..::Iranian Truss Structures Simulation Association::..::انجمن شبیه سازی سازه های خرپایی ایران ::..

نسخه‌ی کامل: گفتگوی شرکت کنندگان در مسابقات سازه های ماکارونی دانشگاه زنجان
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
سلام
رسول و حمید درست میگن
من دستگاه بار گسترده شهرکرد رو ندیده بودم و به همین دلیل در اون گرایش شرکت نکردم چون ریسک محض بود
یاحق
سلام
یونس جان باهات موافقم /دوستان عزیز یونس جان درست میگه اگه واسه مسابقات جدید بازم شرکت کنندش کم باشه پروندش با همون 1 بار اجرا شدن بسته میشه پس اونوقت خلاقیتو ابتکار دوستان باید کجا بکار گرفته بشه؟؟؟؟؟؟
بازم میگم نیازی نیست حتما مقام آور باشیم
بقول یونس جان واسه مسابقات شهرکرد ما هیچگونه آشنایی نداشتیم ولی در هرصورت شرکت کردیم که یه تجربه خیلی خوب بود برامون که مطمئنا اگه سال دیگه بازم بار گستردرو بزارن میتونیم بگیم با طرح های جدید یکی از مقام اورا باشیم

ویه چیزه جالب که منو وادار میکنه اعلام آمادگی کنم اینه که ندیده و نشناخته تو مسابقات شرکت میکنی که همین نبود شناخت هیجانشو بشدت بالا میبره.
امیدوارم دوستان بقول خودشون ریسک کنن.

پیروز باشید

رضا رضایی

سلام به همه دوستان
آقای شیخی و دوست خوبم محمد جان درست میگن واسه هیجانو از همه مهمتر خلاقیتشم که شده خوبه شرکت کنین.
سلام.

جناب رنود عزیز منم که شهکرد بودم تا روز مسابقه دستگاه را ندیده بودم.پس چیشد که ریسک ما جواب داد؟
سلام
جناب زمانی والا داور از خودتون دستگاهم از خودتون چطور ندیده بودید ؟
بعد جای دیگه مسابقات داور از جای دیگه نتیجه معلوم بوده ؟
جالبه .
سلام
جناب زمانی ناراحت نشید ولی نتیجه شما درسته مقام داد ولی صرفا به این خاطر بود که طرح ها هر کدام ایراداتی داشت در واقع بخواهیم انصافا قضاوت کنیم تنها طرحی که خیلی روش کار شده بود طرح حجت بود که خودش هم خوب میدونه که در طراحی اتصالاتش مشکلات اساسی داشته(البته من دارم به ایشون درس پس میدم)
همونطور که مهندس عظیمی هم میدونه من طرح رو آماده کردم ولی وقتی دیدم حجت گفت راندمان 1000 میزنم در جالی که من خودمو در بهترین شرایط طراحیم 500 میدیدم گفتم پس بیخیال میشم چون الان حجت نحوه طراحیشو آموزش داده و همه تحلیل کردن و تا حدودای 1000 رفتن ولی...خب برای من ریسک بود...همانطور که سازه مثلثیمو نبردم چون وقتی با توجه به اجرای سازه ام محاسبات کنترل انجام دادم دیدم سازه حدودای 800 کیلو میره در بهترین شرایط و با توجه به اینکه در عرض 2 ساعت با هواپیما میخوام از دمای 30 درجه به دمای 3 درجه مشهدبرم به دلیل نامعینی سازه ام تنش حرارتی بسیار زیادی در اعضای سازه ام ایجاد میشه و این پیش بارگذاری میتونه باربری سازه ام رو خیلی کم کنه(با چشم پوشی از تکان خوردن های هواپیما و باربری)
همه توجه کنید:
بنده به عنوان دانشجوی مهندسی عمران به هیچ عنوان به خودم اجازه نمیدم تیر در تاریکی بزنم و در چنین امر مهندسی ریسک کنم
اعتراف میکنم که قبلا با تکیه به طراحی در مسابقات شرکت میکردم(و رسول علیزاده و علیرضا نظری و حمید پورملک و حجت صفرپور معمولا قبل از مسابقه از طرح من خبر داشتند و میتونند بگن که در طراحی به چه شکل بوده) غافل از اینکه کنترل خیلی مهم تر از طراحی است و در نحوه اجرا تاثیر بسیار زیادی دارد.به عنوان مثال فقط یک نکته کوچیک رو میگم
مقطع روو یکپارچه کنیم تاثیرش چطوره و اگر دو عضو را صلب وصل کنیم تاثیرش چطوره...شاید در هر دو پیوستگی خوبی وجود داشته باشه ولی این کجا و آن کجا...شاید خیلی ها متوجه نشن ولی یک نکته خیلی اساسی در این جمله هست
امیدوارم بتونم مسابقات زنجان با چند سازه عالی در خدمت دوستان باشم...بی صبرانه منتظر آیین نامه هستم...

