..::Iranian Truss Structures Simulation Association::..::انجمن شبیه سازی سازه های خرپایی ایران ::..

نسخه‌ی کامل: گرفتن وقت سفارت بلغارستان
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
اطلاعاتی مهم درباره وقت سفارت بلغارستان
کشور بلغارستان ازجمله کشورهای آرام اروپایی و باوجود دریای زیبا و بکر و تمیز بسیاری از گردشگران و حتی مهاجرانی که به دنبال یک زندگی در مکانی آرام و به‌دوراز سروصدای زندگی‌های مدرن امروزی هستند را به‌سوی خود می‌کشد. برای ورود به خاک بلغارستان همچون دیگر کشورها نیاز به ویزای بلغارستان و برای تهیه ویزا باید نسبت به تعیین وقت سفارت بلغارستان اقدام کنید. همواره سؤالات بسیاری در این زمینه در ذهن متقاضیان به وجود می‌آید.در این مطلب ما قصد داریم تمامی سؤالات شمارا به زبان ساده پاسخ دهیم ، لازم به ذکر است تمامی مطالب این پست کارشناسی شده است.
[تصویر:  Bulgaria-Embassy-Appointment-5.jpg]
وقت سفارت بلغارستان چیست؟
از سوا لاتی که درباره تعیین وقت سفارت تضمینی بلغارستان همواره مورد پرسش قرار می‌گیرد این است که آیا برای گرفتن ویزا وقت سفارت بلغارستان باید رزرو شود؟ بله قطعاً این کار الزامی هست. پس هر تبلیغ یا صحبتی در مورد ویزای بلغارستان بدون وقت سفارت و مصاحبه را باور نکنید. زیرا که افسر مربوطه باید با شما ملاقات داشته باشد و قصد و دف شمارا از سفر به‌دقت جویا شود حتی اگر هدف شما سفر توریستی و برای مدت بسیار کوتاهی باشد، حتی در این موارد نیز باید وقت سفارت بلغارستان را تهیه کنید. پیش از هرگونه اقدامی اطلاعات کافی در این زمینه کسب کنید سپس اقدام کنید. چنانچه تمامی مراحل را به‌درستی انجام دهید مشکلی در رزرو وقت سفارت بلغارستان نخواهید داشت.
تعیین وقت سفارت بلغارستان به‌صورت تلفنی
می‌توانید با استفاده از شماره تماس‌های سفارت بلغارستان با این سفارت جهت اقدام برای تعیین وقت سفارت بلغارستان تماس بگیرید و در نظر داشته باشید که ارتباط به‌صورت تلفنی با یک‌بار تماس میسر نخواهد بود و ممکن است خط مشغول باشد. می‌توانید از ساعت 10 تا 14 با سفارت تماس بگیرید.
برای این‌که بتوانید از طریق تماس تلفنی وقت بگیرید باید صبر و حوصله زیادی به خرج دهید، زیرا که تمامی افراد متقاضی وقت سفارت بلغارستان از طریق تماس تلفنی در همان تایم مشخص‌شده سعی در تماس با سفارت دارند و شما باید شکیبا باشید.
بعدازاینکه موفق به برقراری ارتباط تلفنی با سفارت شدید اپراتورهای کامپیوتری شمارا راهنمایی می‌کنند تا به خش مربوطه خود با توجه به نوع ویزای درخواستی متصل شوید ، پس‌ازاین کار شما با مسئول مربوطه صحبت خواهید کرد، سپس باید خود را معرفی کنید زیرا که شما از پیش باید مدارک خود را به آدرس ایمیل سفارت ارسال می‌کردید تا نام شما در موارد موجود در صف انتظار وجود داشته باشد. در آخر 3 تاریخ متفاوت به شما پیشنهاد می‌شود تا یکی را انتخاب کرده و پس‌ازاین مرحله تعیین وقت سفارت بلغارستان به پایان رسیده است.
تعیین وقت سفارت بلغارستان اینترنتی
با استفاده از روش آنلاین نیز می‌تواند وقت سفارت بلغارستان را دریافت کنید، مدت کوتاهی است که این روش مورداستفاده قرار می‌گیرد و بسیار نسبت به روش‌های دیگر کارآمد می‌باشد.
