..::Iranian Truss Structures Simulation Association::..::انجمن شبیه سازی سازه های خرپایی ایران ::..
نحوه بدست آوردن سرعت بارگزاری با جک و سوالاتی پیرامون آن - نسخه‌ی قابل چاپ

+- ..::Iranian Truss Structures Simulation Association::..::انجمن شبیه سازی سازه های خرپایی ایران ::.. (http://itssa.ir/forum)
+-- انجمن: منابع آموزشی (http://itssa.ir/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ و رفع اشکال (http://itssa.ir/forum/forumdisplay.php?fid=27)
+--- موضوع: نحوه بدست آوردن سرعت بارگزاری با جک و سوالاتی پیرامون آن (/showthread.php?tid=213)

صفحه‌ها: 1 2 3

نحوه بدست آوردن سرعت بارگزاری با جک و سوالاتی پیرامون آن - رسول عليزاده - 02-02-2012

سلام
مهندسان عزیز این تاپیک رو باز کردم تا در مورد سرعت بارگزاری جک یکم با هم صحبت کنیم مثلا چه جوری محاسبش میکنن؟؟؟
وقتی که میگن بارگزاری در هر ثانیه 7 کیلو اونم واسه یک جسم کاملا صلب چه جوری میشه که وقتی با یه تقسیم سر انگشتی به یک سازه در هر ثانیه حدود 12 کیلو بار وارد میشه البته این رقم رو من به این صورت به دست آوردم که 570 تقسیم بر مدت زمان بارگزاری که 46 ثانیه بود حالا شاید یه روش دیگه برا محاسبش باشه
لطفا بهم نگید که به صلبیت سازه بستگی داره این رو خودم هم میدونم من با چندتا استاد صحبت کردم گفتن که سرعت 7 کیلو بر ثانیه برای یک جسم صلب هست نه ماکارونی و چسب که صلبیتش از یه تکه آهن کمتره یه دلیل قانع کننده بیارید که چرا همچین شد یهو انجور شد

در ادامه نظرتون رو به سه تا عکس جلب میکنم که این صحبتهام یه مقدمه برای شروع این مطلب بود
اگه به عکس اول توجه کنید سمش چپ تقسیم بندی بارگزاری تیم east bridge رو میبینید که هر خانه 10 کیلو محسوب میشه

[تصویر:  uyp3p88f97akyerhnab.jpg]

اما در عکس پائین بارگزاری تیم ناریچا رو میبینید که هر خانه حدود 6.66 یا همون 7 کیلور بر ثانیه هست

[تصویر:  pu1tggn1tq9i120fw7sf.jpg]

یه سوال هم دارم اگه به شروع شدن نمودار توجه کنید زمانی که بارگزاری تیم تانریجا آغاز شده نمودار روی تقسیم بندی اول قرار داره یعنی حدود 7 کیلو پیش بارگزاری اما اگه به عکس اول توجه کنید می بینید که نمودرا در آغاز روی تقسیم بندی دوم قرار داره که حدود 20 کیلو پیش بار داره
چرا باید تقسیم بندی تیم مشهدی 30 کیلو باشه ولی تیمهای دیگه 20 کیلو؟؟؟ اگه حساب سر انگشتی کنید در هر 10 ثانیه حدود 50 کیلو بیشتر از تیمهای دیگه بارگزاری شده
آیا شرایط برای همه یکسانه؟؟؟

RE: نحوه بدست آوردن سرعت بارگزاری با جک و سوالاتی پیرامون آن - علیرضا جاودانیان - 02-02-2012

سلام
ما که تصویری نمیبینیم . ولی جواب سوالت در نمودار بارگذاری تیم خورشید مصر هست . میتونی ببینی .
جناب علیزاده این حرفت درست نیست که هر خونه 10 کیلو بوده یا نه .
سازه ما 572 کیلو زد مشخصه که Scaleشکل واسه نشون دادن تمام بارگذاری فرق داره .
در سازه تیم خورشید مصر هم بارگذاری از روی تقریبا 20 شروع شده .
دلیل : وقتی نرم افزار روی صفحه نشون دادن بارگذاری میاد از همون لحظه خط رو رسم میکنه دلیل اینه چون از اون بار به بعد رسم شده .
تو همین سایت نمودار بقیه بچه ها موجوده پس نتیجه چیه ؟ اکثرا به همین شکل هست . میتونی ببینی .
در ضمن بارگذاری شما تا 70 کبوگرم دستتون رو سازه بوده و بقیه تیم ها تا 15 یا 20 کیلو . کسی خورده گرفته از شما ؟
رسول جان بیا منطقی حرف بزنیم . اصلا این رکورد اشتباه . بیا دنبال بهانه نباشیم .
در ضمن سرعت بارگذاری خطی نیست . میبینی .
ممنون

RE: نحوه بدست آوردن سرعت بارگزاری با جک و سوالاتی پیرامون آن - علی رنود - 02-02-2012