صحبت پایانی:
در تاپیک گفتگو با دبیر اجرایی من به عنوان یک خواننده فضایی رو دیدم که خیلی خنده دار بود شده بود مثل بازار بورس هر کی یه حرفی میزد یک چونه میزد یکی دیگه انگار سر کوچه بود و میگفت((با من بودی حرف زدی؟؟؟آره؟؟؟))یک دیگه میگفت بچه برو کنار باد بیاد خلاصه خستگی کار از بدنم رفت و بسیار خندیدم
من که نمیرسم زیاد سر بزنم به سایت چون سرم خیلی شلوغه خبر خاصی شد دوستان پیامک بدن بی خبر نمونم Smile
انشالله همه عزیزان در پناه خداوند متعال موفق و سربلند باشند
یاحسین(ع)
سلام
جناب زمانی جدی شما دستگاه بارگزاری رو ندیده بودید؟؟؟؟

اگه اینجور باشه که خداوکیلی ایووووووول دارید.
دم شهرکردیا گرم بابا.
سلام/علی جان اول اینکه یه جوری میگی چشم بسته انگارمیخوان بگن بمب هسته ای بسازیم بابا من که تورومیشناسم سرت دردمیکنه واسه گرایش های جدید پس ...درضمن زیادنخند آب قطع میشه وبیادرستش کن.دوستای عزیز حرفایی میزنید که آدم به خودش شک کنه مگه فیلم هندی گذاشتن که احساساتی بشیم مگه قراره سرمونوببرن میخوایم تویه گرایش جدیدکه اولش پیشنهادخودماهابوداول شرکت کنیم لطفااگه کسایی هستن که این توانایی رودرخودشون میبینن اعلام آمادگی کنن که زودترآین نامه وتوضیحاتشوبذارن روسایت که بیشتر راجع بهش بحث وتبادل نظربشه.
با سلام خدمت همه دوستان
وای چقدر خوب شد که بند شماره 10 را تغییر دادند میدونید چرا چون:
1) جو و هیجان مسابقات بالا می رود , راحت تر توضیح بدم یعنی اینکه اگه مثلا از دانشگاه ما یا شما چند نفر بخواهند در این مسابقه شرکت کنند به راحتی میتوانند شرکت کنند یعنی اینکه کسی نمیگوید چون فلان شخص از دانشگاه ما شرکت میکند من دیگر نمیتوانم شرکت کنم چون از من قویتر است, پس در نتیجه همه سعیشان را میکنند که سازه خوب بسازند.
*راستی میدانید یکی از عواملی که در دانشگاه خاوران جمعیت شرکت کنندگان کم بود چه بود؟ به خاطر بند آیین نامه ای که گفته بود" از هر دانشگاه یا پژوهش سرا فقط یک تیم میتواند حایز رتبه برتر باشد و در صورت شرکت بقیه شرکت کنندگان آن دانشگاه یا پژو هش سرا در صورت آوردن مقام حذف هستند" یعنی این که اگه چند تیم از یک دانشگاه مقام بیاورند اولین تیمش که مقام برتر آورد(خوشا به حالش) برنده است و کار بقیه اعضا از همان دانشگاه که مقام آورده اند کشک است و یک هزینه و زحمت الکی کرده اند.و به خاطر این بندشان دانشگاه خاوران شور و هیجان زیادی نداشت چون جمعیت کم بود.
2)خودتان را فرض بگیرید , مثلا اگه خواستید در یک مسابقه با این بند 10قبلی که در آیین نامه نوشته شده بود(خدا را شکر که عوض شد) شرکت کنید و دوستتان هم دلش میخواهد شرکت کند و مثلا بداند چون شما قوی تر در طراحی سازه هستید,شرکت نمیکند , یا باز هم خودتان را فرض بگیرید که مثلا شما اول یا دوم شده اید و دوستتان دوم یا سوم " آیا خودتان راضی میشوید که دوستتان حذف شود و زحماتش که شب و روز زحمت کشیده وبیخوابی کشیده و از درسهایش عقب افتاده باشد به خاطر این که لااقل مقامی بیاورد و دوستان و خانواده اش را خوشحال کند این بلا سرش بیاید ( حذف شود)؟؟؟؟؟؟؟ یا بر عکس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ "
3)تیم هایی که از یک دانشگاه میخواهند بیایند , یا نمی آیند به خاطر دوستشان یا رفتارشان باهم خیلی سرد میشود و باعث ناراحتی بین دوستان میشود.ولی با این بند جدید هیچ کدورتی بین اعضای یک دانشگاه به وجود نمی آید.
4)خداییش با این بند جدید حق کسی بیهوده ضایع نمیشود و الکی زحماتش و هزینه ها که کرده بر باد نمیرود.
.
.
.
و آخر)واقعا تشکر میکنم از کسانی که این بند را تغییر داده اند و باعث جلو گیری از خوردن حق افراد شرکت کننده شده است .
حالا اوناییکه با من موافقا دستا بالا
با آرزوی موفقیت وسربلندی برای همه شما دوستان
خسته نباشید خدمت همه عزیزان
یک پستی زدم در آدرس زیر بد نیست که یک سری بهش بزنید ارسال110( در رابطه با بند 10 و حضور تیم های دانش آموزی)
http://itssa.ir/forum/showthread.php?tid=464&page=11

ممنون
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14