در این روش باید فرم تعیین وقت سفارت بلغارستان را باید به‌صورت آنلاین پرکنید و منتظر جواب باشید. روش پر کردن فرم را در بخش‌های بعد شرح می‌دهیم. پس‌ازاینکه فرم ارسالی شما توسط سفارت تائید شد وقت‌های آزاد موجود در سفارت برای شما لیست خواهد شد و شما اندک زمانی ( کمتر از 24 ساعت ) فرصت دارید تا تاریخ موردنظر خود را انتخاب و به سفارت اعلام کنید. برای پیگیری نتیجه کار خود به‌صورت مداوم ایمیل خود را چک کنید تا از روز مصاحبه جا نمانید. بعد از انجام مراحل طی مدتی پاسخ درخواست برای شما ارسال می‌شود و تاریخ تائید شده توسط سفارت به شما اعلام می‌شود و دیده‌شده که این تاریخ ممکن است با تاریخ درخواستی از طرف شما مغایر باشد.
[تصویر:  embassy-appointments-bulgaria-6.jpg]
فرم تعیین وقت سفارت بلغارستان
همان‌طور که پیش‌ازاین گفتیم اولین قدم در راستای رزرو وقت سفارت بلغارستان پر کردن فرم مخصوص این کار هست. این فرم را باید از سایت سفارت دانلود کنید که دارای 3 بخش هست و هر بخش مربوط به بخشی از اطلاعات شما هست و باید به‌دقت کامل شود.
بخش اول شامل اطلاعات شخصی هست که باید وارد شود، ازجمله  نام و نام خانوادگی و … است. اطلاعات این بخش را چندین بار مرور کنید و سپس ارسال کنید. کوچک‌ترین اشتباه باعث خواهد شد که دیگر قادر به اخذ ویزای بلغارستان نباشید.
بخش دوم به کسانی اختصاص داده‌شده که قصد تحصیل در بلغارستان و اخذ ویزای تحصیلی بلغارستان را دارند. در این قسمت مقطع تحصیلی و معدل و چند مورد اطلاعات در مورد تحصیل از شما پرسیده خواهد شد. این بخش مخصوص کسانی است که به دنبال ویزای کار و تجارت می‌باشند، در این بخش باید اطلاعات تمکن مالی خود را وارد کنید همچون گردش حساب بانکی و … البته تکمیل این بخش ضروری نیست اما بدانید که داشتن تمکن مالی مناسب شانس شمارا برای اخذ ویزای بلغارستان بالا خواهد برد. این سیاست بیشتر کشورهاست و فقط مختص بلغارستان نمی‌باشد.
مدت‌زمان تعیین وقت سفارت بلغارستان
در حالت عادی 10 روز باید در صف انتظار بمانید تا بتوانید فرم اولیه و مدارک را برای سفارت ارسال کنید بعدازاین مدت به شما اعلام می‌شود که در لیست تائید هستید یا خیر!
بعد از تائید مدارک و فرم شما بین یک تا سه ماه برای شما وقت سفارت بلغارستان تعیین می‌شود که باید در روز مقرر در سفارت بلغارستان حاضر باشید تا مصاحبه و باقی مراحل با موفقیت انجام شود ، دقت کنید به‌هیچ‌وجه دیر نکنید.
به‌طورمعمول برای انجام تمامی مراحل از روز مصاحبه تا تائید ویزای شما یک ماه زمان نیاز است پس دقت کنید زمان‌بندی سفر خود را طوری انجام دهید که در پروسه اخذ ویزا و سفر به تداخل نخورید. جهت رزرو وقت سفارت بلغارستان باید اول هدف خود را مشخص کنید زیرا که انواع وقت سفارت بلغارستان وجود دارد و اشخاص باید با توجه به هدف سفر خود نوع ویزای درخواستی خود را تعیین کنند. توجه کنید مغایرت در هدف سفر با نوع ویزا  باعث رد درخواست می‌شود. یکی از انواع وقت سفارت بلغارستان به ویزای فوری مربوط هست که در قسمت بعد به شرح آن می‌پردازیم برخی افراد قادر نیستند یک ماه صبر کنند تا جواب ویزای آن‌ها برسد.
منبع : https://safarito.net/embassy-appointments/bulgaria/