سلام خدمت دوست خوبم آقا رسول
من چند مورد میگم که به نظرم میاد درست باشه
تقسیم بندی خونه ها به این دلیل 30 تا 30 تا بوده چون تراکم زیاد شده و دستگاه به صورت اتوماتیک تقسیم بندی رو اینطور کرده در اکسل هم تقسیم بندی اتوماتیک همینجوره به عنوان مثال برای یک نمودار 200 واحدی نمیان که 10 تا 10تا جدا کنن میان 50 تا 50 تاجدا میکنن یا حالا یک مقدار بالا پایین(بستگی داره)
اما در مورد سرعت بارگذاری من یک سوال اساسی واسم پیش اومده
بر چه اساسی گفته شد که بارگذاری 7 کیلوگرم بر ثانیه است؟
سرعت حرکت جک یک حرکت بوده و برای من سواله که بر چه اساسی و با چه فرمولی گفته شد 7 کیلوگرم بر ثانیه(خداشاهده صرفا میخوام بدونم و دلیل اینکه اینجا سوال کردم اینه که میخوام واسه بقیه کاربران هم رفع شبهه بشه)
یا حق

RE: نحوه بدست آوردن سرعت بارگزاری با جک و سوالاتی پیرامون آن - علیرضا جاودانیان - 02-02-2012

سلام
این اعلام از اونجا بود که تست به وسیله نیرو به یک جسم صلب انجام شد و از نظر من اشتباهه . چون هر سازه با توجه به ساختش یک سرعت داره .
جناب قاسم پور میتونن بهتر قضیه رو روشن کنن . من بارها به ایشون گفتم این اعلام 7 کیلو در ثانیه اشتباه بزرگیه .
ممنون از سوالت

RE: نحوه بدست آوردن سرعت بارگزاری با جک و سوالاتی پیرامون آن - رسول عليزاده - 02-02-2012

جناب جاودانیان اون اعلام کاملا درسته بی خود هم گردن جناب قاسم پور نندازید چه خوب ایشون رو سپر بلا کردید به ماکارونی نمیشه گفت یک جسم صلب سازه شما از یک جسم صلب هم صلبتر نشون داد این امکان نداره سرعت بارگزاری شما خیلی بیشتر از سازه های دیگه بود علتشم کاملا واضحه از روی نمودار ها
در مورد بارگزاری خورشید مصر یک ثانیه از بارگزاری گذشته اما در بارگزاری شما و تیم تانریچا شروع هر کدوم از نمودار ها در واحد زمان یکی هستند حالا نمیدونم چرا مال شما 20 رو نشون میده مال تانریچا 7 رو؟؟؟؟

وقتی میگن سرعت بارگزاری 7 کیلو بر ثانیه هست اون برای یک جسم کاملا صلب هست حالا سازه ماکارونی که جسم صلب نیست پس باید کمتر باشه

RE: نحوه بدست آوردن سرعت بارگزاری با جک و سوالاتی پیرامون آن - رسول عليزاده - 02-02-2012

سلام
من پست دوستمون علی رو ندیده بودم
علی جان منم میدونم که به خاطر تراکم بوده اما آیا به ستون مدت زمان هم نگاه کردید اگه دقت کنی هر دوتای این سازه ها در 46 ثانیه شکستن اما رکورداشون یکی نیست پس حرف من در مورد سرعت بارگزاری 12 کیلو بر ثانیه تیم مشهدی درسته
منتظر نظرات دیگر دوستان هم هستیم
اگه روش خواسی برای محاسبه سرعت بارگزاری هست بگید ما هم یاد بگیریم
اما نه اگه این روش درست هست چرا باید ماکارونی که جسم صلب نیست (در صورتی که گفته شده سرعت بارگزاری 7 کیلو هست ) 12 کیلو بر ثانیه بارگزاری بشه چرا بارگزای دوم تیم مشهدی که اصولی داشت بارگزاری میشد سر 200 کیلو شکست موقع بارگزاری من سمت چپ سن بودم که دقیقا نحوه بارگزاری و شکستن این سازه رو دیدم دوستان مشهدی میگن که تخته و گره پیچید اما من این پیچیدن رو ندیم شاید چشم بصیرت برای دیدنش میخواست که ما نداریم و این علت رو باعث زود شکستن سازشون دونستن اما من قبولش ندارم
دوستان همه به معقوله خستگی سازه آگاه هستن من این علت رو عامل شکستن سازتون میدونم اگه فکر میکنید درست نمیگم با دلیل و منطق ثابت کنید که حرفام درست نیست

اقای جاودانیان به خاطر رودروایس که باهاتون داشتم تا حالا حرفی نگفتم اما انگار خودتون هم جدی جدی باور کردید که 570 کیلو رو زدید و احساس میکنم کمی مغرور شدید اینو میشه از برخورد زشت و زننده امروزتون در پست تاپیک گلایه دید

توی یکی از تاپیک ها جناب نظری از من خواسته بودم که عکسی از لینک فشاری رو که در مشهد موقع شکستن سازه مشهدی ها برداشتیم رو بزارم رو سایت اما اون موقع من نذاشتم و از آقای نظری هم خواهش کردم به حرمت نون و نمکی که با این دوستان خوردیم چیزی نگیم اما انگار دیگه نمک دونه شکسته دست خودمونم بریده به این عکس نگاه کنید جناب جاودانیان میگن هر کس در تیم ایشون در کار خودش استاد شده اما این عکس کار یک استاده؟؟؟؟!!!!!!

