..::Iranian Truss Structures Simulation Association::..::انجمن شبیه سازی سازه های خرپایی ایران ::..

نسخه‌ی کامل: ترسناک ترین پل های جهان
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
اکثر مردم دنیا تاکنون حداقل یک بار از روی یک پل عبور کرده اند. در بسیاری از اوقات این پل ها در مراکز شهرها و بر روی خیابان ها و آزادراه ها واقع شده اند و شما در زمان عبور از روی آنها احساس خاصی ندارید. در این مطلب قصد داریم تا شما را با پل هایی آشنا کنیم که عبور از روی آنها به شجاعت و شهامت نیاز دارد.
باشگاه خبرنگاران، پل یک سازه ساخت شده به دست بشر است که معمولا دو نقطه را که رسیدن از یکی به دیگری در حالت عادی مشکل است را آسان و ممکن می کند. امروزه در جهان پل های متفاوتی در اندازه ها و اشکال متفاوت در نقاط مختلف جهان بر روی دره ها ، دریاچه ها و یا بر روی خیابان ها و آزاد راه ها نصب شده است. اما در دنیا پل هایی وجود دارد که به معنای واقعی کلمه عبور از آنها نیازمند شجاعت و شهامت است. پس اگر می خواهید با ترسناک ترین پل های جهان آشنا شوید با ما همراه شوید.
[تصویر: g5579_image_gallery.jpg]
پل معلق پارک Taman Negara
پل معلق موجود در پارک ملی " Taman Negara" در کشور مالزی یکی از طولانی ترین پلهای معلق در جهان است. طول این پل در حدود 500 متر است و در ارتفاع 50 متری از سطح زمین قرار گرفته است. این پل با عرض بسیار کم توسط چندین بند و توری های محافظ که به درختان اطراف وصل شده است در بین زمین و هوا معلق مانده است. این پل یک جاذبه توریستی مناسب برای افرادی است که علاقه خاصی به تجربه یک حرکت هیجان انگیز دارند.
[تصویر: x9286_imbage_gallery.jpeg]
پل معلق Trift Glacier
این پل که در کشور سوئیس قرار دارد یکی از زیباترین و در عین حال ترسناک ترین پلهای جهان است. این پل که در رشته کوه های آلپ در ارتفاع 100 متری و به طول 170 متری ساخته شده است و شما می توانید به وسیله بالابرهای برقی و یا اسکی به این پل معلق برسید. اما فراموش نکیند که گذر کردن از این پل تنها برای افراد شجاع توصیه شده است!
[تصویر: l2162_image_gagllery.jpeg]
پل معلق پارک Kakum Natl
کشور آفریقایی غنا دارای طبیعت زیبا و حیات وحشی غنی است که سالانه توریست های فراوانی را به سمت خود جذب می کند. در پارک ملی" Kakum Natl "در کشور غنا 7 پل معلق که به هم متصل شده اند بر روی مناطق جنگلی عبور می کنند و طولی در حدود 330 متر و ارتفاعی در حدود 40 متر دارد. معمولا در تمامی مدت سال توریستهای زیادی به این منطقه سفر می کنند و در زمانی که بر روی پل ازدحام باشد با هر تکان پل جمعیت شروع به جیغ کشیدن می کند.
[تصویر: q6635_imageee_gallery.jpeg]
پل Royal Bridge
این پل یک جاذبه توریستی در ایالت کلورادو آمریکا است که تا سال 2003 میلادی عنوان مرتفعترین پل جهان را در اختیار داشت. این پل در ارتفاع 291 متری بر روی رودخانه آرکانزاس نصب شده است. این پل 384 متر طول و 5.5 متر عرض دارد. توصیه ما به شما این است که در هنگام عبور از روی این پل تنها به جلو نگاه کرده و به هیچ وجه به پایین نگاه نکنید!
[تصویر: t777_imwwage_gallery.jpeg]
پل معلق " Carrick –a- rede در ایرلند شمالی
این پل که به طول 20 متر و ارتفاع 30 متری در منطقه صخره ای " Ballintoy " در ایرلند شمالی قرار دارد یکی از مهمترین جاذبه های توریستی این کشور است. عبور از این پل در روزهایی که باد به شدت می وزد بسیار ترسناک است و مسئولین توصیه می کنند که افرادی که دچار ناراحتی قلبی هستند از این پل عبور نکنند. این پل معلق در نزدیکی خط ساحلی قرار دارد و در زمان گذشتن از آن شما با مناظر بسیار زیبایی رو به رو خواهید شد.
[تصویر: z2488_er.jpeg]
پل معلق Capilano
این پل که در ایات بریتیش کلمبیا در کشور کانادا ساخته شده است یکی از مهمترین جاذبه های توریستی کشور کانادا است. این پل اولین بار در سال 1889 توسط یک مهندس اسکاتلندی " جرج گرنت مک کی " به طول 207 متر متر بر روی رودخانه " Capilano " و مناطق جنگلی اطراف آن احداث شده است. این پل در سال 1956 تحت یک بازسازی کامل قرار گرفت. این پل در عین زیبایی و مناظر نفس گیری که برای شما به نمایش درمی آورد ترسناک نیز است.]
[تصویر: f569_2e.jpeg]
پل فناناپذیر
در کشور چین و در استان "شاندون" این کشور کوه " Tai " وجود دارد که یکی از مکان های بسیار مهم مذهبی برای مردم چین به حساب می آید. در زمان بالا رفتن از این کوه با این پل که در حقیقت چندین صخره عظیم به هم وصل شده هستند رو به رو می شوید. این پل بر روی یک دره بسیار عمیق ایجاد شده است و کسی زمان دقیق تشکیل این پل طبیعی را به درستی نمی داند. بعضی از کارشناسان قدمت تشکیل این پل را پس از پایان عصر یخبندان می دانند.


