کاری کرد بهترین گرایش هم بار متحرک هست باید یه تکونی به خودمون بدیم

دوستان پسرفت و پیشرفت دست خودمونه به هر مسابقه ای بها ندیم . اینطوری برگزار کننده ها از ترس نیومدن شرکت کننده و بی آبرو شدنشون هم که شده از خیر برگزاری میگذرن

RE: زیاد شدن تعداد مسابقات گامی بسوی پیشرفت یا پس رفت؟ - علیرضا جاودانیان - 03-27-2012

سلام
فکر یک NGO خوبه اما رسول راست میگه باید گرایش ها عوض شه . توجیه علمی بشه . اساتید وارد بشن . حمایت کنن .
این به نظرم ارزش داره .
امیدوارم بشه این کارو کرد .

RE: زیاد شدن تعداد مسابقات گامی بسوی پیشرفت یا پس رفت؟ - علی رنود - 03-27-2012

سلام مجدد
خیلی خوبه که بتونیم از طریق شورای راهبردی گرایشی مثل گرایش بار متحرک یا زلزله یا ضربه یا بارگسترده رو به مسابقاتی مثل خوارزمی ببریم فقط یک همت چند ماهه میخواد و بودجه مسابقات یکی دو دانشگاه فداکار
یاحق

RE: زیاد شدن تعداد مسابقات گامی بسوی پیشرفت یا پس رفت؟ - حسین ترکی - 03-27-2012

(03-27-2012، 06:28 PM)علی رنود نوشته است:  سلام
من با نظر جناب رضایی کاملا موافقم مهم ترین و اصلی ترین کاری که باید کنیم اینه که این مسابقات علمی به حساب بیاد نه اینکه یک سری انسان های بووووووووووووووق فکر کنند سازه ماکارونی بچه بازیه
یاحق

مهندس، مگه این مسابقات علمی نیست؟Sad
فکر کنم منظورتون اینه که اکثر مردم از موضوع سازه ماکارونی بی اطلاع هستند.
خب گه بتونیم مستندی در این رابطه آماده بشهو در تلویزیون پخش بشه آشنایی بوجود میاد.
اون موقع ست که دیگه همه قبول دار این موضوع میشن.

RE: زیاد شدن تعداد مسابقات گامی بسوی پیشرفت یا پس رفت؟ - علی رنود - 03-28-2012

دوست عزیز و با اخلاق جناب آقای ترکی
همونطور که استحضار دارید روش بار متمرکز برای سازه تنها و تنها برای دانشجویان ترم های دو و سه به درد میخوره هر چند که از نظر سازه ای میتونه تا دکترای سازه هم پوشش بده ولی هدف کلی اون شناخت نیرو ها و کنترل نقطه اثرها و بررسی رفتار سازه تحت تنش های اصلی هستش ولی در گرایش های دیگه مثل بار متحرک شما باید تمامی فاکتورهای مورد نیاز برای یک پل رو با یک متریال کاملا متفاوت طراحی کنید و ساخت انجام بدید که این نمونه از سازه ها طبیعتا پهنای باند علمی بیشتری دارند و بسیار بسیار علمی تر به نظر میرسن و همچنین میتونن با شرکت در مسابقاتی همچون خوارزمی موجبات بعضی امتیازاتی که مورد نیاز دانشجویان فعال هست فراهم کنند(مثل معافیت سربازی با ارائه یک پروژه تکمیلی یا بورسیه شدن در دانشگاه های تاپ کشور یا حتی عضویت در یک مرکز تحقیقاتی مربوط به رشته عمران)
از این رو ما باید تمام تلاشمون رو انجام بدیم که حداقل یک گرایش از سازه ماکارونی رو به خوارزمی ببریم
یاحق

RE: زیاد شدن تعداد مسابقات گامی بسوی پیشرفت یا پس رفت؟ - حسین ترکی - 03-31-2012

در مورد اینکه دوستان میگن در سطح دانشگه باشه میخواستم یه پیشنهاد بدم.
میشه هر گرایشی رو به یکی از مناطق کشور واگذار کرد. که مسابقات در همون سطح برگزار بشه.

RE: زیاد شدن تعداد مسابقات گامی بسوی پیشرفت یا پس رفت؟ - رسول عليزاده - 03-31-2012

سلام
مهندس ترکی من با نظرتون مخالفم
مثلا اگه یه گرایشی رو به یه منطقه از کشور بدن بچه های هر منطقه در اون گرایشی که بهشون داده شده زبردست میشن ولی از گرایشهای دیگه عقب میافتنحالا مثلا اگه بخوایم یه مسابقه کشوری بزاریم چی کار باید بکنیم سر انتخاب گرایش دعوا میشه و مطمئنا دانشگاه همون گرایشی رو برگزار میکنه که دانشجویانشون در اون ماهر و حرفی برای گفتن دارن
حالا شاید من اشتباه میکنم

RE: زیاد شدن تعداد مسابقات گامی بسوی پیشرفت یا پس رفت؟ - حسین ترکی - 03-31-2012

خب درسته ین فقط یه پیشنهاد بود ، برای دوستانی که میگفتن در سطح دانشگاه باشه.
نظر خودم رو قبلا گفتم.پست شماره 3
اگه بشه آئین نامه ای یکسان برای مثلا 3 سطح تعیین بشه و هر تیم توی یک سطح شرکت بکنه.
مثلا یک سطح مربوط بشه به پل های تا وزن 300 گرم
سطح بعدی تا 600 گرم.
وسطح سوم تا وزن یک کیلوگرم.
همینطور آئین نامه رو برای اون وزن طراحی کنند.