[تصویر:  jtrdhjqwhro5o1jblcb.jpg]

خودتون قضاوت کنید این سازه میتونه 570 کیلو رو با این لینکاش بزنه؟؟؟

RE: نحوه بدست آوردن سرعت بارگزاری با جک و سوالاتی پیرامون آن - علیرضا نظری - 02-02-2012

سلام من تصمیم گرفته بودم که دیگه هیچ وقت پستی در این مورد ننویسم و نظری هم ندم چون حرفهامو خیلی وقت پیش روز مسابقات زدم و به زور قانع کردن که صلبیت سازمون کم بوده و به خاطر این دلیل غیر منطقی تصمیم گرفتم دیگه بحثی نکنم . از اکثر تیم ها پرسیدم که نظرتون در مورد مسابقه چی بود که همه نظرشون این بود به دلیل رودروایسی با بعضی از دوستان نتونستن نظر اصلیشونو بنویسن . وقتی ادم نتونه حرفشو راحت بزنه پس بهترین راه اینه بیخیال جریان بشه .و من هم عملکرد این جک رویاییرو به خاطر همین رودروایسیها پذیرفتم و تایید میکنم

RE: نحوه بدست آوردن سرعت بارگزاری با جک و سوالاتی پیرامون آن - محمد رضا شارعی - 02-02-2012

با سلام از دوستان عزیز تقاضا دارم بیاید بیخیال بشید مسابقات تمام شد و رکوردی زده شد به نظر من اگر هم مشکلی باشه مشکل بر میگرده به سازنده جک نه که سازه جاودانیان حالا یا سازه خوب زده یا جک خراب بوده پس این وسط نمی تونیم بگیم جناب جاودانیان تقلب کرده نه به احتمال 99 درصد جک مشکل داشته و شاید هم سالم بوده اینو باید مهندسان مکانیک بگن اما طبق تعریف جسم صلب ما میدونیم وقتی میگن در هر ثانیه 7 کیلو یعنی واسه جسمی مثل فولاد هست اما ماکارونی بسته به شرایط داره.من خودم به شخصه هیچ نوع جکی رو در ایران سالم ندیدم حتی خودم برای مسابقه با اینکه هزینش رو بسیج خراسان می داد پیشنهاد ندادم بسازند.بهترین بارگزاری در ایران بارگزاری میله وزنه است.

سلام
خوشحالم دوستان نظراتشون رو گفتن
اما جناب شارعی آیا میشه یه علت آورد که چرا جک فقط در سازه جاودانیان دچار مشکل شده
چرا فقط سازه جاودانیان 570 رو زد آیا در اون مسابقه کسی به مهارت و تجربه ایشون وجود نداشت
رکوردی هم ثبت نشده رکورد رو همه باید قبول داشته باشند که تا حالا کسی بهم نگفته من رکورد رو قبول دارم و دوستان به خاطر همون رودروایسی چیزی نگفتن
حالا من منتظر جواب سوالاتم هستم تا خود جناب جاودانیان جوابشون بدن

RE: نحوه بدست آوردن سرعت بارگزاری با جک و سوالاتی پیرامون آن - حسن شیخ - 02-03-2012

سلام رسول جان با اینکه منم مثل علیرضا نظری عزیز نمی خواستم راجب این موضوع حرفی بزنم دقیقا به همون دلایل ایشون ولی با جواب دادن زننده ی آقای جاودانیان در پست گلایه مثل اینکه واجب شد که حرفهای نا گفته زده بشه البته این نظر شخصیه منه و صلاحیتم را تایید نمیکنه !!!!!
این رکورد با این مدت بارگذاری غیر ممکن به نظر میاد یا اینکه ما تمام مدت تحصیلمون کتابهای اشتباه خوندیم !!!
بهتره آقای جاودانیان نیز از توهم 572 در بیان من از طرف بچه های شهرکرد و چند تا از تیم ها که با من در تماسند اعلام می کنم کسی این رکوردو قبول نداره پس رکوردی ثبت نشده اگه به این میگن رکورد ثبت کردن ما بابل 800 کیلو هم داشتیم و هنوزم کسی ایراد اون بارگذاری را هم قبول نکرده
من از آقای قاسم پور خواهش میکنم جواب سوالات بچه ها را بدن حالا که پرسیده شده و خدا را هم شاهد میگیرم وقتی آقای مهندس قاسم پور فرمودند رکورد صحیح بوده من نمی خواستم هیچ وقت راجبش حرف بزنم و همین جا هم از ایشون معذرت میخوام