یه پیشنهاد هم داشتم :

ما میتونیم با ماکارونی یه همچین پل هایی هم بسازیم خودش میشه یه گرایش تو ساخت سازه های ماکارونی Smile نظرتون چیه ؟؟؟


من حاضرم بمیرم .... اما از رو هیچ کدوم از این پل ها عبور نکنم ....خیلی استاندارد اند ....مخصوصا اونی که باسنگه !!

درباره پیشنهادتون (اون وقت بار گذاریش چطور باشه ؟؟؟ متحرک ؟؟؟)
بارگذاریش متونه یه استوانه باشه با وزن مشخص که از اول عرشه پل رها کنیم مثل کدوی قلقله زن قل بزنه تا آخره پل Big GrinBig Grin
طرح بسیار جالبیه !!!!ممنون!!!
حتما باید مث کدو قلقله زن قل بخوره ؟؟
من دلم میخواد واسه 1بارم که شده از رو یکیشون رد بشم.به نظر من اون چیزی که زیر پا میبینیم باید خیلی دیدنی باشه
مهندس نظری شما که دستی تو کار دارید، میخواید بزرگترین پل معلق با ماکارونی رو توی جهان بسازیم؟

هر پل معلقی که بسازیم میشه اولین پل و بزرگترین پل معلق ماکارونی در جهان Smile
یه سوال ؟؟
الان طرح چیه ؟؟(باسه بزرگترین سازه ؟؟)

[تصویر: unbelievable_the_seemingly_640_01.jpg]

[تصویر: unbelievable_the_seemingly_640_02.jpg]

[تصویر: unbelievable_the_seemingly_640_03.jpg]

[تصویر: unbelievable_the_seemingly_640_04.jpg]

[تصویر: unbelievable_the_seemingly_640_05.jpg]

[تصویر: unbelievable_the_seemingly_640_06.jpg]


این پل ها از نظر مندسی چک نمیشوند؟؟؟
هیچ گونه علایم راهنمایی هم نداره
صفحه‌ها: 1 2